Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Iam

Odnotowano 622 pozycji dodanych przez Iam (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-14 )



Sort by                Order  

#138598 moja ukochana/mój ukochany jest ŚJ

Napisano przez Iam on 2010-10-14, godz. 08:11 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Nie za bardzo pasuje mi informacja że ona jest ŚJ.

Nie można długo ukrywać miejsca zamieszkania gdy jest się znanym w zborze (wychowanym, mającym rodzinę).

A może ona jest tylko wychowana ale nie ochrzczona. Takie przypadki znałem. Pytałeś ją o chrzest?



#138407 moja ukochana/mój ukochany jest ŚJ

Napisano przez Iam on 2010-10-10, godz. 19:52 w Zwyczaje Świadków Jehowy

A ja ci odpowiem troszkę inaczej.

Tak prosto z mostu, sam nigdy bym takiej kobiety za żonę nie chciał. Artur bardzo dosadnie to określił - hipokryzja.

Zauważ , a może to widzisz, ona jest niestała, zbyt chwiejna, słaba psychicznie - może z problemami depresyjnymi. No i przygotuj się na to że długo nie da sie ukrywać łamania prawa Bożego w taki sposób. Starsi zboru sie dowiedzą a to bedzie ją "bolało". Będą chcieli z nią rozmawiać i będzie musiała wybrać albo "spanie" z tobą albo służenie Bogu.

Nie, nigdy bym się nie związał z osobą zakłamaną. Jaka pewność że kiedyś nie zacznie kłamać mnie, jeśli teraz kłamie Boga i współwyznawców.
Ładujesz się w wielkie tarapaty, chociaż ty tez kryształowy nie jesteś. No ale o tobie nie będę pisał.
Moja siostra przestała być ŚJ i wyszła za katolika niestety rodzi to problemy mimo że ona robi to co on chce. Zawsze jakaś zadra pozostanie.
A ty czy będziesz bronił swoją żonę przed swoimi rodzicami, a może w twoim małżeństwie rządzić będzie twoja mama?



#139211 moja ukochana/mój ukochany jest ŚJ

Napisano przez Iam on 2010-10-22, godz. 07:34 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Gdybym próbowała zniszczyć jego światopogląd ,zniszczyłabym również niestety jego. To cały jego świat.


To fajnie że rozumiesz tą sprawę właśnie tak. Rzadko kto to rozumie.

Jednakże trudno mi dopuścić do siebie myśl ,jak ciężka będzie nasza przyszłość... Wydaje mi się ,że będziemy walczyć o wychowanie dzieci, o kształtowanie ich światopoglądów. Z tego będą wynikać nasze kłótnie ...i małżeństwo się rozpadnie.


Natomiast jeśli masz takie nastawienie to lepiej podaruj sobie tą "MIŁOŚĆ". Bo po rozwodzie będziesz żałować zmarnowanych lat i życia, a jeśli zakładasz że będą dzieci to je strasznie skrzywdzisz.

Co jeszcze mnie zastanawia? Otóż jak powszechnie wiadomo nie można kochać się przed ślubem. ŚJ przestrzegają tego, jednak mój chłopak nie. Nie doszło do stosunku ,ale pierwsze "kroki w chmurach" są za nami. Co o tym sądzić? Jest porządnym ŚJ ,człowiekiem z zasadami ,a ma taką słabość? Co o tym sądzicie?


Na to odpowiedział ci Artur. Ja tylko dodam że niby jeszcze nie jest za daleko, ale aby nigdy nie było a potem wyrzuty sumienia, rady a Strażnicy są tak daleko idące.

Mam dla ciebie tylko jedną przestrogę. Mówi się że mężczyźni myślą, no wiesz czym. Ale po czasie uruchamiają umysł i może wtedy być problem.
A odnośnie "stanowiska" nie problem, największym przywilejem i "stanowiskiem" w organizacji Bożej jest bycie ŚJ, a tego nikt mu nie zabierze jeżeli tylko sam się tego nie pozbawi nielojalnym postępowaniem względem naszego Stwórcy. To było takie małe sprostowanie słów Artura.



#141520 moja ukochana/mój ukochany jest ŚJ

Napisano przez Iam on 2010-12-05, godz. 22:12 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Masz problem. Ale chyba nie religijny.



#142008 moja ukochana/mój ukochany jest ŚJ

Napisano przez Iam on 2010-12-29, godz. 13:58 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Najciekawsze jest to, że wg starszych z mego byłego zboru nadal mam żonę, tę która mnie zdradziła... Żenada...


Taki drobiazg, jeśli nastąpiła zdrada, nie istotne teraz z której strony a nie przebaczono jej to związku nie ma, nie ma małżeństwa, więc nie masz żony.



#141990 moja ukochana/mój ukochany jest ŚJ

Napisano przez Iam on 2010-12-25, godz. 21:33 w Zwyczaje Świadków Jehowy

jedna, szybka odpowiedź:
niech was wszystkich szlag trafi, cholerni Świadkowie Jehowy!
wszystko zniszczą, splugawią, zdepczą i jeszcze tak wszystko poprowadzą, że to Ty człowieku poczujesz sie winny całemu rozpadowi
niech was wszystkich szlag!
życzę wszystkiego co najgorsze całej tej sekcie, niech zaden z nich nigdy, przenigdy nie znajdzie szczęscia i spełnienia, w niczym!
Tak z okazji Bożego Narodzenia życzenia ślę


Oj, tak mi smutno. A tak starałem sie nic złego ci nie zrobić. Jeśli doznałaś jakiejś krzywdy ode mnie to wybacz proszę i szczerze przepraszam.



#136379 moja ukochana/mój ukochany jest ŚJ

Napisano przez Iam on 2010-08-30, godz. 20:49 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Dyskutować o aspektach wychowania w rodzinie ŚJ raczej nie ma sensu bo do niczego nie dojdziemy.

Jeśli ci z nim źle i uważasz go za tyrana to uciekaj, jako mężczyzna powiem ci że jesteśmy trudno urabialni, raczej nie licz że on sie szybko i bardzo zmieni.

Może doświadczenia z innymi coć dadzą. Może znajdziesz tego jedynego.

Powodzenia.



#138501 moja ukochana/mój ukochany jest ŚJ

Napisano przez Iam on 2010-10-12, godz. 12:57 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Dlaczego zakłamanie donosisz tylko do osoby tej dziewczyny? Przecież patrząc na sprawę z tej perspektywy OBOJE są zakłamani lub jak woli lord "nie są krystaliczni".Również Artur używając słowa "hipokryzja" odniósł się do ich obojga.


Deczko wyżej o tym mówiłem. I zgadzam sie z tobą.

Napisałem tak, skupiając się na kobiecie, bo pytał on właśnie o to co ma "zrobić z nią" . Pytał niejako o kobietę, więc mu odpowiedziałem jak ja widzę sprawę związanie się z taką kobietą.

Jeśli sie zwiążą to obydwu będę współczuł. Obym się mylił.



#136287 moja ukochana/mój ukochany jest ŚJ

Napisano przez Iam on 2010-08-29, godz. 16:18 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Przeczytaj sobie artykuł słoiczek.

http://www.gazetagor... 16_2010_10.pdf

Może troszkę cię naprowadzi na inne tory.

A co do twojego faceta. On jest facet, myśli inaczej niz kobieta, inaczej mówi albo raczej wyraża swoje uczucia, odczucia, myśli, inaczej czuje - po prostu jest inny niz ty. I TAK JEST Z KAŻDYM FACETEM.

Nie istotne w jakiej religii został wychowany. Ważniejsze może byc to w jakiej rodzinie, w jakim środowisku. Sama mówisz że nie jest ŚJ czyli że nie musi podzielać poglądów na "podporządkowanie" kobiety.

Dobrą radę już ci dano. Znajdź dobrą chwilę na szczerą, ciepłą i życzliwą rozmowę.

I pamiętaj on nie jest żadnym szowinistą, bo jeśli myślisz że on szowinista to zmień faceta.



#141457 "Niektórzy z was są strasznie tendencyjni. Co was tak zaślepia, co wami k...

Napisano przez Iam on 2010-12-03, godz. 18:48 w Oceń forum

Iam,
gdyby święta organizacja zapisała się do Biblioteki przy ONZ i sobie z niej korzystała, i po lekturze gazetowego artykułu nadal została zapisana do Biblioteko bo przeciez ma prawo niebyłoby tematu.

Ale po artykule nagle wypisuje się tłumacząc że zmieniły się zasady przynalezności do tej biblioteki i teraz sumienie im nie pozwala należec bo musieliby podpisac że popierają ONZ. ONZ na swoich stronach prezentuje że nie zmieniły się żadne zasady a wniosek z podpisaniem deklaracji poparcia dla ONZ już podpisali dawno , niemniej nie mieli powodu się wypisywac bo NIE ULEGŁY ZMIANIE żadne zasady poparcia dla ONZ.....

NA ZŁODZIEJU CZAPKA GORE

Gdyby wszystko było ok nie wypisywaliby się

CZY TOK MOJEJ ARGUMENTACJI JEST DLA CIEBIE ZROZUMIAŁY?

na marginesie....
ciekawie działa wyprany mózg. Wydaje się, że jesli obali choć jedno słowo z 200 słów jest zwycięzca i prawda jest po jego stronie...... ale to złudzenia......


Brawo qwerty, a już myślałem że nigdy nie dojdziemy do wspólnych wniosków. Chociaż i tak nie wierze że za dwa dni nie będziesz pisać i myśleć tak samo jak poprzednio, czyli przed ta dyskusją.

Tak zrobili jakiś błąd, w czym jest sęk nie wiem. Nie wiem co w tych deklaracjach było. Ale dla mnie to żadna afera ale jakaś "pierdoła".

Ja to widzę mniej więcej tak: Korzystali z danych bez problemu. Potem trzeba było nagle zostać NGO. Albo zasady były deczko inne albo ktos "nie dowidział" się niczego złego w podpisał papierki. Po co biegać do biblioteki skoro można siedzieć przed kompem. Przecież każdy z nas lubi sobie życie upraszczać. Po kilku latach ktoś zrobił z tego "aferę" i dmuchając na zimne wypisali się. Może rzeczywiście zasady się deczko zmieniły albo lepiej sie im przyjrzano i coś nie tak zobaczyli. Ale dla mnie to było zachowanie w stylu "nie gorszenia sumienia słabych".

Tak jak dyskusje czy można po służbie iśc na piwo. Kiedyś w zborze w Nysie rozmawiałem o tym ze starszym. Niby nic w takim zachowaniu złego ale poco postronnych gorszyć.



#141253 "Niektórzy z was są strasznie tendencyjni. Co was tak zaślepia, co wami k...

Napisano przez Iam on 2010-11-27, godz. 19:29 w Oceń forum

[...] a czy ja powiedziałem że nie zrobili nigdy żadnego błędu. Nie wnikam aż tak bardzo w sprawę, dla mnie to pryszcz z którego ty robisz aferę w dodatku przedstawiając ją w wypaczony sposób (tak delikatnie to ujmując).

"Akceptując swoją przynależność do DPI, organizacja zgodziła się akceptować wymagane do tego kryteria" No i co z tego, chcąc zapisać się do jakiejkolwiek biblioteki też muszę zaakceptować wymagane do tego kryteria. To przecież oczywiste.

"
włącznie ze wsparciem" Ze wsparcie czego lub kogo i jak. Wiesz to?

"okazywaniem szacunku dla zasad Karty Narodów Zjednoczonych" OK, szanuje ONZ, szanuje prezydenta, godła i flagi narodowe, nawet papieski, bo szanuje papieża i wszystkich przywódców religijnych, szanuje też cudze miejsca kultu i symbole religijne - tak jak pierwsi chrześcijanie. Patrz wzór Pawła.


"
akceptowaniem zobowiązań i środków jakimi prowadzone są efektywne programy informacyjne w okręgach wyborczych i dla szerokiej publiczności na temat działań ONZ" No może z tym bracia mieli jakiś problem bo zdanie jest tak ogólnikowe że nie wiadomo konkretnie o co chodzi. No chyba że ty qwerty to wierz.

Przeczytałem 3 razy i nie wiem co podpisali ale wiem że nie było żadnej mowy o popieraniu ONZ ale działalność DPI i "
efektywne programy informacyjne w okręgach wyborczych i dla szerokiej publiczności na temat działań ONZ"
Tyle z tego wyczytałem. Ty zapewne dużo więcej, tylko że ja czytam te czarne, tego białego jeszcze nie umie. ;)


Czytam kolejny twój wpis i "włącznie z poparciem i szacunkiem dla zasad Statutu ONZ" . No to wreszcie co - poparcie czy wsparcie bo dla mnie to dwie różne sprawy.



#141224 "Niektórzy z was są strasznie tendencyjni. Co was tak zaślepia, co wami k...

Napisano przez Iam on 2010-11-26, godz. 22:46 w Oceń forum

IAM ZAPISALI SIĘ!!!!!!!!

[...] Zapisali się tylko gdzie. DO ONZ czy do " do Departamentu Informacji Publicznej (DPI)" Na prawdę nie widzisz w tym żadnej różnicy?

Wiesz qwerty, nie należę do KK i nie popieram go ale jadłem kiedyś obiad na plebani zaproszony przez proboszcza. Czy to dla ciebie oznacza że jestem katolikiem?

A gdybym tak leżał w szpitalu wojskowym czy to by oznaczało że popieram wojny?

Ktoś już tu kiedyś powiedział co jest gorsze od faszyzmu.:)
[...]

To długo ujeżdżali tą Bestie...heh
Szkoda, że jeszcze nie zapisali się do biblioteki Watykańskiej?
JP II dałby im biały różaniec :D

Na prawdę widzisz cos złego w korzystaniu z biblioteki Watykańskiej?

Może też nie powinniśmy kupować ziół O.Grzegorza, piwa ......



#141461 "Niektórzy z was są strasznie tendencyjni. Co was tak zaślepia, co wami k...

Napisano przez Iam on 2010-12-03, godz. 21:48 w Oceń forum

--------------------------------------------------------------------------------
czyli zapisując się do tej biblioteki, swiadkowie zobowiązali się do
•promowania wiedzy i rozprzestrzeniania informacji o zasadach i działalności ONZ
•rozprzestrzeniania informacji na temat pracy ONZ
•złożenia raz na cztery lata raportu dotyczącego prowadzonej działalności związanej z ONZ
ciekawe czy Jezus zapisałby się do takiej biblioteki......


No i co w tym złego. Może CK widzi cos w tym ale ja nie.

Przecież sie pisze że w ONZ był papież i powiedział to i tamto. I to dowód że Babilon współpracuje z Bestią.
Że w związku z grypą departament ONZ .... i to spełnia proroctwo o zarazach.
Że błękitne hełmy ... i tak spełnia sie proroctwo o wojnach.

Powyższe przykłady oczywiście zmyśliłem ale to cos ma zilustrować.

"Dz 15:5 NS "Lecz niektórzy z tych, co należeli do sekty faryzeuszy, a uwierzyli" Zobacz Jezus nawet faryzeuszy do siebie pociągnął.

Chyba inaczej rozumiemy określenie Szkarłatna Bestia odnośnie ONZ. Każdy rząd ludzki w Biblii jest przedstawiony jako bestia, czyli dzikie zwierzę. Ale o tym może innym razem.



#136180 "Niektórzy z was są strasznie tendencyjni. Co was tak zaślepia, co wami k...

Napisano przez Iam on 2010-08-27, godz. 19:42 w Oceń forum

Iam , wg mnie to się dusisz jako śJ , jesteś twórczy , chcesz poznawać świat i ludzi ale masz ograniczenia dotyczące wierzeń i jesteś tego świadomy , znasz dobrze Biblię . Podam Ci parę wersetów 1/Przypowieści Salomona 29:23 , 2/Przypowieści Salomona 2:6 , 3/ Księga Kaznodziei Salomona 12:8 , 4/List Pawła do Galacjan 5:22-23 . Znasz dobrze Biblię ale wierzysz w WTS , wiesz o tym , ze WTS "POPEŁNIAŁO BŁĘDY" ale się z tym godzisz ? , chyba , że nie wiesz ? . Zostawiam temat otwarty , sam stwierdziłeś , że lubisz poznawać historię . :)


Gdyby nie ŚJ i wcześniejszy ruch Badaczy to ani ja ani wielu z was nie miało by pojęcia o tym co zawiera Pismo Święte.

A po drugie nie poznałem jeszcze żadnej innej grupy religijnej, która by tak pokornie przyznawała sie do błędów i sama sie korygowała. To w co wierzę jest proste, logiczne i spójne. Ogrom wiedzy jest tak duży że niewielu pamięta wszystko i to mnie pociąga i utwierdza o słuszności wyboru.



#135032 "Niektórzy z was są strasznie tendencyjni. Co was tak zaślepia, co wami k...

Napisano przez Iam on 2010-08-04, godz. 19:33 w Oceń forum

Dosiu, chyba cię lubię.

A tak swoją droga, droga. Może źle skojarzyłem ale wydawało mi się że masz kogoś w rodzinie będącego ŚJ,
Czy się mylę.?



#135194 "Niektórzy z was są strasznie tendencyjni. Co was tak zaślepia, co wami k...

Napisano przez Iam on 2010-08-07, godz. 21:02 w Oceń forum

The Watchtower z 1 maja 1961, s.273 (Strażnica nr13 z 1963, s.11)



To poniżej jest najlepsze :lol:
The Watchtower z 15 maja 1964, s.305 (Strażnica nr22 z 1964, s.8)


Pozdrawiam cieplutko

Dosia


Niestety moja droga, w strażnicy nr 13 z 1963 roku s.11 nie ma tych słów. To ostatnia strona z Pytaniami czytelników: " Co zawierała skrzynia przymierza"

To poniżej jest najlepsze :lol:
The Watchtower z 15 maja 1964, s.305 (Strażnica nr22 z 1964, s.8)


I znowu nic. Strażnica nr 22 z 1964 roku na stronie 8 zamieściła artykół "Lojalność wobec organizacji Jehowy" opowiada S.A. Liwag. Nie znalazłem tego cytatu. Sorry.

niejeden taki jak ty tutaj wpadał, niejeden kłamał i próbował bronic WTS, niejeden robił bagno i kolejne przekrety co do waszej prawdziwosci, i wszyscy w koncu odpadli i pod naporem faktów postanowili zniknąć - odliczanie czas zacząć, ile wytrzyma iam.


p.s. wciaz mi nie odpowiedziales na pare pytan


A czy muszę? Może mi się nie chce.

(Strażnica nr6 z 1961, s.15)


(Strażnica nr16 z 1965, s.3)



I znowu pudło, Strażnica 6 z 1961 strona 15 artykuł "Udział w dobrobycie ludu Bożego" nie znalazłem tego cytatu.

A tak na marginesie cytuj proszę większe fragmenty zawierające jakis werset, łatwiej wtedy sie szuka. Możesz tak?


(Strażnica nr16 z 1965, s.3) tu artykuł z ponumerowanymi akapitami, może tak podała byś chociaż akapit, bo druk mały, papier pożółkły, jakość druku kiepska oczy mi siądą. Nie bądź okrutna. To jak podasz ten akapit?



#140986 "Niektórzy z was są strasznie tendencyjni. Co was tak zaślepia, co wami k...

Napisano przez Iam on 2010-11-22, godz. 18:45 w Oceń forum

Oj! Juz Lam dopilnuje by po Armagedonie Twoje truchlo Rhundz zostalo na polu najdluzej :D

Nie wypada! Lama?! Logiką?!

Pozdrawiam


To żeś mnie rozbawił. A miałem taki ciężki dzień. Troszkę śmiechu wieczorem sie przyda.

Wiele argumentów "waszych" jest po prostu albo śmiesznych ( Fundusze- popieranie karteli tytoniowych, biblioteka ONZ- należenie do Bestii) albo bardzo tendencyjne. Trudno mnie jest przekonać do czegoś innego jeśli wcześniej przekonałem sie do czegoś. Ja po prostu nigdy nie przyjmowałem nauk ŚJ bezkrytycznie, mnie nie wychowano, ja jako prawie dorosły sam sie przekonałem że to prawda i długo i z wieloma na jej temat dyskutowałem. Rok pionierowałem w Nysie, tym tyglu religijnym. Jeździłem na ośrodki i różne opcje religijne spotykałem. Katolików z oaz a nawet seminariów nie bałem się. I to wszystko sprawiło że wiele waszych argumentów znam od dawna i nieraz nie chce mi sie powtarzać bezsensownych dyskusji. A ponadto doktrynalnie to i wy nie jesteście ze sobą zgodni.



#139761 "Niektórzy z was są strasznie tendencyjni. Co was tak zaślepia, co wami k...

Napisano przez Iam on 2010-11-02, godz. 19:00 w Oceń forum

lam napisał:

"Po śmierci Russelle to dopiero było zamieszanie, wtedy to bracia mieli problem w odróżnieniu gdzie jest Jehowa, dopiero po wielu latach było widać wyraźnie z kim jest Bóg, dzisiaj to pestka. "

No właśnie...
Jak i po czym można było poznać z kim jest Bóg.
Ponawiam trafne pytanie agnes.

woks


Skoro tak miło pytasz.

Za 8:23 "Oto, co powiedział Jehowa Zastępów: 'W owych dniach dziesięciu mężów ze wszystkich języków narodów chwyci się, tak, uchwyci się skraju szaty męża, który jest Żydem, i powie: "Pójdziemy z wami, bo słyszeliśmy, że z wami jest Bóg"

Iz 2:2 "I stanie się pod koniec dni, że góra domu Jehowy będzie utwierdzona ponad szczytem gór i wyniesiona ponad wzgórza; i popłyną ku niej wszystkie narody.I wiele ludów pójdzie i powie: "Przyjdźcie i wstąpmy na górę Jehowy, do domu Boga Jakubowego; a on będzie nas pouczał o swoich drogach i będziemy chodzić jego ścieżkami".

Mi 4:1 " I stanie się pod koniec dni, że góra domu Jehowy będzie utwierdzona ponad szczytem gór i wyniesiona ponad wzgórza; i popłyną ku niej ludy. I wiele narodów pójdzie i powie: "Przyjdźcie i wstąpmy na górę Jehowy i do domu Boga Jakubowego; a on będzie nas pouczał o swoich drogach i będziemy chodzić jego ścieżkami"

Tyle chyba wystarczy.


lam napisał:

"Nigdy nie spotkałeś się ze stwierdzeniem że ŚJ prowadzą działalność wychowawczo-edukacyjną.
To właśnie się dzieje na zebraniach."

hmmm. Jakoś w Dziejach Apostolskich i Listach nie spotkałem takiego stwierdzenia. (Nawet w PNŚ ;) )
Zwykle się pisze że chrześcijanie spotykali się na modlitwach, łamaniu chleba, czytali Pisma .... i nic jakoś o dzialalności - 'wychowawczo-edukacyjnej'.
Jeśli się nie mylę od tego nie jest Kościół (Zbór) a inne ośrodki.....

woks


Mt 28:19 "Idźcie więc i czyńcie uczniów z ludzi ze wszystkich narodów; chrzcząc ich w imię Ojca i Syna, i ducha świętego, ucząc ich przestrzegać wszystkiego, co wam nakazałem.".
Dzisiaj takie postępowanie można nazwać: "działalność wychowawczo-edukacyjną"
Bo wiesz język z czasem się troszkę zmienia.



#138115 "Niektórzy z was są strasznie tendencyjni. Co was tak zaślepia, co wami k...

Napisano przez Iam on 2010-10-05, godz. 16:34 w Oceń forum

Ja też nie przemieszczam się utobusem - kiedyś owszem -
i też chciałbym wiedziec.Może jednak przestaniesz patrzyc na nas
jak na "Odstępców" i jakiś chamów,tylko zaczniesz czytac między
wierszami,bo tam więcej można wyciągnąc człowieczeństwa i miłości -
z ludzkiego jestestwa.


Nie patrzę na was jak na chamów. Tak nigdy nie pomyślałem o wszystkich. Zgadzam sie z tym że takie są jednostki i z nimi staram sie nie dyskutować. Ale pomiędzy chamskim zachowaniea a nacechowanym miłością jest duża przepaść i mnóstwo pośrednich zachowań.
Nie odbieram świata czarno biało, a mam wrażenie że wielu z was tak właśnie go widzi.
Staram sie pokazać te odcienie i DRUGĄ STRONĘ MEDALU.
Mimo że widzę wady to nie mówię o nich bo jakaż by to była dyskusja? Jak osoby u lekarza jednogłośnie skarżące się na służbę zdrowia, niesłuchający siebie na wzajem tylko wykorzystujący okazję do wygadania się. Taki klub "wzajemnej adoracji". To nie w moim stylu, jak widzę "drugą" stronę to o niej mówię. Nie lubię jednostronnego osądu.



#138114 "Niektórzy z was są strasznie tendencyjni. Co was tak zaślepia, co wami k...

Napisano przez Iam on 2010-10-05, godz. 16:28 w Oceń forum

mądrzy się jakby wiedział więcej niż my, którzy czasem i pół życia spędzili w organizacji,


A niektórzy nazywają mnie na tym forum głupim. Nie da sie wszystkim dogodzić.

zachowuje się jak ten co plują mu w twarz a on z uporem maniaka wciąż i wciąż powtarza, że to deszczyk pada.


Przesadzasz, to już jest troszkę wulgarne. Nie każdy musi "przecedzać komara" lub mieć nierealne oczekiwania względem niedoskonałych ludzi. Ale w świetle wywodów caiusa - rozumię twoje emocje i nie gniewam się.

poza tym kulturą nie grzeszy, odpowiada tylko na te pytania, które są dla NIEGO wygodne, gdy pytam o pokolenie nabiera wody w usta...


Chyb a nie zauważyłaś że poza tobą jest na tym forum mnóstwo innych.
Po pierwsze nie jestem omnibusem i nie dał bym rady na wszystkie pytania i życzenia odpowiadać.
Po drugie nie lubie reagować na zaczepki. - Jaki problem abyś zajrzała do Strażnicy. Nie mam zamiaru z toba publicznie a nawet na prywatnie rozmawiać. Wybacz bo
Po trzecie nie mam obowiązku spełniać życzenia każdego. Rozmawiam z kim chcę , kiedy chcę i na jaki temat chcę - to moje konstytucyjne prawo. Nie jesteś ani moja córką ani żoną, nie mam względem ciebie żadnego obowiązku. Nie zabraniałem ci napisać do mnie, mogłaś tak samo jak ja. Korona by ci z głowy nie spadła.

A co do kobiet to oskar ma rację. Ma nosa.



#134841 "Niektórzy z was są strasznie tendencyjni. Co was tak zaślepia, co wami k...

Napisano przez Iam on 2010-07-31, godz. 11:17 w Oceń forum

Nie czytałem o Iszbinie.
Natomiast sformułowanie "ja jestem" , "jestem który jestem" , "jestem jaki jestem" nie są żadnymi bluźnierstwami.

Wszak tylko jeden jest o którym można powiedzieć że "On powoduje że się staje" . Takie określenie jest dużo wyższą formą tamtych określeń.

No cóż znów odbiegamy od tematu.

Ponadto ten nick jest troszkę zniekształconą formą tego zwrotu.:rolleyes:



#136262 "Niektórzy z was są strasznie tendencyjni. Co was tak zaślepia, co wami k...

Napisano przez Iam on 2010-08-29, godz. 11:47 w Oceń forum

A ty bardzoooo chamski.

Nie pierwszy raz Iam pozwalasz sobie na obraźliwe uwagi pod kątem innych osób. Nie wiem jak to się ma do chrześcijańskiej postawy, bo mi nijak.


Oooo wzór chrześcijańskiej postawy się odezwał. Ty to z tych co nie pozwalają sobie na obraźliwe uwagi pod kątem innych.

Wierz dzieci często mówią "kto sie przezywa ten tak się nazywa":D



#136223 "Niektórzy z was są strasznie tendencyjni. Co was tak zaślepia, co wami k...

Napisano przez Iam on 2010-08-28, godz. 14:27 w Oceń forum

Chciałam pokazać tę "pokorę" i przyznawanie się do błędu.
Żeby zrozumieć aluzję ,trzeba przebrnąć przez strażnice z 75-77roku
Lamie rozumiem Twoją postawę. Uwolnienie się od nauk strażnicowych zajęło mi ponad 10 lat.Nie żałuję ani jednego z tych dni,który przybliżył mnie do "Wiem,że nie wiem"


Widzisz, troszkę się różnimy.
Ja zrozumiałem twoją aluzję, chyba zauważyłaś.:)

A co do uwalniania się to jako osoba pełnoletnia zdecydowałem uwolnić sie od dotychczasowego myślenia i dalej to czynię. Co prawda z różnym skutkiem, są wzloty i upadki ale nie zniechęcam sie i idę dalej.

Wiesz, nie zawsze trzeba pójść w innym kierunku alby zrozumieć że on jest niewłaściwy, niekiedy wystarczy zbliżyć sie do granicy albo zwolnić na rozdrożu.
Prz 19:3

Powiem ci tak. 9 lat temu zaczął się najwspanialszy okres mojego życia a po nim zaraz najgorszy, zakończony upadkiem prawie na dno, zostało zniszczone prawie całe moje życie, byłem załamany. Tylko Jehowa mnie nie opuścił mimo że ja byłem przez długi czas daleko od niego. Wyciągnąłem rękę a on ja ujął i pomógł mi sie pozbierać, pomógł mi stanąć, pomógł zrozumieć błędy. On mnie nie opuścił i ja Go nie opuszczę, nie znam "końca sprawy" ale nigdy On mnie nie zawiódł więc mu ufam, można rzec że ślepo ufam, z tym że to zaufanie jest poparte doświadczeniem, dużym doświadczeniem.
Każdy z nas doświadcza wielu rzeczy, jeśli tylko ma "dobre serce" to zapewne znajdzie właściwą drogę.

Ga 6:7 "Nie dajcie się wprowadzić w błąd: Bóg nie jest kimś, z kogo można drwić. albowiem co człowiek sieje, to będzie też żąć;bo kto sieje ze względu na swe ciało, ten z ciała żąć będzie zepsucie, ale kto sieje ze względu na ducha, ten z ducha żąć będzie życie wieczne."
Ga 6:7 Bp "Nie łudźcie się, Bóg nie pozwala szydzić z siebie.
Ga 6:7 bg Nie błądźcie; Bóg się nie da z siebie naśmiewać;



#138809 "Niektórzy z was są strasznie tendencyjni. Co was tak zaślepia, co wami k...

Napisano przez Iam on 2010-10-16, godz. 19:52 w Oceń forum

Nikogo nie oszukiwałem i nikt mnie nie oszukiwał. Mam wrażenie że robisz burzę w szklance wody.
A co do oszukiwania, po co 4 lata mamy "karnawał" w tej materii i jakoś świat się kręci.



#136303 "Niektórzy z was są strasznie tendencyjni. Co was tak zaślepia, co wami k...

Napisano przez Iam on 2010-08-29, godz. 17:39 w Oceń forum

Rzeczywiście stek wulgaryzmów i wyzwisk.

A może podasz tak dla orientacji swoje wypowiedzi?