Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika homme_curieux

Odnotowano 1000 pozycji dodanych przez homme_curieux (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-05 )



Sort by                Order  

#73748 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez homme_curieux on 2007-08-15, godz. 11:07 w Neutralność

To jest tylko kwestia uzyskania władzy. A potem - "władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy", zwłaszcza, że władza ta byłaby oparta na "Jehowie", a nie na Marksie. Marks kosztował ludzkośc jakies 100 mln ofiar w XX wieku, a więc liczbę ofiar WTS mozna by spokojnie potroić, albo nawet i poszuścić? :blink:



Czy mozna snuc bezkarnie takie fantazje ? badz co badz niepoparte zadnym faktem do tej pory

na szczęście objęcie władzy przez świadków Jehowy jest mniej prawdopodobne


Byl wsrod nas ale nic nie zrozumial :(



#73746 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez homme_curieux on 2007-08-15, godz. 11:05 w Neutralność

BTW: kogo zabili gwardziści papiescy?

Nocka, pamiętasz słowa "kto książki pali, ludzi palił będzie" ?
Zgodnie z nimi, niedaleko WTS-owi do przemocy fizycznej...


Zrozumienie tego powiedzenia à la Sebastian powinno kazac nam potepiac wiec tych ktorzy :
Dz 19:19 BT "I wielu też z tych, co uprawiali magię, poznosiło księgi i paliło je wobec wszystkich. Wartość ich obliczono na pięćdziesiąt tysięcy denarów w srebrze." ?

Czy rzeczywiscie pierwsi chrzescijanie przemoca palili innym te ksiegi czy tez palili swoje wlasne ?
O ile sie nie myle to wspowyznawcy pana S palili raczej i pala chyba jeszcze nadal cudze raczej niz wlasne ksiegi :angry:
Czy post przedmowcy to :
Objaw niedouczenia?
Objaw zlej woli?
Objawy inne ?



#73741 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez homme_curieux on 2007-08-15, godz. 10:51 w Neutralność

BTW: kogo zabili gwardziści papiescy?

Nocka, pamiętasz słowa "kto książki pali, ludzi palił będzie" ?
Zgodnie z nimi, niedaleko WTS-owi do przemocy fizycznej...


Oto odpowiedzi :
1/
W maju 1527 roku armia cesarza Karola V Habsburga wkroczyła do Rzymu, dokonując przerażających rzezi i zniszczeń. Najeźdźców pchała do boju żądza grabieży i łupów, jak też chęć upokorzenia namiestnika Chrystusa, papieża Klemensa VII. Na drodze ponad dwudziestotysięcznej hordy barbarzyńców stanęło czterokrotnie mniejsze wojsko papieskie. Wśród obrońców Wiecznego Miasta nie zabrakło też osobistej straży Ojca Świętego – Gwardii Szwajcarskiej.
Oczywiscie ktos nam powie ze walczyli gumowymi mieczami i nikogo nie zabili . Jezus nie pozwolil dobyc miecza we wlasnej obronie, natomiast nakazal bronic Klemensa ?

2/
6 maja 1527 roku cesarskie wojska uderzyły na Rzym. Ich trzon stanowiły niemieckie oddziały zaciężne ze Szwabii i Tyrolu, złożone z fanatycznych wyznawców Marcina Lutra. Protestanccy „lancknechci” – zbrojna forpoczta Reformacji – dyszeli żądzą zniszczenia Stolicy Apostolskiej – jak głosili – „siedziby antychrysta”. Ich oficerowie paradowali obwieszeni pękami sznurów; zapowiadali wieszanie na nich papieża, kardynałów i pozostałych, znienawidzonych „papistów”.Szturm spotkał się z zaciętym oporem. Z Zamku św. Anioła sypały się na najeźdźców pociski z dział, kierowanych przez mistrzów Odrodzenia – Rafaella de Montelupo i Benwenuto Celliniego. Trafiony arkebuzową kulą padł śmiertelnie ranny naczelny wódz wojsk oblężniczych – namiestnik cesarski Karol Bourbon. Przy mostach Sykstusa i Św. Marii ginęła w boju rzymska szlachta. Spośród tysiąca żołnierzy papieskich z dzielnicy Porione poległo dziewięciuset.

Jak widac dzisiejsi sojusznicy w walce z Brooklynem jakos nie zawsze posiadali zgode co do sposobu i narzedzi potrzebnych do zbawienia , nadal posluszni byli rozkazom (czyim? ) aby mordowac swoich nieprzyjaciol :-( W tym Gwardia Papieska

itd itd
w/g
http://www.rumburak....eje_gwardia.php



#73735 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez homme_curieux on 2007-08-15, godz. 10:29 w Neutralność

Dlatego nigdy nie spełni zachcianek ciała kierowniczego z Nowego Jorku.


Z pewnoscia wielu uwaznych czytelnikow zadaloby nastepujace pytanie przedmowcy :
"Jakie i czyje w takim razie "zachcianki" spelni Jehowa ? " Czyzby to byly zachcianki ludu o "santo subito" :P

Możesz czym się różni np. brak jednej wiar wśród Luteran Katolików i Prawosławnych? :P Sa trzema denominacjami więc wskaż w czym wiara "do zbawienia" :D się u nich różni. ;)


Jak uslysze u Luteran modlitwe do Matki Boskiej a w swiatyniach protestanckich "swiete" obrazy , gdy ujrze katolkow poddajacych sie teologii i encyklikom papieskim a popow zgadzajacych sie z tzw tradycja katolicka to .............................

Poza tym o ile sie nie myle to kazda z tych "denominacji" posiada swoje wlasne "prawdy wiary" i swoje osobne katechizmy
:P

"książęta" bardzo szybko powołali by jakąś formację, np. pod nazwą "straznicy Krolestwa", która w imię zachowania "czystości religii" dokonywałaby największych zbrodni. W satrapii ŚJ nie byłoby miejsca dla opozycji tak samo, jak nie było jej w imperium Lenina - Stalina.


Moge tylko odpowiedziec kjt-owi ze wciska "kit"

Zycie pokazalo ze nasze siostry pionierki nie chodza "zakutane" w szaty podobne do szat kobiet muzulmanskich tak jak sa ubrane zakonnice <_<
Zycie pokazalo ze nasi starsi nie przywdziewaja "sluzbowych" ubranek z fredzelkami i szarfami , ani nie nosza "mundurkow" z koloratka jak czynia to pastorowie protestanccy .........

A wiec kit pana kjt-nalezy miedzy bajki wlozyc :P



#73673 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez homme_curieux on 2007-08-14, godz. 20:45 w Neutralność

Widzę, że myślisz kategoriami jedynozbawczymi. Nie ma czegos takiego, jak religia prawdziwa. To tylko taki chwyt marketingowy stosowany przez niektore ugrupowania.

Bardziej atrakcyjne dla wiekszosci sformulowanie to "Religie prawdziwe" w liczbie mnogiej .Szkoda tylko ze tworca "religii chrzescijanskiej " Jezus, nie byl odpowiednio uswiadomiony o tej tezie :P Nie glosilby wtedy tak niepopularnych na tym forum tez o "jednej wierze" ............. ;) Ot naprawiaczy wielu, a robic nie ma komu ..............(Kiepski) PS. Czy ten post jest na temat i przejdzie na Forum ?

Każda inna osoba, czy instytucja, która twierdzi to samo o sobie, stawia samą siebie na miejscu Boga, a więc w miejscu Przenajświętszym - jest to ohyda i obrzydliwość w oczach Stwórcy.

Zgadzam sie ale pod warunkiem dodania do tej tezy "Kazda ktora nie odpowiada definicji pozostawionej w Pismie Swietym" Bo przeciez tak wlasnie twierdzil Jezus i jego apostolowie czyli pierwszy zbor chrzescijanski ..........a przeciez nie byli oni "obrzydliwośią w oczach Stwórcy" :)

A to się nie zdarzy nigdy. Bo Jehowa ma taki gust, że akurat nie lubi fałszywych proroków. Dlatego nigdy nie spełni zachcianek ciała kierowniczego z Nowego Jorku.

Proroka mamy wsrod nas ................................... :rolleyes:



#72585 Jedynozbawczość Adwentystów

Napisano przez homme_curieux on 2007-08-06, godz. 01:42 w Ogólne

na tym tle to co trafia do klechów różnych wyznań, to naprawdę kropelka...


Starczyloby tej kropelki dla kilku sierot <_<



#71355 Era GSM robi sobie "teokratyczne" żarty :)

Napisano przez homme_curieux on 2007-07-26, godz. 22:33 w Humor

Osoby, które dzwonią do mnie pod nr 604790789 słyszą komunikat o treści (cyt. z pamięci) "zanim rozpoczniesz rozmowę upewnij się czy Twoje działanie jest zgodne z najnowszą dyrektywą Unii Europejskiej, w przeciwnym razie możesz zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej"

Rozumiałbym, że dzwonienie do odstępcy jest niezgodne z dyrektywami "niewolnika", ;) ale czym podpadłem Unii Europejskiej? ;)

Nie należę do PiS-u więc nie będę tropić "układu", który za tym stoi, po prostu zdrowo się uśmiałem i już...


Dopisek: nie było "układu" ani interwencji Nadarzyna, kto wziął na chwilę do ręki mój telefon i wgrał mi jajcarskie granie na czekanie pt. "Dyrektywa UE"



Britney Spears tez szuka sposobow aby nie zapominano o niej :P



#70920 Kongresy to świetny interes!

Napisano przez homme_curieux on 2007-07-23, godz. 19:47 w Nowości z kraju i zagranicy

Dotychczasowe wyliczenia pozwalają sądzić, że na weekendowe zgromadzenie przybędzie 10 tysięcy osób. Można się też spodziewać, że każdy uczestnik tylko jednego dnia wyda średnio 100 dolarów. Zatem tylko jeden dzień trzydniowego kongresu może przynieść zysk dla lokalnej gospodarki w postaci miliona dolarów wydanych w restauracjach, hotelach, sklepach, stacjach benzynowych i innych miejscowych punktach usługowych. --
Artykuł na ten temat: timesleader.com, link





??????



Skad te wyliczenia ?

Wrocilismy wczoraj z 3 dniowego Kongresu

Bylo okolo 2500 osob

Dojazd samochodem 3-5 osobowej rodziny = 3dni * 200 km ( w ta i z powrotem ) = 600 km

paliwo : 8l/ 100 = 1.10€ za litr

czyli :

600 km /100km *8litow * 1.10€ za litr = 60€ / 4 osoby = 15 € dla koncernow paliwowych

czyli 5€ na osobodzien

albo dojazd autokarami wynajetymi przez zbor = 8 € osobodzien



W trakcie przerwy poludniowej wszyscy konsumuja na trawnikach i stolowce , walowki w towarzystwie braci czyli koszt okolo

dla przemyslu spozywczego



2-3 € osobodzien

lub obiad w restauracji od 9-12 € na osobodzien



Dobrowolne datki pokryly koszty obslugi, klimatyzowania, srodkow czyszczacych itp naszej sali wybudowanej przez nas wspolnie 20 lat temu ( kredyt splacony ) opraz pozostawilismy okolo 3000€ nadwyzki



koszt 1-3 € od osobodoby



Reasulmujac :

Swiadkowie nie jezdza na Kongresy autokarami aby zwiedzac i kupowac pamiatki ...... :)



#69613 Sebastian Andryszczak wystąpi w Radiu Maryja 13/14 lipca 2007 o 21:50

Napisano przez homme_curieux on 2007-07-15, godz. 20:18 w Nowości z kraju i zagranicy

Jeśli jestem w stanie sprawić, że pomyślą pozytywnie o Jezusie, Maryi i Kościele Katolickim, to na miarę swoich skromniuteńkich możliwości staram się to czynić.





Niestety zabraklo tu miejsca dla Jahwe :(

--
Do wszystkich: trzymajmy się tematu audycji i nie rozciągajmy dyskusji | Moderator



#69585 Sebastian Andryszczak wystąpi w Radiu Maryja 13/14 lipca 2007 o 21:50

Napisano przez homme_curieux on 2007-07-15, godz. 16:44 w Nowości z kraju i zagranicy

A teraz proszę o konstruktywną krytykę: czy w następnej audycji mam mówić więcej czy mniej, odpowiadać krócej czy dłużej, czego mam unikać, o co zadbać, itd. itp.



Oszczedzic sobie wstydu wystepowania na falach RM , wszak nawet ten BIV ktoremu ponoc SA okazuje posluszenstwo nie jest zachwycony dzialalnoscia tego radia !!
Ale czego sie nie robi dla popularnosci i kilku chwil na eterze nawet takiego czegos .......................... <_<



#69541 Sebastian Andryszczak wystąpi w Radiu Maryja 13/14 lipca 2007 o 21:50

Napisano przez homme_curieux on 2007-07-15, godz. 10:53 w Nowości z kraju i zagranicy

Wybaczcie mi odrobinę braku skromności, ale wracałem do domu z przekonaniem że dzięki tej audycji świat stał się maleńką odrobinkę lepszy.



Niestety <_<

Nie podzielam opinii przedmowcy , wrecz przeciwnie, twierdze iz :

-Jesli ktos wysluchal tej audycji i dowiedzial sie z ust pana SA ze Swiadkowie sa z zasady dobrymi ludzmi ( w co wiekszosc ludzi nie watpi ! ) ale pan SA woli przebywac w towarzystwie Radia Maryja
-Jesli ktos w takim razie zamiast stac sie SJ stanie sie z powodu przykladu SA czlonkiem Rodziny RM
-To jest wielka szansa na to ze Swiat stanie sie " maleńką odrobinkę " gorszy !!



#68499 Dopingowała córkę do rozwijania kariery bokserskiej

Napisano przez homme_curieux on 2007-07-09, godz. 03:34 w Nowości z kraju i zagranicy

boks wymaga pracy, myślenia, wielu treningów, że nie jest podszyty agresją





Bawi mnie kiedy kawalerzy rozprawiaja na temat malzenstw (SA) a kobiety na temat sportow walki NIE PODSZYTYCH agresja

Tak sie sklada ze jestem bylym zawodnikiem kilku takich sportow i wiem cos niecos na ten temat :) , i jesli w twarzy Goloty wyczytuje Pani zamyslenie, skupienie, a nie chec umiejscowienia swojej piesci w jak najbardziej bolesnym miejscu ciala przeciwnika to widocznie nasze telewizory ................... :)

Oczywiscie w sporcie wymagany jest trening ktory trenuje nasz umysl aby reagowal jak najszybciej na wszelkie sytuacje pojawiajace sie w walce ale trening to przede wszystkim perfekcjonowanie ruchow swojego ciala itp ...........................



Moze porozmawiamy o gotowaniu ?

Akurat na tym tez sie wybornie znam .



#67531 Skandal: WTS i kasa z papierosów

Napisano przez homme_curieux on 2007-07-01, godz. 06:53 w Nowości z kraju i zagranicy

Pewien cezar kiedy dostarczono mu pieniądze umaczane w g...ie stwierdził, że pieniądze nie śmierdzą.
Widać dla WTS także jest nieważne skąd pochodzą pieniadze, aby tylko przychodziły.


Błądzić - nie jest głupotą

Trwać w błędzie – to dopiero jest głupota


Czy Pan pali ?

Czy pana współwyznawcy palą ?

Czy pana współwyznawcy pracują w fabrykach tytoniowych

Czy pana współwyznawcy czerpią jakikolwiek profit z działalności koncernów tytoniowych ?


Jeśli nie, to BRAWO

Jeśli tak to z pewnością ma pan duże pole do popisu


Świadkowie Jehowy

Palili, sprzedawali bez oporu papierosy, pracowali bez oporu w fabrykach i , meli być może wiele udziałowy w ....

Z zaznaczeniem na czas PREZSZLY :)



#66976 ew. brak czyśca a kwestia Bożej sprawiedliwości

Napisano przez homme_curieux on 2007-06-24, godz. 17:23 w Dusza nieśmiertelna

odcierpisz swoje i będziesz zbawiony.





"Odcierpisz swoje" a w jaki sposob ?



#66973 Żyć w zgodzie z prawdą

Napisano przez homme_curieux on 2007-06-24, godz. 17:15 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

uczeni są jeśli nie "całego" kłamstwa to przynajmniej mówienia półprawdy, robienia dobrej miny do złej gry oraz różnych kolorów i odcieni gry pozorów.





uczeni są ?

Brakuje mi tego czasopisma z tymi naukami :(



#66971 Żyć w zgodzie z prawdą

Napisano przez homme_curieux on 2007-06-24, godz. 17:07 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

. Cóż, witam, kochani bracia i siostry!





Ciekawe co sie stanie gdy przedmowca straci pieniadze (oby nie ) i zwroci sie do swoich nowych braci i siostr o pomoc ? :P



#66196 Najdziwniejsze miejsca, gdzie można znaleźć leżące S...

Napisano przez homme_curieux on 2007-06-17, godz. 16:19 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Ja znane nam czasopisma zobaczylam na korytazu w wyzszej szkole dla nauczycieli w miejscu gdzie zbieraja sie studenci i do smiechu mi nie bylo a jesli jakiemus mlodzieniaszkowi egzaminy sie nie powioda i stanie sie nagle podatna ofiara na wspaniale rozwiazania zawarte w tych broszurach i dowie sie, ze studiowanie w to w sumie strata czasu bo sa bardziej zaszczytne cele niz byc nauczycielem w tym zepsutym swiecie!!!!



Przytocze przypadek mezczyzny ktory znalazl czasopisma w pojemniku na smieci . Czasopisma te wyrzucila tam jego zona ktora zebrala je z korytarza "aby czasem ktos sie tym nie skazil " Mezczyzna wyrzucajac smieci przysiadl sobie na murku, zapalil papieroska i zaczal czytac ......................... Jego zona jest od dluzszego czsu pionierka :)

Do wszystkich: Pamiętajmy, by nie rozciągać tematu i trzymać się zadanego przez Nikitę pytania. | Moderator



#65622 polemiki między ŚJ, protestantami a katolikami

Napisano przez homme_curieux on 2007-06-11, godz. 15:34 w Tematyka ogólna

ale teolodzy dopuścili, że dzieci nieochrzczone mogą być zbawione.





No wlasnie a mnie sie wydawalo ze te decyzje naleza do Boga :)



#65546 Czy można być outsiderem w zborze?

Napisano przez homme_curieux on 2007-06-11, godz. 07:01 w Obowiązki teokratyczne

Wspólnota, w której panuje taki podział jest przeciwieństwem zboru Chrystusowego. P.S. Nie stwierdziłem niczego, lecz zagadnąłem: Czy mógłbyś mi przybliżyć tę sytuację? Przecież to zaprzecza temu, co kryje się pod pojęciem "zbór" :(





Pozwole sobie dorzucic swoja refleksje .

Jesli OLO pisze ze jest outsiderem to byc moze chce dac do zrozumienia ze nie jest kims kto "ciagnie" ani "popycha" zbor czyli wspolbraci do aktywnosci, a jest (byc moze) kims komu pomoc jest potrzebna ( a komu ona nie jest potrzebna ? )

W zborze zawsze byli i sa bracia i siostry bardziej lub mniej zaangazowani w dzielo Ewangelizacji i we wzajemne budowanie sie .

Zbor jest ( wedlug Biblii) grupa chrzescijan posrod ktorych sa bracia i siostry reprezentujacy rozne stadia rozwoju duchowego i rozne umiejetnosci i zdolnosci potrzebne w zborze i to w/g Biblii

Ef 4:11 BT „I On ustanowił jednych apostołami, innych prorokami, innych ewangelistami, innych pasterzami i nauczycielami”



#65517 wolność od komitetów sądowniczych i poczucie własnej godności

Napisano przez homme_curieux on 2007-06-10, godz. 14:30 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Gdy rozmawia się ze ŚJ, wtedy oni traktują komitety sądownicze jako coś, co musi być i już. Bagatelizują sprawę, mówiąc, że jak się nie ma nic na koncie to nie trzeba się bać, a jak człowiek nagrzeszy to potem kombinuje, wymyśla dla siebie usprawiedliwienia i ...( oczywiście pada tu kultowe wręcz określenie...) "szkaluje organizację"...





Chcialbym przypomniec przedmowcy ze w jego przypadku starsi "zweszyli pismo nosem" i moze sobie przedmowca pisac co chce ale jego wykluczenie ze wspolnoty Sw J przynioslo dobre owoe dla obydwu stron .

Przedmowca znalazl sobie w koncu obrazki i figurki przed ktorymi moze sobie klekac do woli

W Sali Krolestwa nie potrzeba bylo robic miejsca na klecznik dla przedmowcy

I po co ten caly halas ?

Przeciez dzieki starszym i instytucji komitetu , mogl on w koncu odnalezc swoja prawde !



( mam nadzieje ze nie urazilem tym razem nikogo tymi oczywistmi faktami !)



#65445 Studium ze ŚJ i kwestia sprzeczności

Napisano przez homme_curieux on 2007-06-08, godz. 15:02 w Tematyka ogólna

Byłem wczoraj na mszy, a cały tył kościoła opanowała chmara dzieciaków. Krzyczały, bawiły się w berka, próbowały uciekać i włazić na ołtarz, itp. Może nie dało się skupić, ale na pewno było wesoło :) .



Mnie to raczej przypomina brak szacunku dla starszych, brak kultury i wychowania i boje sie ze jesli teraz wlazily na oltarz to beda kiedys biegac po samochodzie przedmowcy albo po nim samym wgniatajac go w trotuar , wydaje mi sie to malo wesole :(



#65428 Czy ŚJ zmierzają do tego samego celu, co KK?

Napisano przez homme_curieux on 2007-06-08, godz. 11:20 w Tematyka ogólna

ale zapomniałeś o jednej rzeczy, której już nie ma ;-) o szczerej miłości braterskiej ;-)
pozdrawiam ja już kończe, bo sie zbieram na orgię do Baworowej ;-)





Na szczera milosc braterska nalezy ZASLUZYC

Pismo mowi

Rz 12:18 BT "Jeżeli to jest możliwe, o ile to od was zależy, żyjcie w zgodzie ze wszystkimi ludźmi."

Z niektorymi , pomimo ze sa bracmi zyc w zgodzie ciezko gdyz nadal jestesmy niedoskonali , moze dlatego przedmowca nie odczuwal tej milosci ze strony czlonkow zboru ?



#65422 Studium ze ŚJ i kwestia sprzeczności

Napisano przez homme_curieux on 2007-06-08, godz. 10:49 w Tematyka ogólna

A co ma wojsko do bycia wierzącym? Przecież biblijny Korneliusz był setnikiem całej kohorty rzymskiej-o ile dobrze pamiętam-tak czy inaczej był zołnierzem.I wcale Jezus nie kazał mu wypisac się z wojska by za NIM kroczyć,ale przyjął Jezusa wraz z domownikami i prawdopodobnie żył sobie nawrócony i pojednany z Bogiem,będac żołnierzem...Czyż nie?



dzisiaj rowniez posrod nas sa BYLI oficerowie wojskowi , Korneliusz jak pisze Biblia w trakcie gdy poznawal Jezusa BYL setnikiem . jesli Korneliusz dobrze poznal Jezusa i dowiedzial sie ze Jezus kazal sie nasladowac swoim uczniom to z PEWNOSCIA ciezko bylo mu sobie wyobrazic Jezusa w trakcie wydawania rozkazu ataku na jakichs Galow albo Germanow , biegajacego po polu bitwy z mieczem i krzyczacego ZAAABIC ICH............... WYCIAC W PIEN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A wiec mozna byc pewnym ze Korneliusz BYL setnikiem gdy poznal Ewangelie

Mozna byc pewnym ze albo przestal nim byc gdy dowiedzial sie czego Jezus oczekuje albo zdal sobie sprawe ze Jezus by raczej po polu walki nie biegal z mieczem i zrezygbnowal z bycia uczniem Jezusa dla kariery wojskowej



#65421 Studium ze ŚJ i kwestia sprzeczności

Napisano przez homme_curieux on 2007-06-08, godz. 10:42 w Tematyka ogólna

Jacku, świadkowie Jehowy robią bardzo dobre pierwsze wrażenie. Ale to nie powinno być decydującym kryterium.

Co do głoszenia po całej ziemi, to głoszą, ale można mieć poważne zastrzeżenia, czy jest to "ta" ewangelia, o której mówił Jezus.



Panie Jacku

Ma pan dwie mozliwosci

Wybarc Sw J ktorzy robia na poczatek dobre wrazenie

albo

Wybrac nie Swiadkow Jehowy ktorzy nawet na poczatek nie robia dobrego wrazenia :lol:



#65419 "W raju nie będzie..."

Napisano przez homme_curieux on 2007-06-08, godz. 10:31 w Wizja Raju

gdyby (co niemożliwe, ale załóżmy per absurdum) rzeczywiście nastał armagedon w wersji strażnicowej, w którym świadkowie Jehowy by przeżyli, a ja, sebol i brat Jaracz byśmy zginęli, wtedy byłoby to dowodem, że organizacja miała rację, a zmienne światła cieszą się uznaniem kapryśnego Boga. A wtedy, niczego nie trzebaby ukrywać.



W odroznieniu od wersji piekiel &agrave; la catholique albo protestanckiej lub prawoslawnej , smierc poniesiona przez ludzi w Armagedonie badz nie, nie spowoduje cierpien po smierci nikogo kto umrze. Tak jak przed narodzeniem nie bylismy swiadomi czegokolwiek tak i po smierci nasza swiadomosc bedzie zerowa . Nie bedzie NIKT cierpial nawet cierpien psychicznych na ktore teraz "koscioly" zamieniaja cichaczem poprzednie wizje z kosiolkami wypelnionymi siarka i smola :(