Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Homo_sum

Odnotowano 122 pozycji dodanych przez Homo_sum (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-09 )



Sort by                Order  

#73508 ZABAWA

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-13, godz. 20:14 w Humor

Ostatnio nie często.

Osoba pode mną lubi nalesniki



#73953 ZABAWA

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 12:01 w Humor

Nawet dwa :P
Osoba pode mna hoduje kanarki


Nie ma kanarkow i nie ma HOMIKA - basta

Osoba pode mna nie rozumie slowa przyjazn



#74066 Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 18:56 w Tematyka ogólna

racja racja racja a poza tym co tam jest przekazywane i czemu ma sluzyc?



#73897 Kongresy to świetny interes!

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 08:33 w Nowości z kraju i zagranicy

Hs jak widzę większośc postów jakie piszesz i zapewne będziesz pisał będą tej nuty. Ale mnie to nie dziwi :P

zarzuc mi klamstwo w tym co tutaj napisalem ja nie oceniam twoich postow na ta nute czy na tamta, moge powiedziec smialo ze nie musze sie zgadzac z tym co jest w tym topicu napisane aczkolwiek szanuje jb.

Hs jak widzę większośc postów jakie piszesz i zapewne będziesz pisał będą tej nuty. Ale mnie to nie dziwi :P

szanowna jb prosze mnie zgromic z "jasnego nieba" jesli gdzies przekroczylem prawo tego forum :rolleyes:



#73876 Kongresy to świetny interes!

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 01:23 w Nowości z kraju i zagranicy

Mysle ze ten artykul nie oddaje prawdy dlatego ze nawet w kraju gdzie saldo zborowe jest w przewazajacej wiekszosci dodatnie jakim jest Wlk Brytania bracia zachowuja sie zachowawczo tz. kazdy zabiera swoja zywnosc( bardzo dziwne szczegolnie tutaj gdzie bardzo popularny jest take away) organizuje sie autobusy po 6 funtow za dzien za osobe (choc wiekszosc ma samochody) jedyne na czym mozna bylo zarobic to gorace plyny i lody sprzedawane tylko w przerwie na terenie wynajetego obiektu. Z przykroscia musze stwierdzic ze bracia angielscy i francuscy to sknerusy ;) i odbiegaja od tezy przedstawionej w/w artykule.



#73872 Kongresy to świetny interes!

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 00:58 w Nowości z kraju i zagranicy

Lokalni włodarze oraz przedsiębiorcy z Pensylwanii już teraz cieszą się z powodu możliwości goszczenia świadków Jehowy podczas letnich zgromadzeń. Powody do radości mają spore, bo ocenia się, że przyjezdni pozostawią u nich mnóstwo pieniędzy.

Dotychczasowe wyliczenia pozwalają sądzić, że na weekendowe zgromadzenie przybędzie 10 tysięcy osób. Można się też spodziewać, że każdy uczestnik tylko jednego dnia wyda średnio 100 dolarów. Zatem tylko jeden dzień trzydniowego kongresu może przynieść zysk dla lokalnej gospodarki w postaci miliona dolarów wydanych w restauracjach, hotelach, sklepach, stacjach benzynowych i innych miejscowych punktach usługowych.

--
Artykuł na ten temat: timesleader.com, link

link nie dziala



#73902 Kongresy to świetny interes!

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 08:58 w Nowości z kraju i zagranicy

Jak mogę zarzucić kłamstwo czyjejś opini? Mogę tylko stwierdzić że jest próbą upiększania. Tak nie musisz się zgadzać, a ja nie muszę przytakiwać insynuacjom typu "sprawy się mają znacznie inaczej"... kiedy z moich obserwacji wynika coś z goła odmiennego.

A co tak naprawde wynika z twoich obserwacji i jakich metod obserwacyjnych uzywasz nie bedac Świadkiem Jehowy i nie nalezac do zadnego zboru . Ja bym co najmniej powatpiewal w źródlo twoich obserwacji nie mowiac o tym ze czasem niektorzy by ci zarzucili szerzenie tendencyjnych oszczerstw.

Nie ma o co kruszyc kopie, mamy inne zdanie przy okazji niektorych topicow, ja bardzo dobrze ci zycze. :) :) :)



#74949 Ewangelia, którą głoszę

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-22, godz. 01:04 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

(z przeniesienia)

Swoje wierzenia przedstawiłem, tak w temacie podanym przez JB, jak też w skróconej formie ostatnio w jakimś temacie. A ty pokazałeś, że tak naprawdę nie interesuje ciebie to w co wierzę, ale możliwość opluwania mojego kościoła. Bo zamiast zapoznać się z tym co głoszę i w co wierzę i podyskutować o tym, to ty uparcie jak mantrę powtarzasz, "powiedz nazwę swego kościoła". Po prostu w ten sposób pokazujesz jak bardzo nieszczere są twoje słowa o tym, że chcesz porównać nasze wierzenia.
Dziękuję za merytoryczną dyskusję. Ale ja z taką osobą, która sama nie jest w stanie obronić w oparciu o Biblię swoich wierzeń, a jednocześnie nie potrafiąc przeczytac samodzielnie tego w co ja wierzę i opiera się na głosie osób tak samo niezoriętowanych jak ona w tym co wierzę, nazywa to "szmatławcem", nie mam o czym rozmawiać.
Homo_sum
Jeśli w tym w co wierzę jest coś niebiblijnego, to ty jako osoba podająca sie za chrześcijanina powinnaś to skorygować i wykazać na podstawie Biblii, że sprawy mają się inaczej. Ale widzę, że pewnie takiego zachowania to WTS nie naucza swoich wyznawców.


Ja tez Ci przedstawie moje wierzenia. Wierze w Boga. Jego syn ma na imie Jezus. Jego matka Maria. Jezus oddal zycie za nas zebysmy dostapili zbawienia. Jezus byl nasladowca swojego Ojca i kazal milowac ludzi. Tak w skroconej formie przedstawie Ci moje wierzenia.

Podyskutyjmy merytorycznie o mojej religii wedlug tego co napisalem powyzej i prosze nie wskazywac czlonkow mojego kosciola jako głownych wytykaczy złych ludzi. To forum glownie wytyka wady ŚJ i musisz to przyznac bezapelacyjnie.


A moze bys mi wyjasnil tak laskawie

Czy Jezus wedlug twojej religii jest bogiem z trojcy? Czy glosisz swoja ewangelie od domu do domu jak to czynili uczniowie Jezusa? Czy w twoim kosciele wystepuje zjawisko sakramentów takich jak : komunia, bierzmowanie?
Czy spowiadasz sie ksiedzu czy tez publicznie?Czy dusza istnieje po smierci? Gdzie ida zbawieni do nieba czy do raju na ziemi?


Takich kilka pytan dla niezorientowanego, mysle ze nie wyczerpales tematu swoich wierzen i pewnie o nie jedno Cie jeszczce zapytam a moze powiesz ze to tajemnica albo ze chce sie nasmiewac z twojego kosciola?

Przykro mi ale tyle wiem o twojej religii teraz co o judaizmie a jak sie dowiedzialem niektore sprawy sa rozstrzygane indywidualnie przez rabinow (niektorzy z nich wierza w reinkarnacje inni nie) wiec moze u Ciebie jest to samo.

Potraktuj mnie jako szczerze zainteresowanego tym w co wierzysz, jak zauwazyles nie nazywalem katolikow gejami, pedofilami ani mordercami wiec twoj argument o obrzucaniu blotem raczej do mnie nie pasuje.



#75022 Ewangelia, którą głoszę

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-22, godz. 19:22 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Do tej pory nie zauważyłem żebyś błyszczał wiedzą biblijna za to świetnie błyszczysz w inny sposób:

Po dokladnej relacji z biblii twój blysk wyglada tak

Nie wiem Homme Curieux czy śmiać się z tego co piszesz, czy płakać nad tobą, że tak przeinaczasz Biblię aby usprawiedliwić to co robi WTS, który tak zmienia nauki, że to co kiedyś głosili jako pochodzące od Boga w świetle dzisiejszego nauczania w imieniu boga okazuje się kłamstwem.
A do tego czy to twój zamierzony efekt, że swoje przemyślenia łączysz z tekstem Biblii aby ludzie czytający twoje wywody nie mogli się łatwo zorientować co jest treścią Biblii a co jest twoją argumentacją. Czy w ten sposób chcesz wywołać u czytających złudny efekt, że to co piszesz jest zapisane w Biblii?


jak powyzej

Nastepne olsnienie z biblii w twoim wykonaniu

Zdziwiłbym się jakby tak zakłamany człowiek jak ty przyznał się do łgarstwa. Więc nie dziwię się, że nie chcesz widzieć tego co napisałem.


Mysle ze wystarczy ludzie na tym forum moga jeszcze poczytac inne twoje "wywody" biblijne. Ja jestem leniem ale czasem sie wysile i poszukam za to twój rodzaj komentarzy pozostawia wiele do zyczenia.

Prosze bys odpowiedzial na moje wczesniejsze pytania bo ta polemika nie ma sensu i wyjdziemy na najgorszych wrogów, przejdzmy do meritum sprawy



#75012 Ewangelia, którą głoszę

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-22, godz. 17:10 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Powyzej zamiescilem kilka pytan do Ciebie, jestem wdzieczny ze moderator przeniosl moj post do tego topica poniewaz nie bede oskarzony o zadawanie pytan niezgodnych z tematem rozmowy. Jestem bardzo wdzieczny za ta pomoc techniczna i oczekuje biblijnej argumentacji, ktora Czesiek tak sie szczyci. Zaznaczam ten temat nazywa sie Ewangelia, która głosze.
Moglbys mi przyblizyc ewangelie, ktora glosisz i odpowiedziec na zamieszczone powyzej pytania, bo jak do tej pory nie zauwaylem zebys blyszczal wiedza biblijna. A moze ty tak sam o sobie trabisz a jak co do czego to unikasz odpowiedzi?



#75018 Ewangelia, którą głoszę

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-22, godz. 19:02 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Pytania nie dotyczą Ewangelii, jakbyś nie zauważył. Ale spokojnie, dostaniesz odpowiedź.
A tak na marginesie, to poproszę ciebie, abyś mi wskazał, gdzie to ja się szczycę tą wiedzą biblijną, jak mi to zarzucasz. Jakiś malutki mój tekścik na ten temat możesz mi przytoczyć?


Po pierwsze podziele opinie osoby, ktora trafnie ujela to co mysle w tym temacie:


Roznica pomiedzy nami polega na tym ze ja jako Swiadek zapoznaje ludzi z naszym zrozumieniem Pisma Swietego a "wycieczki" jak je Pan nazywa sluza nam do pokazania roznic wystepujacych pomiedzy dogmatami pewnych religii, a zrodlem ktorym dla nas jest Pismo Swiete .

Nastepna roznica pomiedzy mna a panem jest to ze ja staram sie udowadniac nasze wierzenia za pomoca Pisma Sw i nie kwituje pana wypowiedzi tylko i wylacznie slowami : klamiesz, oszukujesz, atakujesz, najedzasz, ................................................................... tak jak pan to czyni regularnie nie podajac najczesciej zadnego dowodu na swoje oskarzenia . Nie chce tu kontynuowac utarczek slownych bo to nie moja rola jakp Swiadka . Mam cos do powiedzenia i mowie , czy to sie panu i innym podoba czy nie . Jesli twierdzi pan ze klamie ........ to nie jest dla nas pierwszyzna.




#74585 Plotki, Mity, Legendy, Czyli...

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-18, godz. 20:56 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Wczoraj na scype castsie mi się dostało za bronienie ŚJ przed głupimi opiniemi o nich. Gościu nie tylko jeden mówił niby świadectwo ale nie przeczyłem jego doświadczeniu tylko generalizowaniu - czyli wieszaniu psów na nich wszystkich no i dostało mi sie za bronienie ŚJ :D



Dzieki osobistemu doświadczeniu miales okazje poznac co to znaczy generalizacja tematu. Ja tez jestem przeciwny opiniowaniu grupy na podstawie wystapien czlonka lub mniejszosci. Ode mnie otrzymasz pochwale tuaj za trzymanie sie prawdy :)



#74327 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-17, godz. 14:57 w Neutralność

Jak mogli te wersety odnosić do siebie, skoro mówią one o panowaniu Mesjasza nad Izraelem, czyli o okresie milenium.


Ludzie beda musieli zadecydowac czy miecze chca czy plugi robic, uczyc sie sztuki wojowania czy sluchac Boga. Zauwaz ze miecz i sztuka wojowania to nie sa rzeczy ktore podobaja sie Bogu i nie jest Marsem tylko kochajacym Jehowa.



#74320 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-17, godz. 14:49 w Neutralność

Homo sum, zauważam w twojej argumentacji 2 błędy:
1. pedofila podpada pod bardziej ogólny zakaz rozpusty[ ok to inny przyklad narkomania]
2. o pedofilii w Biblii nie ma mowy a o służbie wojskowej jest.[ o sodomie i gomorze tez ale nie napisano ze jest to dobra rzecz, gdzie Jezus zacheca do staniecia po stronie konfliktu zbronego albo tak jak KK zezwala pojedynczym osoba na dyspense moga kulki do automatu lepic ;)




#74406 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-17, godz. 18:19 w Neutralność

Mam pytanie.
Łuk 3:14
"Pytali go też żołnierze, mówiąc: A my co mamy czynić? I rzekł im: Na nikim nic nie wymuszajcie ani nie oskarżajcie fałszywie dla zysku, lecz poprzestawajcie na swoim żołdzie."
Jak można pobierać żołd, nie będąc żołnierzem ?

Kim byli ci zolnierze ( uczniami czy zydami) i kogo pytali (Jezusa czy Jana Chrzciciela)?



#74288 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-17, godz. 14:05 w Neutralność

Czyli już wiemy, że autor anglojęzycznego cytatu nie ma do zaproponowania argumentów ściśle biblijnych, a jedynie tzw. "myślenie życzeniowe". Isaiah 2:2-4; Micah 4:3, John 17:14, 16; 18:36


Korneliusz "mógł" wyczytać (żeby było śmieszniej: w ST) zakaz służby wojskowej, "mógł" nawet samodzielnie wyliczyć w oparciu o księgę daniela rok 1914 lub dostrzec w dziejach apostolskich zakaz transfuzji. Nie wiemy nawet, czy nie doczytał się przypadkiem że w księdze Hioba zapowiedziano wynalazek radia :P jak swego czasu odczytał księgę Hioba J.F.Rutheford (cytując werset o gadających piorunach).

W każdym razie, istnieją w Biblii kategoryczne nakazy:
[do nierządnicy]: "idź i nie grzesz więcej" (Jezus)
[do cudzołożnika Heroda]: "nie wolno ci żyć z żoną Twego brata" (Jan Chrzciciel)
[do nawróconych chrześcijan]: "kto kradł niech kraść przestanie" (apostoł Paweł)

i NIE MA w Biblii słów: "kto służył w wojsku, niech porzuci służbę wojskową". I nie ma słowa pedofilia i nie ma wielu "wynalazkow" dzisiejszego swiata za to sa zasady: jak ta o milosci blizniego, neutralnosci - zgadzasz sie ze mna czy zakladajac ze nie ma slowa pedofilia w biblii dojdziemydo konkluzjii ze to Bog to dopuszcza ;)
wśród osób które nie odziedziczą Królestwa, wymieniono m.in. homoseksualistów i pijaków (podkreślając że "takimi byli niektórzy z was") ale jakoś "zapomniano" o żołnierzach. (List 1 do Koryntian).




#74064 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 18:46 w Neutralność

Homiku, jako dwoje najbardziej naiwnych na tym forum trzymajmy sie razem :lol: :lol: :lol:

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

Żabciu nie za rączki bo jak już wspomniałem, szacunek dla współmałzonka ale przynajmnej nie kopiesznie gryziesz jak ten konik powyzej twojego postu. Milutko pozdrawiam, oddany HS :P



#73856 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-15, godz. 22:46 w Neutralność

Jeszce raz podkreslam dzialalnosc edukacyjna towarzystwa Straznica. Nie widze realnego powiazania z polityka ani biznesem. Nie slyszalem o tym by Świadkowie Jehowy wplywali na wzrost przestepczosci. Czy świat bez nich bylby lepszy?



#73771 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-15, godz. 14:13 w Neutralność

No to ja naiwna jestem...jak zawsze...bo jednak wierze, ze SJ nie posuneliby sie do uzycia przemocy, ani nie siegneliby po bron.

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

PS.Tyle razy wytykali mi Gwardie Papieska <_<

D.


Mysle ze najblizej prawdy byla Pani - Pani Dosiu oczywiscie odstepcy albo wykluczeni musieliby poszukac wiecej takich jak oni sami albo spowodowac by byli takimi samymi (stara metoda szatana). A nikt nie pomyslal o czyms takim jak zorganizowanie pomocy przez starszych osoba, ktore rokuja szanse na poprawe?

Ciekawe ze jednak mozna liczyc na to ze Swiadkowie Jehowy za bron nie chwyca czego nie mozna oczekiwac od innych religii. ;)



#73532 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-13, godz. 22:57 w Neutralność

To o Bogu to do Terebinta a teraz do Xiondzu:Masz rację czasem wygląda to obłudnie gdy ktoś głosi prawdę ale nią nie żyje. Nie jestem filarem zboru ani pionierem ani nikim kto uważa się za bardziej prawego od innych ale uważam że Świadkowie Jehowy wnoszą więcej dobrego niż złego i jest więcej dobrych świadków niz złych. Zawód z powodu zachowania kogoś innego już przeżyłem kilka razy ale zawsze zadaje sobie pytanie: jaki ja jestem, czy mam prawo na podstawie kilku przykładów przekreślać większość?.Ad PawelOczywiście, że to przesada przecież gdyby nie ta "fałszywa religia" nie byłoby tego forum i pewnie forum umarloby śmiercia naturalną - więc jednak forum dyskusje o Swiadkach Jehowy odczułoby to na swojej skórze. Ba, co więcej nie byłoby punktu odniesienia "Nie ma fanatycznych nie myślących ŚJ ". Jakby nie było żyjemy na tym forum dzięki temu że Świadkowie Jehowy istnieją i chwała im za to :rolleyes:

Poprzez zwrot "w zaciszu domowym" mam na mysli to, że Organizacja roztacza stałą kontrole zachowania. Wytwarzaja sie w was mechanizmy psychologiczne, które odrzucaja jakiekolwiek przejawy normalnego myslenia. Ja podchodze do wszystkiego krytycznie i staram się dojść do prawdy poprzez rozum. Natomiast proponowana mi "prawda" polega na odrzuceniu wolnej woli i myslenia na rzecz "mantrowania" straznic itp. Dlazcego porownałem do GuŁagu i Oświecimia? Bo nawet tam więźniowie zyli nadzieją i mieli jej przebłyski. Wy tego nie macie. Oferujecie ponury, częściowo gnostycki obraz świata, powołujecie sie na Biblię, ale jednocześnie większym autorytetem jest dla was WTS Niby mówicie o zmartwychwstaniu, ale jednoczesnie wasza doktryna temu przeczy. Im bardziej poznaję waszą doktrynę, tym bardziej wydaje mi się, że tak naprawdę jedynym celem organizacji jest szydzenie z Boga. I przy okazji dostarczanie coraz wiekszej liczby osób zawiedzionych, z których duża cześć zapewne staje się ateistami. Natomiast do szeregowych ŚJ nic nie mam, uważam, że są "ofiarami ofiar". Pytałeś mnie jednak, jak by wyglądał świat pod rządami WTS. A więc jeszcze raz odpowiadam - totalna rzeczywistość, upadek nauki i sztuki, i bardzo szybki rozpad. Niestety, szybki w ujęciu historycznym, tj. przez jakies jedno pokolenie.

Ja tak nie uważam. Jeśli np: jest napisane w straznicy badź uczciwy i oddaj jesli coś znalazłeś właścicielowi a ja tego nie czynie to nikt nie kontroluje mojego zachowania jednak skutki mojego zachwania przechodzą na mnie.To, że tutaj sie znajduje jest przejawem myslenia tylko nie wiem czy normalnego.

Ciekawe, że wielu ludzi nie uważa śJ za jedyną fałszywą religię. To raczej przesada, choć na pewno fałszywym prorokiem to jest :P Buddyzm raczej prowadzi do ateizmu itd. Ale wracając do pytania... niewielu by zauważyło zniknięcie śJ. może najbardziej Ci co w niej byli i ich rodziny...Tu by się zaczął hard-core :D jakoś skojarzyło mi się to z tym : http://watchtower.or...s...t=0&start=0

A propo hard core nieżle się ubawiłem tą groteską chociaż to fantastyczna bujda na resorach



#73901 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 08:48 w Neutralność

HS a czym się to różni od samozachwalania śJ? Ja nie widzę różnicy między nami, a propagandą WTS-u. Jesteśmy tacy sami choć mówimy pewne rzeczy o których WTS nie powie...


Jest roznica, powiedz co oferujesz ludziom ktorzy traca wiare w Boga? Lepszego Boga a moze twoja przyjazn ? Ciekawe co po takiej "edukacji" zostaje godne uwagi i czy mozna od razu sobie podciac zyly czy tez przestac wierzyc w BOGA

" rzekl glupi w sercu swoim ze nie ma Boga i nie ma nikogo kto by dobrze czynil "

mam nadzieje ze sie sie nie nie obrazamy, jak rozumiem Ty wierzysz w boga ;)



#74055 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 18:08 w Neutralność

dobre jak z kiepskiego filmu ganksterskiego.


a to nie byl film....urodzeni mordercy



#74130 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 22:38 w Neutralność

HS czy zgadzasz się ze mną, że świat byłby lepszy bez ŚJ, bo pozytywne strony ŚJ (np. zachęcanie do walki z nałogami) mogą zostać pozytywnie skopiowane np. przez protestantów, którzy weszliby na miejsce próżni po ŚJ, a największą korzyścią ze zniknięcia ŚJ z powierzchni ziemi byłaby rezygnacja z psychopatycznej niebiblijnej nauki o zakazie transfuzji i przyzwoleniu na śmierć małych dzieci?

Nie zgadzam sie dlatego ze

nauka o krwi jest zawarta w bibli i jest oparta na zasadzie świetosci krwi dlatego ze jest wymagana przez Jehowe i tym samym nie jest psychopatyczna,
my nie tylko walczymy z nalogami ale takze demaskujemy falszywe nauki a co za tym fałszywe religii

dnosnie dzieci to przypomina mi sie pytanie czy wyslalby pan syna na wojne a katolik odpowiada pewnie bo to jest moj obowiazek a swiadek Jehowy odpowiada wiec rozumie pan jaki ja mam obowiazek wobec Boga :)



#74057 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-16, godz. 18:20 w Neutralność

Oczywiście. Pan Homo_sum pseudonim Chomik, stoi na czele tajnego mafijnego bractwa w WTS, którego zadaniem jest skrytobójcze mordowanie pedofilów w sposób duchowy. Ciekawe, kiedy przerzuci się na fizyczną likwidacje (a może już zaczął sądząc po jego wypowiedzi....)


Ciekawe "skrytobójcze" zagranie pana prawnika. Jak juz nie mozna inaczej to nazwac Homikiem(trzymac sie wzoru) albo wymyslic mordercza kreskówke, prosze nie osmieszac resztki panskiej zasadnosci. Pan sie juz skompromitowl przy okazji rozmowy z HC. :)



#74269 Czy świat bez ŚJ byłby lepszy?

Napisano przez Homo_sum on 2007-08-17, godz. 13:26 w Neutralność

11 Some may ask, ‘What of Cornelius, the centurion, and Sergius Paulus, the army-backed proconsul in Cyprus? Were not these men associated with the military?’ Yes, at the time they accepted the Christian message. The Scriptures, though, do not tell us what Cornelius and others did after their conversion. No doubt Sergius Paulus, who was an intelligent man and “astounded at the teaching of Jehovah,” would soon scrutinize his secular position in the light of his newfound faith and make a proper decision. Cornelius would have done likewise. (Acts 10:1, 2, 44-48; 13:7, 12) There is no record that the disciples told them what action they must take. They could see that from their own study of God’s Word.—Isaiah 2:2-4; Micah 4:3.
12 Similarly, Christians today should not instruct others personally as to what stand they must take on issues related to Christian neutrality. Each one must make his own conscientious decisions in line with his understanding of Bible principles.—Galatians 6:4, 5.
[/quote]
Niektorzy moga zapytac co z Korneliuszem, .....Nie byli ci mezczyzni powiazani z wojskiem?Tak w czasie kiedy zaakceptowali chrzescijanskie przeslanie. Pismo nie mowia jednak co zrobili po nawróceniu. .......Mogli to zobaczyc z wlasnego studium Słowa Bozego Izajasza 2:2-4 Micheasza 4:3

ale jestem leniem :lol: