Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Gandalf

Odnotowano 88 pozycji dodanych przez Gandalf (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-05 )



Sort by                Order  

#141962 UK: Gwałciciel umykał sprawiedliwości przez 25 lat, bo ŚJ nie podjęli działań

Napisano przez Gandalf on 2010-12-20, godz. 02:17 w Seksualność

A kim jest? Szamanem?



#141926 Oskarżam "Strażnicę"

Napisano przez Gandalf on 2010-12-16, godz. 14:54 w Świadkowie Jehowy i prawo

Ty już zrobiłeś, i to mogłoby się sensownie rozwinąć i zdobyć nasze poparcie gdybyś raczył uwzględnić nasze uwagi krytyczne. Ty jednak masz się za nieomylnego i idziesz w zaparte.



#141899 Nowe forum dla ex-SJ

Napisano przez Gandalf on 2010-12-15, godz. 02:38 w Strony polemizujące z Brooklynem

No no, a tamto forum zaledwie parę godzin istnieje. W niezłym tempie się rozwija.



#141883 Oskarżam "Strażnicę"

Napisano przez Gandalf on 2010-12-14, godz. 18:59 w Świadkowie Jehowy i prawo

Każdy, kto uważa że cel uświęca środki JEST oszołomem. To co i w jaki sposób pisze "wystąp.pl" aż nadto wyraźnie pokazuje, że on tak uważa. 



#141857 Oskarżam "Strażnicę"

Napisano przez Gandalf on 2010-12-13, godz. 22:55 w Świadkowie Jehowy i prawo

Niestety, wobec tego co i jak pisze "wystąp.pl" jestem zmuszony przychylić się do opinii kolegi rhundz, że to oszołom. Skoro nie trafiają do niego logiczne argumenty, to bez wątpienia oszołom. Szkoda, bo inicjatywa której się podjął mogłaby być pożyteczna, ale skoro już na starcie zraża do siebie ludzi rozsądnych i umiarkowanych, to powodzenia mu nie wróżę.



#141761 Wspólne zamieszkiwanie rodziny podzielonej wyznaniowo, prawa lokatorów

Napisano przez Gandalf on 2010-12-10, godz. 22:47 w Świadkowie Jehowy i prawo

Raczej twój sposób odczytania tego jest mocno tendencyjny. Ja tam zjadliwości nie widzę, raczej gorycz i poczucie krzywdy. Ale w twoim wypadku punkt siedzenia wpływa na punkt widzenia.



#141760 UK: Gwałciciel umykał sprawiedliwości przez 25 lat, bo ŚJ nie podjęli działań

Napisano przez Gandalf on 2010-12-10, godz. 22:23 w Seksualność

Gwałciciel? Wstrętny, ohydny pedofil! A ci, co nie donieśli o tej sprawie organom ścigania to są podli hipokryci!



#141757 Bany

Napisano przez Gandalf on 2010-12-10, godz. 21:51 w Do administratorów...

Bany powinny być JAWNE. Zero "skrytobójstwa",  zero "strzałów zza węgła", zero zamordyzmu. I to jeszcze na forum dla tych, którzy wyrwali się ze szponów ogłupiającej SEKTY! Takie niejawne działania są zdolne zniszczyć to forum od środka.



#140576 Tutaj można przedstawić swoją historię

Napisano przez Gandalf on 2010-11-16, godz. 19:00 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Myslę że radzę sobie całkiem nieźle i nie robię z siebie absolutnie ofiary...mam chwilę załamiania myślę że to normalne-hormony i ktoś mi odebrał marzenia...Pisząc na forum tak jak wcześniej zaznaczyłam pisze nie tylko dlatego aby ktokolwiek myślał że jestem "bidulka"to pomaga w moim przypadku dzieleniem się problemami i cierpieniem z innymi.Tak samo gdy człowiek jest bardzo szczęśliwy też chce to wykrzyczeć ...chce aby wszyscy dowiedzieli się o jego wielkim szczęściu...Nie jestem ideałem ...nie twierdzę że tylko ŚJ są źli bo znam wielu katolików którzy chodzą po świecie i krzywdzą innych...ale ŚJ są tak ..choler....przekonani o swojej dobroci ...o swojej doskonałości ...przecież ŚJ  to ludzie którzy uśmiechają się częściej niż inni....nie rozumiem obłudy ...i już nie staram się tego zrozumieć.Być może to co piszę moje przeżycia pomogą kiedyś komuś kto wstapi na to forum i nie bedzie widział sensu życia i przeczyta moje wypociny i pomyśli że nie jest sam że może jednak warto żyć ...chociaż jest cięko...Nie jest ważne w co wierzymy -czy jesteśmy Katolikami Buddystami czy ŚJ najwazniejsze abyśmy żyli godnie i nie krzywdzili chociaż sami cierpimy

Witam


Jakiś czas tutaj nie zaglądałem z powodu nawału obowiązków, dlatego przeoczyłem ten wątek. No cóż, stało się...

Ale do rzeczy. Amber, ja mieszkam w okolicach górnego Śląska, może ja i moja rodzina moglibyśmy Cię jakoś wesprzeć? W razie potrzeby pisz śmiało i nie krępuj się, w miarę swoich skromnych możliwości postaram się służyć pomocą.

Trzymaj się

pozdrawiam serdecznie

stary piernik Gandalf




#138174 Gabinet zwierzeń

Napisano przez Gandalf on 2010-10-06, godz. 11:52 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Również się przyłączam. Trzymaj się siostro.



#138155 Byli Świadkowie Jehowy - obecnie ateiści

Napisano przez Gandalf on 2010-10-05, godz. 23:39 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

zakupiłem dziś książkę Richarda Dawkinsa "Bóg urojony".



#137939 Gabinet zwierzeń

Napisano przez Gandalf on 2010-10-02, godz. 23:08 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Nie ma za co. To forum jest po to, by ci co szukają wsparcia mogli je znaleźć. I by ci, co szukają nieocenzurowanych informacji mogli je znaleźć. Trzymaj się bracie.



#137926 Gabinet zwierzeń

Napisano przez Gandalf on 2010-10-02, godz. 21:42 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

No masz nas. Jeżeli poczujesz taką potrzebę, to pisz śmiało, tutaj lub na PW.



#137552 To juz chyba przegiecie...

Napisano przez Gandalf on 2010-09-27, godz. 21:16 w Seksualność

 

Oczywiście, że to zwykły "sąd kapturowy". Czego by oskarżony nie uczynił, nie porzucił i nie obiecał, wyrok został wydany, zanim delikwenta przed komitet sądowniczy się postawi. I co z tego, że dwóch braci jest za, a dwóch przeciw? Nie ma dogrywki. Wylatujesz ze świstem!
Boże, jak ja wtedy szlochałam w tym kiblu SK, który zawsze tak chętnie myłam, bo byłam pracowitą i naiwną siostrą... Nic nie pomogło!
I dobrze się stało, bo po latach odtrułam swój umysł, odzyskałam spokój i fajnie jest. Zwisa mi i powiewa, jak byłe "teokratyczne rodzeństwo" w dalszym ciągu paraliżuje przypadkowe spotkanie. A męczcie się męczennicy...


Trzymaj się dziewczyno, powodzenia na drodze życiowej wolności. Jak poczujesz taką potrzebę to śmiało pisz tutaj lub na PW.


Pozdrawiam serdecznie

stary piernik Gandalf



#137380 Napisz, jeżeli potrzebujesz wsparcia na ogłoszeniu Twojego odłączenia/wyklucz...

Napisano przez Gandalf on 2010-09-25, godz. 11:51 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Jestem gotów pójść na ogłoszenie wykluczenia/odłączenia nie ze względu na happening tylko, żeby exśJ nie wychodził sam, a inni zastanowili się, że świat nie jest taki zły.


Masz całkowitą rację. Happeningi to obciach, natomiast wykluczony i osoby mu towarzyszące mogłyby zaraz po ogłoszeniu wstać, i spokojnie wyjść. Taka cicha demonstracja. bez robienia scen, bez obciachu, ot żeby pokazać że nie jest sam.



#136572 Tutaj można przedstawić swoją historię

Napisano przez Gandalf on 2010-09-03, godz. 22:32 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Witaj Kinga wśród "heretyków" ;-).

Też mam córeczkę, na szczęście jest jeszcze bardzo młodziutka, młodsza od Twojej więc nasze odejście nie było dla niej takie trudne. Nawet się ucieszyła że odtąd będzie mogła obchodzić urodziny, dzień matki, dzień babci, dzień dziecka i uczestniczyć w świątecznych zabawach wraz z innymi dziećmi z przedszkola.

W organizacji wmawiano nam że dzieci ŚJ nic nie tracą, ale to NIEPRAWDA! Małe dzieci boleśnie przeżywają to, że nie mogą tak jak inne dzieci uczestniczyć w niektórych zajęciach, nie mogą tego, nie mogą tamtego... czują się inne, gorsze i nie rozumieją dlaczego tak jest. W dodatku nie wszyscy rodzice są na tyle mądrzy i wnikliwi aby umieć swoim dzieciom te straty choć w części zrekompensować. 

Powiedz małej że teraz lepiej rozumiesz to, czego nauczał Jezus. Powiedz jej, że nie ma nic złego w tym, by się bawić i cieszyć razem z innymi. Powiedz, że Jezus też uczestniczył w weselu, a nawet "skombinował " alkohol :-), taki był z niego figlus. Powiedz, że miał zwyczaj ucztować regularnie wraz ze swymi uczniami. Urządź jej przyjęcie urodzinowe na które może sobie zaprosić przyjaciółki, pozwól uczestniczyć w szkolnych zabawach, wymyślcie razem jakieś przebranie na halloween. Macie teraz wolne całe weekendy, bo nie musicie dymać na zebranie ani na zbiórkę, więc róbcie sobie jakieś fajne wycieczki w plener lub na zwiedzanie zabytków, a jak będzie pogoda paskudna to do kina. Niech dziecko ma szczęśliwe dzieciństwo, niech ma coś z życia, niech czuje się kochana, a wyrośnie na porządnego człowieka.

Trzymaj się, i powodzenia!

pozdrawiam serdecznie

stary piernik Gandalf




#136564 Przynależność do związków zawodowych

Napisano przez Gandalf on 2010-09-03, godz. 19:35 w Neutralność

Gandalf a znasz jakaś Strażnice mówiącą o tych instytucjach?

Nie ma instrukcji nie ma problemu. Z drugiej strony per analogiam skoro harcerstwo jest Babilonem to .......

Nie znam i nie chcę znać. Nie chce mi się w tym grzebać. Niemniej pamiętam, że źle widziane było nawet uczestniczenie w szkolnych kołach zainteresowań. 


Kiedy chodziłem do technikum, to dość aktywnie i z pewnymi sukcesami działałem w szkolnym zespole teatralnym, zresztą znakomicie prowadzonym przez lokalną sławę, aktora i reżysera z miejscowego teatru. Byłem przez to w zborze postrzegany jako co najmniej ekscentryk. Niemniej starsi w moim zborze wykazywali tyle zdrowego rozsądku, by pierdołami nie zawracać sobie d...y. I pewnego dnia ku mojemu niemałemu zaskoczeniu dostałem zamianowanie na sługę pomocniczego.




#136462 Przynależność do związków zawodowych

Napisano przez Gandalf on 2010-09-01, godz. 20:24 w Neutralność

Ja należałem do PZF, TKT i PTTK. Nikt mi nigdy nie ględził z tego powodu.



#136383 moja ukochana/mój ukochany jest ŚJ

Napisano przez Gandalf on 2010-08-30, godz. 21:19 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Przykro mi bardzo, ale zgadzam się w pełni z kolegą Rhundz.




pozdrawiam serdecznie

stary piernik Gandalf




#136337 Ustronie Morskie

Napisano przez Gandalf on 2010-08-29, godz. 21:38 w Szukam kontaktu

 Powiadasz że jesteś "rasowy"? No-no, zachęcające, nie powiem. Chętnie bym skorzystał z rodzinką, ale to już chyba raczej w przyszłym sezonie. Mam kawał drogi w Twoje strony, więc na parę dni zaledwie to się nie opłaci. 



#136306 "Niektórzy z was są strasznie tendencyjni. Co was tak zaślepia, co wami k...

Napisano przez Gandalf on 2010-08-29, godz. 17:53 w Oceń forum

Żeby z kogoś zadrwić, ośmieszyć, obrazić - nie zawsze konieczne jest użycie plugawego języka. Jak zwykle odwracasz kota ogonem. Weź sobie lepiej do serca zalecenie Jezusa aby nadstawić drugi policzek. Bo jak dotąd nie stosujesz się do niego wcale.



#136286 "Niektórzy z was są strasznie tendencyjni. Co was tak zaślepia, co wami k...

Napisano przez Gandalf on 2010-08-29, godz. 16:18 w Oceń forum

 I znów brak konkretów, tylko odwracanie kota ogonem. Szkoda słów. A Jezus nakazywał nadstawić drugi policzek. Ty zamiast tego oddajesz pięknym za nadobne, a usprawiedliwiasz się wykrętem, że przecież "mniej dosadnie" . No to się zastanów nad słowami Jezusa, czy on nakazywał oddawać wet za wet, byle nie mocniej niż przeciwnik?



#136270 "Niektórzy z was są strasznie tendencyjni. Co was tak zaślepia, co wami k...

Napisano przez Gandalf on 2010-08-29, godz. 12:43 w Oceń forum

Oooo wzór chrześcijańskiej postawy się odezwał. Ty to z tych co nie pozwalają sobie na obraźliwe uwagi pod kątem innych.

Wierz dzieci często mówią  "kto sie przezywa ten tak się nazywa":D





Iam, nie pozostajesz dłużny. Dostrzegasz źdźbło w oku bliźniego, a belki we własnym oku nie widzisz. Stanowisz modelowy wręcz przykład tego, że jeżeli ŚJ różnią się od całej reszty społeczeństwa, to jest to róznica na gorsze. Czytam od dawna Twoje wypowiedzi, dotąd nie chciało mi się nawet komentować, ale tym razem już nie zdzierżyłem.





#136137 Gabinet zwierzeń

Napisano przez Gandalf on 2010-08-27, godz. 09:13 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

 

Jeśli istnieje Bóg i jeśli kocha swoje stworzenia to zapewni im życie w raju. Jeśli ma być raj to nie mogą tam być ludzie niekochający Stwórcy.  Jeśli ma ich nie być to znaczy że zginą czyli pochłonie ich niebyt wieczny.  Czy śmierć jest czymś strasznym. Jeśli życie skupia się tylko do doczesnego kilkudziesięcioletniego bytu to nie ma żadnej wartości i sensu w nieskończonym strumieniu czasu.


Jeśli to, jeśli tamto. A jeśli organizacja świadków Jehowy opiera się na falszu, to Ty robisz ogromną krzywdę swojemu dziecku. nie mówiąc już o tym że zmarnowałeś, i nadal marnujesz niezły kawał swojego życia.



#135600 ponowne przyłączenie do zboru

Napisano przez Gandalf on 2010-08-14, godz. 22:15 w Obowiązki teokratyczne

qwerty, byłam w organizacji oficjalnie, i nieoficjalnie razem wzięte - 14 lat. Suma summarum, rzutuje to na psychike.

ja teraz nie wiem kim jestem, i do kogo naleze. tzn, czuje sie nikim, i dla tych ze "świata", i dla tych z organizacji.
mogę mieć żal tylko, i wyłącznie do siebie.


Ja byłem +/-33 lata w organizacji, w tym jakiś czas jako sługa pomocniczy, doskonale wiem że MOŻE to rzutować na psychikę. Zwłaszcza psychikę kogoś, kto nie ma zbyt dużego doświadczenia życiowego i nie jest zbyt dobrze poinformowany.  Na szczęście miałem ojca który nigdy nie był ŚJ, i on nauczył mnie logicznego rozumowania. Dlatego też nigdy nie dałem sobie wyprać mózgu, choć dałem się okłamać, oszukać i czasowo ogłupić.


Rozumiem, że możesz teraz nie wiedzieć kim jesteś, ale na pewno nie jesteś nikim. Nie ważne co o Tobie sądzą ludzie o wypranych mózgach. Nie masz powodu by się tym przejmować. Jesteś sobą, niepowtarzalną, indywidualną, wartościową jednostką. I tego się trzymaj. Znajdź sobie przyjaciół, którzy swej przyjaźni nie uzależniają od Twoich poglądów religijnych.

I nie miej  żalu do siebie, bo nie ma powodu. Miej raczej żal do tych, którzy przez te 14 lat Cię okłamywali, oszukiwali i poddawali psychomanipulacji. To czego teraz doświadczasz to nic innego jak efekty owej psychomanipulacji. 

Jeżeli odczujesz taką potrzebę - pisz śmiało na forum lub na PW.

Trzymaj się, nie daj się.

pozdrawiam serdecznie

stary piernik Gandalf