Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Artur Schwacher

Odnotowano 1000 pozycji dodanych przez Artur Schwacher (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2016-12-15 )



Sort by                Order  

#142570 Czy forum padło ?

Napisano przez Artur Schwacher on 2011-08-05, godz. 16:26 w Zmiany w serwisie

ogłuch i oslep - czym zawalił wiele lat pracy dużej ilości osób.



#142562 Czy forum padło ?

Napisano przez Artur Schwacher on 2011-08-05, godz. 11:36 w Zmiany w serwisie

1. Forum opustoszało, bo praktycznie 100% społeczności podziękowała panu administratorowi za współpracę i sobie poszło. natomiast drugie działa dobrze.
2. jak masz jaja panie g-d to zapraszamy. Zobaczymy jakie to jesteś mądry....



#142345 MITY ŚWIADKÓW JEHOWY - NIEWOLNIK WIERNY I ROZTROPNY

Napisano przez Artur Schwacher on 2011-06-20, godz. 09:17 w Tematyka ogólna

Przesadzam? Nie widzisz co się stało, czy nie chcesz widzieć?



#142331 MITY ŚWIADKÓW JEHOWY - NIEWOLNIK WIERNY I ROZTROPNY

Napisano przez Artur Schwacher on 2011-06-17, godz. 18:55 w Tematyka ogólna

Podejście ciekawe aczkolwiek mozna zauważyć iż wielu exów odkrywa te sam błędy w interpretacji. Przy okazji: na tym forum mało ci kto odpowie gdyż wszyscy uciekli na drugie forum w proteście przeciwko polityce władz tego forum.



#141566 Dusza - Łk 16:19-31

Napisano przez Artur Schwacher on 2010-12-07, godz. 07:10 w Dusza nieśmiertelna

Kolejny przykład nieuctwa sympatyków SJ - nie widzą czym się różni bajka od przypowieści. Tego uczą w podstawówce.



#141501 Rok 607 już w sprzedaży !!!

Napisano przez Artur Schwacher on 2010-12-05, godz. 13:33 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Ja uważam ,że nie ma co tłumaczyć. Z pobieżnej analizy tekstów wyłania się postać F. jak kłamcy, fantasty człowieka lubiącego oskarżać innych o kłamstwa i fałszerstwa. jak tak dalej pójdzie to się doczeka procesu o zniesławienie i będzie koniec jego kariery.



#141499 Dusza - Łk 16:19-31

Napisano przez Artur Schwacher on 2010-12-05, godz. 13:08 w Dusza nieśmiertelna

To się wykopałeś gambit.

jeżeli potraktować ten tekst jako przypowieść to obraz życia po smierci którego użyto musi być prawdziwy i autentyczny. Dlaczego? Bo wszystkie pozostałe przypowieść Jezusa są realne i autentyczne. To historie z życia wzięte, typowe dla tamtego obszaru, które nie tylko mogły się zdarzyć ale na pewno sie zdarzyły i będą zdarzać w przeszłości. W koncu niejeden martnotrawny syn opuścił rodzinę a potem wrócił, i niejednemu owca wpadłą do dołu, albo wynajmował robotników do pracy w winnicy.



#141254 Walka z shunningiem w Polsce: ULOTKA

Napisano przez Artur Schwacher on 2010-11-27, godz. 19:31 w Świadkowie Jehowy i prawo

To się zdecyduj - albo ze mną nie gadasz i moje poprawki są do kitu, albo gadasz, bo dziwnym trafem widzę wpływ moich uwag na treść nowej ulotki. Szkoda ,że nie wszystkich........



#141198 Dusza - Łk 16:19-31

Napisano przez Artur Schwacher on 2010-11-26, godz. 11:37 w Dusza nieśmiertelna

Ale z logiką u Ciebie dalej jest kiepsko.

Jezus Chrystus, mesjasz, syn Boży, który nigdy nie zrobił nic wbrew Ojcu, opowiada Żydom i faryzeuszom opowieść opartą na ich głębokich wierzeniach. i przekonaniu ,że jest dusza nieśmiertelna. Jeśli do tego dodać ,że nigdzie nie zganił faryzeuszy za tą naukę (w przeciwieństwie do saduceuszy, którzy byli ganieni) to Jezus umocnił tą przypowieścią wiarę Żydów. A więc wiarę w rzecz sprzeczną z prawdą Biblijną!.



#141162 "Niektórzy z was są strasznie tendencyjni. Co was tak zaślepia, co wami k...

Napisano przez Artur Schwacher on 2010-11-25, godz. 20:14 w Oceń forum

jedyne osoby, którym iam psuje krew to jego szefowie z nadarzyna jak widza jak kompromituje Sj swoją niewiedza.



#141142 "Niektórzy z was są strasznie tendencyjni. Co was tak zaślepia, co wami k...

Napisano przez Artur Schwacher on 2010-11-25, godz. 06:45 w Oceń forum

Myślisz,że udaje? Bo ja myslę ,że on tego po prostu nie wie. Pewnie też nie wie czym się rożni naród od państwa....



#141085 Walka z shunningiem w Polsce: ULOTKA

Napisano przez Artur Schwacher on 2010-11-24, godz. 10:46 w Świadkowie Jehowy i prawo

Idź i zdaj relacje.

Caius zrozum jedną rzecz - my jesteśmy Ci dobrzy, my nie możemy sobie pozwolić na błędy ani na pochopne działanie. każdy błąd będzie nam wytknięty. dlatego jak się będę czepiał bo i mnie się czepiano. I całkiem słusznie. Im wiecej potu na ćwiczeniach tym mniej krwi w boju wiec im więcej przerobimy czarnych scenariuszy tym lepiej nam wyjdzie w realu. I weźcie sie w garśc żołnierzu, to jest wojna! Nie będzie ci jakaś cywil banda staruszków siedząca na chwiejącej się zapuszczonej wieży mówić czy jesteś coś wart czy nie.Są na nas za ciency i tyle.

i na koniec SJ posługują się innymi przekładami Biblii, nieraz jest cytują w swoich publikacjach. To jest fakt.



#141080 Walka z shunningiem w Polsce: ULOTKA

Napisano przez Artur Schwacher on 2010-11-24, godz. 09:34 w Świadkowie Jehowy i prawo

Kto występuje przeciwko shunningowi? Przede wszystkim byli Świadkowie Jehowy i obecni, którzy boją się wystąpić z obawy przed
konsekwencjami. Motywacja może być jednak głębsza.


Jak można jednocześnie występować i nie występować z obawy przed konsekwencjami?


Zamów baner kampanii (75 zł) i wywieś go w widocznym miejscu. I nie bój się, bo prawda Cię wyzwoli. Możesz wspomóc akcję finansowo
wysyłając przelew na konto 16 1140 2004 0000 3702 0393 5539 z dopiskiem „stop shunningowi”


To jest ulotka czy reklama? Nie można zaczynać akcji informacyjnej od prośby o datki. Nie dość ,że Sj głoszą za dulary to jeszcze ich opozycja zwalcza ich za złotówki.


Co najmniej w dwóch krajach trwają obecnie procesy przeciwko tej praktyce – w Brazylii (Sebastian
Ramos przed Sądem Najwyższym stanu Ceará) i w Belgii (Jacques Lejeune przed Sądem Apelacyjnym w Mons).
W Brazylii użyto art. 14 ustawy o zakazie dyskryminacji z 1989 roku (!) zaś w Belgii zgodnie z zasadą
przeniesienia ciężaru dowodu to sekta musi wykazać, że nie dopuściła się dyskryminacji pośredniej. Można
założyć,
że w tej dekadzie sprawa trafi do Wielkiej Izby Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu,
który wyda wyrok wiążący całą Radę Europy. Jest mało prawdopodobne, by uznała ona, że shunning chroni
art. 9 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka.



1. Tylko w dwóch krajach? Gdyby chociaż w dziecięciu,.....
2. Polska nie ma porządnej ustawy o dyskryminacji to raz, dwa w Polsce czegoś takiego jak zasady przeniesienia ciężaru dowodu w odniesieniu do związków wyznaniowych nie ma a trzy w Polsce formalnie sekt nie ma.
3. Za dużo tu gdybania, niczym w Strażnicy.....


Wśród ofiar rozwijają się objawy psychologiczne typowe dla ofiar tortur i obozów koncentracyjnych


Bez przesady. Takie porównania są niedopuszczalne.

Następnego dnia po wysłaniu przeze mnie do zboru listu o wystąpieniu mąż powiedział mi: »Nie mam już
pani nic do powiedzenia«. Od tego czasu nie ma między nami żadnych relacji, jedynie niechętnie daje pieniądze na
dzieci. Zniszczyło to naszą rodzinę i doprowadziło go na skraj obłędu. Mimo, że byliśmy małżeństwem chciał mnie
zniszczyć finansowo i pozbawił wszelkich dochodów. Gdyby go teraz wykluczyli chyba by się powiesił, bo nie ma
w życiu nic innego” – powiedziała pani Marta z południowej Polski. Taka relacja nie jest niczym niezwykłym.
Zrywanie więzi rodzinnych jest celem samym w sobie i ma zmusić do powrotu. Odzieranie z godności i ludzkich
odruchów posunięto do tego stopnia, że nie wolno nawet uczestniczyć w pogrzebie najbliższej osoby.


Fajna historyjka, ale skrajna. Nawet jeśli prawdziwa to w Strażnicy zachęty do takiego postępowania nie znajdziesz



#141077 Walka z shunningiem w Polsce: ULOTKA

Napisano przez Artur Schwacher on 2010-11-24, godz. 08:14 w Świadkowie Jehowy i prawo

dokładnie. Sprawę zarzucono. Starsi maja się nie mieszać to są oficjalne instrukcje.



#141076 Rewolucja przeciwko shunningowi w Brazylii

Napisano przez Artur Schwacher on 2010-11-24, godz. 08:04 w Świadkowie Jehowy i prawo

okey.

Jak załatwisz:

10 exów którzy cię poprą, zgodzą się ujawnić, zeznawać przed sądem (wystarczy deklaracja) i spotkać w REALU ale spotkać , spojrzeć sobie w oczy i powiedzieć tak robimy to, poświecimy swój czas - to ja przyjadę, powiem sorry, myliłem się, wyciągnę stare pomysły z szufladay i jedziemy.

Inaczej mowy nie ma.



#141024 Rewolucja przeciwko shunningowi w Brazylii

Napisano przez Artur Schwacher on 2010-11-23, godz. 08:39 w Świadkowie Jehowy i prawo

Uwaga, będzie dłuższy wywód.....


I Jak się przygotować do takiego procesu.

1. Wariant A zakładał, przygotowanie się do procesu poprzez gromadzenie olbrzymiej ilości dokumentacji oraz zeznań świadków. Do tego potrzebna jest jakakolwiek forma organizacyjna oraz czas. Z moich obserwacji 5 letnich wynika ,że nie da się środowiska ex-ów zorganizować w jakikolwiek sposób więc póki co jest to nierealne. ktos sie zapyta - po co w ten sposób? Ano po to by podczas rozprawy WTS nie przedstawił 20 ludków, którzy zeznają ,że byli wykluczeni, wrócili i dzięki temu stali się lepszymi ludźmi. Zresztą nawet dysponując tylko tym forum można wskazać osoby, które nigdy nie doświadczyły jakiegoś zorganizowanego ostracyzmu, ani w rodzinie ani wśród przyjaciół, tylko jakaś stara dewotka mu dzień dobry nie powiedziała. i cały wywód leży. Ale jeśli pozew złożyło by 100 ludzi i mieli mnóstwo swiadków ,ze zborów w całym kraju, w tym byłych starszych - to co innego. Oczywiście zorganizowana działalność miała by łatwiejsze przebicie w mediach i pozwoliła na pomoc większej liczbie ludzi niż do tej pory ale to już inna bajka.
2. Wariant B mówi, że można iść na prawniczą wojenkę z WTSem z marszu. Skrzyknąć kilka osób i URA! To się może udać albo i nie. Będzie to jednak trudniejsze i może skonczyć się druzgoczącą klęską. Nikomu jednak oczywiscie nie można zabronić dochodzenia swoich praw wiec droga otwarta. Ale jak coś spierniczy niech się liczy z tym ,ze go przestaniemy lubić.

II Błędy w założeniach

1. Udowodnienie ostracyzmu jest bardzo trudne. Zwłaszcza ,że w wielu zborach występuje w różnym natężeniu.na taki porces trzeba równiez wiele czasu, pieniędzy, odpowiedniego prawnika co by się w tym wyznawał.
2. To jest Polska - tu nie obowiązuje prawo Finlandii, Brazylii ani USA. Powoływanie się na zagraniczne decyzje nie ma sensu.
3. Jak sie zapytać GIDO czy macie dostęp do różnego ordzaju s to odpowie ,ze macie - i co dalej? nawet jak wam go pokażą - to co. Możecie co najwyżej pozwać osoby, które są pod nim podpisane. Dopiero gdy sąd uzna ,że napisały nieprawdę możecie żądać sprostowania. Macie na to czas?
4.Pomysł wykreślania danych osobowych z archiwów jakiegokolwiek kościoła jest ABSURDALNY. ja już pomijam ,że kościoły muszą wieczyście przechowywać takie dokumenty - prawo trzeba znać - nie tylko ustawę o GiDO to przyjmujac założenie ,że po wystąpieniu z czegokolwiek usuwamy wszelkiego dane to za 100 lat zlikwidujemy wszystkie archiwa.


III Konsekwencje
1. Przegrana we wszystkich instancjach zamknie drogę sądową na kilkanaście lat.
2. Wgrana nagłośniona medialne może mieć nieprzewidywalne skutki. Nasz katolski ciemnogród na prowincji może do wyroku dołożyć swoje trzy grosze - nowy powód by nie lubić kociarzy. Akt niechęci czy szykan scementują środowisko SJ.
3. Kilka wygranych może zachęcić państwo do zmiany stanowiska wobec Sj - powiedzmy ,że zagrożą im delegalizacja ,za ostracyzm. Wtedy albo zmienią zasady jak w przypadku kwestii krwi, a tak naprawdę nic się nie zmieni albo staną okoniem i powiedzą NIE. I co - delegalizacja? Świetny pomysł.

IV Konkluzja

Ja naprawdę rozumiem odczucia. ja też chciałem iść z pochodniami na Nadarzyn. ja też myślałem wystrzelać dziadków z CK tych (..............). Dało mi to coś? Nie. jesteśmy w tym samym miejscu co 5 lat temu.To jest droga donikąd. tu potrzebna jest praca u podstaw., a nie romantyczne powstanie. I nie chodzi o to ,że pomysł Macieja jest zły. On ma racje, ale się w kilku kwestiach myli.



#141016 Jak kochać drugą osobę i nie grzeszyć?

Napisano przez Artur Schwacher on 2010-11-23, godz. 07:38 w Seksualność

Na pytanie o dobro, zło, etykę, moralność - też



#140932 Teraźniejsza Prawda

Napisano przez Artur Schwacher on 2010-11-22, godz. 11:19 w Tematyka ogólna

A ilu znasz ludzi myślących krytycznie? A ilu znasz ludzi myślących?



#140931 Rewolucja przeciwko shunningowi w Brazylii

Napisano przez Artur Schwacher on 2010-11-22, godz. 11:17 w Świadkowie Jehowy i prawo

i tak wam się nie uda.



#140594 Formalnie Swiadek.... ale tylko formalnie

Napisano przez Artur Schwacher on 2010-11-17, godz. 06:28 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Tak więc spoko, są eliminowani, każdy w swoim czasie.


W Biblii wyczytałeś tą złotą myśl o "eliminowaniu"?



#140549 Jak kochać drugą osobę i nie grzeszyć?

Napisano przez Artur Schwacher on 2010-11-16, godz. 12:09 w Seksualność

Z politowaniem patrze na osoby , które seks traktują jako wyraz oddania i dowód miłości do najbliższej swemu sercu osoby.



Chyba nie widzę dzisiaj dobrze.... Ty tego nie napisałeś, prawda?



#139815 "Niektórzy z was są strasznie tendencyjni. Co was tak zaślepia, co wami k...

Napisano przez Artur Schwacher on 2010-11-04, godz. 05:47 w Oceń forum

O, Iam udowodnił ,że jedyną prawdziwą religią jest Judaizm.



#139708 ex świadkowie Jehowy a 1 listopada

Napisano przez Artur Schwacher on 2010-11-01, godz. 18:04 w Tematyka ogólna

och, to straszne - zostałem publicznie upomniany przez brat starszego Gambita, o ja nieszczęsny, co teraz będzie, przyczyniam się do rozpadu podstawowej komórki społecznej - ojej.


jAJA SOBIE ROBISZ GAMBIT? TY ŚMIESZ MNIE NAPIĘTNOWAĆ? ATOS MNIE UBAWIŁ....
[...]



#139657 ex świadkowie Jehowy a 1 listopada

Napisano przez Artur Schwacher on 2010-10-31, godz. 16:41 w Tematyka ogólna

To powiedz jej, że przychodząc dzisiaj uczciła Halloween.



#139632 ex świadkowie Jehowy a 1 listopada

Napisano przez Artur Schwacher on 2010-10-30, godz. 19:26 w Tematyka ogólna

Powiedzenie, że ktoś jest nieukiem i podaje nieprawdziwe informacje to nie jest atak. To jest prawda.

Po pierwsze:

Zadnie 1:"początkowo po jego wprowadzeniu miało na celu skoncentrowanie się wyłącznie na osobach świętych - mówiąc językiem katolickim - kanonizowanych"

Zdanie 2:Trzeba przyznać, że papież Bonifacy IV po złożeniu relikwi męczenników w Panteonie, który otrzymał od cesarza, poświęcił tę budowlę na kościół pod wezwaniem Matki Bożej Męczenników. Od tego czasu oddawano cześć wszystkim zmarłym męczennikom, w dniu 1 maja. Dopiero Grzegorz IV w 837 r. podjął decyzję zarówno o zmianie terminu na 1 listopada jak i o objęciu tym świętem wszystkich świętych kościoła katolickiego.

Zatem gambit napisał prawdę o początkach tego święta i nie zasłużył na tak nieprzyjazne potraktowanie.

Zdaniem numer 1 nie mówi tego samego co zdanie numer 2. Pańskie zdanie nie jest dowodem na prawdziwość słów Gambita.

[...]