Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Roszada

Odnotowano 222 pozycji dodanych przez Roszada (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2016-12-14 )



Sort by                Order  

#143517 Zablokowano możliwość pisania na tym forum.

Napisano przez Roszada on 2012-04-27, godz. 21:28 w Do administratorów...

Włodziu, ale przyznać trzeba, że rękę do banów, to ta kobieta miała ciężką ;).

Pozdrawiam cieplutko

Dosia


Tego nie wiem, bo nie byłem wtedy członkiem :)



#143514 Zablokowano możliwość pisania na tym forum.

Napisano przez Roszada on 2012-04-27, godz. 16:03 w Do administratorów...

Dla mnie najważniejsze, aby nic nie zginęło. Może chodzi o koszta. Połączone, to jeden koszt, zamiast dwu. Natomiast od strony technicznej jak to jest, to się na tym nie znam. Tutejsze jest lepiej poukładane, na tamt często w załozonym watku, już po kilkunastu postach schodzi na inne tematy.


I tu się z Tobą jeden raz zgadzam Gambit.
Tu było wszystko ładnie ułożone. Osobno omawiane cytaty z Biblii. Widać w tym kobiecą rękę.



#143509 "Zmienne nauki Świadków Jehowy"

Napisano przez Roszada on 2012-04-22, godz. 13:00 w Książki na temat ŚJ

Prawdopodobnie we wtorek 24 kwietnia 2012 r. zakończy się druk książki pt.

"Zmienne nauki Świadków Jehowy. Najważniejsze zmiany w doktrynie Towarzystwa Strażnica w latach 1879-2011".

Książka autorstwa W. Bednarskiego (katolik) i Sz. Matusiaka (ewangeliczny chrześcijanin, były Świadek Jehowy i starszy zboru).

Link zapowiedzi, okładki i spisu treści oraz adres wydawcy:

http://www.piotrandr...kow-jehowy.html



#143507 Wykład o ŚJ w Wodzisławiu Śl.

Napisano przez Roszada on 2012-04-19, godz. 14:57 w Grupa Wsparcia

Prawdopodobnie na spotkaniu powyżej reklamowanym będzie można nabyć już książkę "Zmienne nauki Świadków Jehowy. Najważniejsze zmiany w doktrynie Towarzystwa Strażnica w latach 1879-2011".
Prelegentem będzie współautor tej książki, to znaczy Szymon Matusiak.



#143506 Wykład o ŚJ w Wodzisławiu Śl.

Napisano przez Roszada on 2012-04-19, godz. 10:30 w Grupa Wsparcia

Serdecznie zapraszamy na konferencję biblijną do Wodzisławia Śląskiego

Chrześcijański Ośrodek Edukacyjny BEREA i Zbór Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan w Wodzisławiu Śląskim

zapraszają na konferencję

Jak ustosunkować się do Świadków Jehowy?

Czas: sobota, 28 kwietnia 2012 r., godziny 16:00-20:00

Miejsce: Kaplica KECh, ul. Boczna 2a, 44-300 Wodzisław Śl.

Strona internetowa: http://www.kech.com.pl/ .

Wykładowca: Szymon Matusiak, były wieloletni starszy zboru Świadków Jehowy.

Program:

16:00-17:00 - wykład 1. Wstęp. Geneza Świadków Jehowy

17:00-17:20 - przerwa

17:20-18:20 - wykład 2. Osiągnięcia i błędy organizacji Strażnicy

18:20-18:40 - przerwa

18:40-20:00 - wykład 3. Jak rozmawiać ze Świadkami? + odpowiedzi na pytania

Cel konferencji:

Świadkowie Jehowy to trzecie co do wielkości wyznanie w Polsce. Odwiedzają nasze domy ze swym przesłaniem, w przekonaniu, że tylko oni są prawdziwymi chrześcijanami. Jak ustosunkować się do tej społeczności religijnej? Ideą przyświecającą tej serii wykładów nie jest oczernianie Świadków, lecz przedstawienie rzetelnych faktów na ich temat. Mówca pragnie pomóc słuchaczom bronić swych przekonań w rozmowach z nimi i mądrze się do nich odnosić.



#143487 Użycie broni

Napisano przez Roszada on 2011-11-27, godz. 10:43 w Tematyka ogólna

ŚJ nie są nastawieni pokojowo, gdyż czekają na rychłą wojnę Armagedonu, która zmiecie wszystkich prócz ŚJ:

„Prawdziwi chrześcijanie miłują pokój. (...) Ale nie są pacyfistami w ścisłym tego słowa znaczeniu. Dlaczego? Ponieważ z utęsknieniem wyglądają wojny Boga...” (Przebudźcie się! Nr 9, 1997 s. 23).

To że połknąłem niechcąco jedno słowo "ludzkich" w cytacie nie oznacza, że ten cytat nie mówi tego, że NIEBIAŃSCY ŚJ wezmą udział w niszczeniu katolików, protestantów, prawosławnych i innych.
Ja nie pisałem że klasa ziemska będzie to robić, choć początkowo uczono, że i ci żyjący na ziemi wezmą udział w Armagedonie:

W 1916 roku Russell pytającemu: „Jaki dział będzie mieć Kościół w wiązaniu królów?”, nawiązując do Ps 149:5-9, tak odpowiedział:

„Biblia pokazuje, że Kościół będzie miał w tym ważny udział, lecz w jaki sposób to będzie czynione, dopiero czas pokaże. Bóg nie objawił w jaki akurat sposób plan Jego będzie wykonany. Powinniśmy znajdować się w odpowiednim stanie do wykonania naszego działu, gdy czas na to nadejdzie, lecz całą tę sprawę musimy z zadowoleniem pozostawić w rękach Pańskich. W armiach tego świata zastępy wojska do ostatniej chwili nie wiedzą kiedy atak ma być uczyniony, aż dany jest rozkaz do ruszenia naprzód. W słusznym czasie, my również otrzymamy nasze rozkazy” („Co kaznodzieja Russell odpowiadał na zadawane jemu liczne pytania” Chicago 1947 [ang. 1917] s. 238; szerzej o tym patrz też s. 542-543).

W innej, znanej swej książce, Russell nauczał:

„Że święci uczestniczyć będą w dziele niszczenia dzisiejszych królestw, nie ma żadnej wątpliwości, albowiem napisane jest: ‘Tać jest sława wszystkich świętych Jego; aby wiązali pętami królów jego, a szlachtę ich okowami żelaznemi; aby postąpili z nimi według prawa zapisanego’ (Psalm 149:8, 9)” („Nadszedł Czas” 1919 s. 105).

Tak więc to żaden pacyfizm, żadna neutralność.
ŚJ mogliby uczyć się od np. kwakrów:

„Prawda, że rząd nie zawsze uwalnia tych, którzy przeciwni są uczestniczyć w wojnie, jednak ustanowiono bardzo chwalebne prawo pod tym względem w przeszłości, w odniesieniu do tych, którzy tak jak my uważamy wojnę za niesprawiedliwość. Na przykład Przyjaciół, czyli Kwakrów uwolniono od służby wojskowej na podstawie specjalnego szlachetnego prawa” („Nowe Stworzenie” 1919 [ed. ang. 1904] s. 736).



#143470 Poszukuję osoby obiektywnej z Wrocławia

Napisano przez Roszada on 2011-11-26, godz. 15:51 w Szukam kontaktu

Dziwię się, że jednak mnie zamiejscowego pytasz o Wrocław. Pogadaj z kimś w 4 oczy to Ci powie, jak sam piszesz.
A tak na serio to na pewno jest dominikański ośrodek, ale nie ręcze za jakość 'usług'. Powodzenia.



#143468 Poszukuję osoby obiektywnej z Wrocławia

Napisano przez Roszada on 2011-11-26, godz. 13:28 w Szukam kontaktu

Poszukuję osoby, która pomoże mi w moim problemie - roczny związek ze Świadkiem Jehowy. Mam na imię Michał, mam 19 lat...urodzony w rodzinie Katolickiej
Chcę opowiedzieć moją historię i usłyszeć co o tym sądzisz.
Myślę, że obiektywny to znaczy, ktoś taki jak ja - katolik, którego katolicką wiarę mocno zachwiał kontakt ze Świadkiem, ewentualnie były Świadek. Bardzo proszę
o pomoc... czuję, że straciłem sens życia tracąc ukochaną mi osobę, jeśli zechciałbyś mnie wysłuchać i pomóc, wyślij mi sms na numer xxxxxxxxx - oddzwonię i umówimy się na spotkanie
Nie zajmę Ci dużo...

czasu.


Działam w poradni katolickiej zajmującej się problematyką sekt. Jeśli chcesz to mój numer jest powszechnie znany w necie. Ale go powtarzam: 600565148.
Czasu nie będę Ci ewentualnie limitował, bo ludzie dzwonią jak mają ważne sprawy i z krańców świata. Pomagam tym którzy chcą i nie boją się że zapłacą kilka czy kilkanaście złoty za rozmowę.



#143467 MAM CZASAMI TAKIE FANTAZJE... - WCHODZĘ NA SALĘ ŚWIATKÓW JECHOWY I ...

Napisano przez Roszada on 2011-11-26, godz. 13:23 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Mam nadzięję, że takiej porady nie udziela psycholog katolik...


Gościu mylisz mnie z kimś.
Nigdy nie byłem i nie będę psychologiem.
Sam chyba musisz iść do psychologa w związku z tym.



#143466 Użycie broni

Napisano przez Roszada on 2011-11-26, godz. 13:20 w Tematyka ogólna

W tekstach roszady znajdziesz 10% biblii, 30% filozofii i 60% katolickiej tradycji. Reszta to...


Na filozofii się nie znam. Nigdy też nie byłem jej zwolennikiem.
Czyżby na temat służby wojskowej było aż 60 procent tradycji? To by świadczyło, że jednak ta służba wojskowa była obecna w pierwszych wiekach!
Co ma filozofia wspólnego ze służbą wojskową to nie wiem?
A jeśli tylko 10 procent z Biblii o wojsku, to świetnie! Przecież wojsko to margines w Biblii.
A jaka reszta? Przecież z tych procentów wynika, że 100 procnet już wypełnione (10+30+60)!
Mamy z nieukiem do czynienia!
Ten nasz nieuk sam nie zabrał stanowiska w sprawie wojska.



#143462 MAM CZASAMI TAKIE FANTAZJE... - WCHODZĘ NA SALĘ ŚWIATKÓW JECHOWY I ...

Napisano przez Roszada on 2011-11-26, godz. 11:09 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

to jest straszne,wsród tylu ludzi jestes sam,słyszysz piekne hasła a jak przyjdzie co do czego to sa tylko puste słowa.Dobrze to ujałes głos wołajacego na pustyni.Nie warto nikomu ufac ,nie warto w nic wierzyc ,więc po co życ?



Na chwałę Bożą!



#143460 Użycie broni

Napisano przez Roszada on 2011-11-26, godz. 09:23 w Tematyka ogólna

Gambit to co zrobiłeś to nie interpretacja to jest manipulacja wersetami. Trochę tu trochę tam. W ten sposób możesz napisać nową księgę.


To co Gambit zrobił, to to samo co WTS. Wpierw na tych samych wersetach pozwalał w czasie I wojny brać w niej udział, a później według nich nie pozwalał brać udziału w II wojnie. Jak przyjdzie III wojna tzn. Armagedon, to znów pozwoli pewnie by pomóc Jehowie uprzątnąć katoli.

Zresztą WTS nie ukrywa tego:

„Do tej końcowej części wielkiego ucisku nie dojdzie za sprawą żadnych wojsk, lecz (...) Jezusa Chrystusa, mającego do pomocy ‘wojska, które są w niebie’, między innymi wskrzeszonych pomazańców” (Strażnica Nr 16, 1996 s. 20);

„‘Objawią się’ też zmartwychwstali ‘synowie Boży’, gdy razem z Chrystusem wezmą udział w niszczeniu niegodziwego systemu rzeczy, podległego władzy Szatana...” (Strażnica Nr 18, 1998 s. 19);

„Z całą pewnością nadejdzie czas, gdy bracia Chrystusa, wskrzeszeni do życia w chwale niebiańskiej, wezmą udział w unicestwianiu wrogów Jehowy” („Proroctwo Izajasza światłem dla całej ludzkości” 2001 t. II, s. 25).

Czy tak ma wyglądać ‘neutralność’ Świadków Jehowy?
Gambit zamiast odciąć się od tych "krętaczy" z WTSu to jeszcze z dumą podkreśla, że jest blisko tej organizacji.



#143451 Użycie broni

Napisano przez Roszada on 2011-11-24, godz. 07:51 w Tematyka ogólna

Dla mnie są ważniejsze ostatnie zrozumienia Biblii przedstawiane przez ŚJ. Natomiast historycznych interpretacja ich początków i rozłamów związanymi z BPŚ, to kieruję twe i swe zainteresowania do ,,KBM". który jest kontynuantorem Charlesa T. Russella Badaczy PS. Z nim polemizowałem pomimo jednego "źródła" pochodzenia ŚJ. Jeśli cię interesuje ich sztywna zasada Russela, to zerknij na jego blog Również jeśli cię zainteresuje, to jego z jego profilu w tutejszym forum możesz szukać jego tematów i postów klikając na wymienione zakładki profil KBM
Nie wiem czy jeszcze kontynuuje swe wierzenia Badaczy PŚ, bo już nie starcza mi czasu na wszystkie sprawdzanie aktualności.
Ps
Chciałbym być na twym wystąpieniu w Toruniu 7 XII, ale ... ? Na pewno nie wystąpił bym w publicznie przeciw twym poglądom pomimo, że nie zgadzam się z większością reprezentowanych poglądów KK. Ale mój profil na forum trochę mnie nie ośmiela. Tak czy owak, życzę konstruktywnego i przejrzystego wystąpienia.


Mnie nie interseuje badacze czy ŚJ. To zawsze był WTS. To WTS pozwalał brać udział w I wojnie światowej.
Albo wtedy nie znał Biblii.
Albo manipuluje ludźmi, bo wtedy na podstawie tych samych wersetów pozwalał brać udział w I wojnie, a teraz na podstawie tych samych wersetów zabrania.
Toż to paranoja!



#143445 Użycie broni

Napisano przez Roszada on 2011-11-23, godz. 10:04 w Tematyka ogólna

Jeśli to takie proste, to czemu Towarzystwo Straznica poprzez swoich członków brało udział w I wojnie światowej?
Czyżby nie znało tych wersetów?
Przecież to byli BADACZE Pisma Świętego!!!
Jak oni je badali?



#143437 Użycie broni

Napisano przez Roszada on 2011-11-21, godz. 14:44 w Tematyka ogólna

Wojna to co innego niż Zasadnicza Służba Wojnkowa w czasie pokoju.Chodziło mi raczej o powałanie się na Biblię niż jakiś artyku.


Widzę, że nic nie przeczytałeś, z tego co podałem. Tam właśnie na Biblię się powołuję wielokrotnie i na chrześcijan pierwszych wieków.



#143435 Użycie broni

Napisano przez Roszada on 2011-11-21, godz. 09:31 w Tematyka ogólna

To wszystko opisałem w artykule pt. Służba wojskowa i „Wnikliwe poznawanie Pism” (cz. I i II):

http://www.piotrandr...rty/Warmia1.DOC

http://www.piotrandr...rty/Warmia2.DOC

oraz w książce "W obronie wiary" w rozdz. SŁUŻBA WOJSKOWA I APOLITYCZNOŚĆ:

http://www.piotrandryszczak.pl/45.html



#143430 watchtower library 2011

Napisano przez Roszada on 2011-11-20, godz. 18:35 w Nowości z kraju i zagranicy

Wpierw będzie angielska wersja 2011.
Ona ma doprowadzony skorowidz do końca 2011, a polska wersja będzie miała jak zwykle o jeden rok mniej to znaczy do 2010. Dlatego trzeba mieć obie wersje.



#143429 Rok 607 już w sprzedaży !!!

Napisano przez Roszada on 2011-11-20, godz. 17:34 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

O ile słyszałem, to C. O. Jonsson w swej polemice uwzględnił te niby nowe tezy Furuliego. Wszak wydał w 2007 r. swoją nową wersję "Kwestii czasów pogan", a nie dawno, w 2011 r., polemikę z nowym artykułem ŚJ ze Strażnicy, która opierała się na tekstach Furuliego.



#143426 Zwyczaje cmentarne

Napisano przez Roszada on 2011-11-20, godz. 13:14 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Gambit Ty pisz o palu Chrystusowym, a nie zabieraj głosu na temat krzyża. Dołączasz widzę do chóru palikotowców!



#143411 watchtower library 2011

Napisano przez Roszada on 2011-11-17, godz. 08:22 w Nowości z kraju i zagranicy

Która werjsa 2011?
Ta 2010 była już w styczniu w necie. Na ogół w styczniu pojawia się nowa wersja.



#143397 Jezus człowiek

Napisano przez Roszada on 2011-11-15, godz. 08:49 w Trójca

Dziękuję za pouczenie i temat zamykam dla siebie, skoro nie jest godny uwagi.



#143395 Jezus człowiek

Napisano przez Roszada on 2011-11-14, godz. 17:24 w Trójca

A kiedyś był BB wiodącym antytrynitarzem zdaje się.
Całe szczęście że nie dałem się przekonać im, bo bym też skończył jako człowiek bez wiary.



#143393 Jezus człowiek

Napisano przez Roszada on 2011-11-14, godz. 09:20 w Trójca

Tylko pomniki nie zmieniają zdania i swojego światopoglądu, bo są odzwierciedleniem konkretnej epoki w ludzkich dziejach… oraz niemyślący i pozbawieni daru wrodzonej inteligencji ludzie… żywię nadzieję. Że Ty i ja do tych istot i tych pomników jeszcze nie zaliczamy się…;)
BB


No to ja wtedy jestem pomnikiem, bo poglądów nie zmieniam.



#143388 Jezus człowiek

Napisano przez Roszada on 2011-11-13, godz. 13:21 w Trójca

Coś mi się zdaje, że BB zmienił poglądy. Obserwowałem jego wpisy dawniej na forum, gdy jeszcze sam nie byłem uczestnikiem i zauważyłem jakąś zminaę światopoglądu.

Jeśli Jezus nie bezgrzeszny, to i pewnie nie posiadający szerokiej wiedzy, mocy itp.
No to mamy zwykłego człowieczka. Możemy zatem wierzyć już w BB.



#143371 Jezus człowiek

Napisano przez Roszada on 2011-11-09, godz. 19:32 w Trójca

A dla mnie preegzystencja ma też związek z niegrzeszeniem. Nie tylko pełnia Ducha.

Co do słów "był Mesjaszem", to też nie uważasz pewnie, że był nim od urodzenia? Więc co to ma do bezgrzeszności zanim stał się Mesjaszem?