Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Sebastianus

Odnotowano 8 pozycji dodanych przez Sebastianus (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2016-12-15 )


Sort by                Order  

#14959 Dz 5:42; 20:20

Napisano przez Sebastianus on 2005-12-08, godz. 23:55 w Przekład Nowego Świata

Jak dla mnie nie zmienie to faktu, iż głoszenie po domach, lub od domu do domu, jest tym samym. O co więc chodzi tu autorowi tego postu ?



#14940 Byli Świadkowie Jehowy - obecnie ateiści

Napisano przez Sebastianus on 2005-12-07, godz. 21:17 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Matematycznie (a scislej fizycznie) udowodnione sa podroze w czasie (wg teori Einsteina) a czy wykonywalne ?? hm ... nigdy nie wiadomo czy kiedys nagle.... o kurde :)

Hahaha, o kurcze, beka. Nie wiedziałem, że jeszcze ktoś wierzy w takie fantazje. W takim razie powinna nas zalać fala turystów z przyszłości. Maszyna do podróżowania w czasie, to bajki dla dzieci. A Einstein zawojował fantazją. A ty mylisz, że on był nieomylny?



#14918 Byli Świadkowie Jehowy - obecnie ateiści

Napisano przez Sebastianus on 2005-12-07, godz. 12:48 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Niemożność racjonalnego wytłumaczenia jakiegoś zjawiska powoduje, że najłatwiej przypisać mu nadnaturalne pochodzenie.  Aż się prosi w takiej sytuacji zadać pytanie, skąd się wziął ów „ponadludzki byt”?  Tylko, że wtedy przeważnie się słyszy: On był, jest i zawsze będzie. Można i tak...


Ja nie podawałem, żadnego przykładu wcześniej, więc do czego to się tyczy? Powiedziałem tylko o tym co nas otacza, iż samo z siebie (choćby z matematycznego punktu widzenia) jest niemożliwe.



#14917 Byli Świadkowie Jehowy - obecnie ateiści

Napisano przez Sebastianus on 2005-12-07, godz. 12:41 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

A Fatima, mówi Ci to coś?



#14895 Byli Świadkowie Jehowy - obecnie ateiści

Napisano przez Sebastianus on 2005-12-06, godz. 14:21 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Ariadna Ty chcesz pojąć Boga, skąd się wział? Hehe. Wyobraź sobie, że jesteś inżynierem, tworzysz robota, programujesz go aby wykonywał jakieś czynności. Czy ten robot będzie kiedykolwiek w stanie pojąć kim jesteś ? Dorównać Ci w czymkolowiek ?
Bóg był zawsze. Człowiek rozumuje za pomocą logiki, która Boga nie obejmuje.
A ja słyszę tą starą śpiewkę, że jak coś nie jest wytłumaczalne to kiedyś będzie.
Ciekawe czy nauka wyjaśni wirujące słońce, mieniące się różnymi barwami, naprzemian spadające i wznoszące się, jakie miało miejsce w 1917 roku.



#14869 Byli Świadkowie Jehowy - obecnie ateiści

Napisano przez Sebastianus on 2005-12-05, godz. 21:27 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

To, że nie znamy odpowiedzi na pytanie po co były dinozaury, nie znaczy, że jej nie poznamy. Może kiedyś powie nam o tym sam Jahwe (o ile będzie nam dane). Ja na życie (o ile czas pozwala) staram się patrzeć przez pryzmat nauki. Za dużo perfekcji jest w otaczającym nas świecie, aby mogło powstać to "na ślepo". Dla mnie fenomen życia, inteligencji, świadmości i perfekcji wszechświata jest niezbitym argumetnem istnienia bytu ponadludzkiego.
Pozdrawiam.



#14829 Wywieranie wpływu na ludzi

Napisano przez Sebastianus on 2005-12-04, godz. 18:35 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

I ja poproszę:

[email protected]



#14826 Byli Świadkowie Jehowy - obecnie ateiści

Napisano przez Sebastianus on 2005-12-04, godz. 17:01 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Witam wszystkich! Qwerty opowiedz.