Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika głosiciel-dręczyciel

Odnotowano 102 pozycji dodanych przez głosiciel-dręczyciel (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2016-12-14 )



Sort by                Order  

#143389 Prośba o usunięcie konta

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-11-13, godz. 14:40 w Do administratorów...

Nie ma takiej możliwości...heh :) Na bana trzeba sobie zasłużyć i na tym forum akurat konta
nie można całkowicie skasować....


To smutne.

A tak w ogóle co się stało Dręczuś?....Powaga...obraziłeś się?


Nie, nie było powodów by się na kogokolwiek obrażać, tym bardziej, że w dyskusjach z innymi userami w zasadzie nic szczególnie gorszącego czy obraźliwego się nie działo. Jest raczej tak, jak napisał caius:

Myślę,że Dręczuś jest na to za "głupi",żeby się obrażac a za "mądry",aby wchodzic w nieustanne i puste dyskusje z ewolucjonistami-ateistami,bo to permemnentne bicie piany - myślę,że dojrzał w przeciwieństwie do quazi oświeconych ewolucjonistów.


Właśnie coś w tym stylu. Ludzie doświadczają w życiu objawień różnych prawd: ateistycznych, katolickich, WTS itd. Dopóki każdy z nich jest święcie przekonany, że posiadł tym samym (przynajmniej na chwilę obecną) prawdę absolutną o świecie, to nic do niego teraz nie dociera, steje sie zamknięty na wszystko inne. Ja jestem obecnie ŚJ, ale rozumiem, że WTS nie jest odpowiedzią na wszystko na tym świecie, że popełniało i popełnia błędy, że trzeba się z tym zmierzyć i uderzyć w pierś. Trzeba dokonać krytycznego bilansu własnego światopoglądu i na to byłem i jestem zawsze otwarty. Byłem też kiedyś jako katolik, gdy dotarło do mnie, że są jeszcze inne religie jak i myśl ateistyczna. Skutek był taki, że opuściłem KK bez większych sentymentów. Tymczasem katolicy na forach są nieprzyjemnie bezkrytyczni względem KK, ale na potęgę zachęcają do totalnej krytyki WTS, na który "mają przecież tyle haków". Natomiast na KK - w ich mniemaniu - żadnego haka nie ma, i wszystko da się tam w bezczelny sposób wyjaśnić. Tak się nie da rozmawiać. Nie ma z kim.

Jeżeli ktoś z poza WTS (katolik, ateista) mówi mi, że 1975 rok, to był błąd, to tylko muszę się z nim zgodzić. Jeżeli ewolucjonista zarzuca mi, że stosując współczesną wykładnię WTS co do zwierząt z arki - tym samym domagamy się nadzwyczaj szybkiej mikromutacji - to muszę się z nim zgodzić i nie iść w zaparte, bo nie ma to żadnego racjonalnego sensu. Byłbym fanatykiem i w konsekwencji wariatem, gdybym na siłę im w tym momencie zaprzeczał. Nie chcę więc stać na irracjonalnej straży błędu, bez względu na to w czyimkolwiek byłby ten błąd wydaniu. Tymczasem katolicy nie godzą się, że są bałwochwalcami, że KK zabiło wprost lub pośrednio miliony ludzi, że doznają nieautoryzowanych przez biblię objawień, że oddają cześć ludziom jako świętym itd. Z racjonalnego punktu widzenia, upór tego rodzaju jest nie do utrzymania (tym bardziej, że sam kiedyś byłem katolikiem i znam ich wykładnie jak i podejście do tych spraw). Ale tam trafiasz w mur próbując wykazać im oczywiste i niekwestionowane błędy, zakłamania jak i zbrodnie KK. Oni najwyraźniej są już w swoim raju katolickim raju, gotowi wypaczyć oczywiste sprawy, gotowi nazwać białe czarnym i odwrotnie. I koniec.

Z drugiej strony są też i ateiści, cieszący się własnym duchowym rajem (oczywiście wszelkie doznania ducha są - wg nich - wtórnym efektem rozwoju materii). Po prostu prawda absolutna o rozwoju świata jest już w ich rękach. Wszelkie ramy rozwojowe są już wyjaśnione i teraz tylko należy doprecyzować szczegóły. To że żadnego przez prawie już 200 lat (licząc od ewolucji wg Lamarcka) z tych szczegółów - za wyjątkiem łatania ich filozofią i oczekiwaniami - nie dopracowano, to dla nich drobnostka. Ich zachwyt nad mocą wyjaśniania świata przez to co ze zmodyfikowanego darwinizmu pozostało - jest bezgraniczny. Szczególnie interesujące jest też to, jak bronią neodarwinizmu ci, którzy w zasadzie znają go tak, jak katolicy naukę KK - czyli nie wiele. Przodują w tym jednostki "oświecone" ze szkół średnich ale przede wszystkim z wyższych, adepci w zasadzie wszystkich kierunków nauk przyrodniczych jak i społecznych (typowo technicznych rzadziej). Niestety ludzie ci nie znają słabości swego światopoglądu, a nawet nie są go świadomi, bo tego ich się już po prostu nie uczy. Tymczasem ewolucjonizm jest krytykowany w świecie nauki nie ze względu możliwych implikacji religijnych, ale naukowych, w szczególności metodologicznych. I to krytykowany bardzo ostro.

Bezkrytyczność i radość tak jednych jak i drugich przypomina postawę sekciarskiego uniesienia i klapek na oczach, wszelki dialog wydatnie uniemożliwia. To główny powód rezygnacji z udziału w dyskusjach na forum. Prowadzenie monologu z ludźmi, którzy idą w zaparte, jest po prostu męczące i bezcelowe jak ewolucja.

Po fuzji forum nastąpi dyfuzja i Dręczuś będzie samorzutnie rozprzestrzeniony w kosmosie wirtualnym i permanentnie śledzonym - ruchy Browna :)


caius, będzie mi brakowało twojego pokręconego sposobu pisania, jak i dosadności postów Oskara.



#143372 Prośba o usunięcie konta

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-11-09, godz. 20:59 w Do administratorów...

Witam. Zgłaszam prośbę o usunięcie konta. Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej sprawy.



#143277 Świadkowie Jehowy w Erytrei

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-10-30, godz. 18:17 w Nowości z kraju i zagranicy

Bardzo żałosna...Katolicy choć raz nie zabili !



#143240 Świadkowie Jehowy w Erytrei

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-10-25, godz. 11:09 w Nowości z kraju i zagranicy

Choć raz na miliony razy, kiedy było można ! Co za sukces !



#143149 Czy forum padło ?

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-10-19, godz. 16:44 w Zmiany w serwisie

Dziwnie tam trochę, prawda ? A tu swojsko i nie mam moderacji, hi hi !!! I ile tu Roszady !!!



#143148 Tekst dzienny,

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-10-19, godz. 16:43 w Obowiązki teokratyczne

Katoliczka studiująca tekst dzienny WTS ! A różaniec już zmówiony ?????!!!!!



#143147 Przesłanie..

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-10-19, godz. 16:42 w Dusza nieśmiertelna

Jak masz takie ważne przesłanie dla mnie, to zadzwoń do mnie. Telefon masz podany w moim profilu. Pozdrawiam


Potwierdzam, Roszada służy radą ludziom z sekciarskimi zapędami. Więc ja_jestem wal tam śmiało, bo widzę, że nie za długo już nikt nie będzie ci w stanie pomóc. Jesteś jak dla mnie w tak złym stanie, że nawet KK może ci tylko pomóc.



#143145 Czy forum padło ?

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-10-19, godz. 16:38 w Zmiany w serwisie

Po co te zobowiązania, a zaklinania. Tego nawet nie musisz udowadniać.

Swoją osobą zapewnisz niski poziom, nie tylko tego forum.

I tak się zastanawiam - kto cię takim stworzył ?


Katolicyzm !



#143126 Czy forum padło ?

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-10-18, godz. 14:30 w Zmiany w serwisie

Skoro nie ma chętnych, to ja zgłaszam się na moderatora. W tym miejscu zobowiązuję się osobiście zadbać o niski poziom na forum !



#143111 Drzewo życia

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-10-16, godz. 20:59 w Wizja Raju

Drzewo stało tam dosłownie. Nie było to cudowne drzewo, bo cudownych drzew nie ma (chyba, że w pogaństwie). Wąż też nie mówił, bo węże nie mówią. Ogród Eden był miejscem, którego warunki najwyraźniej umożliwiały człowiekowi długie życie. Poza nim takowych rajskich warunków nie było, bo Bóg nakazał ludziom rozszerzyć jego granice wraz ze wzrostem późniejszej liczebności ludzi. Ponieważ nabroili - czym pokazali, że nie nadają się by im zlecić większe zadania, to dostali kopa z raju na zewnątrz, gdzie już nie było tak wesoło, choć nie najgorzej. Żeby było trudniej, Bóg przeklną ziemię w sensie zmiany warunków na niej na mniej korzystne, zaś ludność nie mogła się już wrócić do warunków Edenu, bo nie szło tam już wejść. I po problemach doktrynalnych.



#143110 Czy forum padło ?

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-10-16, godz. 20:47 w Zmiany w serwisie

Jeszcze forum nie zginęło, kiedy my żyjemy ! :P

Witaj Dosia. Czyżby posty dręczyciela zniechęciły cię do udziału w nowszym forum ?



#143087 Witam kółko wzajemnej adoracji rozgniewanych na WTS exów

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-10-15, godz. 14:53 w Oceń forum

Rety, tu rzeczywiście nic się nie dzieje !



#143086 Bóg nie mieszka na Plejadach!

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-10-15, godz. 14:49 w Tematyka ogólna

Czy nie jest czymś równie dziwnym - katolicki pisarzu - że KK kiedyś forsował teorię geocentryczną, a dziś ja zwalcza ?



#143084 Czy ktokolwiek na tym forum został wykluczony wbrew własnej woli?

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-10-15, godz. 14:39 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Ucieka np. do katolicyzmu o ateizmu, bo tak - jak powszechnie wiadomo - wszystko wolno. Roszada, siedzisz w katolicyzmie z podobnych powodów ?



#143043 Czy ktokolwiek na tym forum został wykluczony wbrew własnej woli?

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-10-11, godz. 19:46 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Jakbyś trafił w łapy islamistów czy prawosławnej ciemnoty, to WTS, w którym ponoć dzieje się tyle dramatów, wspominałbyś jak raj na ziemi ! Wtedy uwidoczniłaby ci się różnica.



#143027 Czy ktokolwiek na tym forum został wykluczony wbrew własnej woli?

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-10-10, godz. 18:19 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Nikt nie jest doskonaly i ludzie w zborach sa niedoskonali ale jakie tu piszecie bzdury ludzie to smiac mi sie chce i zal mi was a wogole


Zasadniczo masz racje i w istocie proces wykluczania powinien wyglądać tak jak to było w twoim przypadku. ale bywa niestety różnie. Zależy wiele od ludzi na jakich się trafi. Czy chcą pomóc, czy są od lat jakoś nie bardzo do nas nastawieni. Nie mam powodów by co niektórym nie wierzyć, choc i zapewne złośliwych przejaskrawień tez w tych sprawozdaniach nie brakuje.

to nie rozumiem ludzi wykluczonych ktorzy powrocili do Kosciola katolickiego.... to najwieksi obludnicy albo poprostu ludzie bez rozumu albo ludzie ktorzy poprostu sa pod presja otoczenia rodziny bo wiadomo Polska to fanatyczny kraj katolicki.


Tu trafiłeś w dziesiątkę ! Powrót do katolicyzmu czy nie daj Boże - prawosławia, to gorzej niż ateizm, to totalna porażka !



#142999 Czy forum padło ?

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-10-08, godz. 17:26 w Zmiany w serwisie

Zawsze lepsze to niż katolicyzm.



#142998 Epizody z życia Adamsa

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-10-08, godz. 17:13 w Tematyka ogólna

Roszada, to znowu ty ?



#142919 Dlaczego nie zostałem Świadkiem Jehowy?

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-09-29, godz. 22:44 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Cieszę się, że nie zostałeś ŚJ. W tej sytuacji jest to doniesienie dla mnie nadzwyczaj budujące !



#142918 ŚJ to błędni nauczyciele

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-09-29, godz. 22:42 w Tematyka ogólna

Ben Josefie - ja mam odczucie, że ty na punkcie Świadków zwyczajnie zwariowałeś ? Czy stary dręczyciel się myli ?



#142830 Dostępne artykuły o Bóstwie Chrystusa

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-09-21, godz. 15:36 w Trójca

Widzę, że na www.piotrandryszczak połykają wszystkie rozmijające się z prawdą artykuły Roszady.



#142829 Świadkowie ale czyji?

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-09-21, godz. 15:33 w Tematyka ogólna

ŚJ nie uznają Jezusa za Chrystusa i od ponad 130 lat nie mogą się zdecydować kim jest - ciągle podważają oni Jezusa i umniejszają go celowo - o tym są te fragmenty o duchu Antychrysta i jego Świadkach


Albo jesteś chłopie mało kumaty albo niepoczytalny - do wyboru. Świadkowie nie uznają - wg ciebie - Jezusa za Chrystusa. Ja jestem ŚJ od 20 lat i nic mia na ten temat nie wiadomo, by ktoś w WTS odrzucała lub choćby kwestionował główną rolę Jezusa, zaś jakiś Ben Josef wie wszystko lepiej. Czy ty się aby dobrze czujesz ?



#142828 Dostępne artykuły o nowych światłach

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-09-21, godz. 15:29 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Nieomylność kościoła - masz ty chłopie poczucie humoru.



#142773 Trójmiasto grupa wsparcia dla exSJ

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-09-18, godz. 18:33 w Grupa Wsparcia

Ostatecznie mogę się poświęcić i też was wesprzeć. Na wszelkie swoje duchowe rozterki i pytania otrzymacie kompetentną odpowiedź pilnie śledząc bieżące jak i skwapliwie wypatrując kolejnych postów dręczyciela na tym i drugim podobnym forum. Zatem problem macie wstępnie z głowy. :P



#142772 Jak wierzyć dalej WTS-owi, wiedząc o wpadce 1975?

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-09-18, godz. 18:28 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Tylko z tego powodu tego błędu nikt nie umarł, ale na skutek działalności KK umarły miliony. Nie widzisz w tym żadnej różnicy ?