Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Alabama

Odnotowano 103 pozycji dodanych przez Alabama (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-09 )



Sort by                Order  

#5943 DO BYŁYCH ŚWIADKÓW JEHOWY-POMOCY !!!

Napisano przez Alabama on 2005-05-04, godz. 19:41 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Pytasz Swiatło7

W jaki sposób Wy doszliście do prawdy???

Do jakiej prawdy?

Kiedy już obalisz czyjąś wiarę, to jaką prawdę chcesz mu zaoferować? Katolicka? Protestancką? Prawosłąwną? Jaką? Proszę zdradź nam co jest prawdą według Ciebie.



#5814 Równość co do natury?

Napisano przez Alabama on 2005-04-28, godz. 21:35 w Trójca

Patmosie. Nie jestem pewien czy czas jest elastyczny. Może to świat [materia i energia] zachowuje się różnie w strumieniu czasu. Na podstawie teorii Einsteina, twierdzi się że czas na obiekcie poruszającym się z dużą prędkością płynie wolniej niż na obiekcie poruszającym się z mniejszą prędkością. Podobno że dowiedzino tego umieszczając jeden super czuły zegar w rakiecie i jeden na ziemi. Po locie próbnym, ten z rakiety troche spaźniał. Ale w końcu się spotkały w jednym czasie. Mimo to inne zmiany zaszły we wnętrzu każdego z nich. Ale w końcu się spotkały......... Czas jest jeden tylko materia się w nim inaczej zachowuje. W zależności od innych czynników takich jak prędkość ruchu.

Ale to tylko moja teoria. <_<

A jeśli kiedyś czas przestanie istnieć to jak będzie wyglądał nasz proces myślowy, w życiu wiecznym? Czy będziemy myśleć? Czy będziemy świadomi? Jak to możliwe?

Aż mnie głowa boli. Ja nie chcę takiego życia bez procesu myślenia. Jak warzywko. :(



#5810 Równość co do natury?

Napisano przez Alabama on 2005-04-28, godz. 18:51 w Trójca

:blink: Nie wiem jak to pojąć.

Jedno jest pewne. Bóg stworzył świat.
Ps 90:2
"Zanim góry powstały, Zanim stworzyłeś ziemię i świat, Od wieków na wieki Tyś jest, o Boże! "

Mnie wydaje się że czas był zawsze tylko my nie umiemy pojąć jak Bóg mógł w nim istnieć.

Ale prawdę mówiąć to nie wiem. Pomocy! :o

A czy zastanawiałeś/zastanawialiście się nad tym, czy kiedyś czas przestanie istnieć? Może to dałoby jakiś punkt wyjściowy do zbadania jego ewentualnego pochodzenia. Jeśli Pismo mówi że Bóg jest na wieki i my też spodziewamy się istnieć wiecznie, to chyba będziemy tego świadomi i będziemy odczuwać czas, przecież taki mamy umysł. A skoro będziemy istnieć wiecznie, to Bóg będzie istniał wraz z nami na wieki. Nadal pozostanie pytanie jak może istnieć coś nieskończonego. I jeśli Bóg będzie istniał "na wieki" w czasie to może oznaczać że istniał "od wieków" też w czasie, jak powiada Pismo (Ps 90:2 patrz powyżej). Skoro "wieki" oznaczają nieskończony strumień czasu w przód to mogą też oznaczać nieskończony strumień czasu wstecz.

Muszę nad tym pomyśleć. <_<



#5808 Jest potrzebne.

Napisano przez Alabama on 2005-04-28, godz. 12:28 w Oceń forum

Uważam że powinniśmy wprowadzić pisemne i imienne sprawozdania ze służby pisania postów, bo mam wrażenie że nasza aktywność jest wciąż za niska. :D :lol:

Czy się wytężasz?



#5807 Równość co do natury?

Napisano przez Alabama on 2005-04-28, godz. 10:47 w Trójca

Acha! Jeszcze coś sobie przypomniało. B)

Jeśli czas jest stworzony przez Boga, a Jezus został zrodzony poza czasem - istnieje odwiecznie [czyli mamy odwieczne zrodzenie]. To co powidzieć o aniołach, skoro oni zaistnieli przed stworzeniem świata materialnego [czyli czaso-przestrzeni]. Oni też istnieją odwiecznie tak jak Syn Boży!!!!!

A jeśli inaczej. Aniołowie zostali stworzeni dopiero w naszej czaso-przestrzeni to znaczy że mamy UFO!!! To nasi bracia w kosmosie, tylko mają inną formę!!!! Chyba napiszę do Denikena i bede czepał z tego kasiure. :)



#5804 Równość co do natury?

Napisano przez Alabama on 2005-04-28, godz. 08:20 w Trójca

A oto moje trzy grosze. (zaznaczam, że uboga wdowa dała tylko dwa) :D

A czy pomyśleliście że Bóg funkcjonuje zarówno w czasie jak i poza czasem, dzięki swojej mocy? Bo ja tak bym to teraz widział. Może czas płynie zawsze tylko Bóg ma zdolność odczuwania i nie odczuwania czasu. Dlatego potrafi funkcjonować w czasie o czym mówi Biblia, oraz mógł trwać w wieczności. Ale cóż może zmienie zdanie. Rzeczą ludzką jest błądzić. (oczami) :rolleyes: :D



#5784 Co to znaczy że Jezus jest Bogiem?

Napisano przez Alabama on 2005-04-27, godz. 18:46 w Trójca

Pytanie do Artura Olczykowskiego. Nie gniewaj się że tak Cię pytam ale interesuje mnie twoje zdanie w kwestii Jn 1:1. Jeśli twierdzisz że Jezus jest Bogiem czyli królem, sędzią, władcą itp. To powiedz jakim Bogiem był przed wcieleniem skoro według twojej religii nie istniał jako osoba.

Dzięki za odpowiedź i poświęcony mi czas. ;)



#5779 Co to znaczy, że Bóg jest Trójcą?

Napisano przez Alabama on 2005-04-27, godz. 17:25 w Trójca

To prawda że nie jestem trynitarianinem ale chciałbym poznać argumenty na poparcie wiary w Trójcę. Naprawdę. I to te z górnej półki. Będę więc zadawał pytania. Może ktoś zechce na nie odpowiedzieć i mi pomóc zrozumieć poprawność tej nauki. :rolleyes:

1. Co to znaczy osoba (w Trójcy)?
2. Czy osoby w Trójcy są identyczne czy też w jakiś zasadniczy sposób różnią się od siebie? (na przykład Duch nie jest tym samym co Ojciec i Syn.)


Dzięki za odpowiedź tak tępemu uczniowi. ;)



#5773 Równość co do natury?

Napisano przez Alabama on 2005-04-27, godz. 15:49 w Trójca

Arturze co więc powinienem rozumieć przez to że Jezus był przed swoim wcieleniem w postaci Bożej, jeśli nie jego naturę?

Patmosie pytasz.

...jak w takim razie należy rozumieć odmienność ich jednostek osobowych ?

Nie wiem. Albo raczej nie rozumiem pytania. Może tak:

Klemens Aleksandryjski. (ur.150) : "Bądź litościwy dla swoich sług, Ojcze kierujący Izraelem, Synu i Ojcze, którzy Obaj jesteście Jednym, Panie!" ("Wychowawca" 3:12)

Tertulian (160 - 230) : "W ten sposób to co z Boga wyszło jest Bogiem i Synem Boga i jednym Bogiem obaj." ("Apologetyk" XXL, 13)

Analizując wszystkie dostępne mi źródła skłaniałbym się ku tezie że Bogiem i Stwórcą wszechświata jest wspólnota (większego) Ojca i (mniejszego) Syna w jedności (inteligentnej mocy) Ducha Świętego, jak to już było kiedyś zasugerowane chyba na tym forum. Ale to tylko takie spekulacje i chyba niezgodne z żadną nauką. Szkoda.

A tak swoją drogą to ja nie wiem czy należy wierzyć w Trójcę. I ciekaw jestem jak fakt bycia Jezusa w kształcie Bożym (Flp 2:6) widzą prawdziwi trynitarianie.

Pewnie mi się teraz od wszystkich oberwie. :ph34r: :P



#5769 Jest potrzebne.

Napisano przez Alabama on 2005-04-27, godz. 10:54 w Oceń forum

Takie forum jest potrzebne!!!! Proszę tylko aby wszyscy zachowywali kulturę. I starali się być rzetelni i bezstronni w swoich opiniach. To jest bardzo ważne.

Czy dostrzegacie jakieś błędy tego forum?

Pozdr. ;)



#5768 Ze mną albo przeciwko

Napisano przez Alabama on 2005-04-27, godz. 10:48 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Kaniu.
Jeśli Ciebie mamią odstępcy tak jak twierdzą śJ. To spytaj się ich o stopkę redakcyjną z "Przebudźcie się!" która przez wiele lat podawała:

"...czasopismo to umacnia zaufanie do obietnicy danej przez Śtwórcę, że zanim przeminie pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo"

Spytaj ich jak ten Stwórca ma na imię? I dlaczego teraz zmienił zdanie?

Pozdr. :D



#5767 Równość co do natury?

Napisano przez Alabama on 2005-04-27, godz. 10:39 w Trójca

Jeśli chodzi o równość natur Ojca i Syna to bardzo ciekawi mnie prawiadłowe zrozumienie tekstu z Listu do Filipian.

Filipian 2:5 Takiego bądźcie względem siebie usposobienia, jakie było w Chrystusie Jezusie,
6 który chociaż był w postaci Bożej, nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu,


Jezus był w postaci Bożej. No właśnie czy to nie dowodzi że miał postać a co za tym idzie naturę Boga? Chociaż niedowierzam w Trójcę, to daje mi do myślenia.

Pozdrawiam wszystkich dociekających.



#5716 Argumenty polemizujące z doktryną Świadków Jehowy

Napisano przez Alabama on 2005-04-25, godz. 08:49 w Tematyka ogólna

Na samym początku też napisałeś

potrzebuje jak najwięcej literatury i argumentów, które pomogły by mi udowodnić, że nauki ŚJ są oszustwem.

Czyli już osądziłeś że nauki ŚJ są oszustwem a teraz potrzebujesz tylko dowodów. Jak to? Stwierdziłeś że są oszustwem nie znając dowodów? Widać że jesteś pod silnym działaniem uprzedzenia do ŚJ. To wynik indoktrynacji antyświadkowej. Pranie mózgu, tylko w drugą stronę. I jaką "prawdę" chcesz zaoferować Świadkom Jehowy? Pokaż nam religię bez błędów. Od razu do niej przystąpię. :D



#5715 Argumenty polemizujące z doktryną Świadków Jehowy

Napisano przez Alabama on 2005-04-25, godz. 08:43 w Tematyka ogólna

Więc chyba według Ciebie można być ŚJ wierzącym w Chrystusa? Co w takim razie chcesz im zaoferować?



#5713 Argumenty polemizujące z doktryną Świadków Jehowy

Napisano przez Alabama on 2005-04-25, godz. 08:38 w Tematyka ogólna

handel odpustami


:blink: ???

Zauktaulizuj dane.... o jakieś 400 lat :)


No tak zapomniałem że w Kościele Katolickim przyszło nowe światło od "niewolnika" :) z Watykanu pod naciskiem świata z zewnątrz. :D



#5707 Argumenty polemizujące z doktryną Świadków Jehowy

Napisano przez Alabama on 2005-04-24, godz. 20:06 w Tematyka ogólna

Ja poświęciłem kilku religiom - w tym ŚJ - kilkadiesiąt lat mego życia. A Ty? Jaką prawdę o Chrystusie chcesz głosić Świadkom Jehowy? Czy według Ciebie Chrystus popiera mechaniczne klepanie różańca, handel odpustami, kult zmarłych? Czy też popiera protestancką reformację sprzeciwiającą się wielu praktykom katolickim i nie uznającą papieża za swego zwierzchnika? A może odmienne od protestanckich i katolickich nauki Kościoła Prawosławnego? Czy naki Chrystusa mogą zaprzeczać sobie wzajemnie? Jaką więc prawdę chcesz dać Świadkom Jehowy? Powiedz otwarcie nie uciekaj od odpowiedzi.



#5699 Argumenty polemizujące z doktryną Świadków Jehowy

Napisano przez Alabama on 2005-04-24, godz. 19:20 w Tematyka ogólna

Po pierwsze ja z nimi nie walczę tylko pokazuję prawdę

To powiedz jaka ta prawda jest? Gdzie chcesz skierować ŚJ?



#5691 Argumenty polemizujące z doktryną Świadków Jehowy

Napisano przez Alabama on 2005-04-24, godz. 17:01 w Tematyka ogólna

Czy denominacja jest ważna liczy się Chrystus.

Jeśli tak to dlaczego chcesz walczyć z denominacją o nazwie Świadkowie Jehowy która wierzy w Chrystusa?



#5679 Argumenty polemizujące z doktryną Świadków Jehowy

Napisano przez Alabama on 2005-04-24, godz. 09:48 w Tematyka ogólna

mprzystawski napisałeś

ja nie chcę tworzyć innych zborów tylko nawracać tych ludzi do prawdziwego Boga.

Zdradź nam do jakiej religii chcesz nawrócić ŚJ kiedy obalisz niektóre z ich wierzeń?



#5666 Polemika z książką W. Bednarskiego.

Napisano przez Alabama on 2005-04-23, godz. 17:37 w Książki na temat ŚJ

No właśnie. Masz rację takich nieścisłości w tych publikacjach jest więcej. Tylko ktoś musiałby się temu poświęcić.

Pozdr. :)



#5663 Równość co do natury?

Napisano przez Alabama on 2005-04-23, godz. 14:49 w Trójca

Odpowiedź na pytanie czy Jezus ma tę samą naturę co Ojciec i tak niczego nie rozwiązuje. Przecież dwoje ludzi mających tę samą naturę może się róznić co do wieku , mocy, wiedzy, inteligencji i pozycji. Nawet Biblia mówi że kobieta jest "naczyniem słabszym, żeńskim" a jest przecież natury ludzkiej. Jaki więc cel mają te rozważania? Jezus może mieć naturę Boga a mimo to być jego jednorodzonym Synem, jemu podległym i niższym.



#5661 Jak przekonać człowieka, aby uwierzył w Trójcę Św.

Napisano przez Alabama on 2005-04-23, godz. 14:41 w Trójca

Dlaczego nikt z trynitarzy nie chce przekonać innych do wiary w Trójcę? Czyżby łatwiej było się bronić i ślepo wierzyć w religię w której się urodziło?



#5552 Czyściec.

Napisano przez Alabama on 2005-04-20, godz. 13:08 w Dusza nieśmiertelna

To tylko twoje niczym nie uzasadnione spekulacje.



#5549 Kiedy po raz pierwszy zrozumiano że Bóg to Trójca?

Napisano przez Alabama on 2005-04-20, godz. 10:48 w Trójca

Ale Jezus zmarł w piątek 14 Nisan a zmartwychwstał i ukazał się uczniom 16 Nisan. Najwidoczniej osiem dni później to 23/(?)24 Nisan.



#5493 Jak przekonać człowieka, aby uwierzył w Trójcę Św.

Napisano przez Alabama on 2005-04-18, godz. 19:52 w Trójca

Ale uciekłeś w ogólniki. Czyżbyś nie potrafił sprostać tematowi jak pozostali trynitarianie? Przecież to ty masz być żywym świadectwem jako chrześcijanin. Czyżbyś ukrywał twoim zdaniem tak cenną wiedzę?