Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Margoś

Odnotowano 75 pozycji dodanych przez Margoś (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2016-12-14 )



Sort by                Order  

#139842 Forum Watchtower na Facebooku

Napisano przez Margoś on 2010-11-04, godz. 20:33 w Szukam kontaktu

Widzę, że w Loży ciągłe fluktuacje, ktoś dołączył, ktoś uciekł, i znowu ktoś dołączył i ktoś uciekł ;) Wybaczcie, że Loża chwilowo wydaje się być martwa, ale jestem bardzo bardzo zajęta, do domu wpadam właściwie tylko spać, nie mam czasu nic mądrego napisać na naszej stronce :((( Obiecuję, że za kilka dni to się zmieni :)



#139720 Forum Watchtower na Facebooku

Napisano przez Margoś on 2010-11-01, godz. 20:28 w Szukam kontaktu

Kremówko,to,że nazywamy się Odstępcami nie oznacza,że nimi jesteśmy,a tym bardziej czujemy się.Loża Odstępców ma pokazanie ludziom,że Jesteśmy normalnymi ludźmi,którzy kochają i maja wiele uczuc,aby przedstawic siebie w korzystniejszym świetle.Loża Odstępców to metafora i przewrotnośc do tego zagadnienia,że potrafimy się akceptowac i mamy wysokie poczucie wartości,którego nikt nam nie zabierze.Bo jak nie czujemy się wartościowi,to będziemy zawsze uważac,że termin odstępca,to coś bardzo złego i musimy się z tym ukrywac,ale jak powiedział Jezus : " Odwagi ,ja zwyciężylem świat", i byl o wiele w gorszej sytuacji niż my teraz poza organizacją.


Odwagi Kochani dajcie wyraz poczuciu wielkiej(własnej)wartości jako - Człowiek,bo ... Człowiek to brzmi dumnie,czyż nie tak?? :)


Tak naprawdę, jedyny powód, dla którego nadałam facebookowej stronce taką a nie inną nazwę jest to, że... Loża Odstępców po prostu fajnie brzmi, bez żadnej głębszej filozofii ;)



#139690 Forum Watchtower na Facebooku

Napisano przez Margoś on 2010-11-01, godz. 14:02 w Szukam kontaktu

Nie mam konta na facebooku


Nie rozumiem, dlaczego tak się przejmujecie, co powiedzą albo pomyślą znajomi... Każdy ma swoje życie i prywatne sprawy, które nikogo innego nie powinny obchodzić,a jeżeli kogoś obchodzą, to z nim jest coś nie tak, a nie z Wami... Ehh



#139593 Forum Watchtower na Facebooku

Napisano przez Margoś on 2010-10-29, godz. 17:59 w Szukam kontaktu

Nie czuję się ani wyniesiona poza margines życia w społeczeństwie, ani specyjalnie pokrzywdzona, ani potrzebujacą nadzwyczajnego wsparcia... także też podziekuję za zaproszenie. :) Zresztą odmowa lożowania w zaszczytnym gronie qwerty i warmiaczki nie wydaje mi się czymś niestosownym. ;) A poza tym jaki tam ze mnie odstępca, chyba poważnie kulejący, to i elitarna loża się nie należy. :D


Ale mi elitarna loża ;) Bardziej kółko zainteresowań ;)



#139545 Forum Watchtower na Facebooku

Napisano przez Margoś on 2010-10-27, godz. 19:20 w Szukam kontaktu

Weszło by wtedy więcej osób,


Nie da się ukryć jej zawartości. Byłoby to możliwe, gdyby to był fikcyjny profil, ale to nie profil tylko strona... Jeżeli ktoś chciałby się wypowiedzieć, a boi się ujawnić tożsamości, wystarczy do mnie napisać, a zrobię z niego Administratora i będzie się wypowiadać jako "Loża Odstępców" tak jak ja... Nie wiem, czy o to Ci chodzi :)



#139538 Forum Watchtower na Facebooku

Napisano przez Margoś on 2010-10-27, godz. 17:35 w Szukam kontaktu

Zauważyłem że Loża jest otwarta dla wszystkich, a nie lepiej by była zamknięta?


A dlaczego uważasz, że powinna być zamknięta? :)



#139516 Forum Watchtower na Facebooku

Napisano przez Margoś on 2010-10-26, godz. 18:11 w Szukam kontaktu

Bardzo się cieszymy i witamy serdecznie, zachęcamy Innych do wstąpienia w zaszczytne Grono Loży. :)


Zapraszamy, zapraszamy :)))



#139483 Forum Watchtower na Facebooku

Napisano przez Margoś on 2010-10-25, godz. 22:39 w Szukam kontaktu

No to do dzieła Margoś :) ,ale fajna ta strona no i na ... live face to face :D


Mam nadzieję, że dołączą do nas również Panie Forumowiczki :)



#139480 Forum Watchtower na Facebooku

Napisano przez Margoś on 2010-10-25, godz. 21:41 w Szukam kontaktu

a tu?

http://www.facebook.com/?ref=home#!/pages/Loza-Odstepcow/161466490543193


Dajcie mi parę dni na ogarnięcie tej strony, szczególnie jeśli chodzi o opis, jakiś mini-regulamin i grafikę/image grupy.

Oczywiście każdy się ładnie wita na początku :) ja niestety pod własnym nazwiskiem nie mogę wystąpić, bo fb automatycznie przypisuje mnie do Loży... Ponadto wyskoczyła mi informacja, że część osób mogę mianować administratorami, cokolwiek to znaczy, ale tak właśnie zaraz zrobię, więc pewnie też będziecie mogli dodać coś od siebie ;)

Zamysł jest taki, że cokolwiek ciekawego Was poruszy, czy w związku z WTS, sytuacją w kraju, ciekawą książką, jakimś seminarium czy czymkolwiek innym, dzielimy się tym na Tablicy, dyskutujemy, wrzucamy obrazki i co tam jeszcze chcecie :) To samo dotyczy propozycji spotkań i innych inicjatyw, jakie być może z czasem się pojawią :) Niech to będzie takie "forum w pigułce" :)



#139475 Forum Watchtower na Facebooku

Napisano przez Margoś on 2010-10-25, godz. 21:27 w Szukam kontaktu

Ja nic nie widzę :( jest takie ogłoszenie : Nie znaleziono wyników dla Loża Odstępców. Ponowić wyszukiwanie?

Proszę zwrócić uwagę, że dla niezarejestrowanych użytkowników dostępna jest tylko ograniczona ilość wyników.


Nawet jak się zaloguję też nic ... :( :)


a tu?

http://www.facebook.com/?ref=home#!/pages/Loza-Odstepcow/161466490543193



#139473 Forum Watchtower na Facebooku

Napisano przez Margoś on 2010-10-25, godz. 21:17 w Szukam kontaktu

jak się tam zapisać?


wystarczy kliknąć w "lubię to" :)



#139470 Forum Watchtower na Facebooku

Napisano przez Margoś on 2010-10-25, godz. 21:11 w Szukam kontaktu

Narazie to ja nic nie widzę nie ma takiej strony.:)


teraz jest:

http://www.facebook.com/profile.php?id=1779293772#!/pages/Loza-Odstepcow/161466490543193

:)



#139464 Forum Watchtower na Facebooku

Napisano przez Margoś on 2010-10-25, godz. 20:39 w Szukam kontaktu

Ja mam konto no i powiem,że wyrosłem na poczciwego,uczciwego i urodziwego 39 letniego młodzieńca :D :) ... Loża Odstępców - cudownie brzmi :D ,jestem za,a nawet nie przeciw. :)



Muszę sobie przypomniec o Masonach, o Zakonie Syjonu,Iluminatach ... może się przydac :D


No dobra, spróbujemy:

wpiszcie: Loża Odstępców w okienku do wyszukiwania i powiedzcie, co widzicie. Pierwszy raz zakładam grupę i dziwnie to u mnie wygląda, nie jestem pewna, czy o to chodzi. Na razie jest "prywatna", bo kombinuję z opisem. Jakby co piszcie do niejakiej mnie:

http://www.facebook.com/?ref=home#!/profile.php?id=1359935159

:)

No dobrze, "otwarłam" grupę.



#139459 Forum Watchtower na Facebooku

Napisano przez Margoś on 2010-10-25, godz. 20:08 w Szukam kontaktu

Pomysł niezły,ale czy realizacja wypali?.Ja mogę iśc na całośc :) ,tylko żeby było nas przynajmniej 10 ludków-odstępców :)


To może jakaś Loża Odstępców? ;) jednym się spodoba, innym nie, wielu pewnie nawet nie ma na fb konta, ale warto spróbować i pokazać Co Wyrosło z EXów ;)



#139455 Forum Watchtower na Facebooku

Napisano przez Margoś on 2010-10-25, godz. 19:34 w Szukam kontaktu

Co sądzicie na temat pomysłu utworzenia "odstępczego" fan page'a na fb? :) Rozumiem, że Forum Watchtower w formie, jaką tu widzimy, gwarantuje nam pewną anonimowość i swobodę wyrażania poglądów bez obaw, że potem znajomi "braciszkowie" czy rodzina będą nas wytykać palcami na ulicy, ale na pewno jest tu również trochę osób odważnych, które ujawnić twarzy się nie boją ;)

Poza tym, tworząc taką facebookową społeczność, dużo łatwiej będzie nam się nawzajem poznać, zintegrować, nie tylko poprzez pisane posty, ale poprzez wiele innych aspektów naszych zainteresowań :) Łatwiej byłoby umawiać się na spotkania :)

No i co najważniejsze, skoro sami ŚJ mają na szatańskim fb swoją zamkniętą grupę, to dlaczego my - odstępcy, wychodząc z podziemia, nie mielibyśmy mieć własnej? :)

Jak Wam się podoba ten pomysł? :)



#139448 ex świadkowie Jehowy a 1 listopada

Napisano przez Margoś on 2010-10-25, godz. 18:21 w Tematyka ogólna

Ja odnajduję się w nim doskonale :) Pogański czy nie pogański zwyczaj... co za różnica? Oświetlony tysiącami zniczy cmentarz wygląda po prostu pięknie i dla mnie osobiście stanowi źródło wyjątkowych doznań estetycznych. Co roku 1 listopada spaceruję po Warszawskich Powązkach, sama albo w towarzystwie, mimo iż nikt krewny nie jest tam pochowany. Jest to dla mnie czas refleksji, przemyśleń na temat ulotności życia, snuję wtedy plany i myślę, jak żyć, by umrzeć kiedyś ze świadomością, że moje życie było wartościowe. Daje mi to pewną siłę i motywację do działania na kolejny rok, bo kto wie, czy wtedy nie będę jedną z odwiedzanych w tym dniu osób. Jednocześnie wiem, że z racji tego iż cała moja rodzinka jest "w prawdzie", moja mogiła będzie jedną z tych samotnych i nieoświetlonych, których widok w tym dniu wywołuje we mnie szczery smutek :(



#138452 Musisz koniecznie obejrzeć

Napisano przez Margoś on 2010-10-11, godz. 16:42 w Humor

Skoro już jesteśmy przy Kabarecie LIMO, to teraz będzie apokaliptycznie :D




#138217 Musisz koniecznie obejrzeć

Napisano przez Margoś on 2010-10-06, godz. 20:06 w Humor



:D :D :D



#136620 mikropaństewko świadków Jehowy

Napisano przez Margoś on 2010-09-05, godz. 22:02 w Zwyczaje Świadków Jehowy

A mi do głowy przyszedł film sprzed kilku lat, pt. "Osada", o mieszkańcach małej osady w środku lasu, którzy żyją odcięci od świata, przekonani, że w lesie żyją potwory, które zabiją każdego, kto spróbuje osadę opuścić i przedrzeć się przez las do zewnętrznego, oczywiście złego świata. Pewnego dnia okazuje się jednak, że w lesie nie ma i nigdy nie było żadnych potworów, a zewnętrzny świat jest całkiem spoko.

http://www.filmweb.pl/Osada

Film z ŚJ nie ma zupełnie nic wspólnego, ale w moich oczach mogłaby to być całkiem trafna metafora świadkowskich przekonań o bezpieczeństwie życia w Organizacji i Złu czającym się wszędzie poza nią :)



#136618 apatia społeczna świadków Jehowy

Napisano przez Margoś on 2010-09-05, godz. 21:42 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Znacie jakiegokolwiek Świadka, który będąc "w prawdzie" angażował się w jakąkolwiek działalność społeczną, wolontariat itp? Bo ja nie. Mama tłumaczyła mi kiedyś, jak jeszcze byłam dzieckiem, że najlepsze, co można zrobić dla innych, to nieść im Dobrą Nowinę o Królestwie, bo wszystkie inne formy działalności czy pomocy pochodzą ze Świata i dla Boga nie mają zupełnie żadnego znaczenia. Od ponad 10 lat nie chodzę na zebrania, od pięciu mieszkam z dala od mojej rodziny ŚJ, choć utrzymuję z nimi oczywiście kontakt. Choć żyję otoczona "złym światem", z roku na rok jest mi coraz lepiej, odkrywam coraz więcej możliwości, kolejno znikają psychiczne blokady nałożone mi w dzieciństwie przez wiarę moich rodziców. Kilka miesięcy temu zaczęłam angażować się w działalność społeczną, wolontariat, wstąpiłam do jednej z młodzieżówek i poznałam mnóstwo ciekawych ludzi, którzy pokazali mi, że mam realne możliwości wpływania na świat wokół mnie i zmieniania go. I wiecie co? Niesamowicie podoba mi się taki czynny udział w życiu kraju w którym żyję, miasta w którym mieszkam, podoba mi się pomaganie innym, podoba mi się świadomość, że robię tylko to, w co wierzę i do czego jestem wewnętrznie przekonana. Nie potrafię sobie już wyobrazić powrotu do Organizacji, do tych sztywnych reguł, nakazów, zakazów i wmawiania mi, że jestem nic nie warta, jeśli każdej wolnej od zebrań chwili nie poświęcam na głoszenie "dobrej nowiny".



#125088 głoszenie listownie

Napisano przez Margoś on 2009-09-09, godz. 21:14 w Obowiązki teokratyczne

Temat głoszenia przez telefon powraca w anglojęzycznym wydaniu październikowego numeru NSK. Wspomniano tam, że oprócz indywidualnego korzystania z tej formy świadczenia, można także posługiwać się nią w małych, kilkuosobowych grupach (zalążek zborowego call center?).


Już niedługo każdy zbór będzie miał swoją grupkę wykwalifikowanych Teległosicieli ;)



#125087 Wykształcenie, oficjalny pogląd SJ

Napisano przez Margoś on 2009-09-09, godz. 21:00 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Żeby ogłaszać dobrą nowinę w akademikach należy wziąć akademik jako teren osobisty:-) Sam kiedyś 'obrabiałem' akademiki, nawet jakieś dłuższe rozmowy się zdarzały.
Niemniej klimat tam panujący mi osobiście nie specjalnie odpowiadał, szczególnie kiedy przychodziliśmy w niedzielny poranek;) - co nie znaczy że każdy będzie się źle czuł w takim środowisku i że nie należy przez to studiować.


Akademiki są stanowczo przereklamowane ;) Przez 80% czasu człowiek umiera z nudów i wręcz modli się, żeby do drzwi zapukał taki Świadek, z którym można pogadać dla rozrywki. Ale fakt faktem, większość mieszkańców jest negatywnie nastawiona do religii. Tam, gdzie mieszkałam, nawet księdza po kolędzie mało kto chciał przyjąć. Teren do głoszenia trudny, ale spójrzmy na to jak na wyzwanie! ;)



#123996 Forum umarło śmiercią naturalną

Napisano przez Margoś on 2009-08-12, godz. 21:12 w Oceń forum

Witaj Margoś :)

serdecznie zapraszam do udziału w wątku, jezeli jestes krytyczna wobec tematu to mi osobiscie może sie to przydać. podchodze do tej kwestii w sposób otwarty, szukam i docenię każdą wypowiedź.

pozdrawiam

Tylko, że ja nie wierzę w Boga, nigdzie nie widzę jego "ręki", nie dostrzegam ingerencji, nie i już, i moja wypowiedź raczej nie będzie miała specjalnej wartości merytorycznej ;)



#123920 Forum umarło śmiercią naturalną

Napisano przez Margoś on 2009-08-11, godz. 22:28 w Oceń forum

To forum wykazuje też pewną inną prawidłowość. Z tego co widać, zarówno świadkowie jak i nie świadkowie, przychodzą i odchodzą. Najwidoczniej nie jest to zjawisko terapii, ale typowe zapalenie i wypalenie się w dyskusjach, wspólne ogółowi.


Znalazłam to forum przypadkiem, kiedy szukałam w internecie jakichś rozsądnych odstępczych artykułów, którymi chciałam się wesprzeć w udowadnianiu mojej mamie, że wierzy w stek bzdur. W końcu doszłam do wniosku, że to jej sprawa, w co wierzy i dałam sobie spokój. Jednocześnie z czystej ciekawości zaczęłam zgłębiać się w forum, coś tam napisałam, wzięłam udział w kilku dyskusjach, poznałam nawet kilka osób "w realu", aż pewnego dnia... po prostu zaczęło mnie drażnić masowe pojawianie się coraz głupszych tematów typu "świadkowie jehowy a reszta świata", "Sensacja dnia! Świadkowie jehowy nie mają aury!" albo "pogląd świadków jehowy na wieczorne mycie zębów". Aż dziw bierze, że nikt jeszcze nie założył tematu: "101 zastosowań Strażnicy w domu i w podróży". Oczywiście przesadzam, ale wiecie o co mi chodzi :) Odpalam kompa, wchodzę na forum, klikam w "przegląd codzienny", i szczęka mi opada, bo oto czytam: "Czy Bóg uczestniczył w II wojnie światowej?" Wiem, że sezon ogórkowy w pełni i nic się nie dzieje, ale bez przesady. Nie róbmy "Faktowi" konkurencji :D



#123827 Dzieci-głosiciele

Napisano przez Margoś on 2009-08-10, godz. 08:53 w Obowiązki teokratyczne

To przeczytajcie sobie życzenia z Księgi Gości na tym blogu:
http://smyki.pl/dome...x.php?op=ksiega

Życzenia dotyczą urodzin i świąt. Ciekawe, czy mama przeczyta córkom te życzenia, czy przefiltruje je przez swoje Strażnicowe filtry, które wyłapią wszystko co związane z "pogańskimi" świętami i "pogańskimi" urodzinami?


Przejrzałam ten blog i w którejś grudniowej notce było napisane, że dziewczynki nie życzą sobie składania im życzeń bożonarodzeniowych :)

Tak, trzyletnie dzieci mające zrozumienie dla DOKTRYN których nawet ich twórcy do końca nie rozumieją...... zastanawiające


Przecież ŚJ często śmieją się z chrzczenia niemowlaków w Kościele, a jednocześnie uważają, że już taki np. 3 latek jest świadomy swoich religijnych wyborów... Moja mama nawet twierdzi, że podobno zanim poszłam do podstawówki byłam bardzo gorliwą chrześcijanką... oczywiście nic takiego nie pamiętam :)