Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika domino

Odnotowano 110 pozycji dodanych przez domino (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-09 )



Sort by                Order  

#112000 Czy istnieje jedyna prawdziwa religia?

Napisano przez domino on 2009-01-20, godz. 16:31 w Ogólne

Domino, nie pisz Cześku tylko Czesiek, bo inaczej to on zarzuci Tobie manipulację tak, jak kiedyś to zarzucił świadkom i Dosi... ;) Zdrobnianie imion to wg. niego manipulacja...


Oj tam. Przecież nie muszę tańczyć tak jak zagra mi Czesiek. ;) Bez względu na zarzuty pozostanę sobą gdyż nie mam sobie nic do zarzucenia. ;)
Pozdrawiam.



#111995 Za co Bóg wyrzucił człowieka z raju, i dlaczego przestał się na nich gniewać

Napisano przez domino on 2009-01-20, godz. 15:37 w Wizja Raju

Wiem komu zaufałem. Natomiast kim ty jesteś abym miał tobie zaufać?


Kimś kto Cię nie indoktrynuje, kto nie mówi Ci jak masz żyć. Kimś kto usiłuje Ci powiedzieć, że jesteś wolny, że nie musisz się Boga bać.
Jeśli wolisz zaufać tym, którzy zaszczepili Ci strach - ok. Mnie nic do tego. ;) To Twój wybór. ;)



#111994 Czy istnieje jedyna prawdziwa religia?

Napisano przez domino on 2009-01-20, godz. 15:33 w Ogólne

Jeśli tak to będąc na dach wieżowca idź na spacer do parku nie schodząc z dachu schodami ani nie używając windy i przekonaj mnie, że wszystko jest względne.


Wiesz, da się, trzeba tylko zgłębić tajniki lewitacji. Nie umiesz chodzić po jeziorze ale że Jezus potrafił - uwierzyłeś. Jak to jest?

I bądź łaskaw skończyć z tą psychomanipulacją względem mnie.


Pisaniem ludziom "karą za grzech jest śmierć" uprawiasz psychomanipulację Cześku. Ja to z Tobą normalnie rozmawiam. Jeśli nie wiesz do czego służy forum dyskusyjne to co tu robisz? Przestanę do Ciebie pisać natychmiast kiedy przestaniesz mi odpisywać. To proste. ;)

Pozdrawiam.



#111986 Czy istnieje jedyna prawdziwa religia?

Napisano przez domino on 2009-01-20, godz. 14:38 w Ogólne

a czytałeś może Dianetykę?


Nie czytałem ale teraz przeczytałem recenzję, być może się skuszę. ;) Dzięki.

Czesiu chyba tego nie rozumie jak Ty, bo jest Inny! Inność tego który jest Inny pozostanie dla nas na zawsze tajemnicą. A jednak pomimo inności Innego może dojść do dialogu.


Ja wiem, że nie rozumie ale jeśli nikt mu nie powie to... dalej nie będzie rozumiał i posługiwał się wyłącznie Biblią co z mojej perspektywy jest obrazkiem smutnym. Wchodzę na to forum i co widzę? Ludzie "wałkują" Biblię. Wałkują, wałkują - robią to latami, niektórzy przez całe życie i co...? I nic. I im bardziej ją wałkują to tym bardziej się wzajemnie indoktrynują, straszą Bogiem i różne takie. A na pewne pytania jak odpowiedzi nie było - tak nie ma nadal. I wtedy przychodzi "nadczłowiek domino" he he :lol: i radzi aby wyjść poza Biblię, poczytać coś innego. Ja wiem, że nie jestem rozumiany i wiem dlaczego. Ale kiedyś mogę zostać zrozumiany bo być może kiedyś Czesław (może za 10 lat) - wyjdzie w końcu poza Biblię i wtedy przypomni sobie początek 2009 roku i tego pyskatego "nadczłowieka domino" i przyzna mu rację. Przyzna, że można wyjść poza Biblię i nie być nazistą jednocześnie. ;) Też kiedyś byłem jak Czesław - ktoś mi kiedyś mówił mądre rzeczy a ja go wyśmiewałem. Ale po kilku latach zrozumiałem, że tamten człowiek miał rację. :) A opluwania się nie boję, mnie to nie rani już.

Pozdrawiam.



#111984 Za co Bóg wyrzucił człowieka z raju, i dlaczego przestał się na nich gniewać

Napisano przez domino on 2009-01-20, godz. 14:07 w Wizja Raju

Bo wielu tworzy sobie boga na własne wyobrażenie i udaje, że jest to ten jeden Bóg, który objawił się chociażby poprzez Swojego Syna, Jezusa Chrystusa.


Jezus nie był Bogiem, był istotą na bardzo wysokim poziomie rozwoju duchowego ale nie był Bogiem. I zauważ, że to co wiesz o Bogu - jest Twoim wyobrażeniem Boga. Widziałeś kiedyś na własne oczy Boga? Nie widziałeś, wszystko co o Bogu wiesz - wiesz z książek, z kazań... nieważne skąd ale to wszystko ma wspólny mianownik - wiesz to z DRUGIEJ RĘKI. Wiesz to, co ktoś Ci powiedział i temu kto Ci to powiedział też ktoś kiedyś powiedział i tak dalej... i tak dalej.... Nie obawiasz się manipulacji w tej sytuacji? ;)

A ty o tym wiesz lepiej niż Pan Jezus?


O widzisz i ciekawą kwestię poruszyłeś. Bo nawet gdybym był na wyższym stopniu rozwoju duchowego niż Jezus to nie mógłbym Ci tego powiedzieć wprost, gdyż zostałbym wyśmiany - czyż nie tak? :) Widzisz, wiedza biblijna o Jezusie jest uboga bo tam są tylko 4 ewangelie a jak zapewne wiesz - tych ewangelii jest więcej. I przyjmując za prawdę tylko to, co jest w tych 4 ewangeliach a pozostałe odrzucając - przyjmujemy CZYJĄŚ prawdę czyli kogoś kto ustalił, że w Biblii są tylko 4 ewangelie. Dlatego ja nie sądzę aby wiedza o Jezusie przekazana w Biblii była do końca obiektywna, wolę tu być ostrożny, tym bardziej, że przez 2000 lat - słowa Jezusa mogły zostać przeinaczone, źle zrozumiane. Ewangelii nie pisał sam Jezus, pisali je inni ludzie i już samo to jest dowodem, że otrzymaliśmy informacje "z drugiej ręki". Nie sądzę aby Jezus straszył ludzi Bogiem i sądem. Przestępcy powiedział : "będziesz ze mną w raju". Nie groził mu Bogiem, sądem. ;) To jest wiesz - co najmniej zastanawiające.



#111982 Czy istnieje jedyna prawdziwa religia?

Napisano przez domino on 2009-01-20, godz. 13:47 w Ogólne

Czyli wszystko jest względne i róbcie co chcecie, bo nie ma nic co by było złe. Dziękuję za taką wykładnię. Tej manipulacji nie przyjmę.


Naprawdę chcesz powiedzieć, że aby być dobrym człowiekiem to potrzebujesz czuć, że nad Tobą wisi bat? Czy naprawdę potrzebny Ci "kodeks karny" w postaci Biblii? Bardzo upraszczasz sprawę mówiąc że nie ma nic co by było złe. Gdy użyjesz zwrotów - uczynki które nam służą i uczynki które nam nie służą - będziesz widział kwestię z zupełnie innej perspektywy. Załóżmy że jedziesz autem 160 km/h. Robisz dobrze czy źle? Jeśli robisz to z głupoty, chcesz się popisać - stwarzasz zagrożenie na drodze czyli robisz coś co Tobie nie służy. Ale jeśli na tylnym siedzeniu wieziesz do szpitala wykrwawiające się dziecko - sprawa wygląda już inaczej, prędkość jest uzasadniona, prawda? Wszystko jest względne tylko trzeba mieć otwarty umysł aby to rozumieć. :)

Zdrabnianie imienia osoby której się nie zna jest objawem lekceważenie tej osoby, szczególnie jak ta osoba sobie tego nie życzy. Ale osoby o wyższym poziomie świadomości takie ograniczenia pewnie nie obowiązują.


Nie do końca. Obcym kobietom to na przykład zwykle nie przeszkadza. :) I znowu jak widzisz wszystko jest względne. Ale ok, skoro sobie tego nie życzysz to nie będę Cię zdrabniał. Przepraszam. ;)



#111960 Za co Bóg wyrzucił człowieka z raju, i dlaczego przestał się na nich gniewać

Napisano przez domino on 2009-01-20, godz. 10:20 w Wizja Raju

Stąd właśnie takie jest działanie Ducha na tym swiecie - przekonuje świat o grzechu, sprawiedliwości i sądzie.


To nie jest działanie Ducha. To jest działanie indoktrynacji religijnej. ;) Duch przekonuje świat tylko o sprawiedliwości, o grzechu i sądzie nic nie mówi. ;)

Pozdrawiam.


To tak abyś wiedział, którego Boga uznaję za jedynego, oprócz którego nie ma innych.


Skąd więc termin "Bóg Biblii"? :) Skoro Bóg jest jeden także i dla Ciebie to po co to rozgraniczać?



#111947 Za co Bóg wyrzucił człowieka z raju, i dlaczego przestał się na nich gniewać

Napisano przez domino on 2009-01-20, godz. 09:56 w Wizja Raju

A skąd wiesz co ja znam, a czego nie znam? Poza tym jeśli ktoś mi zadaje pytanie o Boga Biblii to dlaczego mam odpowiadać w oparciu o inne "natchnione pisma"?


Ciekawe to co napisałeś "Boga Biblii". Czy chcesz powiedzieć że są inni Bogowie? To który Bóg jest prawdziwy albo może inaczej... naczelny, wiodący? :)
Widzisz dla mnie Bóg jest tylko jeden - może dlatego się pożarliśmy. :P



#111939 Za co Bóg wyrzucił człowieka z raju, i dlaczego przestał się na nich gniewać

Napisano przez domino on 2009-01-20, godz. 09:49 w Wizja Raju

Prezentujesz w stosunku do mnie ton wyższości i protekcjonizmu, a nie pojmujesz najprostszych wypowiedzi i przekręcasz je.


Czesiu no bo obaj wiemy że nasz poziom świadomości jest inny. Ty się opierasz na Biblii, ja się opieram na "moich współczesnych pismach natchnionych".
Kiedyś żyłem w oparciu o Biblię tak jak Ty teraz i wiem w czym siedzisz - stąd wydawać Ci się może że ja się wywyższam ale to nie tak. Po prostu jestem dla Ciebie niezrozumiały, nieczytelny gdyż nie masz tej wiedzy co ja. Ale to nie znaczy że jesteś gorszy, po prostu jesteś na innym etapie rozwoju duchowego. ;)
Nie ma więc powodów aby dobywać szabelek. Nie musisz atakować drugiej osoby tylko dlatego, że jej nie rozumiesz. :)

doucz się domino.


Uczę się codziennie Czesiu na zasadzie "wczorajszy ja to nie ja". Ty też. Tylko mamy inne podręczniki, inne autorytety. ;)
Nie atakuj mnie bo ja nie podejmę walki. Walka na słowa nic nie daje - energia idzie w próżnię.
Ale jak będziesz ludzi straszył Bogiem, indoktrynował to ja będę na Ciebie krzyczał bo wiem, że siejąc strach - postępujesz niewłaściwie. :P
Chcesz się Boga bać - ok, bój się. Ale po cholerę ludzi straszyć? ;)

Pozdrawiam.


Nie chcesz przyjąć do wiadomości choćby podstawowej informacji, że skoro Bóg jest bogiem, to On ustanawia prawa jakimi się kieruje w swoim działaniu. On też ustanawia prawa dla swojego stworzenia, których łamanie pociąga za sobą konsekwencje. (ale pewnie znowu dla domino będzie to tylko straszeniem Bogiem z mojej strony). Czy to tak trudno zrozumieć?


Czesiu, nie jesteś w stanie zweryfikować tego, czy "prawa" spisane w Biblii FAKTYCZNIE od Boga pochodzą. Ja i Terebint usiłujemy Ci to powiedzieć. Czy to tak trudno zrozumieć?



#111912 Czy istnieje jedyna prawdziwa religia?

Napisano przez domino on 2009-01-20, godz. 07:43 w Ogólne

nie lubię jak jakiś nadczłowiek zwraca się do mnie okazując mi lekceważenie. A jak nie wiesz o czym mówię to poczytaj sobie profesora Miodka.
A ponadto ??? pokazuje jedynie, że nie zrozumiałem wypowiedzi "and'a" i proszę o dalsze wyjaśnienia. A jak tego nie rozumiesz to co z tą twoją wyższą świadomością?


Czesiu Drogi - pisząc do mnie "jakiś nadczłowiek" okazujesz lekceważenie mnie. :) A świat jest skonstruowany w ten sposób, że to co dajesz innym - uderza w Ciebie samego. Jak lekceważysz innych ludzi to inni ludzie będą lekceważyć Ciebie. ;) Chcesz aby Ciebie szanowano - szanuj innych ludzi. Proste, prawda? ;)

and : Bóg jest jeden i jest "wszystkim co jest". Nie ma odrębności na zasadzie że coś od Boga nie pochodzi. A to właśnie mamy w religiach czyli jest Bóg ale jest i grzech który Bóg będzie zwalczał. Stwarza się sztucznie (na potrzeby istnienia religii) odrębność na zasadzie Bóg-grzech i wmawia ludziom, że grzech nie pochodzi od Boga. Tymczasem grzech nie istnieje, Bóg jest neutralny. Czy mówimy, że zwierzę grzeszy albo roślina grzeszy? Nie, grzech jest wymysłem wyłącznie ludzkim - stworzonym przez ludzi do manipulowania masami ludzkimi. :)

Pozdrawiam.



#111911 Za co Bóg wyrzucił człowieka z raju, i dlaczego przestał się na nich gniewać

Napisano przez domino on 2009-01-20, godz. 07:26 w Wizja Raju

Nadczłowieku, anarchisto. Złam prawo grawitacji i wznieś się ponad nie, boć jesteś wolny. A jak sam z siebie nie jesteś się w stanie wyzwolić z tego prawa bez użycia do tego celu latających maszyn, to przestań pieprzyć, że ustanowione przez Boga prawa jest odbieraniem ludziom wolności wyboru. Wywyższasz się i udajesz nadczłowieka a twoje wypowiedzi pokazują jedynie, że nie masz pojęcia o czym piszesz. Jeśli myślisz, że z taką logiką prezentujesz "wyższy poziom świadomości" to udaj się do specjalistów. Może nie jest jeszcze za późno.


Zobacz ile głupich etykietek mi przykleiłeś mimo faktu, że mnie w ogóle nie znasz. ;)
Ja sobie piszę że jestem wolny a Ty masz problem he he... :lol: Wyższy poziom świadomości u drugiej osoby poznasz po tym Czesiu, że nie będziesz w stanie jej indoktrynować, straszyć. Nie będziesz w stanie nią manipulować co wywoła u Ciebie frustrację. Dowodem na to jest Twój poprzedni post. :) Nie walcz z takimi ludźmi Czesiu bo się... zmęczysz, naprawdę. :) Jestem normalnym człowiekiem tylko z innym poziomem świadomości niż Ty i Tobie podobni i nie wywyższam się tylko takie są po prostu fakty. Przyjąć bez wahania Twoją indoktrynację to by znaczyło dla mnie - zniżyć się do poziomu religii. Nie egzaltuj się więc proszę bo szkoda energii Twej. :)

Pozdrawiam serdecznie a za "nadczłowieka" to chyba Cię nawet polubię. :)



#111880 Czy istnieje jedyna prawdziwa religia?

Napisano przez domino on 2009-01-19, godz. 20:12 w Ogólne

???


:) Niech to "???" Ci powie ile masz do powiedzenia Czesiu.

Pozdrawiam.



#111848 Za co Bóg wyrzucił człowieka z raju, i dlaczego przestał się na nich gniewać

Napisano przez domino on 2009-01-19, godz. 17:55 w Wizja Raju

Kochany nadczłowieku wisi mi to, czy traktujesz to jako straszenie Bogiem czy nie. Bo przecież taki nadczłowiek jak ty wie, że prawo jest po to, aby obowiązywało zwykłych ludzi jak ja, natomiast takich nadludzi jak ty już nie obowiązuje. Tylko uważaj, bo jak nadludzie z otoczenia Hitlera nie uniknęli odpowiedzialności za swoje postępowanie łamiąc prawa ludzkie to może się okazać, że ty też nie unikniesz odpowiedzialności przed Bogiem łamiąc Jego prawa. I to niezależnie czy moje słowa człowieka o niższym poziomie świadomości uznasz za straszenie czy za ostrzeżenie.


Taki nadczłowiek jak ja wie, że ludzie są wolni i każdy kto im narzuca jakiekolwiek prawo - odbiera im w ten sposób wolność. Strasząc Bogiem Cześku - wprowadzasz zamęt, odbierasz ludziom wolność wybierania, narzucasz im coś, indoktrynujesz. Jak jesteś zwykły to sobie bądź zwykły ale pozwól proszę innym wybić się ponad poziom który reprezentujesz Ty.

Pozdrawiam.



#111842 Za co Bóg wyrzucił człowieka z raju, i dlaczego przestał się na nich gniewać

Napisano przez domino on 2009-01-19, godz. 17:45 w Wizja Raju

Czesiek - Bo to jest ta sytuacja kiedy osobie o wyższym poziomie świadomości niż Twoja chcesz narzucić swoją prawdę. Nie dasz rady. :) Nie masz do zaoferowania niczego ciekawego. Spójrzmy na to co piszesz : "Ludzie zgrzeszyli przeciw Bogu jedząc zakazany owoc. I za to zostali ukarani." ; "...grzech, każdy powoduje to samo - pociąga za sobą karę." ; "Karą za grzech jest śmierć". Przecież to jest nakręcanie atmosfery strachu. Reklamujesz Boga który zabija. Przeczytaj co wypisujesz i opamiętaj się proszę. Przecież Ty straszysz Bogiem.

Pozdrawiam.

Domino bzdury piszesz. Ludzie mimo całej techniki nie zmienili się, może jedynie zmienili obyczaje, nie swoje wnętrze i postępowanie z niego wypływające. Stąd też Biblia nadal pozostaje aktualna "wolny człowieku". Natomiast te twoje "nowsze natchnione pisma" jak długo pozostaną aktualne?


Obaj wiemy że nie wyszedłeś poza Biblię. Tego co znam ja - nie znasz Ty. Jak chcesz dyskutować w tej sytuacji? Nie masz wystarczającej wiedzy. Skoro Biblia jest aktualna to sobie w niej siedź i gitara. Ale jak będziesz ludzi Bogiem straszył to ja Cię będę gonił i nie przegadasz mnie bo to ja jestem po stronie prawdy a Ty masz do zaoferowania fałsz... przykro mi. :) A jeśli szczerze chcesz poznać moje "nowe natchnione pisma" to grzecznie mnie zapytasz o co chodzi.

Pozdrawiam



#111816 Za co Bóg wyrzucił człowieka z raju, i dlaczego przestał się na nich gniewać

Napisano przez domino on 2009-01-19, godz. 13:04 w Wizja Raju

Domino, ja nie boję się Boga, ani nie wierzę w natchnienie biblii.


A to witaj w klubie wolnych ludzi. :lol:
Natchnienie to może i było ale kurcze - ta książka jest dla starożytnych pokoleń a nie dla współczesnych. My mamy nowsze natchnione pisma. :)



#111811 Za co Bóg wyrzucił człowieka z raju, i dlaczego przestał się na nich gniewać

Napisano przez domino on 2009-01-19, godz. 11:19 w Wizja Raju

Za co tak naprawdę Bóg "pogniewał się" na ludzi? Za zjedzenie owocu z zakazanego drzewa? Za taką drobnostkę? To dlaczego im przebaczył, jak zabili Mu Syna? Nie było to przypadkiem gorszym grzechem?


Bóg się na nikogo nie pogniewał. Pytanie zadałeś gdyż kiedyś byłeś poddany indoktrynacji religijnej. Biblia jest narzędziem którym religie posługują się aby zniewolić ludzi. W sytuacji gdy Bóg się na ludzi nie gniewa - nie można automatycznie Bogiem straszyć czyli indoktrynować mas ludzkich.
Uwierzyłeś w mit i przyjąłeś go za swoją prawdę - stąd Twoje pytanie. :) Gdybyś urodził się, mieszkał w buszu i nigdy nie miał w ręku Biblii - to nie bał byś się Boga, mam rację?

Pozdrawiam.



#111641 Walka w samoobronie

Napisano przez domino on 2009-01-16, godz. 17:01 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Domino jak myslalem o tym poscie(swoim) to tez pomyslalem, ze moze nie powinnienem sie pytac o wasze zdanie, bo mna zmanipulujecie(dużo tu manipulantow, mimo ze mam 16 lat to widze). Chcialem tylko zobaczyc wasz poglad na moje stanowisko, ale tylko to.


No a ja Ci tak napisałem właśnie dlatego, że młody jesteś. I fajnie, że to dostrzegasz. Widzisz - od dziecka nas się uczy jak "nie mieć własnego zdania". Od dziecka słyszymy "dzieci i ryby głosu nie mają" i tym podobne bzdety. Potem jako dorośli ludzie nie mamy własnego osądu czyli jesteśmy na swój sposób okaleczeni, nauczeni jesteśmy szukać "autorytetów" a "autorytety" nam mogą wtedy wmówić wszystko - nawet to, że Ewa gadała z wężem. Manipulatorów jest mnóstwo, jest nim każdy Joachimie kto mówi Ci jak masz żyć, każdy kto odbiera Ci prawo do wyrażania siebie, każdy kto próbuje zabić Twój indywidualizm. Po tym poznasz manipulatora. Nie daj się, bądź sobą. ;)
Pozdrawiam.



#111635 Czy Jezus (na ziemi) sam myślał o sobie, że jest Bogiem

Napisano przez domino on 2009-01-16, godz. 14:46 w Trójca

Ryszardzie : Ładunek emocjonalny Twojego ostatniego posta jest już dość duży, doszła też nutka szyderstwa. Jeśli wymiana poglądów ze mną Ci nie służy - nie odpisuj proszę. Próbujesz mnie indoktrynować hasłami "bój się Boga" czy "Pokutuj". Ja tego Ryszardzie nie kupię bo to jest - wybacz za słowo - głupie. Spójrzmy co masz do zaoferowania - strach przed Bogiem, bojaźń, lęk, stres. Czy Bóg nas stworzył po to abyśmy się bali? Czy kiedy się boisz to jesteś szczęśliwy? Zarzucasz mi, że nie znam pism. A skąd możesz to wiedzieć jakie ja pisma znam i na ile? Chcesz zdyskredytować wolność wypowiedzi, otwartość umysłu. Skoro wolność jest taka naganna to dlaczego nie pójdziesz dobrowolnie do więzienia?

Kwestia Ewy co sięgnęła sobie po owoc ale najpierw sobie pogadała z wężem... :P Powiedz mi kto wstawił do raju drzewo poznania dobra i zła jeśli nie Bóg? Czy to nie dowód że to właśnie Bóg pojęcie "zła" sam stworzył? Przecież dokąd drzewa nie było - wszystko było ok, nie dało się grzeszyć. :) Ryszardzie - mniej emocji a więcej samodzielnego pomyślunku. ;) Mnie nie indoktrynuj Biblią proszę bo to można porównać do sytuacji kiedy studenta będziesz chciał wysłać na nauki do przedszkola. Masz tylko Biblię czyli dysponujesz jedynie elementarzem - coś w stylu "mam 6 lat" i w oparciu jedynie o ten elementarz chcesz poznać istotę Boga. To tak jakbyś na podstawie elementarza chciał zbudować prom kosmiczny. Nie dasz rady.

Pozdrawiam, uśmiechu życzę... no i luzu. :) Aha... i nie bój się Boga, strach bardzo wyniszcza. :)



#111598 Czy istnieje jedyna prawdziwa religia?

Napisano przez domino on 2009-01-16, godz. 09:50 w Ogólne

Religia jest wymysłem człowieka i Boga. Taka współpraca.


Pozwól Mario, że troszkę Cię naprowadzę. :) Religia jest wymysłem wyłącznie człowieka. Pogląd, że religia jest jedyną drogą do Boga wymyślił człowiek - czyż nie tak? O tym, czego wymaga Bóg - wiesz od ludzi, czyż nie tak? O tym, że gdy jesteś poza religią to jesteś bezbożnikiem - dowiadujesz się od drugiego człowieka, czyż nie tak? :rolleyes:

Religia istnieje po to, aby nas uzależnić od drugiego człowieka, aby odebrać ludziom wolność. Nic poza tym. Boga w ten bajzel może nie mieszajmy. :P

Pozdrawiam.



#111583 Walka w samoobronie

Napisano przez domino on 2009-01-16, godz. 07:52 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Co wy o tym sadzicie ? Warto sie wyszkolic, by uchronic rodzine, ukochana, siebie przed gwałtem, bólem itd?

Mam do tego zdrowy stosunek. Nie będe nikogo atakował, jedynie za zgoda drugiej strony i w celu treningu(np. z kolega ktory ze mna chodzi na samoobrone).
Chcę po prostu, czuc sie bezpieczny i chce zapewnic bezpieczenstwo najblizszym.

Co o moim stanowisku sądzicie ?


Joachim : Nie jest ważne co sądzimy my lecz ważne jest to, co sądzisz Ty. Gdy szukasz osądu swojego stanowiska u innych - tracisz swój osąd na rzecz cudzego. :) I w tym momencie już będziesz jak plastelinka - można Cię urabiać, manipulować Tobą. Masz prawo się bronić, masz prawo bronić swoich bliskich w przypadku zagrożenia. Jeśli ktoś Ci powie, że nie to zapytaj go w imię jakich szczytnych ideałów masz patrzeć jak Ci ktoś gwałci ukochaną. Ważne tylko aby nie wykorzystywać swoich umiejętności do ataku - wtedy Ty krzywdzisz drugiego i to przed Tobą ktoś inny musi się bronić. :)

Pozdrawiam.



#111531 Czy Jezus (na ziemi) sam myślał o sobie, że jest Bogiem

Napisano przez domino on 2009-01-15, godz. 15:25 w Trójca

Czyżby Domino, i ty, wierzący w Jezusa mówisz takie rzeczy. Zapomniałeś, że On z własnej niepszymuszonej woli wybrał nie robić nic złego.
Aż sie cisną słowa pewne na usta, ale .... może zastanów się co mówisz.


Zauważ, że ja sobie swobodnie wyrażam swoje myśli na forum a Ty się zżymasz z tego powodu. :) Ryszardzie - Bóg mi dał wolność i sobie z niej korzystam.
Jeśli piszę niemądrze to wskaż proszę - gdzie. Z argumentem "zastanów się co mówisz" trudno dyskutować. Jezus jak słusznie zauważyłeś - WYBRAŁ nie robić nic złego. Nie narzucono mu tego tylko WYBRAŁ choć mógł wybrać inaczej. W świecie gdzie "zła" nie będzie - nie będzie też możliwości WYBORU. Czyli Armagedon jest bez sensu. Iść za Jezusem to znaczy WYBIERAĆ dobro mimo istnienia zła.

Nie wiem kto cię tak oszukał, ale wiedz, że dopóki człowiek żyje, dopóty jest nadzieja, On jest bardzo łaskawy.


Ja się nie czuję oszukany. Jeśli dostrzegasz coś czego nie widzę ja - powiedz proszę. :)

A sędzią tego kto czyni, a kto nie czyni, będzie kto twoim zdaniem - Jezus czy Domino?


Ryszardzie, a gdyby Jezus znów przyszedł na ziemię to po czym byś go poznał? Czy nie mógłby pisać sobie na takim forum? Jakim samochodem by jeździł? Maybachem czy starą Skodą? W jaki sposób mógłby Ciebie przekonać że jest synem Bożym? Życzyłem Ci otwartości umysłu i nadal Ci życzę. :)

Zatem moja przyjacielska porada jest, obudź się Domino, pokutuj i wołaj o przebaczenie, Bóg słyszy szczere łkanie serca.


No tak. "Pokutuj i wołaj o przebaczenie". :) Chętnie Ryszardzie - jak tylko mi powiesz co złego zrobiłem - natychmiast zaczynam szczerze łkać.
Na tą chwilę nie wiem za co miałbym pokutować. B)
Pozdrawiam.



#111346 Czy Jezus (na ziemi) sam myślał o sobie, że jest Bogiem

Napisano przez domino on 2009-01-14, godz. 09:32 w Trójca

Zło nie jest rzeczą stworzoną i jako takie nigdy przez nikogo nie zostało stworzone, zatem masz dowód na to, że go Bóg nie stworzył.
Zło jest pojęciem moralnym, tak jak i dobro, miłość itp., które też nie są rzeczami istniejącymi realnie, lecz raczej stanem osób objawiającym się za pomocą uczynków, które dana osoba wykonuje.


Masz rację. Tylko zauważ, że zło nie może istnieć bez dobra a dobro bez zła bo gdyby istniało wyłącznie dobro albo wyłącznie zło - to nie wiedziałbyś czym jest ich przeciwieństwo. Bóg niszcząc zło odebrałby nam automatycznie możliwość wybierania. Twierdzisz, że Bóg się odcina od tego co złe, że co złe to nie On. A to są po prostu elementy układanki. Idąc tym torem mógłbyś stwierdzić równie dobrze, że Bóg kocha kolor biały a czarny jest mu wrogi, że ciepło jest mu bliskie a zimno obce, że dzień woli bardziej niż noc. :) Stwierdzeniem, że zło to nie Bóg - ograniczasz Boga. :)

Zwrócę twoją uwagę na to, co sam o tych aniołach, szatanie, diable mówisz. A mówisz „zbuntowani” i tymi choćby słowami dowodzisz, że oni swoją postawą nie wyrażają woli swego Stwórcy, lecz są jej przeciwni. Jeśli robią coś wbrew czyjejś woli, to czy można tego kogoś posądzić o autorstwo tych uczynków?
Myślę że nie.


Wiesz, ja akurat nie wierzę w żadnego Szatana Diabła (po prostu chciałem aby było po Biblijnemu bo poza ten obszar nie wychodzisz) ale przyjmijmy na chwilkę że on istnieje i faktycznie sprzeciwił się Bogu i robi coś wbrew woli Bożej. To powiedz mi czemu Bóg pozwala temu Szatanowi istnieć? Zobacz, unicestwia Szatana już dziś tj. 14 stycznia 2009 i po kłopocie. :) Źródło zła nie istnieje. :) Naprawdę wierzysz w Armagedon, w kwestię sporną, w usunięcie pojęcia "zło"?
Czy zastanawiałeś się jak wypaczone byłoby istnienie w świecie gdzie nie ma zła czyli tym samym nie ma możliwości wyboru? Ryszardzie - nawet czyniąc zło nie łamiesz Bożego prawa. Po prostu czyniąc zło - zło sprowadzasz na siebie i tyle. Czyniąc źle - doświadczasz zła i odwrotnie - czyniąc dobro - doświadczasz dobra. Ale w żadnym wypadku nie narażasz się na potępienie.

Jak ci już wspomniałem, ja już niczego nie szukam, ja już znalazłem.
A ty?


W niedzielę napisałeś, że zależy Ci na „rozpoznaniu i odsłonięciu prawdy bożej”. Czyli coś Ci ją zasłania. Ja wiem, że Biblia Ci zasłania, Ty twierdzisz, że to Twój "skażony umysł". Możemy się spierać, aczkolwiek żadnego pożytku z tego nie będzie. :) Ryszardzie - sama Biblia Ci nie odsłoni prawdy o Bogu. Ile już lat ją analizujesz? I prawda nadal zasłonięta, prawda? Czy znasz ludzi którzy przez całe życie studiowali Biblię i na starość mogli powiedzieć z czystym sumieniem, że nie mają pytań, że wiedzą o Bogu wszystko, że pojęli jego istotę? Idąc tym torem będziemy mieli 2 wyjścia - albo stwierdzić że wszyscy mają "skażony umysł" albo stwierdzić, że Biblia prawdy o Bogu nie odsłania.

A ja? A ja odsłaniać na nie muszę. Wyrwałem się ze strachu, z kajdan religii, z kajdan Biblii. Boga się nie boję bo nie ma takiej potrzeby. Życie wieczne mam, każdy z nas ma choć religie nim kupczą. Patrzę na naszą planetę, na nasz świat z troszkę innej perspektywy, z innej niż większość ludzi dlatego czasem może być troszkę ciężko się ustosunkować do tego co piszę. :) Ale by móc zerwać te kajdany - trzeba mieś otwarty umysł, odrzucić stereotypy które nam wpajano od dziecka, odrzucić schematy myślowe, nie bać się wyjść myślami przed szereg. Nie zawsze jest to łatwe, z pewnością jest to proces ale w przeciwnym razie zostaną nam... kajdany. :blink:

Pozdrawiam.



#111340 Czy istnieje jedyna prawdziwa religia?

Napisano przez domino on 2009-01-14, godz. 08:24 w Ogólne

2Tes 1,8-9


No tak, wszystko jasne, skoro wszystko co wiesz o Bogu - wiesz z Biblii - to musisz się Boga bać i straszyć nim innych. ;) Bój się więc, drżyj przed nim gdyż jest miłością. :) (1 Jana 4:8)



#111283 Czy istnieje jedyna prawdziwa religia?

Napisano przez domino on 2009-01-13, godz. 20:29 w Ogólne

pewnie. Tylko gdzie tą wieczność spędzisz, z Bogiem czy oddzielony przez Boga.


Z Bogiem. Nie można się oddzielić od Boga. :)



#111271 Czy istnieje jedyna prawdziwa religia?

Napisano przez domino on 2009-01-13, godz. 19:34 w Ogólne

Tak istnieje prawdziwa religia i jest nią judaizm. Tylko On jest dany przez Boga i tylko ten, kto spełni wszystkie przykazania tej religii zasłuży sobie na życie wieczne.


Nie strasz ludzi. Wszyscy mamy życie wieczne. :) I nie musimy sobie na nie zasługiwać "byciem" w jakiejś religii. :)