Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Fly

Odnotowano 654 pozycji dodanych przez Fly (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2016-12-14 )



Sort by                Order  

#26191 ślub w zborze: rekwizyty

Napisano przez Fly on 2006-04-28, godz. 18:41 w Zwyczaje Świadków Jehowy

No to, czy może ktoś uczciwie i szczerze powiedzieć , co z tym sznurkiem?. I jaką on rolę w tym odgrywa?.

Nie ma żadnego sznurka. Po prostu jakiś mówca (a może kilku) użył kawałka sznurka jako rekwizytu podczas przemówienia do unaocznienie czym jest małżeństwo. Bardziej łopatologicznie: Mówca wyciągnął sznurek z kieszeni, pokazał wszystkim, powiedział w czym małżeństwo przypomina "sznur potrójny" (to cytat z Biblii) po czym schował sznurek z powrotem do kieszeni i kontynuował wykład. Nie ma żadnej tradycji ani ceremonii w której występowałby sznur.
Ot i wszystko.



#26256 ślub w zborze: rekwizyty

Napisano przez Fly on 2006-04-29, godz. 11:25 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Sebastian, nie jest to związane z żadną modą. Ja na klikunastu wykładach "weselnych" na jakich byłem widziałem różnych mówców, rózne podejście do tematu (od "sztywniackiego" po "jajcarskie") i różne rekwizyty. Raz czy dwa był to sznurek.
Tomasz O., czy ty masz trudności z rozumieniem tekstu czytanego? Nie ma ż a d n e g o z w y c z a j u.



#76806 Świadków Jehowy obowiązuje tylko Nowy Testament(?)

Napisano przez Fly on 2007-09-20, godz. 09:45 w Tematyka ogólna

Jak widać nie zrozumiałeś mojej ironicznej wypowiedzi.
Sam się zastanów zanim następnym razem napiszesz takie bzdety.
Podchodząc zupełnie poważnie do sprawy antykoncepcji zastanów się nad logiką swojej wypowiedzi. Obecnie antykoncepcja jest dopuszczalna, więc teoretycznie powinno się rodzić mniej dzieci w rodzinach szeregowych ŚJ-wy, więc w ten sposób WTS strzela sobie w stopę. Tak?
Zakaz antykoncepcji to więcej dzieci - wszędzie. W domach betel i w domach głosicieli. Teoretycznie korzystniej - zgodniez Twoim tokiem rozumowania.
Poza tym, nie rozumiem Twojego wzburzenia ale to tak na marginesie.


Od pewnego czasu obserwuję, Padre Antonio, że zatracasz zupełnie swój dawniejszy obiektywizm, który kiedyś doceniałem, bo niewiele go jest na tym forum. A teraz jeszcze mniej. Ale to tak zupełnie na marginesie.



#21242 Świadkowie Jehowy,zaglądają tutaj?

Napisano przez Fly on 2006-03-15, godz. 09:21 w Oceń forum

Ja. Poprzegladaj inne watki a znajdziesz wiecej. A potem mozesz wyslac im wiadomosc na PM.



#21451 Świadkowie Jehowy,zaglądają tutaj?

Napisano przez Fly on 2006-03-17, godz. 13:53 w Oceń forum

... a wyrozumiały jestem, bo z nikim innym nie mam zatargów.

Dementor, i niech tak zostanie. Bo inaczej powstanie ciekawy trojkat w ktorym nikt nikogo nie lubi. A co do sprawy wisly i cracovii - proponuje troche umiaru. Mnie nie ruszylo ani troche nazwanie klubu, ktoremu kibicuje "ubeckim". Miej i ty troche dystansu.



#111263 Świadkowie Jehowy dopuszczają antykoncepcję!

Napisano przez Fly on 2009-01-13, godz. 18:33 w Seksualność

Przynajmniej od lat 20 antykoncepcja jest u ŚJ kwestią pozostawioną osobistej decyzji. Jak było wcześniej - nie wiem, ale podejrzewam że tak samo.



#41088 Świadkowie Jehowy a biblijny potop.

Napisano przez Fly on 2006-11-15, godz. 10:11 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Fly - zgadzam się z Tobą i mam takie samo podejście do biblii jak Ty. Interesuje mnie, dlaczego ŚJ-wy obstają przy dosłownym odczycie tego wydarzenia, mimo że nie ma na to żadnych dowodów, a biblia zaprzecza historii.


Bo... ŚJ tak mają. Starają się traktować Biblię dosłownie, zwłaszcza sprawozdania historyczne, o ile nie ma jakichś przesłanek, że należy coś rozumieć symbolicznie. Ja też tak uważałem. A dowody historyczne/archeologiczne/geologiczne... cóż, fajnie jak są, ale jak ich nie ma to i tak "wierzymy Biblii a nie niedoskonałym naukowcom".

A propos dosłownego odczytywania Biblii - nie wiem czy wiecie, ale w opisie świątyni Salomona znajduje się informacja, że przedsionek miał wysokość 120 łokci, chociaż sam główny budynek miał tylko 30 łokci wysokości! Na 99% jest to błąd i przedsionek miał 20 a nie 120 łokci. Ale w swoich publikacjach ŚJ przedstawiają świątynię z ogromnym, groteskowo wyglądającym "kominem".



#41257 Świadkowie Jehowy a biblijny potop.

Napisano przez Fly on 2006-11-16, godz. 12:05 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

słusznie powiedziane: "wydaje się". wystarczy troche policzyć. zważywszy na fakt dziesięciu pokoleń i tego, że Abraham żył jakieś 350 lat po potopie i dożył 175 lat, to ci co byli przed nim mogli żyć równie długo jest jak najbardziej możliwe i prawdopodobne


Wg naukowców, którzy mogą się mylić, ale swoich wyliczeń nie biorą z księżyca, za czasów egipskiej I Dynastii ludność świata liczyła ok. 100 mln. A było to jakieś 3000 pne.



#41086 Świadkowie Jehowy a biblijny potop.

Napisano przez Fly on 2006-11-15, godz. 10:00 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

jeżeli dosłownie interpretują legende, to więc tyle samo literalnych dni będzie trwał Armagedon?


A skąd taki pomysł?!
A odpowiadając na twoje pytanie Antonio - cóż, doszedłem do etapu, kiedy przestałem traktować Biblię jako dzieło doskonałe i niepodważalny autorytet we wszystkim. Myślę, że potopu na skalę globalną nie było. Nie ma po nim śladu. Ale uważam, że jakiś wielki potop na skalę lokalną miał miejsce.
Część naukowców widzi w relacji o potopie echa prawdziwego i bardzo gwałtownego zdarzenia sprzed paru tysięcy lat. Morze Czarne, które było przez długi czas śródlądowym jeziorem, zyskało połączenie z Morzem Śródziemnym (zdaje się że stworzył je cofający się lądolód). A że występowała tam spora różnica poziomów, więc można sobie wyobrazić jak gwałtowny i ogromny potop nastąpił dla ludzi zamieszkujących tamte rejony, gdy miliony ton wody na sekundę zaczęły spadać kilkadziesiąt metrów w dół do Morza Czarnego.



#41228 Świadkowie Jehowy a biblijny potop.

Napisano przez Fly on 2006-11-16, godz. 09:36 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Antonio (i inni), co sądzisz o wiarygodności historii mówiących o odnalezieniu arki na górze Ararat?
Gdyby ona faktycznie tam była, byłby to ostateczny dowód historyczności potopu a całą geologię i nauki pokrewne można by wyrzucić do kosza i pisać na nowo.
Kiedyś oglądałem jakiś film, gdzie sporo ludzi twierdziło, iż widzieli arkę na własne oczy, ale nie wiem teraz czy można takie źródła traktować poważnie.

Co do zwierząt - Noe nie miał fizycznej możliwości zabrać na pokład a potem zadbać o wyżywienie miliona gatunków owadów. A arka nie była wcale taka wielka. Bóg mógł wprawdzie wszystko zrobić przez cud, ale po co kazałby wtedy budować ludziom przez kilkadziesiąt lat skrzynię i gromadzić zwierzęta? Mógłby na rok czasu zabrać wszystkich do nieba.



#41248 Świadkowie Jehowy a biblijny potop.

Napisano przez Fly on 2006-11-16, godz. 11:07 w Chronologia biblijna i wydarzenia historyczne

Wydaje się niemożliwe aby w ciągu 350 lat 3 pary ludzi rozmnożyły się do takiego stopnia aby zaludnić miasta takie jak Ur. To było raptem 10 pokoleń.
Ale mniejsza o to, nie ma żadnego śladu potopu w skałach całego świata. Ani w Ameryce ani w Afryce ani w Azji nie wystąpiło 4000 lat temu żadne masowe wymieranie, nie było żadnej katastrofy. Ludzie żyli tam dużo wcześniej i żyli także potem. Nie wyginęli.



#30208 Świadkowie głoszący na rogach ulic!

Napisano przez Fly on 2006-06-01, godz. 06:35 w Obowiązki teokratyczne

nie uważałem, aby modlitwa na klatce była by właściwa - nie czas i nie miejsce, pamiętam kiedyś podróżujący wyjaśnił, że nalezy się pomodlić przed wyjściem z domu lub na zbiórce ! opisany przypadek dewocji był odosobniony !

Mnie zdarzyło się parę razy, że "partner" chciał się pomodlić będąc już na terenie (np. na klatce), bo np. dopiero tam się spotkaliśmy.



#30206 Świadkowie głoszący na rogach ulic!

Napisano przez Fly on 2006-06-01, godz. 05:34 w Obowiązki teokratyczne

Oj, czepiacie się. Zupełnie bez sensu. Skoro nawet Sebastian to dostrzega, to o czymś świadczy. Jak komuś nienawiść nie przesłania oczu, to dostrzega absurdalność zarzutów.
Sebol - z tymi modlitwami na klatkach też miałem problemy. Idea nie podobała mi się zasadniczo, ale nie chciałem gorszyć nadgorliwych.



#88242 Świadek Jehowy jako produkt finalny..

Napisano przez Fly on 2008-04-08, godz. 17:23 w Wizja Raju

Żeby było sprawiedliwie, proponuję nie przypisywać wykorzystywania strachu WTS-owi, ponieważ to jest metoda wykorzystywana przez religię w ogóle. W końcu szybka śmierć w Armagedonie jest niczym w porównaniu z wymyślnymi torturami w piekle trwającymi całą wieczność, prawda?



#87385 Śni mi się czasami taki sen...

Napisano przez Fly on 2008-04-02, godz. 09:37 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Brie, masz rację. Jest tak jak piszesz. Jak się odrzuci emocje i nienawiść, to taki właśnie obraz braci pozostaje.



#136736 Śmiertelny przypadek z Polski

Napisano przez Fly on 2010-09-09, godz. 15:13 w Kwestia krwi

Może masz rację a może nie. To chyba nie jest niejednoznaczna sytuacja. Nie wiesz wszystkiego, co nie przeszkadza ci jednak oskarżać ludzi o morderstwo.
Może chodziło o krew... A może 94-letnia siostra nie chciała jechać do szpitala? Może mając w perspetywie śmierć wolała odejść w domu w otoczeniu bliskich a nie anonimowo, samotnie, w obcym i zimnym miejscu?
Większość ludzi oddaje chorych staruszków do szpitala żeby tam umarli bo zwyczajnie boją się patrzeć na umieranie. I nie jest to oznaką miłości...

Uprzedzając spodziewany kontratak - nie jestem ani trochę zwolennikiem świadkowskiej doktryny o krwi. Ale nie bardzo też lubię rzucanie na oślep tak poważnymi oskarżaniami gdy się nie wie wszystkiego.



#91947 ŚJ przypominają bardziej islam niż chrześcijaństwo

Napisano przez Fly on 2008-05-19, godz. 20:52 w Tematyka ogólna

ale brednie co do punktu 6 sura IV an-nisa w.137 "Zaprawde tym krorzy uwierzylipotem odrzucili wiare znow uwierzyli i na nowo odrzucili wiare a potem jeszcze powiekszyli swoja niewiare - Bog nie przebaczy ani tez nie poprowadzi ich droga prosta" wiec jak to mozliwe zeby byla kara smierci. ale oczywiscie najwiekszymi znawcami islamu sa ci ktorzy nie maja o tym pojecia. :ph34r: :ph34r:


Czyli, jak rozumiem, zaprzeczasz temu, że za porzucenie islamu w krajach arabskich prawo przewiduje karę śmierci? Mniejsz o to co mówi Koran. Interesuje mnie stan faktyczny.



#38293 ŚJ kontra argumenty ex'ów

Napisano przez Fly on 2006-10-20, godz. 19:55 w Strony Świadków Jehowy

To może mi ktoś mi z obrońców ŚJ w temacie ONZ wytłumaczyć powszechne zaprzeczanie ŚJ z którymi jest mi dane się spotykać i rozmawiać dlaczego zaprzeczają by ich Towarzystwo Strażnica miało COKOLWIEK wspólnego z współpracą z ONZ? Mało tego chyba zawsze jest dodane że to niemożliwe w jakiejkolwiek formie.... B)


Paweł, szregowi ŚJ w Polsce, nie mający dostępu do internetu, nie mają pojęcia o całej sprawie. I wg to jest błąd taktyczny kierownictwa. Jeżeli, jak twierdzi Azariasz, nie mają nic do ukrycia, to powinni konkretnym komunikatem poinformować wszystkich i wyjaśnić sprawę związków z ONZ. I ja nie rozumiem dlaczego tego dotąd nie zrobili. A jak Ty to sobie tłumaczysz, Azariaszu?



#62553 ŚJ a pomoc charytatywna.

Napisano przez Fly on 2007-05-10, godz. 19:06 w Zwyczaje Świadków Jehowy

nie bardzo zrozumiałem, kto jest na karaibach: ciało kierownicze, starsi ŚJ czy potencjalni złodzieje z katolickich fundacji?


Sebastian, czego nie rozumiesz? Przecież to oczywisty faft. Kolega napisał wyraźnie że na Karaibach są ci, którzy operują dużą kasę. Czyli tzw. kasochirurdzy. A dlaczego są na Karaibach, spytasz? To też proste. W Polsce aresztowano już wielu ich kolegów - neuro- i kardiochirurgów i oni obawiają się, że będą następni. ;)



#78727 ŚJ a hymny narodowe

Napisano przez Fly on 2007-11-02, godz. 10:21 w Neutralność

Wg moich informacji jest tak: jeżeli się stało i zaczynają grać hymn, to nie trzeba siadać. Mozna stać nadal ale nie śpiewać.
Był w NSK gdzieś ze 2-3 lata temu artykuł omawiąjący w sposób a'la Talmud wszystkie możliwe sytuacje - kiedy stać, kiedy siedzieć itp.



#23451 ŚJ a edukacja

Napisano przez Fly on 2006-04-05, godz. 06:08 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Argument typu "wielu ludzi po studiach nie ma pracy" jest żałosny. W zasadzie to żaden argument. Żałosne jest również to, że u progu XXI wieku kogokolwiek trzeba przekonywać o celowości studiowania...

JAracz, nie wiem czy cię dobrze rozumiem, ale ja np. nie uważam, że każdy powinien iść na studia. Mało tego, w Polsce mamy ZA DUŻO osób z wyższym wykształceniem. Sporo z nich skończyło dziwne uczelnie i ma papierek ale żadnych kwalifikacji potrzebnych na ryku pracy. Co z tego, że będziesz mgr, jak na twoje umiejętności nie ma zapotrzebowania? Natomiast coraz wyraźniej widać że w Polsce brakuje fachowców - takich z fachem w ręku a nie wiedzą teoretyczną w głowie. Myślę, że idą czasy kiedy łatwiej będzie w Polsce o pracę osobom bez wyższego wykształcenia. Nie ma sensu wysyłać ludzi na siłę na studia, a zwłaszcza na jakiekolwiek studia. Chyba, że ktoś traktuje studia nie jako zdobycie wiedzy potrzebnej później w pracy, ale jako hobby. No to sorry, wszystko co piszę powyżej, nie ma wtedy znaczenia.



#113739 ŚJ -strona prywatna

Napisano przez Fly on 2009-02-16, godz. 19:55 w Strony Świadków Jehowy

Dziwne, ale chyba jeszcze nikt nie podawał tego adresu: http://syc.republika.pl.
Polecam zwłaszcza dział Opowiadania. Naprawdę oryginalne...

EDIT: Ups... a jednak już było. No to odświeżę wątek. I naprawdę polecam Opowiadania. Zwłaszcza ten rozdział o Armagedonie.



#22770 ŚJ - sekta czy prawdziwi chrześcijanie?

Napisano przez Fly on 2006-04-01, godz. 09:18 w Nowości z kraju i zagranicy

A ty lotka i inni SJ albo przestańcie pisać albo nam pobłogosławcie - innnej drogi biblijnej nie widze.

OK, jeśli takie wasze życzenie, to ja przestaję pisać. Pobłogosławić was nie mogę. Na razie! Nie obiecuję, że nie zmienię zdania.



#22422 ŚJ - sekta czy prawdziwi chrześcijanie?

Napisano przez Fly on 2006-03-28, godz. 15:42 w Nowości z kraju i zagranicy

Liberal, jesteś bardzo niekonsekwentny. Jestem niemal pewien, że ci ludzie nie wyzywali od "duchowych prostytutek, od morderców, bandytów" ludzi należących do innych religii tylko systemy religijne, które swoją historią ciężko sobie zapracowały na powyższe epitety.
Twoje wypowiedzi na temat KK można sobie poczytać także na tym forum. Nie sądzę, żeby "twoi" głosiciele używali dosadniejszych słów...



#20952 ŚJ - sekta czy prawdziwi chrześcijanie?

Napisano przez Fly on 2006-03-11, godz. 13:58 w Nowości z kraju i zagranicy

Terebint - to samo sobie pomyślałem. :)
Sally - skoro ktoś chce napisać o tobie pozytywny artykuł, to dlaczego masz z tego nie skorzystać? FiM jest oczywiście programowo antykatolickim pismem, ale czy to powód dla kierownictwa ŚJ, żeby odmówić współpracy przy powstaniu pochlebnego w sumie artykułu? Pomyśleli pewnie, że nie zaszkodzi, a może pomóc...