Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Administrator

Odnotowano 292 pozycji dodanych przez Administrator (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2016-12-14 )



Sort by                Order  

#143522 Zablokowano możliwość pisania na tym forum.

Napisano przez Administrator on 2012-04-29, godz. 09:50 w Do administratorów...

No, może teraz zadziała blokada zapisu... Co do integracji forum, to proszę o kontakt z adminem tamtego forum. Powinien mieć kopię całej bazy stąd, więc raczej nic nie zniknie.



#143501 Połączenie forów

Napisano przez Administrator on 2012-04-15, godz. 01:35 w Zmiany w serwisie

W chwili obecnej trwa łączenie forów watchtower.org.pl/forum z watchtower-forum.pl
Każdą nową osobę, która ma ochotę się zarejestrować zapraszamy na watchtower-forum.pl.
Wszystkie tematy zostaną przeniesione na nowy adres. Aby zachować porządek możliwość rejestracji pod tym adresem została wyłączona.


Zablokowano możliwość pisania na tym forum. Osoby chcące kontynuować temat proszone są o przejście na watchtower-forum.pl.



#143497 Nowa Biblia Gdańska

Napisano przez Administrator on 2011-12-01, godz. 13:14 w Biblia Internetowa

Dzięki, wkrótce dodam do wyszukiwarki. A nie macie może w podobnej formie przypisów?



#142689 Jakie jest imię Boga ?

Napisano przez Administrator on 2011-09-04, godz. 13:48 w Tematyka ogólna

No dobrze, ale bierz zawsze pod uwagę całość. Pózniej Bóg mówi, że Jehowa to Jego Imię, które upamiętnia go między narodami. Jezus mówił o uświęceniu imienia Bożego, a Paweł pisał, że każdy kto wzywa tego Imienia będzie wybawiony. Gdyby było ono tajemnicze czy niepojęte, to powyższe zapewne znane ci fragmenty, byłyby całkowicie bezsensownymi frazesami.


Polecam artykuł "Spór o Imię Boże - sztuczny problem Strażnicy".



#142688 BŁĄD

Napisano przez Administrator on 2011-09-04, godz. 13:40 w Biblia Internetowa

W KATOLICKIEJ BIBLII TYSIĄCLECIA KSIĘGI PODAWANE TU JAKO APOKRYFY WCHODZĄ W SKŁAD KANONU NA PRZYKŁAD SYRACHA CZY BARUCHA. WIE O TYM KAŻDY STARSZY LEKTOR CZY MINISTRANT. PROSIMY O POPRAWIENIE.



To wynika z przyjętego uproszczonego podziału ksiąg. Wszystkie księgi poza głównym kanonem (czyli zarówno deuterokaniczne jak i pseudoepigrafy) są tu określane wspólnym terminem: apokryfy. Mogę dodać dodatkowe rozróżnienie, ale to by skomplikowało logikę aplikacji.

PS. to co katolicy nazywają księgami deuterokanonicznymi, protestanci nazywają apokryfami. A to, co katolicy nazywają apokryfami, protestanci nazywają pseudoepigrafami.



#142687 1Ki 19:11 bg

Napisano przez Administrator on 2011-09-04, godz. 12:56 w Biblia Internetowa

Powinno być "trzęsienie" a nie "trzęsiemie".


Znienione. Dzięki.



#142686 Nowa Biblia Gdańska

Napisano przez Administrator on 2011-09-04, godz. 12:46 w Biblia Internetowa

Nowa Biblia Gdańska została już w całości udostępniona:
Może dorzuciłbyś jej całość (w raz z poprawkami) do bazy?



Tak, ale musiałbym dostać pliki w jakiejś uporządkowanej formie (XML, JSON albo format używany przez BibleWorks). Taki śmietnik w kodzie HTML jaki zafundował Word na http://www.biblest.com.pl/stb/stb.html nie nadaje się do przetwarzania i wymaga ogromnych nakładów czasu aby to ręcznie obrobić. Dane tego typu powinno trzymać się w XML bo to umożliwia generowanie dowolnych prezentacji, z PDF włącznie.



#142685 zapis do pliku

Napisano przez Administrator on 2011-09-04, godz. 12:32 w Biblia Internetowa

Czy moglibyście zrobić tak aby znalezione wersety szybko zapisać do pliku html,doc lub pdf ?

Na serwerze Sphinx jest ograniczenie do wyszukanych pierwszych 1000 wersetów, więc i tak wszystkiego się nie da wyświetlić. Do Worda można sobie wklejać za pomocą Cmd/Ctrl+c Cmd/Ctrl+v, na pewno nie będę się męczył w generowanie żadnego doc czy docx. Co do PDF, to w Mac OS-X jest wydrukuj jako i można zapisać w PDF dowolną stronę WWW (pod innymi systemami pewnie trzeba instalować jakieś programy). Jedyny eksport wersetów jaki byłby możliwy do uwzględnienia to XML lub JSON bo umożliwia ich dalsze przetwarzanie.

W "rozwiń opcje dla wersetów" trochą trzeba się przedzierać 2 kliknięciami do "pokaż kontekst (rozdział). Czy nie byłoby lepiej aby "pokaż kontekst (rozdział) zrobić wcześniej czyli przy "Wyświetl werset w Blue Letter Biblie" ? Lub jeszcze łatwiej, aby nie klikać i nie przedzierać się, można przy znalezionym wersecie zrobić punkt w którym by się tylko najechało myszką i by wyświetliło cały kontekst (rozdział), bez dodatkowych kliknięć....

Celem tych dwóch etapów jest to, że tam ma dojść więcej opcji. Nie chcę ograniczać się do Blue Letter Bible ani tylko podglądu wersetu w całym rozdziale. M.in. ma dojść integracja z profesjonalnymi aplikacjami jak Logos, możliwość zgłaszania uwag, komentarzy na poziomie wersetu, wyświetlanie (jak i tworzenie) odnośników krzyżowych, tematycznych itp.



#142556 Czy forum padło ?

Napisano przez Administrator on 2011-08-05, godz. 07:30 w Zmiany w serwisie

Czyżby forum zdechło ? Jakoś tu pusto, powstała konkurencja w postaci http://watchtower-forum.pl Czyżby jakieś odstępczy rozłam na łonie bieżącego forum, panie administratorze ? Ale na minus należy im przypisać brak polskich liter przy rejestracji i głosiciel-dręczyciel bez polskich liter, to już nie to... Może więc okażę się lojalnym wobec tego forum, kto wie...


Forum nie zdechło bo technicznie wszystko działa. Były jakieś kłótnie między moderatorką a grupą ex-ŚJ. Najwyraźniej obrazili się i sobie poszli (przy okazji siejąc ferment żeby tu nikt nie pisał). Moderatorka też zniknęła i nie daje znaku życia, zdjąłem zatem wszystkie blokady i bany bo nie mam czasu tego pilnować. Kto chce może korzystać, kto nie chce, niech nie korzysta. Ja tylko udostępniam platformę.



#142460 Watchtower library 2010

Napisano przez Administrator on 2011-07-25, godz. 01:30 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

Poszukuję Linka gdzie mógłbym znaleźć biblioteczkę Watchtower Library 2010

http://www.filestube...load&select=All





#142444 Biblia Internetowa 5.0 beta6

Napisano przez Administrator on 2011-07-21, godz. 18:43 w Biblia Internetowa

W Biblii Poznańskiej werset Rdz 19,24 zawiera także 25. A Rdz 19,25 jest pusty.
(Może przydałby się temat przeznaczony do zgłaszania podobnych błędów w różnych przekładach?)


Zostanie dodany mechanizm zgłaszania błędów bezpośrednio przy wyświetlanych wersetach.



#142443 Co się stało z jb?

Napisano przez Administrator on 2011-07-21, godz. 18:08 w Zmiany w serwisie

Czy jb jeszcze zagląda na to forum/ Wylądowała na innym, czy na 'bezrobociu'?


No właśnie, nie daje znaku życia. Puściłem forum na żywioł bo nie mam czasu zajmować się moderacją.



#142365 Uproszczona rejestracja konta na forum

Napisano przez Administrator on 2011-07-05, godz. 21:27 w Zmiany w serwisie

Zdjęte została dodatkowa konieczność aktywacji nowego konta ze strony admina. Po prostu nie mam czasu tym się zajmować i puszczam to trochę na żywioł. Najwyżej później przeczeszę spamboty.



#142349 Bóg w trójcy jedyny

Napisano przez Administrator on 2011-06-25, godz. 21:22 w Trójca

Co sprawia że i Ojciec i Syn i Duch święty są jednym i tym samym Bogiem?


A co sprawia że Bóg jest Bogiem?



#142342 Zapytanie

Napisano przez Administrator on 2011-06-19, godz. 11:54 w Podręczna wyszukiwarka Koranu

Euroislam to strona przeciwna islamowi i nie jest dobrym zródłem.


A dlaczego nie skoro podaje fakty?



#142341 MITY ŚWIADKÓW JEHOWY - NIEWOLNIK WIERNY I ROZTROPNY

Napisano przez Administrator on 2011-06-19, godz. 11:50 w Tematyka ogólna

Podejście ciekawe aczkolwiek mozna zauważyć iż wielu exów odkrywa te sam błędy w interpretacji.


To nawet nie jest problem jakiejś interpretacji, ale faktów. W roku 1918/1919, kiedy rzekomo Chrystus wybierał tzw. "niewolnika", ówcześni ŚJ w ogóle nie oczekiwali na Jego przyjście.

Po pierwsze, wtedy wierzyli że Pan przyszedł w 1874 r.

Po drugie, sami o sobie przyznali że w tym okresie byli duchowo martwi: "Tych 'dwóch świadków', którzy się stali jakby trupami, wyobraża świadków Jehowy, którzy w roku 1918 umarli duchowo." (Od raju utraconego do raju odzyskanego, s.190, par.19) "Te pozbawione życia, suche kości wyobrażały stan, w jakim świadkowie Jehowy znajdowali się w r.1918." (Od raju utraconego do raju odzyskanego, s.191, par.23).

Nauka o roku 1914 jest kluczowa, bo niej stoi cały autorytet organizacji Strażnicy. To też pokazuje że mamy tu do czynienia z typową sektą (gdzie tak naprawdę ostatecznym autorytetem jest guru, wódz, partia czy organizacja a nie żadna tam Biblia czy jej samodzielne studiowanie) A co do jakiejś polityki na forum to chyba przesadzasz.



#142340 MITY ŚWIADKÓW JEHOWY - NIEWOLNIK WIERNY I ROZTROPNY

Napisano przez Administrator on 2011-06-19, godz. 11:31 w Tematyka ogólna

Witam miłych forumowiczów !
Na swoim blogu http://zahorski-jacek.blog.onet.pl zamieściłem artykuł na temat "Niewolnika wiernego i roztropnego" jako jednego z głównych mitów świadków Jehowy. Ciekawy jestem co myślicie o moim podejściu do tego tematu. Chętnie zapoznam się z Waszymi opiniami.


Ciekawe świadectwo. Potwierdza fakt, że rok 1914 jest fundamentem nauk Strażnicy. http://watchtower.or...ytania1914.php.
Nie będą się Ciebie czepiać że tak podajesz wszystkie nazwiska?



#142339 Biblia Internetowa 6.0

Napisano przez Administrator on 2011-06-19, godz. 11:09 w Biblia Internetowa

Domyślnie zaznaczona jest (w kolorze niebieskim) zakładka "Wyszukiwanie". Kiedy przy pomocy klawisza myszki naciskam zakładkę "Czytaj" (proszę nacisnąć i dłużej przytrzymać klawisz myszki, tak żeby w spokoju odczytać tekst) pojawia się napis "wpisz słowo lub frazę". Znika on po puszczeniu przycisku myszki. Ale jeśli jeszcze raz kliknę myszką na (wybraną już, tj. zaznaczoną na niebiesko zakładkę "Czytaj") pojawia się napis "wprowadź werset lub listę wersetów". Pewnie pierwszy napis był pozostałością zakładki "Wyszukiwanie", ale być może to mnie zmyliło.


Nie, to wynika z czegoś innego: z domyślnego focusu jaki programowo jest ustawiony na tym elemencie. Jeśli pole wyszukiwania nie jest zaznaczone, wystarczy kliknąć na cokolwiek obok, a pojawi się ta podpowiedź. Po kliknięciu na ten element zniknie. Po prostu programowo ustawiam tu focus tak aby szybciej można było wyszukiwać bez miotania się myszką. Z chwilą otwarcia strony od razu można wpisywać słowa i zatwierdzać Enter'm. Nie trzeba nic robić myszą.

kiedy dziś pierwszy raz (celowo źle) wpisałam w zakładce "Wyszukiwanie" 1 Kor 1,1 (wersję z kropką - 1 Kor. 1,1 - też spróbowałam) za pierwszym razem pojawił się wpis taki jak poprzednio "nie znaleziono wersetów dla zwrotu: 1Kor 1,1"


Kiedy wyszukiwarka widzi 1 Kor 1,1 to tak naprawdę widzi trzy słowa do szukania: 1, Kor oraz 1,2. Spacja nie jest częścią słowa (można to zmienić poprzez ujęcie całości w znaki cudzysłowia). Stąd znajdowany jest ten werset z Es 45:14 bo tam występuje słow kor, co zresztą widać w wynikach bo to słówko jest podkreślone (http://goo.gl/Mf2o1). Wyszukiwanie domyślnie stosuje sumę a nie iloczyn logiczny. Tzn. wyniki zawierają wszystkie wersety w których występuje chociaż jedno ze słów. W wypadku szukanie 1Kor 1,2 wyszukiwarka szuka dwóch słów: 1Kor i 1,2, stąd nie ma wyników.

Co innego w sekcji czytania, tam program oczekuje odnośników. I aby ułatwić rozpoznawane są formy z jak i bez spacji. Czyli można pisać 1Kor jak i 1 Kor.
Pozdrawiam.



#142338 Biblia Internetowa 5.0 beta3

Napisano przez Administrator on 2011-06-19, godz. 10:39 w Biblia Internetowa

Chciałbym poinformować, że tekst Przekładu Dosłownego wyświetla się nieprawidłowo (pewnie to jakaś awaria). Wersety urywają się zawsze tam, gdzie w tekście źródłowym znajduje się przypis.


Możesz podać jakiś konkretny werset gdzie tak się dzieje?



#142337 Biblia Internetowa 5.0 beta6

Napisano przez Administrator on 2011-06-19, godz. 10:37 w Biblia Internetowa

Albo księgi deuterokanoniczne nie działają, albo ich brakuje (Tobiasza, Judyty, 1 Machabejska, 2 Machabejska, Mądrości, Mądrość Syracha, Barucha).


Brakuje, niestety. Posiadany plik z przekładem Biblii Poznańskiej jest pozbawiony tych ksiąg. Jak je znajdę, to dodam.



#142335 Biblia Internetowa 6.0

Napisano przez Administrator on 2011-06-18, godz. 23:29 w Biblia Internetowa

Bardzo dziękuję za ogrom pracy włożony w tworzenie Biblii Internetowej. Korzystam z niej już bardzo długo.

Zaś co do uwag... Mam spore problemy z wyszukiwaniem wersetów (w wersji v4.8.3 ich nie miałam). Spróbowałam więc wkleić podpowiedzi z zakładki "Pomoc". I tak np. Ewangelia Jana

Biblia Warszawska (1975) Zakres: Stary Testament, Nowy Testament. Wynik: znaleziono 63 wersety dla zwrotu: Jana 1,2

ale już dla Pierwszego listu Pawła do Koryntian
Biblia Warszawska (1975) Zakres: Stary Testament, Nowy Testament. Wynik: nie znaleziono wersetów dla zwrotu: 1Kor 1,1

Sprawdziłam inny przekład
Biblia Tysiąclecia (1965/84) Zakres: Stary Testament, Nowy Testament, Judyty, Tobiasza, 1 Machabejska, 2 Machabejska, Mądrości, Syracha, Barucha. Wynik: nie znaleziono wersetów dla zwrotu: 1Kor 1,1

Z zakładką "czytanie" ten sam problem :(

Mam prośbę. Czy wersja v4.8.3 mogłaby być nadal aktywna?
Z pozdrowieniami Mirka.



Mylisz 2 różne funkcjonalności. Zakładka Wyszukiwanie służy do wyszukiwania słów, a nie odnośników. Stąd w Biblii Warszawskiej znaleziono 63 wersety dla Jana 1,2 bo tak naprawdę mechanizm wyszukiwawczy Sphinx szukała słowa Jana a nie odnośniki dla Jana 1,2. Numerki zostały zignorowane. Wyświetlaniem wersetów na podstawie odnośników zajmuje się sekcja Czytanie, stąd jak tam wpiszesz Jana 1,2 to werset zostanie wyświetlony: http://goo.gl/vkDMd. Ale identycznie było dla wszystkich poprzednich wersji. Zawsze był ten podział na szukanie słów i na wyświetlanie wersetów. Więc przywrócenie starej wersji nic tu nie zmieni.



#142171 Biblia Internetowa 5.0beta7

Napisano przez Administrator on 2011-02-28, godz. 12:43 w Biblia Internetowa

UBG jest w formie modulu Bible Works 8 (jako update można go ściągnąć), wtedy nie trzeba z PDFa dziergać.



Przyjrze sie dokladniej jakiej jakosci jest to co tam maja. Jesli bedzie OK, to dodam niebawem. Ogolnie BibleWorks ma duzo bledow w tekstach; chyba sie gubia jak jest cos nie angielskiego. Np. potrafia miec skopane kodowanie.



#142170 Biblia Gdańska

Napisano przez Administrator on 2011-02-28, godz. 12:39 w Biblia Internetowa

Nie żebym się wymądrzał, ale akurat Bible Works wg moich badań ma dość kiepską wersję Bibli Gdańskiej. Jest ona żywcem wzięta ze Studia Biblijnego. Lepszą wersją będzie już ta znajdując się w najnowszej e-Biblii... jak coś to mogę podrzucić teksty w niej zawarte.



Bardzo chetnie. Porownam z tymi co mam w bazie.



#142166 Biblia Gdańska

Napisano przez Administrator on 2011-02-28, godz. 01:44 w Biblia Internetowa

BG nie ma wszystkich wersetów w 22 rodziale objawienia:
http://biblia.apolog...+22%2C1nn[]=bg&fmt=&num=



To stary, niewyłapany błąd. Występuje też we wcześniejszej Biblii Internetowej v.4. Co ciekawsze, podobnie ucięte wersety ma komercyjny BibleWorks 8. Dodałem je ręcznie do bazy. Na chwilę wyłączę aplikację aby przeindeksować wersety na użytek wyszukiwania.


BTW, do wklejania wersetów, zamiast kopiować długi adres URL, lepiej używać skrótu który pojawia się po prawej stronie, np. http://goo.gl/mwslC




#142164 Biblia Internetowa 5.0beta7

Napisano przez Administrator on 2011-02-27, godz. 21:49 w Biblia Internetowa

Kied planowane jest dodanie Uwspółcześnionej Bibli Gdańskiej (NT) [dostępna jest za darmo wersja PDF jak i jako moduł do bible works] i Nowej Bibli Gdańskiej (ST) [na ich stronie są już wszystkie księgi za wyjątkiem 2kronik)

Na razie nie mogę powiedzieć nic o ewentualnych terminach. Przetwarzane pliku PDF to masakra. Z NBG jest trochę lepiej bo mają pliki HTML, ale też w formie nieuporządkowanej (nie ma XML) więc to też jest czasochłonne. Najbardziej właściwym formatem do trzymania takich danych jest XML, bo można z niego automatycznie wyciągać wybrane dane. W innym wypadku pozostaje żmudna ręczna praca, lub trzeba napisać dosyć skomplikowane skrypty które uporządkują takie dane, aby można je było załadować do bazy danych.