Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Zygus

Odnotowano 27 pozycji dodanych przez Zygus (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-06 )



Sort by                Order  

#17441 Mt 21:9

Napisano przez Zygus on 2006-01-27, godz. 16:40 w Jezus Chrystus

Przeciez to oczywiste czemu to zrobili...



#17440 Hbr 1:5, 5:5

Napisano przez Zygus on 2006-01-27, godz. 16:23 w Jezus Chrystus

Tylko ze chyba być dla kogoś ojcem oznacza ze sie go spłodziło a nie stworzyło prawda?
Sądze akurat ze tylko dlatego świadkowie Jehowy wieżą w stworzenie Chrystusa by odróżnić sie od innych wierzeń.W końcu odrębność to podstawa.



#13005 "W niewoli świadków Jehowy"

Napisano przez Zygus on 2005-11-01, godz. 17:15 w Nowości z kraju i zagranicy

Yogii kiedy Ty sie nauczysz pisać z sensem jasnym nie tylko dla Ciebie? :angry:



#10395 wznoszenie toastów

Napisano przez Zygus on 2005-09-13, godz. 08:31 w Boże Narodzenie & Sylwester

Broklyn ten tekst odnosi sie do Pinaty i tylko do niej:DTylko nie probuj pytać czemu jesli odnosi sie do Pinaty to nie moze do innych zwyczajów!



#10393 Czy to również zwyczaj?

Napisano przez Zygus on 2005-09-13, godz. 08:17 w Zwyczaje Świadków Jehowy

No nie do pomyślenia jest aby powiedzieć Niech Bóg Ci błogosławi!Afuj!Lepiej bedzie niech Organizacja Ci błogosławi!



#10387 Długie włosy i długa broda

Napisano przez Zygus on 2005-09-13, godz. 00:30 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Hmmm w tej chwili jak widze na ulicy młodych ubranych w garnitur pod krawatem to odrazu myśle "napewno Świadkowie albo Mormoni..."Sadze ze to juz przestaje działać, tak ubrani ludzie wrecz odpychają mnie...No co innego na uczelni:D chociaż tam tez juz prawie nikt nie praktykuje tradycji ze na egzamin w garniturku:D
Spotkałem ostatnio dziewczyne należącą do kościoła pt."Stanowczy Chrześcijanie", są to ortodoksyjni wyznawcy.Tak, tak Chrześcijanstwo tez takich posiada!No cóż chciała mnie przekonać ze Krk(a jakby!ulubiony temat wszystkich "wyznań":D) to religja pogańska i fałszywa bo kobiety tam chodzą w spodniach...a jest napisane w ST ze obrzydliwościa dla Pana jest gdy kobieta ubiera sie jak mężczyzna i na odwrot;)No cóż z ciekawości spytałem tylko czy w takim razie zawsze chodzi w spodnicach i odpowiedziała ze oczywiscie!(wkońcu od tego zależy zbawienie!), no a pozniej tylko coś nakrzyczała ze księża to i tamto... i ze nie powinna ze mna wogole rozmawiac:/



#9270 Strażnica i ciekawostki

Napisano przez Zygus on 2005-08-09, godz. 00:33 w Tematyka ogólna

Chyba gdzies tutaj na forum (lub moze na jakiejs stronie o działalnosci Towarzystwa) był taki temat o wartosci towarzystwa Straznica, autor pokazywał spis organizacji...najbogatszych na świecie i Organizacja Świadkow Jehowy figurowała na tej liscie.
Mozna by sie odniesc do historii i do Russela który postawił sobie(oj przepraszam prorokom ze starego testamentu, ale to chyba na jedno wychodzi...) pałac, oczywiscie z pieniedzy wiernych.



#9269 Tajna organizacja

Napisano przez Zygus on 2005-08-09, godz. 00:05 w Humor

Co a co to nawet nie wiecie jaki oddzwięk mogłoby to mieć.Nie jestescie jedynymi ludzmi w Polsce którzy nie zgadzają sie z polityką Towarzystwa(tak własnie "polityką"--kto nie wie co to znaczy niech zajrzy do słownika).Sądze ze koszulki oraz szeroko zakrojona akcja informacyjna mogłaby spowodowac wybuch naśladowców.Nie zauwazylibyscie jak szybko nadchodziły by zamowienia na takie podkoszulki.Sadze ze jest to świetny pomysł, chociaz juz przewiduje walke w sadzie i spór o tolerancje, poniewaz bysmy jawnie wystepowali przeciwko zarejestrowanemu wyznaniu.Sadze ze ten precedens mogłby nawet rozszerzyc sie poza nasz kraj.Jesli moge zostac przyjety do klubu to byłbym bardzo wdzieczny.

PS. Jak tylko wykombinujecie te podkoszulki to prosiłbym o powiadomienie mnie
[email protected] i z chęcią bym taką dostał:))



#7585 "Czy Biblia rzeczywiście pochodzi od Boga?"

Napisano przez Zygus on 2005-06-25, godz. 16:01 w Tematyka ogólna

Patmos zaśmiecasz wątek...
Do tego argumenty podał i jak pewnie zauważyłes juz ktos próbował sie do nich odnieść.Mowisz o niczym.Zdenerwowała Cie wypowiedz Surji i teraz mu dogryzasz cały czas.Zresztą Ty Surja tez po co mu tak odpisywałes?NIe mozecie zwyczajnie porozmawiac bez "uczuciowych" kontekstow?



#7584 Absurdy doktryny ŚJ

Napisano przez Zygus on 2005-06-25, godz. 15:36 w Tematyka ogólna

Matuzalem klasa Twoich wypowiedzi powala.

Sławo tekst który przytoczyłes jest nietrafny. IchBinowi chodziło o to ze w roku 1919 i pozniej kolportowano ulotki i książki w których zapowiadano koniec świata w 1915r. Do tego przeczytaj ten tekst uważnie, spójż ze Russel przyznał sie ze wyciągnął fałszywy wniosek, a wiec jest fałszywym prorokiem, tłumaczenie ze fałszywe procotwa doprowadziły do wielkiej rzeszy nawrócen jest smieszny.Sprawdz co w Biblii masz napisane o fałszywych prorokach.



#7093 Praktyki innych religii naruszające prawa ŚJ....

Napisano przez Zygus on 2005-06-06, godz. 09:53 w Tematyka ogólna

Olo byłes 22 lata Katolikiem i nawet nie wiesz ze gdy ksiedzu ktoś zacznie sie spowiadac z tego ze zabił kogos lub maltretuje to ksiądz wrecz ma obowiazek powiadomic władze?!Tajemnica spowiedzi dotyczy grzechow, które nie sa karalne albo raczej wysoko karalne.Jesli ukradłes cos ze sklepu to ksiadz Ci powie przy konfesjonale zebys to oddał i przyznał sie ze to Ty ukradłes.A jesli kogos zabiłes to powie zebys zgłosił sie na policje a jesli powiesz ze nie zrobisz tego to ksiadz sam na nia zadzwoni.Tajemnica spowiedzi nie dotyczy wszystkich grzechow.



#6679 Dobre strony Świadków Jehowy.

Napisano przez Zygus on 2005-05-23, godz. 22:09 w Tematyka ogólna

Spotkałem wielu sJ ktorzy byli wspaniałymi ludzmi, sotkałem tez takich którzy byli obłudni.Jak juz wspomniano tutaj na forum dobre cechy były juz przed wstapieniem.Trzeba rozróżnić dwie rzeczy:dobre cechy przed wstapieniem do sJ i dobre cechy które organizacja danemu człowiekowi wpoiła.
Chciałbym poruszyc kilka wątków:
Prawdomównośc-cecha niewatpliwie wpajana wszystkim sJ, i jakby nie patrzec bardzo dobra...ale trzeba spojżeć na to moze z drugiej strony:Czy bezwzgledna prawdomównosc nie jest doskonałym narzedziem do kontroli?Starczy spytac i zawsze musi powiedziec prawde.I czy prawdomownosc jest zarezerwowana tylko dla braci ze zboru czy dla wszystkich ludzi.Otóż tylko dla braci, w ochronie Organizacji mozna kłamac.
Przykazanie miłosci i dobrodusznosci-oczywiscie dobrym trzeba byc dla kazdego człowieka, ale szukac przyjaciół i partnerow tylko w organizacji.Dla reszty trzeba być chłodny.
Współczucie i pomoc blizniemu-czy sJ powinni wspomagac akcje charetatywne?-nie.Organizacja boża(jedyna prawdziwa) nie jest po to by prowadzic akcje charetatywne-czyli nie jest po to by pomagac ludziom potrzebujacym.Pojedynczych sJ takze to dotyczy zaden ze znanych mi sJ przy mnie nie wspomogł biednego.Choc zdaje sobie sprawe ze pewnie sa tacy ktorzy rzucają lub jakos wspomagają, tylko wydaje mi sie ze jest to juz przypadłosc samych sJ.Patrz temat: pomoc powodzianom=pomoc braciom w wierze.Czy jesli zbiera kase np Caritas to takze powinna wysyłac tylko Katolikom?Czy moze wysyłała wszystkim?
Miłosc w organizacji=posłuszenstwo, nie jestes posluszny=brak miłosci(w 90%, zalezne od zboru).Czy prawdziwą miłosc da sie włańczac i wyłanczac?

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów



#6666 Dlaczego opuszczam Organizację ŚJ

Napisano przez Zygus on 2005-05-22, godz. 20:23 w Kwestia krwi

Yogii prosimy Cie o zajecie stanowiska w dyskusji, jesli mozesz podaj jakies kontr-argumenty abysmy mogli na nie jakos odpowiedziec bo jak narazie sa to urywki mysli, czesto czysto-emocjonalne.Bardzo bysmy chcieli zobaczyc w koncu Twoje argumenty(sensowne jesli mozna).

Nie chce Cie obrazac i nie odbierz tego zle ale chyba masz problemy z wyrazaniem swoich mysli, nie wiem moze za mało czytasz , rozmawiasz, albo za duzo słuchasz muzyki i zbyt bardzo emocjonalnie podchodzisz do wszystkich spraw.Ogolnie z przyjaciólmi sie dogadasz ale jesli chodzi o forum to ludzie chca jasnych odpowiedzi, takie które byłyby sensowne dla kazdego.

Pozdrawiam



#6663 Pytanie do Liberala

Napisano przez Zygus on 2005-05-22, godz. 20:04 w Kwestia krwi

Vigo zaczełeś od pytania do Liberała na temat krwii skończyłeś na stwierdzeniu ze i tak mnie nie przekonacie i wszyscy którzy odeszli od najwspanialszej organizacji na swiecie poprostu byli za słabi, zrobili coś złego i nie chca przeprosic lub poprostu opetał ich szatan a teologie wymyslili pozniej aby oczernic ta wspaniała organizacje która ich wyrzuciła...Powiedz mi czemu myslisz i piszesz tak samo jak kilka milionow innych sJ i nie mam tu na mysli jednego ducha raczej identycznosc...



#6551 Czy Armaggedon przyjdzie w 2014?

Napisano przez Zygus on 2005-05-19, godz. 16:27 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Tsot nie potrafisz sie przyznac do błedu zatakowałes Artura za jego post nie czytajac dokładnie o co chodzi, obraziłes go a kiedy on zwrocił Ci uwage ze to Ty chyba nie umiesz czytac , to wielce sie obraziłes ze Cie obraza.Patrz na siebie i swoje winy pozniej na innych



#6454 Dzieci, chrońcie się same...

Napisano przez Zygus on 2005-05-17, godz. 20:11 w Seksualność

MA Ryjo obrazasz swoimi postami innych forumowiczow i az dziw ze nie dostałas jeszcze bana.Twoj nick takze obraza.



#6410 Dlaczego ?

Napisano przez Zygus on 2005-05-16, godz. 21:17 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Janek nigdy ale to nigdy nie zmieniaj religji dla innej osoby nawet miłosci swojego zycia...bedziesz głeboko nieszczesliwy zapewniam Cie.A jesli chcesz zmienic i zamierzasz uwierzyc w to co głoszą na siłe dla niej bo nie bedac sJ nie mozesz z nią być to jest to zwykła głupota.Jesli Cie kocha bedzie z Tobą nawet jesli nie zmienisz religji.



#6325 dlaczego chodzice na zebrania?

Napisano przez Zygus on 2005-05-15, godz. 09:56 w Obowiązki teokratyczne

Sadze ze jesli chodzi o Krk to tak jak wszystkie starsze Koscioły Chrzescijanskie posiada bogatą tradycje budowaną przez 2 tysiace lat.Jesli chodzi o historie to oczywiscie były czarne jej okresy ale sadze ze nie były czarniejsze od historii sJ.
Nie bede tutaj sie kłócił która religja jest najbliższa prawdy bo to forum jest po cos innego, ale sadze ze każda religja ma cos rażącego w historii, ale pamietajcie ze historie tworzą ludzie i jesli te straszne rzeczy działy sie pomimo iz to co glosili było z tym sprzeczne to znaczy ze to była inicjatywa ludzi i to ludzie sa za to odpowiedzialni.Co innego jesli te straszne rzeczy działyby sie w zgodzie z zasadami moralnymi tzn jesli tak by nauczali aby robic, jesli sama doktryna i zasady moralne dawały na to przyzwolenie wtedy sadze ze mozna by było potepic samą religje a nie ludzi.



#6220 Książka "Zbliż się do Jehowy"

Napisano przez Zygus on 2005-05-12, godz. 17:43 w Tematyka ogólna

Ja tez czytałem tą książke ale tak łatwo dostrzec ze oficjalna doktryna bardzo daleko odbiega od tego czego sie w tej ksiazce mozna doczytac.Niestety...
Sadze ze jest to jeden ze sposobow aby oszukac wierzących pobożnych ludzi, a pozniej jak juz sa ochrzczeni to sie mowi prawde...



#5915 Dlaczego Bóg toleruje zło według doktryny ŚJ

Napisano przez Zygus on 2005-05-03, godz. 18:28 w Tematyka ogólna

Rekina troche dotkneło cierpienie w pewnym momencie i nagromadził sobie dowodów ze Boga nie ma bo musiałby być zły a moze jest ale tyranem?Rekinie oczywiscie ze nie dopusciłbys do zła zeby Twoim dzieciom sie zle stało i tak tez mysli Bog ale zrozum ze świat jest ludzi i mają bezwzglednie wolną wole.Jest powiedziane ze wszystko co stworzył Bog jest dobra i tak naprawde jest. Tylko ze ludzie mając wolną wole mogą robić i to dobre i to złe.Jak sadzisz wojny itd to przez kogo ludzi czy przez Boga?Bog moze ale nie interweniuje absolutnie w zycie ludzi inaczej kazdy byłby przekonany o Jego istnieniu i nie było by wiary.Bo każdy by sie przekonał i usłyszał o tym jak codziennie Bog ratuje miliony ludzi.Nie znaczy to iz Bog nie interweniuje.Nie potrafimy zrozumiec zamierzen Boga bo jest to w koncu Bog ale napewno wie lepiej od nas co jest dobre.Wielu mowi ze cierpienie jest przez nasze grzechy jakbyśmy nie grzeszyli to byśmy wogole nie cierpieli co jest totalna bzdurą, Bóg doświadcza ludzi cały czas własnie z miłości bo DLA CIEBIE NAJWAZNIEJSZE JEST ZEBYS MIAŁ PEŁNA LODÓWKE DO KOŃCA ŻYCIA A DLA BOGA ZEBYS MIAŁ ZYCIE WIECZNE GAMONIU! :)
Są ludzie którzy cierpią o wiele bardziej od Ciebie i jakos nie stracili wiary ale tylko sie w niej umocnili ;)



#5914 Książka "Kryzys sumienia" Raymonda Franza

Napisano przez Zygus on 2005-05-03, godz. 18:10 w Raymond Franz "Kryzys Sumienia"

Bardzo ciekawa jest historia wydania tej książki poszukaj w sieci a znajdziesz.Jak pamietam z tego co czytałem to w pewnym momencie SJ zaczeli masowo wykupywać tę ksiązke i palic ja...



#5912 Co zrobilbys posiadajac moc Boga?

Napisano przez Zygus on 2005-05-03, godz. 17:56 w Ogólne

Ale w takim razie nie dała byś wolnej woli dzieciom.Kontrolowałabyś je od samego początku do końca pokazując swoją miłosc i... potęge.Czy byłabyś pewna ze Cie kochają?Wszystkie?Jesli nie dałabyś im zadnej wolnosci róbcie co chcecie a jak zrobicie zle to ja to wszystko naprawie.Zlikwiduje niechciane ciąze zabije piorunem hitlera, powodzie zatrzymam, sprawie by zabójca chybiła ba...ja spowoduje ze taki zabojca sie nie urodzi.Sens w tym taki ze jak nie dasz sie dziecku przekonac ze coś parzy to Ci nigdy nie uwierzy ze to była dobra rada i naprawde sie o niego troszczyc.Co do opowiesci które są zawarte w ST takich jak wielka powodz czy historia Adama i Ewy to są to mity i kazdy normalny Chrzescijanin wam to powie ,oczywiscie są tacy którzy wierzą iż Bóg naprawde stworzył człowieka w jeden dzien(24h) i to stworzył go odrazu takiego jak my dzisiaj a ewolucja to wymysł szatana.Człowiek zawsze bedzie narzekał ze zle ze cierpi ale bardzo czesto dopiero pozniej zobaczy ze to cierpienie miało sens.Cierpiałem wiele w życiu wiec wiem co mowie.Jakze szybko znika dziekczynienie Bogu gdy zaczyna dziac sie zle.



#5908 Przprosiny

Napisano przez Zygus on 2005-05-03, godz. 17:31 w Oceń forum

Łatwo dajecie sie nabrać...



#5904 Prawdziwe oblicze?

Napisano przez Zygus on 2005-05-03, godz. 17:16 w Tematyka ogólna

Matuzalem udowodnij ze tego nie uczą przytocz odpowiednie fragmenty ze strażnic jesli mozesz.

A tak do tematu był sobie taki kult demona w ST ze ofiarowano mu dzieci(zabijano je na ołtarzu) myśląc ze przyniesie to pomyślnośc na rodzine.Analogie widze w działaniu SJ którzy zabijają swoje dzieci(zakaz transfuzji) w imieniu swojego Boga.



#5743 biuro matrymonialne ŚJ

Napisano przez Zygus on 2005-04-26, godz. 09:06 w Strony Świadków Jehowy

Takich stron jest bardzo wiele i bedzie coraz więcej.Ma to z wiązek jak juz zapewne wszyscy wiedzą z tym iż Świadek powinnien szukac innego Swiadka do pary nie moze być mieszanek.Oczywiscie niektórzy powiedzą ze oczywiscie ze mogą sie pobrac (mieszanki) ale to juz by było otwarte przeciwstawienie sie zasadom Jehowy bardzo zle widziane.Zreszta w duzej mierze zalezy to od zboru, jedne sa bardziej rygorystyczne drugie nie....Są nawet zbory które "nie lubią" sie nawzajem.Z tego zakazu mieszanek wynika bardzo duzy problem otóż nie ma zaduzo mozliwosci wyboru partnera.Z czego oczywiscie wynika samotnosc, która bardzo doskwiera.Jednym z wiekszych problemów które wynikają z długoletniej służby i samotnosci sa objawy typu: nagle podczas zebrania w Sali królestwa młoda dziewczyna zaczyna głośno płakać totalnie sie załamując, inna(y) zaczyna nagle gadac totalne bzdury(objawy te są dosc czesto spotykane).Powoli zamykają sie w sobie dla wszystkiego ze swiata ale takze i ze zboru.Ich życie czesto konczy sie samobójstwem.A wiec samotnosc w zyciu jest bardzo duzym problemem z którym SJ starają sie walczyc własnie za pomocą różnych stron matrymonialnych.
Inna kwestią jest to iż takie "objawy" charakteryzują własnie sekte destruktywną, która niszczy człowieka i jego zycie.Miłosci w Organizacji nie znajdują, nie mają z kim dzielić życia ich życie staje sie coraz bardziej samotne i bez sensu.