Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika babilon

Odnotowano 52 pozycji dodanych przez babilon (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-05 )



Sort by                Order  

#142027 Komunikat w zborach 16 Stycznia 2011

Napisano przez babilon on 2011-01-03, godz. 08:06 w Nowości z kraju i zagranicy

Mogliby tą zmianę wprowadzić na stałe a nie tylko na okres kampanii kwietniowej, przecież dni ostatnie, kryzys etc. :P



#141938 Religia - niezly pomysl na biznes

Napisano przez babilon on 2010-12-17, godz. 19:35 w Tematyka ogólna

Najważniejsza rzecz to medium - środek masowego przekazu. Polecam na początek napisanie jakiejś ciekawej książki z jakimiś proroctwami odnoszącymi się do współczesnych czasów (Charles Russel czy Guru Scjentologów też tak zrobili). Kolejny etap to budowanie grupy odbiorców i zamykanie ich światopoglądu do treści tworzonych przez założyciela. Jak już zdobędziesz ludzi to możesz liczyć na zaufanie i szacunek swoich wiernych a przede wszystkim na pieniądze bez względu na zasobność ich portfeli.



#139790 gwarancja wolności sumienia i wyznania :))))

Napisano przez babilon on 2010-11-03, godz. 20:08 w Świadkowie Jehowy i prawo

Z tymi billboardami to pomysł jest całkiem zacny. Najlepszy przekaz będzie w dni letniego zgromadzenia na billboardach przy stadionie :rolleyes: Myślałem o tym na poważnie, aby wynająć 3 billboardy na 3 dni przy stadionie w mojej mieścinie, jednak koszty są dosyć wysokie. Jedyny sposób to przeprowadzić zbiór dobrowolnych datków wśród exów i zrobić zmasowaną akcję w wszystkich miastach kongresowych w Polsce
@kinga308
O przynależności Watchtower oraz innych korporacji do ONZ możesz się dowiedzieć z ich oficjalnej strony - www.un.org (w wyszukiwarkę wystarczy wpisać 'Watchtower')



#137468 Przegląd najnowszych publikacji WTS

Napisano przez babilon on 2010-09-26, godz. 21:11 w Tematyka ogólna

Ja zauważyłem że praktycznie większość "pokarmu duchowego" który dostarcza CK swojemu ludowi w tym roku jest po to aby zabić wątpliwości wiernym oraz zapewnić indoktrynację z pokrętną logiką. Kongresy, filmy, publikacje, wszystko koncentruje się nie na potencjalnych przyszłych czcicielach strażnicy tylko na wiernych.
Ostatnie Przebudźcie Się pt. "Kim są ŚJ" w sposób nie obiektywny tłumaczy jaką grupą są ŚJ oraz czym jest sekta.
Z kolei aktualnie dla tych którzy dopuszczają że Boga nie ma, najnowsze Przebudźcie Się - "Ateizm w natarciu"



#137076 TS i fundusze hedgingowe?

Napisano przez babilon on 2010-09-19, godz. 14:25 w Świadkowie Jehowy i prawo

Tak dochodowa korporacja z tak obfitym "mieniem Pana" musi sobie jakoś radzić w dniach ostatnich :lol:
Finansjera z Brooklynu przesadza !



#136536 Zamknięty cykl życia i śmierci

Napisano przez babilon on 2010-09-02, godz. 20:38 w Ogólne



Na pocieszenie dla wszystkich którzy nie mogą pogodzić się z naszym jakże tragicznym losem



#136420 Gunnar Samuelsson i jego doktorat

Napisano przez babilon on 2010-08-31, godz. 17:46 w Krzyż czy pal?

A ja się zdziwiłem że ludzie sobie zaprzątają głowę takimi mało znaczącymi szczegółami. Dziwny jest ten świat ... Szkoda że takie informacje nie mają znaczenia dla ludzi którzy nie wierzą w Jezusa Chrystusa



#136419 Pozostawiłem ŚJ, odnalazłem lepszą drogę

Napisano przez babilon on 2010-08-31, godz. 17:45 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Rastafari to filozofia, światopogląd, millenarystyczno-mesjanistyczny synkretyczny ruch religijny powstały na Jamajce w latach 30. XX wieku i zapoczątkowany przez Marcusa Gavreya.



#136333 Jak liczna jest "rodzina Betel" na świecie?

Napisano przez babilon on 2010-08-29, godz. 21:12 w Obowiązki teokratyczne

W Polsce jeszcze jest za dużo wiernych, więc i biuro jest potrzebne



#135961 Kiedy nastąpi Armagedon?

Napisano przez babilon on 2010-08-22, godz. 19:36 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Hehe, z tą ulotką to dobre sobie. Niech lepiej uważają bo przecież treść drukowana może być tylko z korpo Watchtower.



#135537 Czy ŚJ uważają wszystkich innych ludzi za kogoś gorszego?

Napisano przez babilon on 2010-08-13, godz. 16:55 w Zwyczaje Świadków Jehowy

"Czy ŚJ uważają wszystkich innych ludzi za kogoś gorszego?"
Wiele osób z tego forum oraz również Ja, odczuwam wrażenie że aktualny przekaz WTS się zmienił i odchodzi od bezpośrednio sekciarskich treści. Niewątpliwie u osób wychowanych na starszym świetle widać najbardziej wyraźnie symptomy sekty (podział na MY - WY). Szkoda że nie miałem nigdy okazji bliżej poznać pokolenia "Rutheforda", bo przyswajając sobie treści z tamtych czasów to można dostać szajby, no ale cóż pokolenie to już przeminęło



#135440 Zamknięty cykl życia i śmierci

Napisano przez babilon on 2010-08-11, godz. 18:55 w Ogólne

Bardzo dobry temat.
Widząc niedoskonałość świata w każdym aspekcie szukam w tym sensu i jest prosty - rodzimy się by żyć, żyjemy by umierać
"Pokolenie odchodzi i pokolenie przychodzi lecz ziemia stoi aż po czas niezmierzony" - Kazn. 1:4 PNŚ (cały 1 rozdział jest dobry).
Wgłębiając się w temat sensu życia zawsze dochodzę do absurdu, życie jest po prostu po to żeby je przeżyć. A to co myślimy na jego temat to wytwór naszego umysłu, a może po prostu jesteśmy tylko kawałkiem dwunożnego mięsa ... :blink: Dobra wystarczy; oddychajmy, płodźmy nowe potomstwo, umierajmy, budźmy się i zasypiajmy - to jest nasza rzeczywistość. Do wykorzystania mamy raptem około 30 000 dni (i to w najlepszym wypadku)



#134602 [Nowe Światło?] Pokolenie

Napisano przez babilon on 2010-07-24, godz. 07:43 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

ja tylko jestem ciekaw, co się stanie jak liczba namaszczonych przekroczy 144 000.

Choć ilu jest namaszczonych - nikt nie wie. Wiemy tylko ilu spożywa.


Ciekawa uwaga. Jak liczba namoszczonych przekroczy 144 000, to proponuję WTS'owi powołać drugie królestwo :huh: ;)



#134441 Wizyta starszych zboru u osoby odłączonej

Napisano przez babilon on 2010-07-21, godz. 07:04 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

@tobolo
Jaka ściema. Konto masz 5 lat i teraz napisałeś swojego pierwszego posta



#134308 [Nowe Światło?] Pokolenie

Napisano przez babilon on 2010-07-18, godz. 17:02 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Na tegorocznym zgromadzeniu okręgowym zademonstrowano nowe światło o pokoleniu. Cóż, pozostało tylko czekać aż umrą wszyscy członkowie ciała kierowniczego i zobaczymy co dalej wymyślą



#134219 Pytania o wierzenia Raymonda Franza

Napisano przez babilon on 2010-07-17, godz. 13:20 w Raymond Franz "Kryzys Sumienia"

W co on wierzył? Kim jest Bóg?]

Kim my jesteśmy? ( Dusza itp)

Kim jest Jezus?

Co się dzieje po śmierci?

Czy istnieje zmartwychwstanie i czy będzie raj?

Problem w tym że nikt nie zna jednoznacznych odpowiedzi na te pytania.
Musisz się nauczyć z tym żyć. Jak długo będziesz żyć, tak długo będzie cię to nurtować. Nie tylko ty masz takie problemy, każdy człowiek w pewnym momencie życia zadaje sobie te trudna pytania. Życie jest po to żeby je przeżyć ... a to w jaki sposób je przeżyjesz zależy w głównej mierze od ciebie



#134116 czy mój tata o mnie zapomni?

Napisano przez babilon on 2010-07-13, godz. 09:01 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Również uważam że dla osoby która chce opuścić korporację najlepszym sposobem jest list. Szkoda czasu na dyskusję która jest przewidywalna i kończy się w wiadomy sposób.



#134071 Dla osób znających Panią Irenę Drygiel

Napisano przez babilon on 2010-07-10, godz. 20:37 w Świadkowie Jehowy i prawo

Majątek Pani Ireny został przepisany na Watchtower, ale pierwszeństwo wśród spadkobierców mają osoby z kręgu rodzinnego. Dlatego trzymam kciuki że znajdą się takie osoby



#133997 czy mój tata o mnie zapomni?

Napisano przez babilon on 2010-07-06, godz. 22:23 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

List będzie najlepszą formą odejścia w twoim przypadku.
Skorzystaj z wyszukiwarki jest kilka takich przykładowych listów.



#133699 Studium blokad myślowych...

Napisano przez babilon on 2010-06-20, godz. 22:49 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

"po zjedzeniu tego owocu nigdy nie umrzesz" czy nie przypomina ci to tego? "po zostaniu śJ, możesz żyć wiecznie"
Świetny argument !



#133610 "Wolność kocham i rozumiem, wolności oddać nie umiem..."

Napisano przez babilon on 2010-06-17, godz. 08:20 w Ogólne

Takiego tematu brakowało. Kwintesencja znaczenia wolności jest w twoim poście. Werset z Koryntian idealnie oddaje znaczenie właściwie rozumianej wolności.
Wolność polega na tym, aby śmiało rozpatrywać każdą sytuację w jaką wpakuje nas życie i brać na siebie wszelką wynikłą stąd odpowiedzialność ... Prawda pozostanie wolna, Chociaż wrogów ma tylu



#133341 Wytatuowani bracia starsi i ich zapał do nawracania ludzi.

Napisano przez babilon on 2010-06-03, godz. 21:11 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Interesowałem się kiedyś mocno dziarami i sprawdzałem jak się zapatruje na tą sprawę WTS.
W związku z tym że nie obowiązuje nas prawo mojżeszowe które tego zabraniało, interpretacja wygląda mniej więcej tak:
tatuaże świadczą o braku skromności i bracia którzy się tatuują nie powinni mieć przywilejów.



#132938 Likwidacja obwodu

Napisano przez babilon on 2010-05-16, godz. 18:11 w Obowiązki teokratyczne

Bardzo miło że odstępstwo się szerzy :) Nadchodzi fala :)



#132917 Likwidacja obwodu

Napisano przez babilon on 2010-05-15, godz. 23:58 w Obowiązki teokratyczne

... aktualizacja matrixa :blink:



#132833 Przegląd najnowszych publikacji WTS

Napisano przez babilon on 2010-05-12, godz. 08:29 w Tematyka ogólna

Nasze ocalenie zależy od tego, czy stawiamy służbę kaznodziejską na pierwszym miejscu.

Ciekawe zdanie. Kwestia zbawienia w każdej publikacji ma inny kontekst.
NSK - stawia że zbawienie zależy od służby
Przebudźcie Się - zazwyczaj nie porusza tego tematu
Strażnica - tutaj to bardzo różnie, zbawienie zależy zazwyczaj od tego co miał na myśli redaktor czasopisma.
Książki - kwestia zbawienia poruszana jest w końcowych rozdziałach i dotyczy przyłączenia się do organizacji i pilnowania aby od niej nie odstąpić.