Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika świadek

Odnotowano 27 pozycji dodanych przez świadek (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-04 )



Sort by                Order  

#14297 opinia "świadka"

Napisano przez świadek on 2005-11-20, godz. 03:33 w Oceń forum

tak ogólnie to miły ze mnie kociak,chociaż nie ze wszystkim się zgadzamy

http://www.humorek.c...iedzialek/2.jpg



#13677 dlaczego?

Napisano przez świadek on 2005-11-13, godz. 04:22 w Oceń forum

Wogóle ale kto wie,kiedy Kaczyński ją przekształci,może dziś.



#13673 dlaczego?

Napisano przez świadek on 2005-11-12, godz. 23:20 w Oceń forum

Pytam zatem o prawdę absolutną.
Czy nie jest nią Bóg ?
Przecież człowiek pragnie odwołyawć się do wartości nadrzędnych.
Po prostu nie mieści mi sie w głowie że rzeczywistość szarego świadkowego życia jest tak drastycznie różna od tej jaką chcecie widzieć.
Świadkowie są przecież takimi jak my,mają podobne problemy dnia codziennego,a przy tym maja dziecięca ufność do Boga,i dlatego są tak inni.
Mało tego wiele zachowań moralnych są odzwierciedleniem biblijnych zasad danych nam przez samego Boga,w którego i ja wierzę.Życie wielu szcerych swiadków jest policzkowane przez was na tym forum i naturalnym odruchem jest pragnienie obrony pokrzywdzonych.
Prosze mnie dobrze zrozumieć nie jestem ślepy na to iż mówi się o praniu mózgu w organizacji ale czy ta metoda nie jest stosowana w innych wyznaniach,reklamie czy wychowywaniu dzieci.
Zaszczepiamy im to co uważamy za właściwe,kształtujemy je na swoją modłę i jest to dobre.
To samo można powiedziec o dorosłych kiedy pomaga im się żyć w społeczeństwie,a jaskrawy tego przejaw jest kiedy z alkoholików,łobuzów powstaja praworządni obywatele IV Rzeczpospolitej.



#13662 dlaczego?

Napisano przez świadek on 2005-11-12, godz. 20:53 w Oceń forum

Czas spojrzeć PRAWDZIE w oczy.
Świadkiem Jehowy nie jestem.
Nie lubie jednak kiedy tak zajadle atakujecie organizacjię i ludzi w niej działających.
Uważam że tak naprawdę Polska byłaby lepszym krajem gdyby większość z nas była jak oni,nie znaczy to wcale że nie mają swoich wad(jak każdy człowiek)
Dlaczego jednak tak wiele determinacji w was jeśli chodzi o ataki?
Przecież równie dobrze można zająć się wieloma innymi od świata polityki poprzez inne wyznania aż na biznesie skończywszy.
Próbujecie obalać teologię Strażnicy tylko po co ?
Przecież wszyscy których znam są w organizacji Strażnicy szczęśliwymi ludźmi,jaki macie cel ?
co wami kieruje ?

Do odpowiedzi na te pytania próbuje was właśnie nakłonić
Niestety jak każdy również popełniam błędy.
Za "cięższe" swoje wypowiedzi

PRZEPRASZAM



#13592 "Jehowa nie kocha gejów"

Napisano przez świadek on 2005-11-12, godz. 01:43 w Seksualność

No panie Sebastianie nie ująłbym tego lepiej gratuluje i w zupełności sie zgadzam
Najłatwiej winę zgonic na geny i problem wstrzemięźliwości mieć z głowy



#13591 dlaczego?

Napisano przez świadek on 2005-11-12, godz. 01:18 w Oceń forum

swój głos oddałem aby zwiększyc frekfencję,tak dla zasady



#13588 opinia "świadka"

Napisano przez świadek on 2005-11-12, godz. 00:28 w Oceń forum

czasami to was nawet lubię.
O zgrozo!



#13587 dlaczego?

Napisano przez świadek on 2005-11-12, godz. 00:23 w Oceń forum

i o to chodziło



#13571 O wykształceniu, ale troche inaczej

Napisano przez świadek on 2005-11-11, godz. 22:24 w Świadkowie Jehowy i prawo

Powiem jedynie że jestem młodym człowiekiem ale nie zamłodym aby nie widzieć że czasem przeginacie(w pozytywnym znaczeniu to napisałem)



#13570 opinia "świadka"

Napisano przez świadek on 2005-11-11, godz. 22:21 w Oceń forum

Może i masz trochę racji wiem że głoszenie jest ważne poniewaz dajesz ludziom coś co nie ma nikt do zaoferowania,wierz mi gdyby głosiciele mieli możliwość czynienia cudów z chęcią by korzystali z tego.
Jednak nigdy nie patrzyłem na inne wyznania w ten sposób,ale przecież oni są Wielka Nierządnicą?
przeciez to ma zasadnicze znaczenie



#13568 Jedna wiara jeden chrzest jedna nadzieja

Napisano przez świadek on 2005-11-11, godz. 22:13 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

No cóż nie dziwię się że błądzicie po bezdrożach skoro nie rozumiecie tak podstawowej prawdy.

(1) Ja zatem, więzień w Panu, upraszam was, abyście chodzili w sposób godny Powołania, którym zostaliście powołani, (2) z zupełnym uniżeniem umysłu i łagodnością, z wielkoduszną cierpliwością, znosząc jedni drugich w miłości, (3) usilnie starając się zachować jedność ducha w jednoczącej więzi pokoju. (4) Jedno Jest ciało i jeden duch, tak jak zostaliście powołani w jednej nadziei, do której was powołano; (5) jeden Pan, jedna wiara, jeden chrzest; (6) jeden Bóg i ojciec wszystkich, który jest ponad wszystkimi i przez wszystkich, i we wszystkich. (7) A każdego z nas obdarzono niezasłużoną życzliwością według tego, jak Chrystus odmierzył wspaniałomyślny dar

abyście chodzili w sposób godny Powołania
już sam Paweł rozróżnia powołania

zostaliście powołani w jednej nadziei

to wcale nie wyklucza możliwości dwóch nadziei,bo przeciez zostaliśmy powołani aby miłować co nie wyklucza miłości małżeńskiej,rodzicielskiej,są przecież różne odmiany tegoż uczucia

do której was powołano;

do jakiej to każdy wie z osobna

jedna wiara,
wiara jest spoleganiem na Bogu i takową mają i jedni i drudzy,to samo dotyczy chrztu



#13566 opinia "świadka"

Napisano przez świadek on 2005-11-11, godz. 21:42 w Oceń forum

Niestety nie jest to argument.
W chwili popełnianie ochydności wielu należy do różnych religii,ale tak naprawdę liczy się wnętrze człowieka,na ile odzwierciedla ono Bożą naturę.
Przecież największymi zbrodniarzami byli "krzyżowcy" i nikt o tym nie chce pamiętać

dzięki za linki przepraszam nie czytałem wcześniej



#13562 O wykształceniu, ale troche inaczej

Napisano przez świadek on 2005-11-11, godz. 21:22 w Świadkowie Jehowy i prawo

Moi drodzy!!
Wpadłem na pewien pomysł (zresztą może ktoś już wpadł na to przede mną?). A gdyby tak znalazł się jakiś rezolutny prawnik i pomógł w pozwaniu Towarzystwa Strażnica o odszkodowanie. W moim przypadku,było tak,że byłem bardzo mocno zmanipulowany gdy kończyłem szkołę średnią. Na maturalnym świadectwie miałem piąteczki (o zgrozo!!!) a nauczyciele byli w głebokim szoku,że nie będę dalej studiował. Dla mnie wtedy były jednak ważniejsze rzeczy takie jak: głoszenie, betel, itp. Teraz szczęśliwie trochę zmądrzałem...ale.Nie mam teraz szans na bezpłatną naukę na studiach, w związku z czym nie mogę znaleźć takiej pracy jaką mógłbym mieć z wyższym wykształceniem, a w konsekwencji nie mam tyle kasiorki co mógłbym mieć! <_< . Trochę tak sobie żartobliwie popisuję, ale temat wcale nie jest taki wesoły,wiem,że wielu obecnych ŚJ i byłych może dotyczyć ten problem. W razie ewentualnego procesu mam nawet świadków do sądu,którzy poświadczą,że nie poszedłem na studia ponieważ wybili mi to ŚJ.
Co WY na to, drodzy uczestnicy forum?
A może ktoś zna takiego odważnego prawnika?
Pozdrawiam

A używania zdrowego rozsądku też ci zakazali?
Odszkodowanie za głupotę!!
Myślę że wywalczysz



#13561 opinia "świadka"

Napisano przez świadek on 2005-11-11, godz. 21:11 w Oceń forum

Proszę bardzo!!
Organizacji uratowała wielu od chańbiącego życia,pełnego grzechu i rozpaczy.
Alkoholicy,złodzieje,bandyci.prostytutki itp. zmienili się na ludzi praworządnych i "religijnych"zmienili obyczaje,zachowanie.
Nie udaje się to większości instytucji poństwowych i religijnych w Polsce.

Przyznasz mi rację czy znów jestem jakis nawiedzony? :lol:

Co nie jest to prawdą?



#13560 opinia "świadka"

Napisano przez świadek on 2005-11-11, godz. 21:07 w Oceń forum

Ty Seból polemizuj z tym co napisałem DOBRZE?



#13557 opinia "świadka"

Napisano przez świadek on 2005-11-11, godz. 20:55 w Oceń forum

Proszę bardzo!!
Organizacji uratowała wielu od chańbiącego życia,pełnego grzechu i rozpaczy.
Alkoholicy,złodzieje,bandyci.prostytutki itp. zmienili się na ludzi praworządnych i "religijnych"zmienili obyczaje,zachowanie.
Nie udaje się to większości instytucji poństwowych i religijnych w Polsce.

Przyznasz mi rację czy znów jestem jakis nawiedzony? :lol:



#13556 "Jehowa nie kocha gejów"

Napisano przez świadek on 2005-11-11, godz. 20:49 w Seksualność

Na koniec, może jeszcze zwrócę uwagę na pewną wypowiedź Jezusa. Mateusza 10:15 – „Zaprawdę, powiadam wam: Ziemi sodomskiej i gomorejskiej lżej będzie w dzień sądu niż temu miastu”.

Zdaje się, że ten werset, może sugerować, że dewiacja seksualna jest o wiele mniej potępiana niż dewiacja religijna.

pzdr. 
:P

POŁKNIECIE KAKTUSA ŻEBY TYLKO USPRAWIEDLIWIĆ GRZECH A ZNIEWAŻYĆ BIBLIĘ.

(20) Bo niewidzialna jego istota, to jest wiekuista jego moc i bóstwo, mogą być od stworzenia świata oglądane w dziełach i poznane umysłem, tak iż nic nie mają na swoją obronę, (21) dlatego że poznawszy Boga, nie uwielbili go jako Boga i nie złożyli mu dziękczynienia, lecz znikczemnieli w myślach swoich, a ich nierozumne serce pogrążyło się w ciemności. (22) Mienili się mądrymi, a stali się głupi. (23) I zamienili chwałę nieśmiertelnego Boga na obrazy przedstawiające śmiertelnego człowieka, a nawet ptaki, czworonożne zwierzęta i płazy; (24) dlatego też wydał ich Bóg na łup pożądliwości ich serc ku nieczystości, aby bezcześcili ciała swoje między sobą, (25) ponieważ zamienili Boga prawdziwego na fałszywego i oddawali cześć, i służyli stworzeniu zamiast Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. (26) Dlatego wydał ich Bóg na łup sromotnych namiętności; kobiety ich bowiem zamieniły przyrodzone obcowanie na obcowanie przeciwne naturze,



#13552 Odswiezone AJWRB

Napisano przez świadek on 2005-11-11, godz. 20:38 w Kwestia krwi

Małe pytanko w kwestii formalnej.
Gdzie w literaturz jest napisane o wykluczaniu świadków za przyjęcie transfuzii ??



#13551 opinia "świadka"

Napisano przez świadek on 2005-11-11, godz. 20:34 w Oceń forum

U katolików u protestantów u prawosławnych itd.wszędzie znajdziesz "czarne owce"dlaczego nie piszecie o ks.Rydzyku,Jankowskim o radiu Maryja,o homoseksualistach w klasztorach o pedofilii wśród księży,a przecież nie są to bajki,osobiście znam wielu porządnych katolików"moralnych"ale wcale nie besztam nikogo na stronach internetowych,po prostu nie mogę zrozumieć waszej zapalczywości.



#13550 dlaczego?

Napisano przez świadek on 2005-11-11, godz. 20:27 w Oceń forum

Ty Świadek masz jakieś dysonanse tożsamości?


Najprostrzym sposobem jest porownanie krok po kroku co wypisuje. Ja proponuje zacząć od tak "profesjonalnej" lektóry "Czy wierzyć w Trójcę"? Naprawdę tylu błędów dawno nie widziałem w tak małej broszurce, a to dopiero początek... :blink:

Bardzo proszę mam akurat takową"Czy wierzyc w Trójcę"?
PROSZĘ O PRZYKŁADY.
Nudzi mnie ta polityka szczekania bez konkretów,jak przekupy na targu,"do mnie,do mnie,ja mam taniej,po ile?
no taniej"



#13545 opinia "świadka"

Napisano przez świadek on 2005-11-11, godz. 20:17 w Oceń forum

;)
gdzieś przeczytałem że bardzo ważne jest podejście do problemu.
Zazdrosny mąż będzie widział wszędzie zdrady swej kochanej żony i nic tego nie zmieni,podobnie jest z wami wszędzie widzicie to co jest złe w świadkach Jehowy,może dla równowagi powiecie za co ich cenicie.
Zauwazanie pozytywnych cech w nielubianych ludziach świadczy o naszym obiektywiżmie i wcale nie zachęcam was do polubienia Strażnicy ale do mniej skrajnego podejścia.
Niektóre posty jednak pokazują że nie stać niektórych na trzeźwe myślenie :D



#13227 kobiety

Napisano przez świadek on 2005-11-06, godz. 14:26 w Zwyczaje Świadków Jehowy

niedobry ten Bóg urządził wszystko w patiarchacie ,ale przynajmniej Kopernik była kobietą



#13202 kobiety

Napisano przez świadek on 2005-11-06, godz. 00:03 w Zwyczaje Świadków Jehowy

kobiety są dyskryminowane,sznurówki za mocno wiązane,nie ma wolnej miłości,rozwiązłości,poligamii,jesteśmy odpowiedzialni za wszelkie zło a i trzęsienia ziemii oraz huragany są też przez nas



#13201 dlaczego?

Napisano przez świadek on 2005-11-05, godz. 23:51 w Oceń forum

zanim odpowiesz zastanów się dlaczego tak bardzo interesuje cię organizacjia Ś.J
czy w twoich odpowiedziach nie ma ukrytego żalu do Strażnicy,co złego ci ona wyrządziła?



#13200 opinia "świadka"

Napisano przez świadek on 2005-11-05, godz. 23:47 w Oceń forum

no cóż nie można zachować zimnej krwii kiedy czyta się tyle"dziwnych"wiadomości czesto pisanych w poczuciu krzywdy i zranienia,a wówczas człowiek zdolny jest do wielu niegrzecznych rzeczy.
Jesteście po prostu wyuczeni pewnych schematów w myśleniu o świadkach i piszecie te swoje posty pod to dyktando nie znając szczegółów.
Wykazałem to dobitnie na waszym czacie gdzie nie było za kszty argumentów na temat krwii,a jedynie samo uprzedzenie w 100%
Jeśli to ma być godne zaufania żródło informacji to biedne społeczeństwo jest skazane na fanatyków z tegoż forum,czego serdecznie współczuję!