Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Paw.eł

Odnotowano 3 pozycji dodanych przez Paw.eł (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2016-12-15 )


Sort by                Order  

#143317 Trójca Święta a logika i matematyka

Napisano przez Paw.eł on 2011-11-04, godz. 20:42 w Trójca

A ty Pawle, pisząc tego posta, masz do mnie jakiś zarzut, że coś przekręcam?

Dzięki za przykład, w związku jednak z tym, że jestem mniej zorientowany w algebrze Boole'a,
mam pytanie: czy można dodawać te jedynki, które oznaczają prawdę? Bo z tego zo wiem,
to dodawanie zbiorów jest związane z alternatywą (zbiór jeden lub drugi), a nam
chyba chodzi o koniunkcję.

jeździ mniej więcej tj. mniej na butach a więcej na d...e.
Ameryki nie odkryłeś; hipopotamy nie umieją jeździć na łyżwach, ale to
nie znaczy, że można się z nich śmiać!
Poza tym jesteś zbyt powaRZny. Zobacz:
Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego


Nigdy w życiu.
W podanym przeze mnie przykładzie znak + należało by wziąć w cudzysłów "+". W koniunkcji stosuje się spójnik (i), a więc myślimy o spajaniu inaczej łączeniu jedynek, które oznaczają prawdę. Stosując tę metodę mając dwie wartości, z których na pewno wiemy, że jedna z nich jest prawdziwa, znając wynik koniunkcji możemy zbadać czy druga wartość jest również prawdziwa. Podam prosty przykład: Z Pisma Świętego wiemy, że ten Kościół jest prawdziwy (logiczne 1), który utrzymuje Prymat Św Piotra. " Ty jesteś Piotr Opoka, i na tej opoce zbuduję mój Kościół, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego, cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie?".(Mt 16). Kościół rzymskokatolicki uznaje Prymat Papieża BXVI więc też jest prawdziwy (logiczne 1). Badając logiczną wartość koniunkcji Kościoła rzymskokatolickiego(1) i Świadków Jehowy(?) wychodzi nieprawda (0). Więc mamy odpowiedź co oznacza w podanym przykładzie znak zapytania - niestety (logiczne 0) czyli nieprawdę. Argumentacja taka niestety nie trafi do Świadków Jehowy, ponieważ Oni nie szukają Prawdy. Z powodu swojego zagrożenia poszukują prawdziwości sensu własnego istnienia, a skoro jest ono nieprawdziwe (logiczne 0)nigdy go nie znajdą. Każdy ich argument można zanegować co w rezultacie okaże się prawdą. Będąc w Prawdziwym Kościele tzn. uznającym Prymat Św Piotra wierni czują się bezpieczni przez zapewnienie o jego niezniszczalności przez samego Pana Jezusa i nie mają się czego lękać. Zaprzeczenie tej Prawdy wnosi tylko lęk i niepokój.
Wszędzie są przykłady Bożej logiki, np: dwie rzeki łączą się i stają się jedną rzeką czyli "1"+"1"="1". Lub przez działanie Sakramentu Małżeństwa: "Dlatego to mężczyzna opuszcza ojca swego i matkę swoją i łączy się ze swą żoną tak ściśle, że stają się jednym ciałem.(Rdz 2)
Pozdrawiam :)



#143314 Trójca Święta a logika i matematyka

Napisano przez Paw.eł on 2011-11-04, godz. 19:16 w Trójca

Witaj Paw.eł
Hipcio jeździ po Słowie Bożym jak małe dziecko po lodzie gubiąc po drodze tę Prawdę o której piszesz i dlatego nie idzie się z nim porozumieć.
A jak wygląda jazda dziecka po lodzie? - jeździ mniej więcej tj. mniej na butach a więcej na d...e.
Hypcio nie może zrozumieć podstawowych spraw, że jeśli mówimy o Bogu ( władza), to dotyczy tylko i wyłącznie to jednej osobistości.
I atrybuty jakie posiada Bóg to jest: Władza, Siła, Moc, Potęga, Źródło mądrości, Źródło Umiejętności, Samoistność, Nieśmiertelność czyli źródło życia, Jest Duchem itd. Nie rozumiem tylko takiego myślenia, dlaczego kręci się w kółko wokół trzech boków, trzech jedynek, trzech kółek itd. Jak bogami są wszyscy których doszło Słowo Boże, to dlaczego 1+1+1=1, a nie 1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1.....=1
Czy tak trudno wyczytać ze Słowa, że te atrybuty są własnością tylko i wyłącznie Najwyższego, a inni tylko i wyłącznie mogą stać uczestnikami tychże atrybutów poprzez ścisłą współpracę z ich Właścicielem tj. pozwolenie na wszelkie działania w nich ich Właściciela jak to stało się z prorokami, apostołami, Jezusem, Mojżeszem i innymi. Byli oni wówczas jakoby podkreślam jakoby bogami patrząc na to z boku obserwując ich życie i ich postępowanie. Dokonuje się podobnej pomyłki jak to chciano uczynić w pewnym miejscu z ap Pawłem obwołując go, podnosząc do rangi boga - oczywiście na to nie zgodził się. To co może stać się tylko i wyłącznie za sprawą Boga stawało się również za sprawą ludzi tj. zmartwychwzbudzali, głusi słyszeli, niemi mówili, ślepi widzieli itd. To nie oni byli sprawcami tego co dokonywali, mieli taką moc, źródło sami w sobie, ale jak to podkreślali tenże Właściciel tychże atrybutów, który działał przez ich ręce. Powiedział to Mojżesz do faraona "tak mówi Bóg", powiedział to i Jezus "wszystko co czynię to nie ja, ale Ojciec który mieszka we mnie czyni wolę swoja".Jak to już ktoś kiedyś powiedział: Biblii nie trzeba uczyć się na pamięć, ale Ją próbować zrozumieć.

Pozdrawiam
/janek


Odpowiedź jest prosta:
1+1=1 dotyczy ludzi
1+1+1=1 dotyczy Trójcy Świętej
1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1.....=1 dotyczy Nieba po Sądzie Ostatecznym.
Wiara rodzi się ze słuchania.
Za dużo gadasz, za mało słuchasz. :)



#143307 Trójca Święta a logika i matematyka

Napisano przez Paw.eł on 2011-11-04, godz. 03:12 w Trójca

Są pewne przesłanki, że pewne zawiłości dogmatu Trójcy Świętej da się wytłumaczyć
poprzez zastosowanie podstawowych terminów logicznych. Oto próba:

W dogmacie Trójcy nazwą jest Bóg. Desygnatami tej nazwy są trzy osoby boskie tj. Ojciec, Syn oraz Duch.
Z innych oczywiście powodów nazywamy Ojca Bogiem, z innych Syna, a z innych Ducha. Nie uprawnia to jednak nas do wniosku, że jest trzech Bogów.

Paradoks "3=1" można też wytłumaczyć, rysując trójkąt równoboczny i licząc wysokości w tym trójkącie. Oto definicja
wysokości:
wysokość, mat. odcinek opuszczony pod kątem prostym z wierzchołka danej figury geom. na jej podstawę (bądź jej przedłużenie); w. nazywa się także długość tego odcinka; oznaczana zwykle literą h. (Encyklopedia PWN)

Zauważmy, że na gruncie drugiej definicji wysokości, wys. jest po prostu liczbą należącą do zbioru liczb z przedziału
od zera do nieskończoności. Tak więc gdybyśmy na gruncie drugiej definicji powiedzieli, że są trzy wysokości, to
byłoby to równoznaczne twierdzeniu, że w przedziale od zera do nieskończonosci są np. trzy siódemki, co jest absurdem.
Tak więc na gruncie drugiej definicji wysokości w trójkącie równobocznym jest tylko jedna wysokość, którą da się
jednak poprowadzić na trzy sposoby.

Liczę na odpowiedzi (również krytyczne)

Witam
Znam bardziej proste rozwiązanie:
W algebrze Boole'a i sumie logicznej występuje przykład gdzie można powiedzieć, że 1+1+1=1. Działanie to wynika z sumy logicznej gdzie 1+1=1 czyli: gdy występuje prawda(1) i prawda(1) to wynikiem jest prawda(1). Praktyczne zastosowanie takich działań występuje we współczesnej technice cyfrowej. Korzystamy z komputerów, ale nie zastanawiamy się jak one działają. W Słowie Bożym należy szukać Prawdy. Zaprzeczenie Prawdy przecież jest fałszem. :)
Pozdrawiam