Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Fly

Odnotowano 654 pozycji dodanych przez Fly (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2016-12-15 )



Sort by                Order  

#123511 Dlaczego mam tylko jedną gwiazdkę i poziom reputacji -1

Napisano przez Fly on 2009-08-04, godz. 20:23 w Do administratorów...

Luke, masz punkcik ode mnie. Powinieneś w tym momencie wyjść na zero. :)



#20544 7 błedów

Napisano przez Fly on 2006-03-06, godz. 13:24 w Tematyka ogólna

a który z tych artykułów jest najsłabszy albo najbardziej kontrowersyjny?

myślę że "izolacjonizm", bo niechęć do zabijania na wojnie jest czymś oczywistym, szkoda że niezbyt powszechnym

Mysle, ze Arturowi chodzilo o punkt 3 - satanizm, ktory doczekal sie juz nawet znaku zapytania. Mam racje? :rolleyes:



#114025 RPA: Zgoda sądu na ratującą życie transfuzję dla dwunastolatki

Napisano przez Fly on 2009-02-23, godz. 19:01 w Kwestia krwi

Sztokholmski.



#96821 Czas trwania Niedzielnego zebrania

Napisano przez Fly on 2008-07-17, godz. 15:51 w Obowiązki teokratyczne

Nie przypominam sobie zmiany dot. studium Strażnicy. Chyba nadal jest 60 minut tak jak było. ?



#73502 Kłamstwo vs. pomyłka

Napisano przez Fly on 2007-08-13, godz. 19:24 w Tematyka ogólna

KJT, pomyłką i to wielką jest to co tu piszesz na temat Olo. Poczytaj trochę jego postów zanim go zaczniesz oceniać, bo bardzo się mylisz w swej ocenie.



#70780 Kwiatki publikacji WTSu

Napisano przez Fly on 2007-07-22, godz. 18:04 w Humor

To jest wyraz miłości w wydaniu WTS. - Brrrrr, to koszmarne.

Nie, to nie jest koszmarne. To najwyżej zabawne i świadczy o poczuciu humoru i wyobraźni autora. Ale ŚJ tak nie rozmawiają. Nikt normalny nie zrozumiałby słów ze Strażnicy w taki sposób jak zaprezentowany wyżej.



#117939 Afera w Biurze Oddziału na Fidżi

Napisano przez Fly on 2009-04-28, godz. 18:43 w Obowiązki teokratyczne

Nie słyszałem, ale to bardzo dobry przykład pokazujący wady zarządzania przez cele. :rolleyes: Tak właśnie działają "motywacyjne" premie - przynoszą na koniec firmie więcej złego niż dobrego.



#74502 Inspiracje doktryny ŚJ.

Napisano przez Fly on 2007-08-18, godz. 12:42 w Tematyka ogólna

KJT, to ciekawe co piszesz, ale musisz też wiedzieć, że ŚJ nie twierdzą że wszystko wymyślili sami. To oczywiste i można nawet przeczytać w książce "ŚJ - głosiciele Królestwa", że Russella inspirowały np. nauki adwentystów i paru XIX-wiecznych teologów.



#84322 Studium Strażnicy

Napisano przez Fly on 2008-02-12, godz. 14:26 w Tematyka ogólna

PA, ja myślę, że jemu chodziło o relację ilości tych którzy przeżyli do całkowitej liczby osób uwiezionych w obozach . I całkiem możliwe że ten stosunek w populacji ŚJ był dużo wyższy niż w innych.



#84327 Studium Strażnicy

Napisano przez Fly on 2008-02-12, godz. 14:59 w Tematyka ogólna

Jeżeli Świadków uwięziono paręnaście tysięcy, w różnych krajach i różnych obozach, tych samych zresztą jak pozostałe prześladowane grupy, to to jest próba dość liczna żeby opracować dla niej sensowne statystyki. Nie widzę tu żadnego problemu.
I bardzo się mylisz co do podejscia Hitlera do ŚJ. Zresztą jako Świadek, sam musiałeś czytać jaka była reakcja fuhrera na list Rutherforda czy inne rezolucje.
Nie znam danych na temat przeżywalności SJ w obozach, ale wcale bym się nie zdziwił gdyby była znacząco wyższa niż w innych grupach więźniów. Jeżeli wierzyć historiom opisywanym w Strażnicy i Przebudźcie się, to styl jaki przyjęli uwięzieni Świadkowie, a więc współpraca i wzajemna pomoc zamiast typowej dla pozostałych więźniów rywalizacji, znacząco mogła zwiększać ich szanse na przeżycie. Weźmy takie "marsze śmierci". Pamiętam z jakiejś Strażnicy że podczas któregoś z nich przeżyło całe 100% Świadków i sporo mniej niż połowa pozostałych więźniów - właśnie dlatego że silniejsi Świadkowie pomagali słabszym.



#68892 Statystyki: nieochrzczeni głosiciele

Napisano przez Fly on 2007-07-10, godz. 16:54 w Obowiązki teokratyczne

Ale w czym w ogóle widzicie problem? Statystyki są liczone tak jak są i nikt niczego nie naciąga. Najwyższa liczba głosicieli to najwyższa liczba głosicieli, a średnia to średnia. Nikt nic nie zawyża i nie zafałszowuje. A to że Adelfos chciałby żeby ŚJ liczyli głosicieli wg JEGO metody to JEGO problem.



#122047 Sąd ostateczny ,śmierć przez zatracenie a miłosierdzie Boga

Napisano przez Fly on 2009-07-06, godz. 19:46 w Tematyka ogólna

do obrońców Boga: mam wrażenie że oddajecie Bogu niedźwiedzią przysługę, podobnie jak 3 przyjaciele Hioba. Ja bym nie chciał takich obrońców.



#109048 kilka pytań

Napisano przez Fly on 2008-12-24, godz. 18:23 w Tematyka ogólna

Cześć. Analogia między Organizacją a Wielkim Bratem i Partią z ksiażki Orwella jest faktycznie uderzająca.
I w ogóle witaj na forum.



#108364 wielka kampanija w niebie

Napisano przez Fly on 2008-12-15, godz. 20:56 w Tematyka ogólna

Właśnie czekałem, że ktoś się na to powoła. I się nie pomyliłem. Owszem dopuszczano możliwość, że wielki tłum to drugie owce. Ale jak to wtedy tłumaczono. Czy ma ktoś dostęp do wytłumaczenia owej wielkiej rzeszy z przed roku 1935?

Kolega powyżej podał ci źródło.
Chociaż i tak uważam, że albo się zgrywasz albo przeprowadzasz jakąś prowokację. I nie chodzi mi tylko o ten wątek.



#108341 wielka kampanija w niebie

Napisano przez Fly on 2008-12-15, godz. 16:33 w Tematyka ogólna

Ja jakoś widzę konsekwentnie naukę o tym, że drugie owce zamieszkają ziemię. Może raz czy dwa, ktoś sugerował że może tak mogłoby być, ale nie, że tak mówi Biblia.
Strażnica z roku 1986, nr 23 s. 28 podaje "większość ma nadzieję życia wiecznego w ziemskim raju, nie wywołuje wśród nich żadnych rozłamów" chodzi drugie owce. A więc nie w niebie!

A znasz Strażnice starsze niż z roku 1986? Np. z 1934?



#119954 Co o niej sadziecie?

Napisano przez Fly on 2009-06-03, godz. 20:21 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Powiem szczerze, ze kiedys jak nie wiedzialem, ze jest ona jechowa ...

I jak nie nazwać takiego debilem? Wybacz JB, ale nie mogłem się powstrzymać.



#109864 Podirytowany faktem nieuchronnego zbliżającego się końca świata.

Napisano przez Fly on 2009-01-03, godz. 12:57 w Tematyka ogólna

A ja myślę, że najbardziej żałosne jest że autor tego wątku i później komentujący klakier "barcaforever" to jedna i ta sama osoba - zarejestrowała 2 konta w ciągu 5 minut. To chyba niezgodne z regulaminem?



#109848 Podirytowany faktem nieuchronnego zbliżającego się końca świata.

Napisano przez Fly on 2009-01-03, godz. 11:35 w Tematyka ogólna

Myślę, że trafiłeś nie na to forum. Poza tym "Jehowy" piszemy dużą literą.



#24552 "gdyby Jezus nie zmartwychwstał" ale złożył okup?!

Napisano przez Fly on 2006-04-15, godz. 16:50 w Tematyka ogólna

Sebastianie, dobrze znasz odpowiedź na swoje pytanie. Możesz jej sam udzielić.



#24557 "gdyby Jezus nie zmartwychwstał" ale złożył okup?!

Napisano przez Fly on 2006-04-15, godz. 17:02 w Tematyka ogólna

Sebastian pyta dlaczego ŚJ obchodzą pamiątkę śmierci Jezusa a nie obchodzą rocznicy jego zmartwychwstania. Sebastian był ŚJ i świetnie zna odpowiedź na to pytanie. Czekam więc aż na nie odpowie...
Sebastian, wystarczy sama odpowiedź, bez komentarza.



#92108 dlaczego?

Napisano przez Fly on 2008-05-20, godz. 20:33 w Ogólne

Dlaczego chrześcijanie wsuwają wieprzowinę? Bo nikt im nie zabronił i nie powiedział że to nieczyste mięso. Księga mojżeszowa (cała piątka) nie dotyczy chrześcijan tylko żydów.
BTW ostatnio pewien gorliwy muzułmanin wytłumaczył mi dlaczego świnia jest zwierzęciem nieczystym. Podobno Koran o tym wspomina. Czy potwierdzasz?



#61944 Bułgaria: akcje przeciw zgromadzeniom ŚJ

Napisano przez Fly on 2007-05-04, godz. 09:38 w Nowości z kraju i zagranicy

Takie akcje to darmowa i skuteczna reklama dla Organizacji. A szeregowi Swiadkowie utwierdzą się w przekonaniu że są na właściwej drodze, bo cierpią prześladowania.



#65044 "Pytania czytelników", ich specyfika i tematyka

Napisano przez Fly on 2007-06-04, godz. 13:18 w Obowiązki teokratyczne

A ja nie przypominam sobie zbyt wielu pytań na temat seksu w ostatnich latach.



#65055 "Pytania czytelników", ich specyfika i tematyka

Napisano przez Fly on 2007-06-04, godz. 14:56 w Obowiązki teokratyczne

Na użytek forum przeprowadzę badanie na podstawie roczników z ostatnich 5 lat.
Na jutro powinno być gotowe :)

Padre, dobry pomysł. Tylko co rozumiemy przez dużo albo często? Kilka pytań na pewno będzie, sam pamiętam przynajmniej jedno dot. tego co jest a co nie jest rozpustą, czyli za co można wylecieć a za co dostać tylko upomnienie. To był taki długi artykuł na 2 strony.



#29202 matka Jezusa

Napisano przez Fly on 2006-05-23, godz. 19:02 w Tematyka ogólna

dlaczego swiadkowie nie wierza w Marie jako matke Boga

njapierw musieli by uwierzyć w Jezusa

Po dwóch dniach and wymyślił...
Urzekła mnie twoja odpowiedź.