Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Homo_sum

Odnotowano 122 pozycji dodanych przez Homo_sum (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-10 )



Sort by                Order  

#73457 Czy Świadkowie Jehowy robią dobrze udzielając się na takim forum?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-13, godz. 16:43 w Oceń forum

Kiedyś postanowiłem odwiedzić to forum z powodów..... wielu. I już prawie urzekła mnie dobroduszność Pana "delfinka" porażony dowodami Pana "śmierci" i rozbity do cna argumentacją Pana "wojaka szwejka" postanowiłem zerwać z jedyną fałszywą ...
kiedy to oczy moje przykuły wypowiedzi Pana "z gazetką". Od tej pory interesuje mnie to forum, raczej pomaga niż szkodzi.



#73473 Czy Świadkowie Jehowy robią dobrze udzielając się na takim forum?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-13, godz. 17:49 w Oceń forum

Przypominam sobie także wiele ciekawych odpowiedzi na zarzuty które "obalaly" "jedyną fałszywą" tym bardziej umacniając mnie, że jednak coś w wierzeniach Świadków Jehowy jest prawdą.



#73480 Czy Świadkowie Jehowy robią dobrze udzielając się na takim forum?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-13, godz. 18:06 w Oceń forum

No to zycze przyjemnej zabawy <_<


Czytałem fragment postu w którym (prosze mnie skorygować jeśli się mylę)stwierdzono, że Pani mąż jest Świadkiem Jehowy. Czy różńica w poglądach pomaga mu być Świadkiem czy raczej osłabia Go w wierze? :rolleyes:



#73497 Cytaty nauczycielskie

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-13, godz. 19:11 w Humor

Nauczyciel do ucznia: ( po odpowiedzi do której uczeń przygotowywał się w trakcie kiedy ten pytał innych uczniów) Kowalski ty wiesz że dzwon bije ale nie wiesz w którym kościele



#73508 ZABAWA

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-13, godz. 20:14 w Humor

Ostatnio nie często.

Osoba pode mną lubi nalesniki



#73518 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-13, godz. 21:29 w Neutralność

Załóżmy, że na skutek usilnych starań ludzi jedyna fałszywa religia (czyt. ŚJ) znika z powierzchni ziemi pozostają same prawdziwe (czyt. Buddyzm, Hinduizm, Rzymskokatolicka etc.). Jaki by to miało wpływ na sytuację na świecie?

A teraz odwrócona wersja znikają prawdziwe i pozostaje ta fałszywa.



#73522 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-13, godz. 21:53 w Neutralność

Ad.1
Miałoby, chociazby to forum byłoby już tylko archeologicznym a nie podnoszącym aktualne tematy.

Ad.2
A dlaczego tak sądzisz? Jako obywatel tego"Gułagu" cenie ludzi , którzy są w nim ze mną. Nikt mnie nie zamordował, nikt tutaj nie okradł, raczej dobre rzeczy mnie spotkały. Jestesmy ludżmi, popełniamy błędy, czasem mam coś komus za złe ale jesli miałbym trafić do więzienia to raczej do celi ze Świadkami Jehowy, proszę.

Co wpłyneło na to że jesteś wściekły na tą a nie na religję?



#73525 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-13, godz. 22:03 w Neutralność

Co masz na myśli, że nawet w zaciszu domowym? Ktoś z twojej rodziny jest Świadkiem Jehowy? Spotykam różne podejście u samych braci i sióstr z reguły jednak wiecej znam tzw. nie fanatyków. Może masz złe doświadczenia?



#73529 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-13, godz. 22:16 w Neutralność

Czy ty wierzysz, że BÓG istnieje? Bo od tego zaczyna się religia, wiara. Jeśli nie istnieje to czym jest dla Ciebie Pismo Święte?



#73532 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-13, godz. 22:57 w Neutralność

To o Bogu to do Terebinta a teraz do Xiondzu:Masz rację czasem wygląda to obłudnie gdy ktoś głosi prawdę ale nią nie żyje. Nie jestem filarem zboru ani pionierem ani nikim kto uważa się za bardziej prawego od innych ale uważam że Świadkowie Jehowy wnoszą więcej dobrego niż złego i jest więcej dobrych świadków niz złych. Zawód z powodu zachowania kogoś innego już przeżyłem kilka razy ale zawsze zadaje sobie pytanie: jaki ja jestem, czy mam prawo na podstawie kilku przykładów przekreślać większość?.Ad PawelOczywiście, że to przesada przecież gdyby nie ta "fałszywa religia" nie byłoby tego forum i pewnie forum umarloby śmiercia naturalną - więc jednak forum dyskusje o Swiadkach Jehowy odczułoby to na swojej skórze. Ba, co więcej nie byłoby punktu odniesienia "Nie ma fanatycznych nie myślących ŚJ ". Jakby nie było żyjemy na tym forum dzięki temu że Świadkowie Jehowy istnieją i chwała im za to :rolleyes:

Poprzez zwrot "w zaciszu domowym" mam na mysli to, że Organizacja roztacza stałą kontrole zachowania. Wytwarzaja sie w was mechanizmy psychologiczne, które odrzucaja jakiekolwiek przejawy normalnego myslenia. Ja podchodze do wszystkiego krytycznie i staram się dojść do prawdy poprzez rozum. Natomiast proponowana mi "prawda" polega na odrzuceniu wolnej woli i myslenia na rzecz "mantrowania" straznic itp. Dlazcego porownałem do GuŁagu i Oświecimia? Bo nawet tam więźniowie zyli nadzieją i mieli jej przebłyski. Wy tego nie macie. Oferujecie ponury, częściowo gnostycki obraz świata, powołujecie sie na Biblię, ale jednocześnie większym autorytetem jest dla was WTS Niby mówicie o zmartwychwstaniu, ale jednoczesnie wasza doktryna temu przeczy. Im bardziej poznaję waszą doktrynę, tym bardziej wydaje mi się, że tak naprawdę jedynym celem organizacji jest szydzenie z Boga. I przy okazji dostarczanie coraz wiekszej liczby osób zawiedzionych, z których duża cześć zapewne staje się ateistami. Natomiast do szeregowych ŚJ nic nie mam, uważam, że są "ofiarami ofiar". Pytałeś mnie jednak, jak by wyglądał świat pod rządami WTS. A więc jeszcze raz odpowiadam - totalna rzeczywistość, upadek nauki i sztuki, i bardzo szybki rozpad. Niestety, szybki w ujęciu historycznym, tj. przez jakies jedno pokolenie.

Ja tak nie uważam. Jeśli np: jest napisane w straznicy badź uczciwy i oddaj jesli coś znalazłeś właścicielowi a ja tego nie czynie to nikt nie kontroluje mojego zachowania jednak skutki mojego zachwania przechodzą na mnie.To, że tutaj sie znajduje jest przejawem myslenia tylko nie wiem czy normalnego.

Ciekawe, że wielu ludzi nie uważa śJ za jedyną fałszywą religię. To raczej przesada, choć na pewno fałszywym prorokiem to jest :P Buddyzm raczej prowadzi do ateizmu itd. Ale wracając do pytania... niewielu by zauważyło zniknięcie śJ. może najbardziej Ci co w niej byli i ich rodziny...Tu by się zaczął hard-core :D jakoś skojarzyło mi się to z tym : http://watchtower.or...s...t=0&start=0

A propo hard core nieżle się ubawiłem tą groteską chociaż to fantastyczna bujda na resorach



#73542 Czy to forum daje uczciwie szanse obu stronom polemiki?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-14, godz. 03:37 w Oceń forum

Z tego co się zorientowałem forum to jest moderowane czy tez administrowane pzez osoby przeciwne Świadkom Jehowy. Czy wpływa to na bezstronność tego forum?



#73771 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-15, godz. 14:13 w Neutralność

No to ja naiwna jestem...jak zawsze...bo jednak wierze, ze SJ nie posuneliby sie do uzycia przemocy, ani nie siegneliby po bron.

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

PS.Tyle razy wytykali mi Gwardie Papieska <_<

D.


Mysle ze najblizej prawdy byla Pani - Pani Dosiu oczywiscie odstepcy albo wykluczeni musieliby poszukac wiecej takich jak oni sami albo spowodowac by byli takimi samymi (stara metoda szatana). A nikt nie pomyslal o czyms takim jak zorganizowanie pomocy przez starszych osoba, ktore rokuja szanse na poprawe?

Ciekawe ze jednak mozna liczyc na to ze Swiadkowie Jehowy za bron nie chwyca czego nie mozna oczekiwac od innych religii. ;)



#73777 Czy to forum daje uczciwie szanse obu stronom polemiki?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-15, godz. 14:56 w Oceń forum

Pomozcie mi cos zrozumiec. Jako osoba ktora stara sie czytac to forum w miare najlepszych mozliwosci i przyklada wage do argumentacji spotkalem sie tutaj z kilkoma sprzecznymi ze soba rzeczami. Postaram sie to przyblizyc na dwoch przykladach :

1 Przyklad Pana Alberta Schwarcera. Kiedys ujely mnie jego ciekawe wywody na tematy prawne. Ciekawa argumentacja trafne pomysly a potem zobaczylem oblicze Pana w "rozmowie" z homo currieux i rozowe okulary spadly mi na podloge.
Czy jesli ja w taki sam sposob zwracalbym sie do Pana na tym forum to czy "bezstronna" jb :ph34r: nie usunelaby moich plwocin?

2 Przyklad Pana Iszbina. Ciekawa osoba, zdecydowany przeciwnik, strasznie wygladajacy jednym slowem powazny gosc a tu w "rozmowie" z tym samym osobnikiem naduzywa swojej wladzy jako moderator.

Nie myslicie ze taki obraz nie pomaga ale szkodzi waszemu "pomaganiu" zagubionym?

Psujecie w ten sposob robote Panu Andryszczakowi, ktory stara sie zachowac postac dobrego exa!



#73780 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-15, godz. 15:09 w Neutralność

Uogólnienie. Wymień mi te religie, po których można się spodziewać, że chwycą za broń. Przy okazji przekonamy się ile religii znasz.


Mysle ze Katolicy dowiedli tego ze za bron chwyca. Protestanci tez i Muzulmani, Anglikanie. Wystarczy?



#73791 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-15, godz. 15:23 w Neutralność

Nie, nie wystarczy - Protestanci to około 25 tysięcy kościołów. Wymień mi, o których chodzi. I odpowiedz mi jeszcze na jedno pytanie. Jakie religie dopuszczają do zabicia dziecka w razie potrzeby podania krwii?

W wojnie trzydziestoletniej, pośrednio lub bezpośrednio, wzięły udział niemal wszystkie państwa europejskie. Stronę katolicką reprezentowały państwa Habsburgów (Austria, Hiszpania i Państwo Kościelne), niektóre księstwa I Rzeszy (m.in. Bawaria). Oficjalnie swojego wsparcia katolikom nie udzieliła Rzeczpospolita Obojga Narodów, lecz zaciężne wojsko lisowczyków zostało wysłane przez króla na Węgry.

Po stronie protestanckich państw Rzeszy (m.in. Czech w tym Śląska, Palatynatu) stanęła Dania (do 1629 r.), Szwecja, Francja, Siedmiogród.

Wojna zakończyła się zwycięstwem strony protestanckiej. Jej głównymi skutkami, oprócz zapewnienia wolności wyznania na terenie Rzeszy, było osłabienie dynastii Habsburgów, wzmocnienie pozycji Francji i Szwecji oraz uznanie niepodległości Zjednoczonych Prowincji Niderlandów. Wojnę zakończył pokój westfalski podpisany w 1648 r.

za wikipedia

Kalwinizm
Luteranizm
Metodyzm
Husytyzm
Waldensi


Naprawde myslisz ze Swiadkowie Jehowy morduja dzieci? Nie wklejaj 25 tysiecy kosciolow protestanckich i ewangelickich - prosze.



#73794 Czy to forum daje uczciwie szanse obu stronom polemiki?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-15, godz. 15:33 w Oceń forum

1. Nie przypominam sobie abym z Tobą rozmawiał.
2. Sprawdź listę moderatorów.
3. Nikomu w niczym nie pomagam.
4. Miłego dnia.

1 Z ta samo osoba co Pan Albert Schwarcer (homo-currieux)
2 Nie byl Pan nigdy moderatorem na tym forum?
3 Tak wyglada z wypowiedzi uczestnikow
4 Tez takiego zycze



#73795 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-15, godz. 15:41 w Neutralność

Właściwie nie mordują... pozwalają im tylko umrzeć zabraniając leczenia - rocznie ok 130 dzieci.
[/quote]
Dobrze ze nie morduja, maja inne stanowisko w sprawie krwi ale to juz inny watek.

Jesli mozna zapytac? Jak pan zaczal sie specjalizowac w religii swiadków Jehowy?



#73802 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-15, godz. 16:46 w Neutralność

To jest właśnie ten problem. ŚJ dopuszczają do śmierci (zwie się to delikatnie mówiąc - świadome narażanie życia) dlatego że wierzą że postępują słusznie. Efekt - śmierć wielu ludzi w tym dzieci.Członkowie Świątyni Ludu popełnili zbiorowe samobójstwo, podając także własnym dzieciom trutkę. Wierzyli że postępują słusznie.Efekt - śmierć wielu ludzi w tym dzieci."Terroryści samobójcy" oddają własne życie, zabijając przy tym dziesiątki osób naokoło dlatego że wierzą że postępują słusznie. Efekt - śmierć wielu ludzi w tym dzieci.Każdy wierzy że postępuje słusznie, nawet zgodnie z zaleceniami Boga. Czy powiesz że ci pierwsi są w porządku a reszta to psychopaci ?Problem w tym że ktoś wcisnął im do głowy mylne pojęcie na temat Boga i jego oczekiwań. To nie są mordercy, to są ofiary, które "produkują kolejne ofiary.

Wiesz dobrze ze Swiadkowie Jehowych chca zyc, ze stosuja wszystkie mozliwe metody terapii dla swoich dzieci oprocz podawania krwi ale nawet wtedy jest to osobista decyzja. Ja znam osoby ktore zgodzily sie na transfuzje i nie bede wytykal ich palcami do tego trzeba byc przekonanym osobiscie (rodzice,dana osoba ) zeby podjac odpowiednia decyzje a nie grupowo jak w przypadku zbiorowego samobojstwa. Przyklad nietrafiony. Oprocz tego nikt za Ciebie nie podpisze Oswiadczenia o Krwi. Jesli jest to nauka biblijna i wszyscy powinni ja stosowac kazdy osobiscie podejmuje taka decyzje a w przypadku dzieci ich rodzice tak jak to jest w prawie swieckim wyluszczone. Nie mam ochoty z tego topica zrobic problemu z transfuzja

Homo_sum - dołączyłeś do bardzo elitarnej grupy ignorowanych przeze mnie użytkowników...

A czym sobie tak wybitnie zasluzylem Panie Wilku Stepowy? Prosze o jakies konkrety. Czy dostane za to medal.....



#73809 Czy to forum daje uczciwie szanse obu stronom polemiki?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-15, godz. 17:16 w Oceń forum

Czyżby Twoje zdanie odnosiło się do stanu obecnego czy przeszłego?

"naduzywa swojej wladzy jako moderator"

Przyklady mialy miejsce w czasie przeszlym, obie rozmowy odbyly sie dawno temu z tego co zdazylem doczytac Pan Sebastian Andryszczak wskazywal ze Pan Iszbin jest nerwowym moderatorem



#73812 Czy to forum daje uczciwie szanse obu stronom polemiki?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-15, godz. 17:33 w Oceń forum

Panie Pawle R czy jesli moje odpowiedzi nie beda sie zgadzaly z myslami innych albo beda niewygodne moge liczyc ze zostane wykluczony na forum . Pytanie nie odnosze do Pana ale moze mi Pan przynajmniej naswietli sprawe Pana Terebinta.

kto to jest albert schwarcer?

Pan Artur Schwacher nie Pan Albert Schwarcer bardzo przepraszam ale oswajam sie dopiero z imionami,. Nawet nie tak dawno identyfikowalem Pana jako "delfinka" ze wzgledu na fotke ktora Pan kiedys wstawil.



#73816 Czy to forum daje uczciwie szanse obu stronom polemiki?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-15, godz. 17:45 w Oceń forum

Pan Terebint Panie Hs postanowił Pana ignorować. Nie ma to w żadnym razie przełożenia na wyrzucenie z tego forum. Bany na tym forum otrzymują tylko osoby które łamią regulamin i to często nie następuje od razu tylko kiedy sytuacja jest notoryczna. Pan Terebint jak rozumiem uznał Pańskie teksty za - delikatnie ujmując - sadyzm i ignorancję.

Jeśli chce Pan natomiast poczytać o banowaniu na tym forum to jest wyrażona "baaaardzo" :D obiektywna opinia o tym -> http://www.badacz.yoyo.pl/

Gdzie sadyzm ? A gdzie ignorancja? Czy ja nie nadazam za nauka na tym forum ? Czyzbym dopiero zaczal "studium" na forum i wiele jeszcze nie rozumiem. Oswieccie mnie ludzie, a moze urazilem czyjes uczucia religijne? Nie mam bladego pojecia czy Pan Terebint jest protestantem czy czlonkiem innej religii - pewnie gdybym wiedzial wiecej nie staralbym sie urazac niczyich uczuc. Podalbym inny przyklad, nie wlaczylem sie na to forum z powod...yskowek.



#73851 Rodzina ŚJ: wywieranie presji oraz nadzieja na powrót

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-15, godz. 21:46 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

A ja znam inna sytuacje. Ojciec z matka i cala rodzina w prawdzie. Dwoch synow wykluczonych, rodzice pomagaja jak umieja. Synowie od problemu do problemu ale moga liczyc zawsze na rodzicow. Zadnej presji, nacisku tylko taka wewnetrzna nadzieja glupiego ze dzieci (dryblasy po dwudziestce) zmadrzeja, opamietaja sie i przestana sobie a tym samym rodzicom przysparzac problemow. Wychodzi mi ze Świadkowie to tacy naiwniacy do bicia na przykladzie tej rodziny ale to tylko jeden z przykladow. Mam nadzieje ze jednak troszke zbalansuje te szantaze emocjonalne o ktorych tu wspomnialiscie.



#73854 Czy to forum daje uczciwie szanse obu stronom polemiki?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-15, godz. 22:25 w Oceń forum

Homo_sum
żeby kogoś ignorować nie trzeba, aby ta osoba uraziła czyjeś uczucia. Jeśli komuś nie podobają się czyjeś wypowiedzi to po prostu je ignoruje i ma do tego swoje prawo.
Poza tym jets taka niepisana zasada, że pisując na forum nie używa się formy "pan", chyba, że się komuś chce "dogryźć", ot taka głupia zasada pozwalająca na swobodę wypowiedzi niezależną od wieku.
A co do twojego wstępnego pytania, to śJ sami nie dają sobie szansy na wypowiedź kiedy nie uczestniczą w dyskusji, albo kiedy zamiast mówić na jakiś temat dotyczący ich wiary czy postępowania wyskakują z argumentem, że w KK jest jeszcze gorzej.


Po pierwsze dziekuje za informacje na temat zachowania uczestnika zwanego Terebintem . Jak sie nie zgadzam, nie podoba mi sie - to ignoruje. Dziekuje skorzystam z rady.

Po drugie - nie uzywac formy Pan. Tez skorzystam.

Chyba sie szybko ucze jak na pierwsze forum w moim zyciu.

Mnie tez nuza pyskówki.

Nie szukam winnego w sporze kto nie daje komu szansy bo to znaczy ze mialbym brac udzial w pyskówce.

Moim celem jest balans wypowiedzi krzywdzacych, nie zamierzam bic sie o slowa to do niczego dobrego nie doprowadzi.

Jeszce raz dziekuje za te praktyczne uwagi. Ja nie przylecialem tu z toporem wojennym, ja nie jestem od wyrokow jak zaznaczylem kiedys w swojej wypowiedzi uwaznie traktowalem sobie dobrodusznosc Sebastiana Andryszczaka, kpiarskie podejscie Brata Jaracza czy tez Iszbina ze o Terebincie nie wspomne.

Ale tutaj pewnie milosci nie znajde a jednak jest to znak rozpoznawczy prawdziwych chrzescijan.



#73856 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-15, godz. 22:46 w Neutralność

Jeszce raz podkreslam dzialalnosc edukacyjna towarzystwa Straznica. Nie widze realnego powiazania z polityka ani biznesem. Nie slyszalem o tym by Świadkowie Jehowy wplywali na wzrost przestepczosci. Czy świat bez nich bylby lepszy?



#73863 Czy to forum daje uczciwie szanse obu stronom polemiki?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-15, godz. 23:40 w Oceń forum

myślę, że ciężko zamknąć człowieka w zwerbalizowanej ocenie. Ogólnie mówiąc, jb przypisywana jest neutralność, iszbin uchodzi za nerwusa, a ja bywam nazywany dobrodusznym, niekiedy nawet obiektywnym (chociaż jest on poddawany w wątpliwość np. przez HC który wielokrotnie zarzucał mi brak obiektywizmu, czasami argumentując słabiutko a czasami mądrze). Ja często słyszę skrajne opinie na swój temat. Jedni mówią że jestem złośliwy i bezpodstawnie się czepiam, inni że przesadnie bronię ŚJ i jestem "zbyt poprawny politycznie". A ja jestem jaki jestem. Dążę do obiektywizmu, ale jest on pewnym ideałem, którego nie osiągam, bo on się nie da osiągnąć. Poza tym, zastanów się czy jest w ogóle możliwe istnienie forum internetowego na którym można znaleźć miłość (i nie mówię o serwisie randkowym ;) ) Cokolwiek moderator nie zrobi zawsze będzie źle. Nie zareaguje, więc "toleruje chamstwo", pochwala "prześladowania" itd. Zareaguje, to "cenzura, stronniczność" itp. Znasz sposób na złoty środek? Bo ja nie znam.Miejscem w którym powinno się szukać miłości jest rodzina. Ja mam wspaniałych rodziców, wspaniałą dziewczynę, wspaniałych przyjaciół. Może dlatego nie ma we mnie (aż tyle) żółci co w innych ludziach. Może dlatego nie odczuwam ani potrzeby atakowania WTS i walenia w niego jak w bęben ani potrzeby obsesyjnego bronienia WTS-u.

Jak juz wspomnialem ocena poznanych mi uczestnikow zmienia sie w trakcie poznawania ich na tym forum. O kontakt osobisty sie nie pokusze z racji tego ze stoimi po przeciwnych stronach barykady. Jednak skoro tu jestem i wiem dobrze ze sa tutaj odstepcy i zabieram glos na tym forum to znaczy ze byloby obluda gdybym sie zapieral ze nie rozmawiam z odstepcami a nawet osobiscie czulbym sie zle gdybym w jakis sposob okazywal swoja wyzszosc ignorujac tych ludzi . Jestem tutaj z wlasnej woli => znajduje sie posród odstepcow=> traktuje ich jak ludzi=> rozmawiam ...... ale na wczasy z wami nie pojade :P Zreszta co do obiektywizmu ..... postarajmy sie go zachowac nawet jesli czasem to boli i grozi utrata honoru. Nie znosze obelg i zlego traktowania tak wiec twój post jest mily pomijajac osobiste potyczki z HC ktorego osobiscie lubie.Jak to sie stalo ze ponownie uwierzyles w duchy zmarlych , trojce, spowiedz swieta, zaczoles oddawc czesc Matce Boskiej?Przeciez miales juz to za soba. Moja rodzina byla zwiazana z KK bardzo blisko, wielokrotnie wizytowalem seminaria, wielu ludzi ktorych znam osobiscie jest ksiezmi ale kiedy poznalem co bibia mowi na tematy wyzej wymienione podczas ostaniej mojej wizyty w kosciele parsknalem smiechem a ze mna czterech kolegow. Po czym zmierzony wzrokiem czujnego kaplana zamilklismy na moment by po chwili smiac sie jak opetani. Pewnie gdybym byl bardziej dojrzaly w tym czasie nie poszedlbym do kosciola ale trzeba sie bylo wyspowiadac raz do roku wiec chcac nie chcac tak wyszlo

Tak tutaj tylko biją :)

Nie bija Ty jestes tego dobrym przykladem. Nawet twoje posty sa ciekawe. :)