Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Fly

Odnotowano 654 pozycji dodanych przez Fly (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-04 )



Sort by                Order  

#96821 Czas trwania Niedzielnego zebrania

Napisano przez Fly on 2008-07-17, godz. 15:51 w Obowiązki teokratyczne

Nie przypominam sobie zmiany dot. studium Strażnicy. Chyba nadal jest 60 minut tak jak było. ?



#113156 "Świadkowie Jehowy wobec polityki USA, syjonizmu i wolnomularstwa"

Napisano przez Fly on 2009-02-06, godz. 18:52 w Książki na temat ŚJ

:o
Mówisz, Kloo, że to ważna książka? Taaak...



#123511 Dlaczego mam tylko jedną gwiazdkę i poziom reputacji -1

Napisano przez Fly on 2009-08-04, godz. 20:23 w Do administratorów...

Luke, masz punkcik ode mnie. Powinieneś w tym momencie wyjść na zero. :)



#114025 RPA: Zgoda sądu na ratującą życie transfuzję dla dwunastolatki

Napisano przez Fly on 2009-02-23, godz. 19:01 w Kwestia krwi

Sztokholmski.



#20544 7 błedów

Napisano przez Fly on 2006-03-06, godz. 13:24 w Tematyka ogólna

a który z tych artykułów jest najsłabszy albo najbardziej kontrowersyjny?

myślę że "izolacjonizm", bo niechęć do zabijania na wojnie jest czymś oczywistym, szkoda że niezbyt powszechnym

Mysle, ze Arturowi chodzilo o punkt 3 - satanizm, ktory doczekal sie juz nawet znaku zapytania. Mam racje? :rolleyes:



#73502 Kłamstwo vs. pomyłka

Napisano przez Fly on 2007-08-13, godz. 19:24 w Tematyka ogólna

KJT, pomyłką i to wielką jest to co tu piszesz na temat Olo. Poczytaj trochę jego postów zanim go zaczniesz oceniać, bo bardzo się mylisz w swej ocenie.



#19776 Proroctwo o 40 latach spustoszenia Egiptu

Napisano przez Fly on 2006-02-27, godz. 18:28 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Podbijam temat. Sam kiedyś się nad tym zastanawiałem i próbowałem szukać w źródłach historycznych, ale nic nie znalazłem. A to bardzo ważna kwestia. Spełnienie proroctwa może świadczyć o Bożym natchnieniu Biblii, a brak spełnienia o braku natchnienia.
Oto co znalazłem w Insight... ("esencja" na końcu - pogrubiona)

At Ezekiel 29:1-16 a desolation of Egypt is foretold, due to last 40 years. This may have come after Nebuchadnezzar’s conquest of Egypt. While some commentaries refer to the reign of Amasis (Ahmose) II, the successor of Hophra, as exceedingly prosperous during more than 40 years, they do so primarily on the testimony of Herodotus, who visited Egypt over a hundred years later. But as the Encyclopaedia Britannica (1959, Vol. 8, p. 62) comments on Herodotus’ history of this period (the “Saitic Period”): “His statements prove not entirely reliable when they can be checked by the scanty native evidence.” The Bible Commentary by F. C. Cook, after noting that Herodotus even fails to mention Nebuchadnezzar’s attack on Egypt, says: “It is notorious that Herodotus, while he faithfully recorded all that he heard and saw in Egypt, was indebted for his information on past history to the Egyptian priests, whose tales he adopted with blind credulity. . . . The whole story [by Herodotus] of Apries [Hophra] and Amasis is mixed with so much that is inconsistent and legendary that we may very well hesitate to adopt it as authentic history. It is by no means strange that the priests should endeavour to disguise the national dishonour of having been subjected to a foreign yoke.” (Note B., p. 132) Hence, while secular history provides no clear evidence of the prophecy’s fulfillment, we may be confident of the accuracy of the Bible record.



#61944 Bułgaria: akcje przeciw zgromadzeniom ŚJ

Napisano przez Fly on 2007-05-04, godz. 09:38 w Nowości z kraju i zagranicy

Takie akcje to darmowa i skuteczna reklama dla Organizacji. A szeregowi Swiadkowie utwierdzą się w przekonaniu że są na właściwej drodze, bo cierpią prześladowania.



#24557 "gdyby Jezus nie zmartwychwstał" ale złożył okup?!

Napisano przez Fly on 2006-04-15, godz. 17:02 w Tematyka ogólna

Sebastian pyta dlaczego ŚJ obchodzą pamiątkę śmierci Jezusa a nie obchodzą rocznicy jego zmartwychwstania. Sebastian był ŚJ i świetnie zna odpowiedź na to pytanie. Czekam więc aż na nie odpowie...
Sebastian, wystarczy sama odpowiedź, bez komentarza.



#24552 "gdyby Jezus nie zmartwychwstał" ale złożył okup?!

Napisano przez Fly on 2006-04-15, godz. 16:50 w Tematyka ogólna

Sebastianie, dobrze znasz odpowiedź na swoje pytanie. Możesz jej sam udzielić.



#74253 Z pamiętników Rudolfa Hössa

Napisano przez Fly on 2007-08-17, godz. 12:28 w Książki na temat ŚJ

Nie dowierzali temu iż np. świadkowie wywierali presję psychiczną na tych co podpisywali zerwanie z organizacją, że uważali iż Żydzi słusznie cierpią czy też że np. Himmler brał świadków jako przykład dla SS-manów. Skoro się pare osób dziwiło i niedowierzało tzn. że ta wiedza nie jest chyba taka powszechna...

1. Gdzie tam jest o Żydach?
2. Co w tym dziwnego że Himmler przedstawiał swoim ludziom postawę wroga jako wzór? Uważam, że to dość częste, wręcz normalne zachowanie widoczne i na wojnie i w sporcie i w biznesie. Wszędzie gdzie istnieje rywalizacja.
3. Co do presji psychicznej - osobiście jestem pewien że taka była i mnie to nie dziwi. Może "twoich ŚJ" dziwiło; nie wiem. Oni pewnie nie nazwali by tego presją psychiczną tylko próbą ratowania współwyznawcy przed zatraceniem.

Uważam że generalnie Hess potwierdza to co ŚJ mówią i piszą o swojej historii i postawie podczas wojny. "Brakujacy fragment" również.



#74241 Z pamiętników Rudolfa Hössa

Napisano przez Fly on 2007-08-17, godz. 12:00 w Książki na temat ŚJ

Może dla Ciebie nic, dla mnie sporo wobec tego co miałem okazję czytać. Sami śJ mówią jak to było pieknie i cyzm się wyróżniali, a kiedy niedawno w kilku rozmowach podsunąłem tylko z tej książki dwa, trzy wątki nie chcieli wierzyć... Więc może coś ta wiedza jednak wnosi dla samych śJ, może... ;)


Nie odpowiedziałeś na proste pytanie. Nie wiem dlaczego.
Jedyny podtekst w moim pytaniu był taki, że ja rzeczywiście nie widzę w tym brakującym fragmencie niczego co by wykraczało poza moją wcześniejszą wiedzę nt. historii Świadków Jehowy podczas II WŚ.
W co nie chcieli ci uwierzyć ŚJ? Że jakaś ich część podpisywała oświadczenie o wyrzeczeniu się religii a potem to oświadczenie wycofywała? To jest oczywisty fakt i nie wydaje mi się żeby kogoś miał dziwić.
Chyba tylko o to może chodzić, ale jeżeli nie, to poważnie - nie wiem o co biega.



#74219 Z pamiętników Rudolfa Hössa

Napisano przez Fly on 2007-08-17, godz. 10:41 w Książki na temat ŚJ

Pojawia się pytanie. Czy to tylko przypadek, że w e-booku zniknęła akurat ta część? Przypadki podobno są tylko w gramatyce...

Ogólnie rzecz biorąc z tej książki dowiedziałem się tych rzeczy o śJ o których nie wypowiadało się WTS.

Tak więc dotrzymałem słowa Hubercie i życzę miłego czytania. B)


A czym wg ciebie wyróżnia się ten wycięty fragment? Co nowego wnosi do naszej wiedzy o zachowaniu Świadków w czasie wojny?



#70780 Kwiatki publikacji WTSu

Napisano przez Fly on 2007-07-22, godz. 18:04 w Humor

To jest wyraz miłości w wydaniu WTS. - Brrrrr, to koszmarne.

Nie, to nie jest koszmarne. To najwyżej zabawne i świadczy o poczuciu humoru i wyobraźni autora. Ale ŚJ tak nie rozmawiają. Nikt normalny nie zrozumiałby słów ze Strażnicy w taki sposób jak zaprezentowany wyżej.



#113739 ŚJ -strona prywatna

Napisano przez Fly on 2009-02-16, godz. 19:55 w Strony Świadków Jehowy

Dziwne, ale chyba jeszcze nikt nie podawał tego adresu: http://syc.republika.pl.
Polecam zwłaszcza dział Opowiadania. Naprawdę oryginalne...

EDIT: Ups... a jednak już było. No to odświeżę wątek. I naprawdę polecam Opowiadania. Zwłaszcza ten rozdział o Armagedonie.



#74502 Inspiracje doktryny ŚJ.

Napisano przez Fly on 2007-08-18, godz. 12:42 w Tematyka ogólna

KJT, to ciekawe co piszesz, ale musisz też wiedzieć, że ŚJ nie twierdzą że wszystko wymyślili sami. To oczywiste i można nawet przeczytać w książce "ŚJ - głosiciele Królestwa", że Russella inspirowały np. nauki adwentystów i paru XIX-wiecznych teologów.



#134281 Rwanda: Nauczyciele ŚJ odmówili udziału w Ingando

Napisano przez Fly on 2010-07-18, godz. 11:56 w Nowości z kraju i zagranicy

A ja rozumu.

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

Nocka, to głupie co napisałaś, wiesz? Dlaczego zyczysz rozumu ludziom, którzy odmówili udzialu w imprezie, ktora de facto sprowadza się do dwutygodniowego prania mozgu przez partię rządzącą?



#39781 Czy istnieje krytyka Masonerii?

Napisano przez Fly on 2006-10-31, godz. 19:07 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

W Watchtower Library niemal nic nie ma, są tylko krótkie wzmianki, ale nie krytyczne. Dziwne; myślałem, że będzie choć jeden artykuł na temat.



#109734 Powtórka z historii

Napisano przez Fly on 2009-01-02, godz. 13:41 w Kwestia krwi

A propos pierwszego postu w tym wątku: Każde mignięcie światła kosztowało życie czyichś ojców, matek, braci i dzieci... Ech, szkoda gadać.



#40717 Hbr 11:16

Napisano przez Fly on 2006-11-12, godz. 11:05 w Przekład Nowego Świata

Pierwszy raz gdy czytałem przekład NW to wzbierało mnie na wymioty i dlatego uważam ten przekład za cybernetyczny bełkot źle zaprogramowanego MEPS-a.
Pewnie z Greki też MEPS tłumaczył i mamy teraz piątą wodę po kisielu. :D :D :lol:


A czy ty wiesz wogóle co to ten MEPS jest? Podpowiem ci: nie wiesz. Zresztą nie tylko tego...



#77053 zapytaj.wiara.pl

Napisano przez Fly on 2007-09-25, godz. 19:27 w Strony neutralne

Wspaniałe pytania :). Dużo mówią o naszym społeczeństwie.



#65044 "Pytania czytelników", ich specyfika i tematyka

Napisano przez Fly on 2007-06-04, godz. 13:18 w Obowiązki teokratyczne

A ja nie przypominam sobie zbyt wielu pytań na temat seksu w ostatnich latach.



#28898 Dlaczego Armagedon?

Napisano przez Fly on 2006-05-21, godz. 06:24 w Tematyka ogólna

GÓRA czy RÓWNINA? O górze nigdy nie słyszałem



#30647 kuzynka papieża

Napisano przez Fly on 2006-06-06, godz. 10:14 w Nowości z kraju i zagranicy

Pewna kuzynka papieża ma obecnie 78 lat, nazywa się Steffie Brzakovic i jest... Swiadkiem Jehowy. Mieszka obecnie w Australii. Mam ciekawy artykuł po angielsku na jej temat zawierający ciekawą rozmowę z kuzynem Ratzingerem. Niestety mam tylko skan jednej strony i nie wiem z jakiej gazety pochodzi artykuł. Wygląda jednakowóż wiarygodnie. Ktoś chce?
A oto fragment w moim tłumaczeniu:
"Powiedziała, że różnice religijne w jej rodzinie powodowały frustracje, ale papież zachęcił ją do podążania drogą jej wiary.
'Powiedział mi: wykonujecie dzieło, które my powinniśmy wykonywać' nadmieniła, odnosząc to do działalności misjonarskiej swego kościoła.
'Powiedział: "macie sale, które nie są okazałe, ale są pełne. My mamy katedry, kościoły i bazyliki, ale są one puste."'"
-----------------
Sorry, nie wiedzialem, ze to juz bylo. A wydawalo mi sie, ze przegladalem wszystkie ciekawsze watki...



#117939 Afera w Biurze Oddziału na Fidżi

Napisano przez Fly on 2009-04-28, godz. 18:43 w Obowiązki teokratyczne

Nie słyszałem, ale to bardzo dobry przykład pokazujący wady zarządzania przez cele. :rolleyes: Tak właśnie działają "motywacyjne" premie - przynoszą na koniec firmie więcej złego niż dobrego.