Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Homo_sum

Odnotowano 122 pozycji dodanych przez Homo_sum (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-05 )



Sort by                Order  

#73508 ZABAWA

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-13, godz. 20:14 w Humor

Ostatnio nie często.

Osoba pode mną lubi nalesniki



#73953 ZABAWA

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 12:01 w Humor

Nawet dwa :P
Osoba pode mna hoduje kanarki


Nie ma kanarkow i nie ma HOMIKA - basta

Osoba pode mna nie rozumie slowa przyjazn



#74066 Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 18:56 w Tematyka ogólna

racja racja racja a poza tym co tam jest przekazywane i czemu ma sluzyc?



#73876 Kongresy to świetny interes!

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 01:23 w Nowości z kraju i zagranicy

Mysle ze ten artykul nie oddaje prawdy dlatego ze nawet w kraju gdzie saldo zborowe jest w przewazajacej wiekszosci dodatnie jakim jest Wlk Brytania bracia zachowuja sie zachowawczo tz. kazdy zabiera swoja zywnosc( bardzo dziwne szczegolnie tutaj gdzie bardzo popularny jest take away) organizuje sie autobusy po 6 funtow za dzien za osobe (choc wiekszosc ma samochody) jedyne na czym mozna bylo zarobic to gorace plyny i lody sprzedawane tylko w przerwie na terenie wynajetego obiektu. Z przykroscia musze stwierdzic ze bracia angielscy i francuscy to sknerusy ;) i odbiegaja od tezy przedstawionej w/w artykule.



#73902 Kongresy to świetny interes!

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 08:58 w Nowości z kraju i zagranicy

Jak mogę zarzucić kłamstwo czyjejś opini? Mogę tylko stwierdzić że jest próbą upiększania. Tak nie musisz się zgadzać, a ja nie muszę przytakiwać insynuacjom typu "sprawy się mają znacznie inaczej"... kiedy z moich obserwacji wynika coś z goła odmiennego.

A co tak naprawde wynika z twoich obserwacji i jakich metod obserwacyjnych uzywasz nie bedac Świadkiem Jehowy i nie nalezac do zadnego zboru . Ja bym co najmniej powatpiewal w źródlo twoich obserwacji nie mowiac o tym ze czasem niektorzy by ci zarzucili szerzenie tendencyjnych oszczerstw.

Nie ma o co kruszyc kopie, mamy inne zdanie przy okazji niektorych topicow, ja bardzo dobrze ci zycze. :) :) :)



#73872 Kongresy to świetny interes!

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 00:58 w Nowości z kraju i zagranicy

Lokalni włodarze oraz przedsiębiorcy z Pensylwanii już teraz cieszą się z powodu możliwości goszczenia świadków Jehowy podczas letnich zgromadzeń. Powody do radości mają spore, bo ocenia się, że przyjezdni pozostawią u nich mnóstwo pieniędzy.

Dotychczasowe wyliczenia pozwalają sądzić, że na weekendowe zgromadzenie przybędzie 10 tysięcy osób. Można się też spodziewać, że każdy uczestnik tylko jednego dnia wyda średnio 100 dolarów. Zatem tylko jeden dzień trzydniowego kongresu może przynieść zysk dla lokalnej gospodarki w postaci miliona dolarów wydanych w restauracjach, hotelach, sklepach, stacjach benzynowych i innych miejscowych punktach usługowych.

--
Artykuł na ten temat: timesleader.com, link

link nie dziala



#73897 Kongresy to świetny interes!

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 08:33 w Nowości z kraju i zagranicy

Hs jak widzę większośc postów jakie piszesz i zapewne będziesz pisał będą tej nuty. Ale mnie to nie dziwi :P

zarzuc mi klamstwo w tym co tutaj napisalem ja nie oceniam twoich postow na ta nute czy na tamta, moge powiedziec smialo ze nie musze sie zgadzac z tym co jest w tym topicu napisane aczkolwiek szanuje jb.

Hs jak widzę większośc postów jakie piszesz i zapewne będziesz pisał będą tej nuty. Ale mnie to nie dziwi :P

szanowna jb prosze mnie zgromic z "jasnego nieba" jesli gdzies przekroczylem prawo tego forum :rolleyes:



#74130 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 22:38 w Neutralność

HS czy zgadzasz się ze mną, że świat byłby lepszy bez ŚJ, bo pozytywne strony ŚJ (np. zachęcanie do walki z nałogami) mogą zostać pozytywnie skopiowane np. przez protestantów, którzy weszliby na miejsce próżni po ŚJ, a największą korzyścią ze zniknięcia ŚJ z powierzchni ziemi byłaby rezygnacja z psychopatycznej niebiblijnej nauki o zakazie transfuzji i przyzwoleniu na śmierć małych dzieci?

Nie zgadzam sie dlatego ze

nauka o krwi jest zawarta w bibli i jest oparta na zasadzie świetosci krwi dlatego ze jest wymagana przez Jehowe i tym samym nie jest psychopatyczna,
my nie tylko walczymy z nalogami ale takze demaskujemy falszywe nauki a co za tym fałszywe religii

dnosnie dzieci to przypomina mi sie pytanie czy wyslalby pan syna na wojne a katolik odpowiada pewnie bo to jest moj obowiazek a swiadek Jehowy odpowiada wiec rozumie pan jaki ja mam obowiazek wobec Boga :)



#74342 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-17, godz. 15:59 w Neutralność

Prosta sprawa czym kończy się świadoma odmowa udzielenia transfuzji dziecku gdy jest ona niezbędna...nie kazda transfuzja jest niezbedna nie kazda odmowa konczy sie smierciaOtóż, uważasz że w stosunku do krwi Biblia tak mówi i tego przestrzegasz.W przypadku służby wojskowej, Biblia jej nie zakazuje biblia nie zakazuje wprost sluzby wojskowej tak jak nie zakazuje narkomanii ale czy Bogu sie to podoba? ale nie podoba ci się to i wydaje ci się że ....1. Najpierw sobie odpowiedz czy wierzysz we WszystkO co mówi Biblia. i viece versa2. Potem zajmij się dokładnym rozstrzyganiem, jakie jest jest Stanowisko i w jakiej Sprawie. jak w punkcie 1

A co to ma wspólnego z niebiblijnym zakazem służby wojskowej?Szczerze mówiąc, sam jestem zdziwiony, że Biblia dopuszcza służbę w wojsku, ale podobnie jak Fly nie znalazłem w niej kategorycznego zakazu służby wojskowej.

sam jestem zdziwiony, że Biblia dopuszcza służbę w wojsku Mozna o Tobie powiedziec wiele ale jednego Ci nie mozna odmowic: intelektu i czasami takich perelek. Przypuszczam ze masz wieksze pojecie o biblii niz niektorzy uczestnicy tego forum ale lubisz sie upierac przy swoim. :)



#74064 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 18:46 w Neutralność

Homiku, jako dwoje najbardziej naiwnych na tym forum trzymajmy sie razem :lol: :lol: :lol:

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

Żabciu nie za rączki bo jak już wspomniałem, szacunek dla współmałzonka ale przynajmnej nie kopiesznie gryziesz jak ten konik powyzej twojego postu. Milutko pozdrawiam, oddany HS :P



#74233 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-17, godz. 11:48 w Neutralność

zacznijmy od jednego Czy jest twoi obowiazkiem czy przyjemnoscia pojscie na wojne i jakie jest oficjalne stanowisko KK w tej sprawie i pokaz mi w biblii gdzie Jezus nakazal mordowac blizniego ?Mowisz o samodzielnej decyzji, jakie sa konsekwencje ze nie pojdziesz na wojne a jakie gdy zgodze sie jako brat na transfuzje.



#74330 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-17, godz. 15:13 w Neutralność

Nie zrozumiałeś. Pedofilii Biblia nie może potępić a takoż palenia skrętów, bo nie ma w niej mowy o takich rzeczach.
A o służbie wojskowej mówi Biblia wielokrotnie ale nigdzie jej zdecydowanie nie potępia. Trudno mi się z tym pogodzić, ale tak to wygląda.



Prosta sprawa na czym polega bycie żołnierzem .....

Wstapil bys do wojska wiedzac co biblia mowi o morderstwach, przemocy.
Czy jest usprawiedliwione zabieranie zycie drugiego czlowieka nawet w przypadku kiedy ta druga osoba zamorduje Ci kogos bliskiego?

To sie wynosi ze studium slowa bozego, Bibia to nie jest Talmud ani wykaz wszystkich zaistnialych mozliwosci i dokladnych przepisow postepowania. Biblia jest zywa i od nas samych zalezy jak zareagujemy na wiadomosc

ze bycie zolnierzem polega takze na zabijaniu innych ludzi ......



#74057 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 18:20 w Neutralność

Oczywiście. Pan Homo_sum pseudonim Chomik, stoi na czele tajnego mafijnego bractwa w WTS, którego zadaniem jest skrytobójcze mordowanie pedofilów w sposób duchowy. Ciekawe, kiedy przerzuci się na fizyczną likwidacje (a może już zaczął sądząc po jego wypowiedzi....)


Ciekawe "skrytobójcze" zagranie pana prawnika. Jak juz nie mozna inaczej to nazwac Homikiem(trzymac sie wzoru) albo wymyslic mordercza kreskówke, prosze nie osmieszac resztki panskiej zasadnosci. Pan sie juz skompromitowl przy okazji rozmowy z HC. :)



#74320 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-17, godz. 14:49 w Neutralność

Homo sum, zauważam w twojej argumentacji 2 błędy:
1. pedofila podpada pod bardziej ogólny zakaz rozpusty[ ok to inny przyklad narkomania]
2. o pedofilii w Biblii nie ma mowy a o służbie wojskowej jest.[ o sodomie i gomorze tez ale nie napisano ze jest to dobra rzecz, gdzie Jezus zacheca do staniecia po stronie konfliktu zbronego albo tak jak KK zezwala pojedynczym osoba na dyspense moga kulki do automatu lepic ;)




#74327 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-17, godz. 14:57 w Neutralność

Jak mogli te wersety odnosić do siebie, skoro mówią one o panowaniu Mesjasza nad Izraelem, czyli o okresie milenium.


Ludzie beda musieli zadecydowac czy miecze chca czy plugi robic, uczyc sie sztuki wojowania czy sluchac Boga. Zauwaz ze miecz i sztuka wojowania to nie sa rzeczy ktore podobaja sie Bogu i nie jest Marsem tylko kochajacym Jehowa.



#74020 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 15:55 w Neutralność

Moze Cie to zdziwi ale nie zaatakuje twoich wierzen, masz prawo wierzyc w co chcesz. Masz wolna wole i wybierasz co chcesz - ja pozostane przy swojej wierze w jedynego Boga Wszechmogącego. A wierzycie w duchy zmarlych?I dzialacie w konspiracji ? :) ? nazywacie sie jakos? wszystko incognito robicie. a gdybym chcial do was dolaczyc to gdzie wasz kosciol w anglii moge znalezc?



#73864 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-15, godz. 23:53 w Neutralność

[My tu tez prowadzimy działalność edukacyjną przy okazji tych naszych swawolnych dysput. ;)]
Ad Pawel R
Wiec tak co do tej dzialalnosci edukacyjnej na forum nie zawsze jest zgodna z prawda, trzeba duzo prostowac, objasniac, rownowazyc inymi przykladami. Masz racje to sa swawolne dysputy, cos w rodzaju rozmowy przy piwie i jako takie traktowane byc powinny a ze czasem sie ludzie sie za lby biora to nie jest dziwne jak edukacja sie w karczmie odbywa. ;)



#73856 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-15, godz. 22:46 w Neutralność

Jeszce raz podkreslam dzialalnosc edukacyjna towarzystwa Straznica. Nie widze realnego powiazania z polityka ani biznesem. Nie slyszalem o tym by Świadkowie Jehowy wplywali na wzrost przestepczosci. Czy świat bez nich bylby lepszy?



#73791 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-15, godz. 15:23 w Neutralność

Nie, nie wystarczy - Protestanci to około 25 tysięcy kościołów. Wymień mi, o których chodzi. I odpowiedz mi jeszcze na jedno pytanie. Jakie religie dopuszczają do zabicia dziecka w razie potrzeby podania krwii?

W wojnie trzydziestoletniej, pośrednio lub bezpośrednio, wzięły udział niemal wszystkie państwa europejskie. Stronę katolicką reprezentowały państwa Habsburgów (Austria, Hiszpania i Państwo Kościelne), niektóre księstwa I Rzeszy (m.in. Bawaria). Oficjalnie swojego wsparcia katolikom nie udzieliła Rzeczpospolita Obojga Narodów, lecz zaciężne wojsko lisowczyków zostało wysłane przez króla na Węgry.

Po stronie protestanckich państw Rzeszy (m.in. Czech w tym Śląska, Palatynatu) stanęła Dania (do 1629 r.), Szwecja, Francja, Siedmiogród.

Wojna zakończyła się zwycięstwem strony protestanckiej. Jej głównymi skutkami, oprócz zapewnienia wolności wyznania na terenie Rzeszy, było osłabienie dynastii Habsburgów, wzmocnienie pozycji Francji i Szwecji oraz uznanie niepodległości Zjednoczonych Prowincji Niderlandów. Wojnę zakończył pokój westfalski podpisany w 1648 r.

za wikipedia

Kalwinizm
Luteranizm
Metodyzm
Husytyzm
Waldensi


Naprawde myslisz ze Swiadkowie Jehowy morduja dzieci? Nie wklejaj 25 tysiecy kosciolow protestanckich i ewangelickich - prosze.



#73901 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 08:48 w Neutralność

HS a czym się to różni od samozachwalania śJ? Ja nie widzę różnicy między nami, a propagandą WTS-u. Jesteśmy tacy sami choć mówimy pewne rzeczy o których WTS nie powie...


Jest roznica, powiedz co oferujesz ludziom ktorzy traca wiare w Boga? Lepszego Boga a moze twoja przyjazn ? Ciekawe co po takiej "edukacji" zostaje godne uwagi i czy mozna od razu sobie podciac zyly czy tez przestac wierzyc w BOGA

" rzekl glupi w sercu swoim ze nie ma Boga i nie ma nikogo kto by dobrze czynil "

mam nadzieje ze sie sie nie nie obrazamy, jak rozumiem Ty wierzysz w boga ;)



#73911 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 09:41 w Neutralność

Homo_sum
Jak dla ciebie wiara w Boga równa się bycie w "organizacji", a odejście od niej oznacza utratę wiary lub wiarę w jakiegoś innego Boga, to współczuję tobie. Bo pomyliły się tobie pojęcia, albo zamiast ufać Bogu zaufałeś ludziom z WTS-u.
Jest coś lepszego od tego co oferuje WTS, od tej kłamliwej propagandy na temat Boga. Jest tym osobista społeczność z żywym Bogiem, jest to dar łaski zbawienia w Panu Jezusie Chrystusie, jest to nadzieja życia wiecznego ze swoim Zbawicielem.
Masz taką nadzieję, czy też jak wszyscy śJ musisz sobie zapracować na ten Boży dar łaski - zbawienie i nowe narodzenie z wody i Ducha?


A Ty w domu tak sam praktykujesz swoja religje czy tez zbierasz sie ze wspolznawcami a propo's nikt nie wie do jakiej religii przynalezysz, moze jednak tak lepiej ze nie mowisz byc moze ktos zalozylby forum zwiazane z jej tematem i wtedy z napastnika przemienilbys sie w obronce tematu. :)



#74031 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 16:15 w Neutralność

Hs weź nie cytuj wszystkiego skoro Ci to do jakiegoś komentarza nie potrzebne. Tylko zawala forum.hmmm.. odp w ten sposób Moze Cie to zdziwi ale nie zaatakuje twoich wierzen, masz prawo wierzyc w co chcesz. Masz wolna wole i wybierasz co chcesz - ja pozostane przy swojej wierze w jedynego Boga Wszechmogącego.Poza tym nie mamy zadnego kółka zabwa by do niego zapraszać, przykro mi.

no przeciez nie bede z toba kazdego podpunktu rozdrapywal do tego stopnia ze bedziemy najgorszymi wrogami, ja twojego sposobu myslenia nie zmienie=> szkoda czasu i energii natomiast co do ukrytych kosciolow ........pachnie mi tu niezlecos sie musi z tym kryc, gasicie światlo i mieszacie krew :lol:Przeczytalem o sprawach z pedofilami w zborach. Jestem zszokowny ze takie gady istnialy w naszej spolecznosci, wiem jednak ze juz nie istnieja czym sie odrozniamy od innych religii.



#73780 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-15, godz. 15:09 w Neutralność

Uogólnienie. Wymień mi te religie, po których można się spodziewać, że chwycą za broń. Przy okazji przekonamy się ile religii znasz.


Mysle ze Katolicy dowiedli tego ze za bron chwyca. Protestanci tez i Muzulmani, Anglikanie. Wystarczy?



#73771 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-15, godz. 14:13 w Neutralność

No to ja naiwna jestem...jak zawsze...bo jednak wierze, ze SJ nie posuneliby sie do uzycia przemocy, ani nie siegneliby po bron.

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

PS.Tyle razy wytykali mi Gwardie Papieska <_<

D.


Mysle ze najblizej prawdy byla Pani - Pani Dosiu oczywiscie odstepcy albo wykluczeni musieliby poszukac wiecej takich jak oni sami albo spowodowac by byli takimi samymi (stara metoda szatana). A nikt nie pomyslal o czyms takim jak zorganizowanie pomocy przez starszych osoba, ktore rokuja szanse na poprawe?

Ciekawe ze jednak mozna liczyc na to ze Swiadkowie Jehowy za bron nie chwyca czego nie mozna oczekiwac od innych religii. ;)



#74055 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 18:08 w Neutralność

dobre jak z kiepskiego filmu ganksterskiego.


a to nie byl film....urodzeni mordercy