Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika caius

Odnotowano 677 pozycji dodanych przez caius (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-04 )



Sort by                Order  

#143382 twoja data śmierci

Napisano przez caius on 2011-11-10, godz. 13:09 w Ogólne

Także widac,że taka młoda,to już nie jesteś a lata 1740-1822,to okres zwany oświeceniem w Polsce i przykro z konstatowac,ale empiryzm,,sensualizm i racjonalizm umarł w twoim/waszym wykonaniu. - amen.



#143380 Jezus człowiek

Napisano przez caius on 2011-11-10, godz. 09:23 w Trójca

asercją jest twierdzenie,że a posteriorii już przed bytem Syna Człowieczego był przenaczony do roli Mesjasza,to już tylko wiara i spekulacje... w chwili narodzenia stał się Synem Człowieczym a po chrzście i wylaniu Ducha św.dopiero Mesjaszem - to tylko moja wiara i przypuszczenie.



#143378 Nowy duński film "Worlds Apart"

Napisano przez caius on 2011-11-10, godz. 08:58 w Nowości z kraju i zagranicy

Witam! :>
Kto chciał by zostań Światkiem Jehowy pisać do mnie!
Mój numer gg 32200693
Pozdrawiam Wszystkich!



Ale po co?... skoro niewolnik wierny i roztropny nie istnieje? :P http://watchtower-fo...y-nie-istnieje/



#143377 Jezus człowiek

Napisano przez caius on 2011-11-10, godz. 08:54 w Trójca

A dla mnie preegzystencja ma też związek z niegrzeszeniem. Nie tylko pełnia Ducha.

Co do słów "był Mesjaszem", to też nie uważasz pewnie, że był nim od urodzenia? Więc co to ma do bezgrzeszności zanim stał się Mesjaszem?



Skoro był bezgrzeszny już w dzieciństwie i oznaczał się mądrością,to podczas PASCHY powinien rodziców - ziemskich - uprzedzic gdze jest,to by świasdczyło o bezgrzeszności a tak Maria i Józef dostawali "palpitacji" serca i z racji niedoskonałości-grzeszności nikt ich nie uprzedził,że akurat tam (w Świątyni) Jezus będzie... albo brak duchowej kindersztuby,albo młody Jezus jednak był "grzeszny".



#143376 Czy można przewidzieć datę własnej śmieci?

Napisano przez caius on 2011-11-10, godz. 08:41 w Ogólne

Tak wiem że to spam, ale oni zakładają wciąż nowe nicki i tak będzie pewnie do końca świata. Trzeba by dać chyba jakąś blokadę na słowa "data śmierci", bo tego sie nie wyeliminuje.



Do końca świata i jeden dzień :) ... tak słowo śmierc i data śmierci powinna byc obłożona "klątwą" , blokadą zabic na śmierc :P ,to będzie dla nich gwóźdź do trumny :) - amen.



#143375 twoja data śmierci

Napisano przez caius on 2011-11-10, godz. 08:32 w Ogólne

Jeszcze parę dni i Wasze gadki szmatki o dacie śmierci wylecą do kosza. Szykuje się WIELKIE sprzątanie forum. Jeszcze w listopadzie. Śpieszcie się więc z tym waszym umieraniem, bo kto pójdzie w grudniu na pogrzeb?



Dobre Roszada :D Oni już za bardzo przeginają w skrajne letalne uwarunkowania - to już choroba,którą trzeba leczyc. ;)


Zapadł wyrok


Dziś zapadł wyrok, nie dotrwa do rana,
Lekarz małżonkę pozbawił nadziei,
I musi pani być przygotowana,
Cudu nie będzie, czas smutek zaklei.

Na łożu śmierci mąż leży niemrawy,
Życia ostatni wszak przed nim momencik,
Gdy nagle z kuchni słodkości potrawy,
Swoim zapachem zaczęły go nęcić.

By smaku dotknąć sił resztką poczłapał,
Ciasta na tacach jak miód smakowite,
Chciał nieba w gębie, a dostał po łapach,
Żona krzyknęła, to przecież na stypę!


http://www.youtube.com/watch?v=RAsKjktLcSY



#143374 Prośba o usunięcie konta

Napisano przez caius on 2011-11-10, godz. 08:22 w Do administratorów...

Nie ma takiej możliwości...heh :)

Na bana trzeba sobie zasłużyć i na tym forum akurat konta
nie można całkowicie skasować....

A tak w ogóle co się stało Dręczuś?....Powaga...obraziłeś się?

Przecież wiem, że nie należysz do płochliwych osobników....no
i wiem, że smutno będzie bez Ciebie...kurde

Pozdrawiam


Po fuzji forum nastąpi dyfuzja i Dręczuś będzie samorzutnie rozprzestrzeniony w kosmosie wirtualnym i permanentnie śledzonym - ruchy Browna :)


Myślę,że Dręczuś jest na to za "głupi",żeby się obrażac a za "mądry",aby wchodzic w nieustanne i puste dyskusje z ewolucjonistami-ateistami,bo to permemnentne bicie piany - myślę,że dojrzał w przeciwieństwie do quazi oświeconych ewolucjonistów.



#143350 Odstępstwo - od Boga czy od Organizacji?

Napisano przez caius on 2011-11-06, godz. 15:10 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Przepraszam, ale wykluczają z widzialnej organizacji ludzie. A ludzie w organizacji czasem wykluczają za coś, co Jehowa pochwala. Jestem przekonany, że ja jestem tego przykładem. Czy wierzysz w takie zdarzenia?




Słusznie czy nie słusznie?!... Gambit ,Ty żyjesz iluzją stłamszonego i wystraszonego człowieka,to nawet nie można pod żadne racjonalne i zdrowo rozsądkowe ramy ubrac,bo wykluczenie wiąże się z ostracyzmem - shunningiem a to jest nie tylko amoralne,ale powinno byc karalne.


Czyli zdecydowanie od organizacji!!!



#143225 Tekst dzienny,

Napisano przez caius on 2011-10-22, godz. 13:16 w Obowiązki teokratyczne

Może to nie będzie za bardzo w temacie, ale mniej więcej chodzi o głoszenie.
Od jakiegoś czasu znajduję u siebie w skrzynce pocztowej Strażnice i u sąsiadów również - czy to jest raportowane.
Jeśli tak to głosiciel obsługujący mój blok ma niesamowite "zejście" z literatury.
Tylko, że efekt tego "głoszenia" będzie taki sam, gdy wyrzuci kilka worków literatury do zsypu....
Dodam jeszcze, że ta osoba nigdy nie zawitała do moich drzwi, tylko do mojej skrzynki pocztowej :lol:



To się nazywa głoszenie na chypcika - sztuka dla sztuki,a raportowanie,to u nie których tylko po to,aby nie byc oficjalnie nieczynnym,także wielu swój owoc wyolbrzymia,albo po prostu zapisuje nieistniejące godziny,czasopisma,broszury,książki,studium czy odwiedziny.


Życie świadków nie jest usłane różami,także prowadząc podwójne życie (bo znają już WTS od podszewki ),ale mając rodzinę i "przyjaciół" w "prawdzie" ,muszą jakoś przetrwac,aby nie zostac naznaczonym jako złe towarzystwo.



#143208 Tekst dzienny,

Napisano przez caius on 2011-10-21, godz. 16:15 w Obowiązki teokratyczne

Dobrze powiedziane. Mąż zawsze powinien być przekonany, że brał pod uwagę sugestie żony, ale ostatecznie to on podjął decyzję.
A nasza w tym głowa, żeby zawsze podejmował taką, jakie były nasze sugestie. ;)



No Dosiu,to już feministyczna arytmetyka diabelska :lol: ,jak w powiedzeniu :głową żony jest mąż,a żona jest szyją,która kieruje głową,tylko,że w głowie jest rozum i mądrośc,która decyduje,aby ta szyja kierowała się w lewo,czy w prawo :D ,ot taka sugestywna wzmianka biblijnego podporządkowania się ;)



#143206 Czy forum padło ?

Napisano przez caius on 2011-10-21, godz. 15:09 w Zmiany w serwisie

Jeśli chodzi o dosłowne zwierze, to masz rację, że niema w planie wskrzeszać ich Bóg. Ale jeśli chodzi o "śmierdzące" forum, to może istnieć do "końca świata" (Armagedonu). Po co ono ma istnieć? Przeczytaj Mal 3:18. Sam Autor PS zamieścił kilka śmierdzących zwodzeń diabła, aby móc diagnozować co jest wartościowe. Piszesz ,,koń zdechł" nie dla wszystkich. Katolicy wierzą w nieśmiertelność duszy, ŚJ w zmartwychwstanie, ateiści w życie pozostawionego dorobku intelektualnego, inni w reinkarnację, a jeszcze innych nic to nie obchodzi. Niech żyje archiwum do Armagedonu. Po co? Mat 12:37



No Gambit słusznie, zarówno dyplomatycznie jak i - teologicznie,tylko bardziej nowomowy teologicznej wts-u - korygująco,i fakt,każdy człowiek niezależnie czy wierzy w Boga,będzie osądzony na podstawie tego,co mówił,pisał jak i czynił,tylko nie przyjmuję Boga takiego,jak Ty nam przedstawiasz,czyli generalnie WTS - okrutnego i bez żadnych humanistycznych skrupółów,bo to nie jest Bóg,to imitacja leków i fobii większości ludzi,którzy tkwią jeszcze mentalnie w jakiejś sekcie.


Pozdrawiam Gambit i nieodbieraj tego tak do siebie,bo Jesteś wartościowym Człowiekiem,który wierzy w Boga,ale w znieksztłconej egzegezie.



#143204 Witam kółko wzajemnej adoracji rozgniewanych na WTS exów

Napisano przez caius on 2011-10-21, godz. 13:48 w Oceń forum

Te moje dwa posty to tzw. "dyskusja o dyskusji", czyli bicie piany, najpewniej nadające się do usunięcia. Nie sądzę, by sprzyjały ożywieniu tego miejsca. Ale ogólnie masz rację - już nie będę.



Bracie Jaraczu... nie zarzekaj się i nigdy nie mów nigdy :P ,bo forum,to forum raz pisze dużo,raz mało,ale żeby umrzec,to nikt i nic niepowinien/nno pisac ani czytac.


"dyskusja o dyskusji" :D ,mój Ty ulubiony Bracie Teodorze... proszę pisz,będzie ciekawie,wesoło i merytorycznie? :)



#143203 Czy forum padło ?

Napisano przez caius on 2011-10-21, godz. 13:40 w Zmiany w serwisie

Przyszło, ale ponieważ nie mam zapędów nekrofilskich, odcinam się od tegoż :)



Wiesz masz trochę racji z tą metaforą zgniłego trupa na słońcu i nekrofilią,ale nie możemy tak radykalnie podchodzic do ostatnich incydentów banowania,bo to tylko ludzkie nasze ograniczenia,a forum nie padło,tylko poważnie się rozchorowało zarówno pod względem "cielesnym jak i psychicznym" ;)
Trędowatośc,to przypadłośc od czasów antycznych i może było temu forum potrzebne leprozorium i kwarantanna izolacji,ale moim skromnym zdaniem nie umarło,bo wcześniej pisał Gambit i wielu innych userów.



Bracie Jaraczu nieodcinaj się,bo każdemu Człowiekowi trzeba wybaczyc i dac szansę (chocby do 77 razy),a jb. i Zabiełło,to ludzie z krwi i kości i zasługują na przebaczenie,chyba,że się jest ateistą i nieuznaje takich "przestarzałych" wartości i zasad.:)


Pozdrawiam... "trędowaty" w zborze i "trędowaty" poza zborem jako Apostata :)



#143183 Jezus człowiek

Napisano przez caius on 2011-10-20, godz. 11:23 w Trójca

No brawo, już jesteś na właściwej drodze zrozumienia, że nie każdy równy; bóg - bogowi, pan - panu, anioł - aniołowi, osoba -osobie. Zatem podobnie jest między Ojcem i Synem, Jehową i Jezusem.



Trójca jest dla mnie niezrozumiała,bo nawet sami księża mówią,że to tajemnica i też mi pasowała nauka wts-u,że Jezus jest tylko synem i bogiem mocnym (nie wszechmocnym),ale nowy testament przedstawia Jezusa jako Wszechmocnego,który jest alfą i omegą.
I nie proś mnie,abym wyszukał Ci wersety,bo ja już nieoperuje tak Biblią jak kiedyś,bo wiele jest takich wersetów,które obalają nauki wts-u,może Roszada,Andryszczak czy Morfeusz (Paweł) lepiej potrafią to przekazac.

On widocznie zna jakieś Biblie, które mają w J 20:28 i Iz 9:5 (9:6) Jezusa przez małe "b".
Zobaczmy jak to by wyglądało, jeśli takie Biblie są:

"Pan mój i bóg mój"
"Przedziwny Doradca, bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju"



Przekład NW? :P



#143176 Rok 607 gorliwie podtrzymywany przez WTS

Napisano przez caius on 2011-10-19, godz. 22:02 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Czyli co? Koniec przewidziany na 2034 rok?

Kurde...to mam szansę się załapać na ten spektakl, jeśli mam geny dziadka.



Ja mam nadzieję,że mam geny pradziadka :D ;)



#143175 Jezus człowiek

Napisano przez caius on 2011-10-19, godz. 21:59 w Trójca

Mojżesz też był człowiekiem i jednocześnie bogiem (Wj 7:1). Sędziowie izraelscy też byli ludźmi i równocześnie bogami (Ps 82:6). Ale wszyscy mieli jedną naturę. A skąd się u Jezusa wzięły dwie natury? Jak świat światem, to Ojciec Święty z nieba nigdzie nie podaje, aby w niebie czy na ziemi jakaś istota osobowa czy zwierzęca miała dwie natury. Chyba, że "Ojciec Święty" ze Rzymu. A ty którego uznajesz? Tylko nie mów, że masz dwóch ojców świętych i jednego biologicznego. Więcej odpowiem 'Roszadzie'.



Nazywanie bogami,oznaczało,że ludzie mieli władzę i status majątkowy,a nie status boski,który był tylko zastrzeżony przy primogeniturze po Ojcu... Gambit zejdź na Ziemię,to jest życie,a nie wts-owskie fantasmagorie.



#143172 "Religia i praca", artykuł

Napisano przez caius on 2011-10-19, godz. 21:46 w Nowości z kraju i zagranicy

Mnie uczyli w szkole ruskiego...hehe :)



Ty mi nie mów o ruskim,bo ja cholera z kontastacją pol. spałem,bo jak po zsrrowsku gadała,to częśc spała,bo... nie panimała :D



#143171 Przesłanie..

Napisano przez caius on 2011-10-19, godz. 21:40 w Dusza nieśmiertelna

No ale trzeba mieć zapęd poetycki, optymizm i miłość aby tak pisać...

Nawet jeśli wydaje się szaleństwem, krzywdy nikomu nie czyni..Mi nie przeszkadza. :)



Słusznie z konstatowałeś Oskar,jeżeli coś nie burzy równowagi światopglądowo-wizualnej,to może - nasze wygórowane i megalomańskie Ego - nas samych wykończyc upierdliwośc!



#143169 Jezus człowiek

Napisano przez caius on 2011-10-19, godz. 19:46 w Trójca

Jezus był Człowiekiem,a zarazem Bogiem... po śmierci dana mu była władza nie tylko Ziemią,ale i całym Wszechświatem.



Gambit fajny facet,tylko mi Go bardzo szkoda,że tak Go WTS z marnował i zmanierował :(



#143167 Przesłanie..

Napisano przez caius on 2011-10-19, godz. 19:34 w Dusza nieśmiertelna

Ale oszxhhooo chxodźiii :blink: ,coouś przeasyłaacie i a ja nie wiyem ocghoo choodxxzoiii :D



#143166 Czy forum padło ?

Napisano przez caius on 2011-10-19, godz. 19:29 w Zmiany w serwisie

No właśnie a'propos merytoryczności...Pytanie czy forum padło?

Skoro żyjemy i piszemy, to jeszcze nie dzisiaj :D



Jeszcze forum nie umarło, kiedy My żyjemy :D ... mamy już hymn na reaktywację - Matrixa? B) - także bawmy się... jedzmy i pijmy,bo jutro pomrzemy :P



#143164 "Religia i praca", artykuł

Napisano przez caius on 2011-10-19, godz. 19:05 w Nowości z kraju i zagranicy

Ale to nie jest anglojęzyczne forum... ;)



Oskar :) nie znasz angylskiego?:D ,to przecie Europa i musimy wszyscy!!!... znac ;)



#143163 Tekst dzienny,

Napisano przez caius on 2011-10-19, godz. 18:58 w Obowiązki teokratyczne

Dręczuś dobrze zrozumiał intencje strażnicy, starajcie się zachować pokój ze wszystkimi i zaproponuj studium "biblijne aby ono "Wkrótce odbywało się ono dwa razy w tygodniu."

A jak nie przyjmie studium to będzie jak gnój ...



No... ja - jak stawałem się neofitą,to studiowałem dwa razy w tygodniu,tylko,że ja tego chciałem :D ,a jak później słabłem,to jeszcze gnojem nie byłem,ale w ich oczach powoli się stawałem,a kiedy stałem się protagonistą słusznych i sprawiedliwych spraw,to już naznaczony sie stałem. :)



Pozdrawia "zryty beret" caius - Jacek i żyjący na tyle wolno,aby myślec "wolno",ale na tyle szybko,aby zdecydowanie wolnościowo :)



#143162 Czy forum padło ?

Napisano przez caius on 2011-10-19, godz. 18:50 w Zmiany w serwisie

Ten fatalny error to próba lojalności, zostaną tylko wierni. Albo to znak końca?



Albo jedno,albo drugie ;)



#143159 Czy forum padło ?

Napisano przez caius on 2011-10-19, godz. 18:32 w Zmiany w serwisie

Witajcie ja tu też zawitałem dlatego, że nowe forum wita mnie tak

Fatal error: Call to undefined method IPSLib::haveAppsWithLike() in /home/watchtower/domains/watchtower-forum.pl/public_html/cache/skin_cache/cacheid_4/skin_global.php on line 185

Dosia zaraz odblokuję PM
Zapomniałem jak to się robi. :angry: ;)



Witaj And :) ... no to przykra sprawa z tym fatalnym errorem ;) ,ale stare forum jeszcze jare,także witamy i zapraszamy innych :)