Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika skywalker

Odnotowano 173 pozycji dodanych przez skywalker (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-04 )



Sort by                Order  

#135002 Odchodzę !

Napisano przez skywalker on 2010-08-04, godz. 10:10 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Niniejszym pragnę was powiadomić , że wnikliwa lektura tego forum pobudziła mnie do podjęcia decyzji: ODCHODZĘ.
Nie można być tu i tu. Nie można kuleć na dwie nogi.
Mam cały czas rozterki wewnętrzne, tak dłużej żyć się nie da.



#134339 I stało się.

Napisano przez skywalker on 2010-07-19, godz. 05:39 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Tak Sebastianie, nie potrafię być poza zorganizowaną formą wielbienia Boga. Co mi po samotnym wielbieniu..

Kiedy odchodziłam z organizacji, starszy zboru zapytał się mnie: "to gdzie teraz zamierzasz być? W kościele, w innej religii, a może będziesz ateistką?" :(

miszmasz - przyjdź na zebranie , lub na jakieś większe zgromadzenie - zobacz czy to co tam będzie , to to za czym tęsknisz. Może teraz spojrzysz na to z innego punktu widzenia. A przede wszystkim mocno módl się do Boga. To pomaga !



#134258 Pytania o wierzenia Raymonda Franza

Napisano przez skywalker on 2010-07-18, godz. 07:16 w Raymond Franz "Kryzys Sumienia"

Mnie to wcale nie dziwi. Chrystus nie przyszedł założyć religię prawdziwą lub zreformować judaizm...przyszedł dać świadectwo prawdzie i dokonać reformy wewnętrza człowieka. Religia nie wiedzie nas do zbawienia, nie jest celem naszej duchowej wędrówki, spełnia rolę drugorzedną w stosunku do wybawienia. Bóg jest wolnością i my jako naśladowcy Boga nie powinniśmy wywierać żadnego przymusu wobec współbraci w kwestii przynależności wyznaniowej.

Droga Ido,
niestety muszę się z Tobą nie zgodzić. Gdyby Jezus przyszedł tylko po to o czym mówisz, to czemu demaskowałby judaizm ? Jezus definitywnie stworzył nową religię , polegającą na naśladowaniu go. Od tej pory dostęp do Boga człowiek ma tylko poprzez Jezusa ! Żadna inna droga do Boga nie jest właściwa.
Tak więc "dając świadectwo prawdzie" Jezus stworzył nową religię.

Odnośnie wolności - "poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli" - taki sposób wiary w Boga jest lepszy niż obłożony przepisami i postanowieniami. Mimo wszystko wiążą się pewne niewygody, gdyż trzeba naśladować Chrystusa - co nie jest modne ani popularne w dzisiejszym świecie.



#134244 Zgromadzenia okręgowe 2010

Napisano przez skywalker on 2010-07-17, godz. 21:11 w Obowiązki teokratyczne

W Koszalinie odwołano sesje popołudniową. Powodem była wichura, która w 15 minut zdmuchnęła połowę "miasteczka namiotowego" oraz całą scenę... Wichura zerwała się zaraz po zakończeniu chrztu. Ważniejsze punkty mają byc przedstawione w skróconej wersji w dniu jutrzejszym.

V.

coś więcej ktoś wie ?



#134243 Pytania o wierzenia Raymonda Franza

Napisano przez skywalker on 2010-07-17, godz. 20:58 w Raymond Franz "Kryzys Sumienia"

Mnie też to zawsze ciekawiło.
Jeśli wielu osobom Kryzys Sumienia pozwolił "zrzucić klapki z oczu", jeśli tak wiele jest osób wdzięcznych dla R.Franza, to w sumie powinien on założyć własną religię , opartą w większości na poglądach SJ ale zmodyfikowaną zgodnie z tym co R.Franz odrzucił.
Jednak wiele osób porozchodziło się w różne strony !

Czy to nie dziwne ?



#134242 Skandal: WTS i kasa z papierosów

Napisano przez skywalker on 2010-07-17, godz. 20:53 w Nowości z kraju i zagranicy

w końcu jakiś głos rozsądku :)



#134140 Ciekawe tytuły na Allegro

Napisano przez skywalker on 2010-07-13, godz. 22:28 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

1. Pismo Święte w Przekładzie Nowego Świata (twarda oprawa, kilka wersetów zaznaczonych)
2. Biblia - słowo Boże czy ludzkie? (twarda oprawa)
3. Jak powstało życie? Przez ewolucję czy przez stwarzanie? (twarda oprawa)
4. Człowiek poszukuje Boga (twarda oprawa)
5. Największy ze wszystkich ludzi (twarda oprawa)
Link: http://www.allegro.p...kow_jehowy.html

1. Świadkowie Jehowy ofiary mówią Charline Delporte, MIC 2003 (raz preczytana)
2. O jakim Królestwie nauczał Jezus, Tadeusz Połgensek, SN 2003 (nowa)
3. Kwestia czasów pogan. Krytyczna analiza chronologii Świadków Jehowy, Carl Olof Jonsson, SN 2002 (nowa)
4. Świadkowie Jehowy zdemaskowani, Tadeusz Połgensek, SN 2003 (nowa)
Link: http://www.allegro.p..._4_ksiazki.html


he he
kolejność chyba powinna być odwrotna :)

najpierw książku walczące ze św. J
potem strażnice i książki św. J

( ta sama osoba sprzedaje)



#134137 [Nowe Światło?] Pokolenie

Napisano przez skywalker on 2010-07-13, godz. 21:24 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

W jednym z wykładów w niedzielę, członek CK, Guy Pierce odpowiadał na pytanie dlaczego liczba pomazańców z roku na rok wzrasta:


Odpowiedź prosta:

Wzrasta because of .... :)

ja tylko jestem ciekaw, co się stanie jak liczba namaszczonych przekroczy 144 000.

Choć ilu jest namaszczonych - nikt nie wie. Wiemy tylko ilu spożywa. A ze spożywających znam takich, że szkoda gadać :)



#134135 Dla osób znających Panią Irenę Drygiel

Napisano przez skywalker on 2010-07-13, godz. 21:07 w Świadkowie Jehowy i prawo

Ależ odpowiedź jest bardzo prosta - korzystają akcjonariusze, czyli ci, którzy posiadają akcje TS. Te same, które zdecydowały, iż drugim (trzecim)prezesem po "pastorze" został "sędzia" wbrew testamentowi "pastora"

Czesiek, uważam że tamci akcjonariusze to już za dużo nie korzystają. Poza tym tak jak mówię , z pewnością WTS jest na podstawie statutu organizacją niedochodową i nie musi być chyba sp. akcyjną. Jakby dobrze pogrzebać, to nawet jeśli są jakieś udziały w innych pokrewnych spółkach to i tak pewnie właścicielem jest WTS. Więc koło się zazębia...



#134085 Dla osób znających Panią Irenę Drygiel

Napisano przez skywalker on 2010-07-12, godz. 08:07 w Świadkowie Jehowy i prawo

Mam nadzieję że p. Irena się nie gniewa że na jej wątku piszemy w takiej kwestii, ale muszę jednak obronić "dochodowość" WTSu.

1. Kto odnosi pożytek z dochodowości WTS ? Poszczególni członkowie CK ? Gdzie wydają zarobione pieniądze ? W co inwestują ? (mam na myśli pojedynczych członków CK a nie organizację). Ktoś przecież musi na "przekręcie" zarabiać, czyż nie ?

2. Po co i dla kogo ktoś miałby robić przekręty skoro na ogół nie ma dzieci (potomstwa) , które potem majątek by przejęło ? (usługujący w betel i CK to na ogół samotne małżeństwa)

3. Jeśli chodzi o przepisywanie sal królestwa na WTS - tylko wtedy są obiektem religijnym, przysługuje im specjalna ochrona prawna. Poza tym obecnie większość sal (przynajmniej w Polsce) powstają dzięki funduszom pożyczkowym Strażnicy.

4. To że posługują się różnymi firmami - no cóż , żyjemy w takich czasach, że zabezpieczać się trzeba. Ale jeśli chodzi o dochodowość WTS - to oznacza że datki są wysokie, ponieważ myślę że w statucie mają że są NIEDOCHODOWI. Że nie sprzedają dla zysku.

Jak już wspomniałem mam wiele uwag do WTS, ale nie wątpię w ich uczciwość finansową. Oczywiście każdy ma prawo do swojego zdania.



#134081 Dla osób znających Panią Irenę Drygiel

Napisano przez skywalker on 2010-07-12, godz. 07:06 w Świadkowie Jehowy i prawo

niech mnie ktoś oświeci. Jeśli zmarła osoba w testamencie zażyczyła sobie żeby przekazać jej majątek (A)Owsiakowi (B)Organizacji ©papieżowi (D)bronkowi komorowskiemu (E)szpitalowi to na jakiej podstawie sąd mialby się szarogęsić nie swoim majątkiem?



skoro wniosek pochodzi od strazncy, to chyba w testamencie zapisani nie byli.



Majątek Pani Ireny został przepisany na Watchtower, ale pierwszeństwo wśród spadkobierców mają osoby z kręgu rodzinnego. Dlatego trzymam kciuki że znajdą się takie osoby



odnośnie wezwania spadkobierców:
Sąd wzywa ewentualnych spadkobierców (np. dzieci, rodzeństwo itp), ponieważ mają oni prawo do zachowku. Nie będę tłumaczył co to jest , w razie czego pozostaje wujek Google. Towarzystwo Strażnica zostało wpisane w testamencie i widocznie taka była wola osoby zmarłej. Jest to jej majątek i jej wola co z tym zrobić.
Jak mam 100 zł lub 100 000 zł mogę z nimi zrobić co chcę - mogę je dać bezdomnemu albo wydać w McDonald's. To MOJA sprawa. Uszanujmy więc wolę zmarłej.


Powiem wam że spodziewałem się trochę wyższego poziomu na tym forum.

Mam wiele zastrzeżeń do WTS, ale nie dajmy sobie wmówić, że pieniądze nie są wydawane na działalność głoszenia itp. Np. na zgromadzeniu w tym roku : 2 broszury, książka i płyta DVD. Skąd na to wziąć kasę? Akurat jestem pełen podziwu dla WTS, że opierając się głównie o dobrowolne datki jest w stanie prowadzić dzieło.



#134012 Rok 607 już w sprzedaży !!!

Napisano przez skywalker on 2010-07-07, godz. 09:41 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Cytat z zajawki książki:

Rolf Furuli w swojej książce pokazuje w jaki sposób naukowcy przyjmując tradycyjne schematy myślenia powielają błędy swoich poprzedników. Wykazał na przykładach, że w kwestii chronologii starożytności nie można autorytatywnie orzekać na korzyść takiej czy innej koncepcji. Autor odważnie przeciwstawia się tradycyjnej chronologii Asyrii, Babilonii, Egiptu i Persji lansowanej przez różne grupy naukowców. W zamian proponuje nowe podejście wolne od przyjętych z góry założeń.


Pogrubione zdanie pozostawiam bez komentarza



#134002 czy mój tata o mnie zapomni?

Napisano przez skywalker on 2010-07-07, godz. 06:45 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Obecnie podaje się tylko komunikat : " XXX nie jest świadkiem Jehowy" - bez podawania czy ktoś sam zrezygnował czy został wykluczony.

Ale przemyśl jeszcze raz tę decyzję i nie podejmuj jej pod wpływem emocji. Oczywiście masz do niej prawo, ale czy na pewno warto ?



#133976 Zgromadzenia okręgowe 2010

Napisano przez skywalker on 2010-07-06, godz. 09:34 w Obowiązki teokratyczne

Widział ktoś już film o nowożytnych dziejach WTS ?



#133940 Pionierzy wspieraja drugich

Napisano przez skywalker on 2010-07-03, godz. 11:07 w Obowiązki teokratyczne

Mógłbym się zgodzić ze wszystkimi argumentami podanymi powyżej,
ale ogólnie zachęty były takie, że w ramach tego programu głosiciele nie mieli współpracować z NIECZYNNYMI tylko pomagać osobom, które potrzebują wsparcia w służbie. Również upatrywało się osoby, które mogłyby dzięki współpracy z pionierami zostać pionierami.

Ja w tych liberalizacjach ( bo tak trzeba nazwać rzecz po imieniu) widzę że kroi się jakaś poważna zmiana.
Podobno jakiś członek CK na przemówieniu powiedział, że zmiana związana z zebraniami książki to nic z tym co nas czeka...

Pękam z ciekawości ...



#133935 Konwersja PDF do DOC

Napisano przez skywalker on 2010-07-02, godz. 17:27 w Do administratorów...

http://www.download.net.pl/4260/PDF-to-Word/

zapomniałem dodać, że chodziło mi o jakiś darmowy program :)

instalowałem kilka wersji demo i nie było za ciekawie.

Nie wiem czy nie będzie lepiej druknąć i potem to zeskanować OCR. Co myślicie ?



#133931 Konwersja PDF do DOC

Napisano przez skywalker on 2010-07-02, godz. 13:56 w Do administratorów...

Witajcie,
chętnie bym czasami wrzucił jakiś liścik , niestety są one w *.pdf.
Nie chcę umieszczać całych plików *.pdf bo są chronione prawem autorskim zapewne, ale szukam programu, który może pomóc przekonwertować PDFa do DOCa albo do tekstu, który da się sformatować.
Uprzedzam odpowiedzi:
- próbowałem w pdf zaznaczyć tekst i go wkleić w notatnik - wychodzą jakieś krzaki (nie wiem czy wujaszkowie nie zabezpieczyli PDFa przed czyms takim)

może są takie programy, co zamienią pdfa na tekst ? Może ktoś używa ?



#133930 Zgromadzenia okręgowe 2010

Napisano przez skywalker on 2010-07-02, godz. 13:42 w Obowiązki teokratyczne

nie, z komórki w czasie kongresu to by było już zuchwalstwo - podstawa do wykluczenia :)
List przyszedł do zborów - niestety już wtedy, kiedy większość miała zaproszenia wydrukowane z godziną 16.40

btw. słowa przepraszamy za pomyłkę nie widziałem w liście



#133926 Zgromadzenia okręgowe 2010

Napisano przez skywalker on 2010-07-02, godz. 10:33 w Obowiązki teokratyczne

co do newsów kongresowych:

przyszło sprostowanie, że w niedzielę program zakończy się o 15.40 a nie jak wcześniej pisano o 16.40.

Godzina więcej na dyskusje nad programem :)



#133864 Kiedy nastąpi Armagedon?

Napisano przez skywalker on 2010-06-27, godz. 19:22 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Pozdrawiam Cię skywalker i proszę Cię, miej pozytywne nastawienie :)


Dzięki , również pozdrawiam - mimo że jeszcze żyję :)

"Nie ma miłości większej niż ta jak ktoś oddaje życie za swoich przyjaciół"
Skywalkerku jestem z Tobą! :)


Kremóweczko , mam nadzieję że jesteś kobietą ( a nie jak w profilu :)) w przeciwnym razie kremówko :)
Dzięki za słowa otuchy :)

Tylko że WTS chyba nie twierdzi, że tacy ludzie zginą. Zapewne odpowie, że Bóg ich oszczędzi bo nie mieli możliwości poznania "prawdy".


Nie ma jasno nigdzie powiedziane co się stanie z takimi osobami, podobnie jak nigdzie nie ma napisane czy można nosić brodę...
Gdyby jednak CK powiedziało że to Bóg zadecyduje to osłabł by poziom zaangażowania w sprawy duchowe.
Ja osobiście nie wyobrażam sobie żeby zginęło tyle ludzi tylko z powodu braku chrztu czy przeczytania książeczek. Mam nadzieję że tak nie będzie. A jeśli ma tak być , to chętnie zginę z tymi ludźmi.

Dziękuję wszystkim za komplementy - są miłe, ale nie potrzebne. Po prostu warto być normalnym i mieć takowe podejście do innych. Nigdy nie byłem zwolennikiem nazywania innych "światusami" i głoszenia poglądu że zginą w Armagedonie. Nie nawidzę takiego poglądu i będę z nim walczył.



#133854 Czytniki kart kredytowych w Salach Królestwa

Napisano przez skywalker on 2010-06-27, godz. 07:30 w Obowiązki teokratyczne

Zgadza się. Towarzystwo ma podpisaną umowę z PKO SA, które obsługuje terminale. Terminale są wypożyczane na kongresy, mają nadajnik GSM i wszystko odbywa się tak jak w sklepie. Brak tylko intymności i anonimowości przy przekazywaniu datków.



#133850 Kiedy nastąpi Armagedon?

Napisano przez skywalker on 2010-06-27, godz. 06:09 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Stwierdzam że podróże to najlepszy sposób na poszerzenie horyzontów,dla mnie to prawdziwe lekarstwo ;)

Kremóweczko, zgadzam się z tobą w 100%. Obserwując ludzi żyjących w Afryce, Azji itp. można sobie zadać pytanie - Czy miłościwy Bóg zniszczy ich tylko dlatego że CK świadków Jehowy nie wysłało tam pionierów oraz nie wydrukowało książeczek w ich języku ?
To bardzo dobrzy ludzie, żyjący zgodnie z panującymi normami. Mają dzieci, okazują uczucia. Nie wyobrażam sobie żeby zginęli tylko dlatego że nie ochrzcili się na jednym z kongresów. A jeśli tak ma być, to Miłościwy Boże, chciałbym przekazać swój przywilej chrztu jednemu takiemu biednemu dziecku z Afryki, a sam mogę zginąć...
(choć pewnie za to forum to i tak mam przerąbane i zginę jako jeden z pierwszych:) )



#133849 Podróże służbowe członków CK i rodziny Betel

Napisano przez skywalker on 2010-06-27, godz. 05:58 w Świadkowie Jehowy i prawo

Żeby nie było, nie przemawia przeze mnie zazdrość. Sam też dużo latam, niestety fundusze pozwalają tylko na klasę ekonomiczną. Często widzę tych w klasie Biznes i postrzegam ich jako "lepszą klasę" :).
Poruszyłem ten temat z czysto ekonomicznego punktu widzenia. Jeśli np. WTS tnie koszty poprzez instalowanie w książkach miękkich okładek lub zwalnianie ludzi w drukarniach to dlaczego nie tnie kosztów ograniczając podróże do minimum lub choćby używając klasy EKO. ( nie padły DOWODY na to że latają BIZNES, choć chciałem właśnie DOWODÓW a nie przypuszczeń).
Wiem, że członkowie Betel, nadzorcy podróżujący i bodaj pionierzy specjalni mają w każdym betel na świecie możliwość bezpłatnego noclegu. Więc to wydaje mi się mądre. Nie wiem jednak dlaczego mimo istnienia instytucji dom Betel, ktoś z CK miałby spać w Hiltonie ?
Poza tym tak jak pisałem jest wiele bezsensownych wyjazdów typowo "reprezentacyjnych", które są pewnie przydzielane tym co wybitniejszym. Może w ramach tego podnieść kieszonkowe tym w Betel, co ciężko pracują za marne grosze ? Albo np. opłacić im jakieś ubezpieczenie od utraty pracy ? COby bidulki nie zostali na lodzie w razie kolejnych cięć bądź innych zdarzeń losowych...

Ale to tylko taka propozycja dla braci z Nadarzyna, kiedy będą czytali to forum. Serdecznie pozdrawiam.



#133848 Reset mózgu

Napisano przez skywalker on 2010-06-27, godz. 05:49 w Ogólne

W sumie jeśli chodzi o reset mózgu pytałem, bo z pewnością takowy by mi się przydał. Tak dla higieny umysłu, odnowienia i odświeżenia. Zbyt mocno tkwię w niektórych przekonaniach i interpretacjach - nie mówię że są złe - być może dojdę do podobnych wniosków, ale sam. Bez wmawiani mi że jest to jedyna słuszna wykładnia.

Pisaliście żeby poznać również inne religie - i wiecie co mi się włączyło ? Że trzeba przeczytać książkę "Człowiek poszukuje Boga".:) Po prostu teraz widzę jak bardzo ograniczony byłem w poznawaniu Boga i czytaniu Biblii. Wystarczyło karmienie się substytutami. Teraz chciałbym rzeczowo zbadać Biblię i sprawdzić czy przeciętny Kowalski ( a za takiego się uważam ) jest w stanie sam wyciągnąć wnioski z czytania Biblii. Gdyby tak naprawdę było to dopiero wtedy jestem gotowy uznać że nie musi istnieć żadna ExtraKlasa powołanych przez Boga w celu tłumaczenia ciemnemu ludowi o co chodzi w Biblii.

Z drugiej jednak strony historia narodu izraelskiego oraz zboru Chrześcijańskiego pokazuje, że istniała pewna grupa osób, która była "wykładnią słowa". Może więc Bóg dając swoje słowo z góry założył, że nie dla wszystkich będzie ono jasne. Sytuacja choćby z kwestią obrzezania pogan pokazała, że nie wszystko było dla pierwszych chrześcijan jasne. Że również istniała klasa, której decyzje były ważne dla życia jednostek.

Nie godzi mi się to jednak z wypowiedzią p. Jezusa: "Poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi". ...
I znowu dylemat - robić reset - czy jednak nie trzeba ...

Odnośnie dochodzenia do wniosków w dziedzinie np. palenia (o czym pisaliście). Ja też jestem przeciwnikiem palenia, ale wiem że sporo zacnych ludzi niestety pali. Poza tym sam nie widziałbym nic złego w okazjonalnym zapaleniu z kimś (ot tak dla towarzystwa). Jak ktoś chce - proszę bardzo. Mamy nie kalać ciała - więc może nałogowe palenie wg Biblii odpada - ale takie sporadyczne ? Czym różni się od regularnego nadużywania alkoholu ?



#133821 Reset mózgu

Napisano przez skywalker on 2010-06-25, godz. 21:08 w Ogólne

Zastanawiam się jak zrobić sobie reset mózgu. A dokładniej jak zacząć analizować Biblię bez żadnych naleciałości z Watchtowera. Czy można to zrobić ? Jak skutecznie zresetować mózg po kilkunastu latach jego prania ? Czy to w ogóle możliwe ? Wypowiedzcie się pls.