Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika głosiciel-dręczyciel

Odnotowano 102 pozycji dodanych przez głosiciel-dręczyciel (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2016-12-15 )



Sort by                Order  

#142537 ORGANIZACJA – CZY POTRZEBNA?

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-03, godz. 20:39 w Dyskusje moderowane

Można by tu zapytać w ogóle o sens organizowania czegokolwiek, ponieważ wszędzie w każdej organizacji jednostka nie może przecież cieszyć się bezwzględna wolnością. A przecież wy najwyraźniej chcecie być wolni ! Powstaje tu pytanie o sens takiego organizowania się w to np. forum, bo przecież tu tez jest jakiś zarząd, zasady, koordynacja, wytyczone tory itd... Organizacje mniej lub bardziej coś narzucają, anarchia, chaos i sobiepaństwo na pozór nie narzucają niczego poza... poczuciem osamotnienia, braku jakiegoś szerszego celu poza własnymi, niemoc działania jednostki. Więc trwajcie poza wszelkimi organizacjami i cieszcie się tak widzianą wolnością...



#142555 Kim są II owce ??

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-05, godz. 06:34 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Nie, nie chcę ci niczego wmawiać, bo potem napiszesz coś o praniu mózgu itp. Zostawiam cię zatem z Izraelem, patrz w tamtym kierunku i nadal spodziewaj się po Żydach wielkiego oświecenia chrześcijaństwem. Trzeba mieć doprawdy dużo wiary by spodziewać się tego po dzisiejszym żydostwie, tyle, że w świetle ich dotychczasowych dokonań, wiara ta jest zupełnie irracjonalna i naiwna. Ale jak mówią - wierzyć w coś trzeba...



#142505 Kim są II owce ??

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-01, godz. 21:54 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Druga sprawa 2 Owce to po prostu ludzie z narodów nie Żydzi,czyli my, Ci którzy chcą powrócić do Boga Żywego JAHWE nie Jehowy(demona)po przez Syna którym jest Słowo Boże JAH,na ziem Słowo przybrał imię Ja-h-we zbawieniem czyli yeh-ho-shoo'-ah (Jahshua).
Na ziemi nie istnieje organizacja ani kościół,która by służyła Bogu Jahwe w prawdzie po przez Słowo Syna Jego. Albowiem cały świat leży w mocy Złego.


Czytając tego rodzaju wynurzenia mam pewność, że ma do czynienia z jakimś niedouczonym prostactwem. Słowo Jehowa to dopuszczalny odpowiednik słowa Jahwe. Dla ćwoków, którzy uparcie nie mogą tego zrozumieć, informacja z poza Strażnicy. Odsyłam choćby do słownika języka angielskiego wydawnictwa Exlibris "Handy dictionary" z roku 2000, autor Jan J. Kałuża, gdzie każdy matoł pod znakiem J znajdzie tłumaczenie tego imienia na polski. Dla bardziej dociekliwych polecam ksiązkę materialisty (a więc wroga wszelkiej religijności) Waltera Fuchsa "Pod obcymi słońcami" tłumaczoną przez Marcina Kubiaka, wydaną przez Wiedzą Powszechną w 1976 roku ( w czasach komunistycznych, gdzie nikt nie miał powodu, by lansować "nazewnictwo świadków"). Każdy kto wsadzi tam swój pysk na stronę 207, będzie juz wiedział, że Jehowa to poprawna nazwa. Te źródła ma akurat na bieżąco pod ręką, ale jest wiele innych, z którymi warto sie zapoznać, by raz na zawsze zrozumieć, że tacy jak LeeRZ1 pierniczą głupoty.



#142564 Kim są II owce ??

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-05, godz. 13:01 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Nie nie będzie odpowiedzi na pytania. Jeśli przez lata zajmujesz się sprawą i dotąd nic z tego nie zrozumiałeś, to mi sie to już na pewno nie uda przez forum. Nie jestem głosicielem-masochistą. Czekaj na Żydów nadal...



#142573 Kim są II owce ??

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-05, godz. 19:46 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Widzisz filozofie, ja najpierw czytałem Biblię, a dopiero później zostałem Świadkiem i czytałem broszurki. Czytając Biblie na pewno nie można być katolikiem, protestantem, należeć do kościoła zielonoświątkowego, baptystów, adwentystów czy tym podobnych dziwacznych zbiorowości. Na pewno też nie można wyznawać judaimu. Ciekawe co też and i bene wyznają teraz, innymi słowy, do czego ich ta lektura Biblii doprowadziła ? Czy należą do jakiejś organizacji czy założyli własną jednoosobową ? bene nie powinien należeć teraz nigdzie, bo żadna znana mi organizacja religijna bynajmniej nie czeka na przebudzenie Izraela i objęcie przez niego panowania. Ciekawe co z and'em...



#142522 Kim są II owce ??

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-03, godz. 08:46 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Za szybko posegregowałeś. Zapomnij o filozofiach i tym co ci ktoś powiedział. Sprawa jest zasadniczo nawet matematycznie patrząc, prosta:

dzieci boże (wszyscy, którzy idą śladami Jezusa i starają się spełniać to co jest napisane ) = wybawienie

dzieci diabelskie (olewają wszystko i wszystkich) = zagłada

Ale dzieci boże to tez następne równanie: dzieci boże = jedna owczarnia = rząd 144000 (stąd nazwa pierwsze owce) + reszta poddanych na Ziemi (stąd nazwa drogie owce)

Myślę, że dla każdego rozumiejącego tekst i rozgarniętego czytelnika choćby Daniela czy Objawienia, nie ulega wątpliwości, że jakiś rząd powstanie, bo o nim jest mowa. Dla wszystkich tych, którzy słyszeli coś o polityce jest jasne, że jak jest rząd, to nie wszyscy rządzą naraz, tylko ktoś kimś - stąd mamy już jakieś dwie klasy. Wiadomo też, że rząd jest liczebnie mniejszy od rządzących, stąd rządzących liczbę znamy, a rządzonych nie (może ich być od groma). Jeżeli ktoś rozumie te proste rzeczy, to mu ani akwizytorów nie potrzeba ani słuchania pierdół innych, sam czytając do tego bez problemu sam dojdzie. No chyba, że ktoś ma katolickie zapatrywania na wszystko, wszyscy idą do nieba itd.. a wówczas droga do zrozumienia czegokolwiek jest zamknięta.



#142546 Kim są II owce ??

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-04, godz. 19:23 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

bene, powiem ci tak, że by nie wpaść w otchłań zawiłych filozofii, których wszędzie pełno. Po pierwsze ani tobie, ani mnie jako byłym poganom nic z Izraela w jakimkolwiek jego wydaniu. Czy ty np. widzisz, co to jest dzisiaj Izrael, co do religii i postępowania ? Otóż odpowiedź na to pytanie brzmi: religia żydowska to mieszanina mistycyzmu, potępionych przez Jezusa nauk rabinów, ludzkich filozofii i skrajnego nacjonalizmu. Izrael nienawidzi chrześcijaństwa i traktuje je od zawsze jako sektę, Mesjasza zabito, prawo zniweczono. Rusz głową - oni będą teraz tobą i mną rządzić w tym nowym Królestwie ? Nie mam ochoty się z tobą męczyć na wersety, ale nie znasz wypowiedzi, że: królestwo będzie wam zabrane i dane narodowi wydającemu jego owoce ? nierządnice i celnicy wyprzedzają was do królestwa bożego ? nie ten jest Izraelitą, kto jest nim co do pochodzenia, ale co do uczynków ? pójdą wszystkie narody na górę mówiąc: przekujmy miecze na lemiesze... ? każdy, kto nie będzie słuchał słów tego proroka (Jezusa) zostanie zgładzony z ludu ? itd... bene - myślimy nad całością, układamy obraz z całości - inaczej kaplica...



#142529 Kim są II owce ??

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-03, godz. 19:32 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Zasadniczo z tym co napisałeś sie zgadzam jednak w drugim zdaniu zamiast zagłada napisałbym potępienie


Niech będzie, nie ma co przesadzać z surowością i mam nadzieję, że "góra" też z tym nie przesadzi...

czytałeś kiedykolwiek to co jest napisane w Biblii czy tylko opracowania w strażnicy na temat.


Każdy ze świadków, który czyta i zadowala się tylko opracowania Strażnicy - jest głupi i ograniczony. Oczywiście warto je czytać i są wartościowe, ale jeśli ktoś zapomina o prawdziwym źródle wiary, no to niestety niczego się nie nauczył. Stąd sama Strażnica byłaby niczym szczególnym, gdyby nie miała dobrego osadzenia w Biblii, stąd po prostu muszę znac jedno i drugie. To mój psi obowiązek.

Ustalmy najpierw kto jest pierwszymi owcami. Jezus gdy mówił te słowa to kłamał czy też mówił prawdę. Skoro kłamał to nasza rozmowa jest daremna a jeśli mówił prawdę to w tym momencie już miał pierwsze owce i wtedy mówienie jako że są nimi ci z grona 144000 z objawienia mija się z prawdą. Jeżeli nie oni to kto zadasz pytanie więc spieszę z odpowiedzią że to Izrael a drugimi owcami są poganie.


Mówił prawdę, bo jako ich zwierzchnik sam najlepiej ją znał. Po pierwsze w chwili gdy to mówił miał kilkudziesięciu uczniów, a nie 144000, więc nie mozna powiedzieć, że juz drugie owce wtedy miał. Sam proces wybierania 144000 jest procesem rozwleczonym, historycznym, tym samym nie nagłym. Do grona 144000 tysięcy może należeć każdy kto w oczach Boga zasłużył, poganin, Żyd, czy ktokolwiek. Podobnie z drugimi owcami, to zbieranina. I pamiętaj, że Izrael został już odrzucony definitywnie odrzucony, więc się jako jakaś strona w tych sprawach juz od dawna zupełnie nie liczy.

podaj cytaty i namiary na publikacje które to potwierdzają.


Należę do leniwych i upartych głosicieli, stąd po prostu mi się nie chce. Trzeba szukać samemu, kombinować, myśleć i dociekać - tylko wtedy nigdy nie powiesz, że padłeś ofiara czyjejś manipulacji, filozofii, doktryny, itd. Zresztą głosiciel-dręczyciel nie byłby prawdziwym dręczycielem, gdyby był tu bardzo grzeczny i jakoś przesadnie pracował dla dobra innych...



#142508 Kim są II owce ??

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-01, godz. 22:03 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Dla jaśniejszego świata Jahwe = Jehowa i to równanie powinni sobie nawet katolicy zapamiętać, bo nawet ateiści to wiedzą. A nie wiedza tylko matoły, co trzeba tu wyraźnie powtórzyć.



#142535 Statystyki z Polski

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-03, godz. 20:13 w Strony neutralne

Fajna ekipa tu się zebrała ! Rozumiem, że katolicy i religie w ogóle rosną na tle ŚJ w siłę, tak ? Czy może uraczycie mnie jakimiś statystykami na ten temat ?



#142539 Teokratyczna kapela weselna :)

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-03, godz. 20:51 w Strony Świadków Jehowy

axionreri - a nie mógłbyś tu czegoś wrzucić po chińsku ? Skutek poznawczy byłby podobny.



#142577 Trójmiasto grupa wsparcia dla exSJ

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-05, godz. 20:05 w Grupa Wsparcia

Chciałbym poinformować iż wkrótce zacznie działać grupa wsparcia dla ex-ów w Trójmieście. Spotkania będą prawdopodobnie odbywać się we Wrzeszczu w okolicach ul. Miszewskiego.Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć że wsparcie NIE BĘDZIE polegać na omawianiu kwestii doktrynalnych ( świadkowskich i innych wyznań ). Będą to spotkania gdzie będzie można uzyskać pomoc jak odnaleźć się w życiu po odejściu z Organizacji, pomoc w "pozbieraniu się " itd.
Na bieżąco będę informował o terminach i miejscu spotkań.


Czyli ledwo wyszli "umęczeni, zawiedzeni i pognębieni" z jednej organizacji, a już mają wpaść do drugiej ? A może scandik założył kolejną sektę i chce was zwerbować na swoje zebrania ? Uciekajcie biedactwa każdy do swojej norki i pędźcie tam spokojne pustelnicze życie. Nikt wam nie będzie tam nic wmawiał, wymagał, wygłaszał, nawet żaden niewolnik, starszy czy... scandik !

no wlasnie:) cos ostatnio nie widac i nie slychac brata jaracza na forum ;((((


A może brat_jaracz uznał to forum za kolejną sektę, której padł ofiara i uznał, że należy z niej wyjść ? W takim wychodzeniu ma już przecież życiową wprawę.



#142773 Trójmiasto grupa wsparcia dla exSJ

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-09-18, godz. 18:33 w Grupa Wsparcia

Ostatecznie mogę się poświęcić i też was wesprzeć. Na wszelkie swoje duchowe rozterki i pytania otrzymacie kompetentną odpowiedź pilnie śledząc bieżące jak i skwapliwie wypatrując kolejnych postów dręczyciela na tym i drugim podobnym forum. Zatem problem macie wstępnie z głowy. :P



#142530 Unikanie "odstępców"

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-03, godz. 19:43 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Biedactwa wy moje... Oczywiście wylewacie tu całą masę smutnych historii własnych, ale tak z drugiej strony, to czy zastanawiacie się jaki burdel zapanowałby w organizacji, gdyby nikogo nie wykluczano, wszyscy odnosiliby się z pełnym zrozumieniem do każdego, kto robi co mu się żywnie podoba ? Co wówczas, gdy ktoś kradnie, awanturuje sie bez powodu czy dajmy na to współżyje z kozą, a potem nabożnie uczestniczy w niedzielnym zebraniu i buduje wszystkich swymi komentarzami ? Oczywiście, że nikt względem wykluczonego nie powinien stroić zniesmaczonych min i w ogóle jakoś specjalnie się dąsać, ale i wielkie spoufalania się też do niczego dobrego by tu nie doprowadziły. Zresztą już przed chrztem dobrze wiedzieliście, co za co grozi - to nie był przecież w waszym przypadku chrzest niemowląt, więc teraz nie zachowujcie się jak dzieci. Zmieniliście poglądy, tym samym zmieniliście światopogląd i partię do której sie przynależy. Takie jest życie....



#142580 Unikanie "odstępców"

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-05, godz. 20:21 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

W tym waszym nowym forum denerwujące jest to, że przy logowaniu nie ma dostępnych polskich liter. A jak głosiciel-dręczyciel będzie wyglądał bez ł i ę ? Dajcie znać tamtejszemu adminowi, żeby to poprawił, wtedy się trochę i tam na was powyżywam.



#142548 Unikanie "odstępców"

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-04, godz. 19:38 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Tak, bo ja jestem w ogóle bardzo niesforny i paskudą byłem i jestem od zawsze. A to, że odstępcze forum jest pustawe - to w zasadzie dobra nowina, i chyba podzielę się nią z obecnymi na niedzielnym studium Strażnicy !

PS. Widzisz oskar, nie trzeba kopiować drugi raz tego co pisałem tuż nad twoją odpowiedzią, bo to tylko niepotrzebna nadmiarowość.



#142588 Unikanie "odstępców"

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-06, godz. 08:37 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

dobre ! :D



#142533 Biblia wzorowana na egipskich tekstach......

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-03, godz. 20:00 w Sola Scriptura

Prosty lud na tutejszym forum naczytał się jak sądzę pierdół pana Kosidowskiego z książki "Opowieści biblijne" i rozwinął kiepskie wątki. Jak wyglądało stworzenie czegokolwiek wg mądrości egipskich, macie tutaj:

Początek mitu stwierdza, że świat powstał z chaosu, określa ten chaos jednak nieco inaczej, wyliczając jego cechy negatywne. Teksty dotyczące Szu, a pochodzące z Pierwszego Okresu Przejściowego i pozostające pod wpływem idei hermopolitańskiej mówią, że był on „nieskończonością, nicością, niebytem i ciemnością”. Chaos ten zwał się również Nun a także „stary, dawny, który powstał pierwszy” Wszystkie negatywne cechy chaosu były personifikowane przez bóstwa męskie, które wyłoniły się z jego wód. Aby podkreślić ich twórczą funkcję dodano im cztery bóstwa żeńskie stanowiące ich odpowiedniki (...) Ta ósemka pierwotnych bóstw hermopolitańskich pływała razem z Nun i stworzyła pierwotne jajo w „ciemnościach Ojca Nun”.” (J. Lipińska, M. Marciniak „Mitologia starożytnego Egiptu” s.36; 1986) To rzeczywiście "bardzo podobne" do sprawozdania z Rodzaju. Zatem wasza głupota i ignorancja denerwuje mnie już podwójnie, bo niedoż, że muszę czytać takie banialuki, to jeszcze wasza elementarna niewiedza zmusza mnie do kopania w archiwach książkowych i cytowania czegoś dla waszego oświecenia. Zalatujecie mi typowym podejściem materializmu historycznego. Niedobrze...





#142617 Biblia wzorowana na egipskich tekstach......

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-08, godz. 10:40 w Sola Scriptura

Tak, "Gościa Niedzielnego" i "Twój wekkend"



#142549 "krzyż" czy "pal męki"

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-04, godz. 19:42 w Krzyż czy pal?

Tak...a co niektórzy mają pal :)


Mają pal jako mało ważny fakt historyczny i nie noszą go np. na złotym łańcuszku na szyi. Ale niejaki oskar nie widzi oczywiście w tym żadnej jakościowej różnicy.



#142534 "krzyż" czy "pal męki"

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-03, godz. 20:07 w Krzyż czy pal?

Ciemnota związana z krzyżami i kultem tego rodzaju wisiorków bierze się z ich niewolniczego przywiązania do jakiegoś bożka, amuletu czy talizmanu. Indianie na podobnej zasadzie nosili łapki zwierząt, niektórzy noszą "cudowne kamienie" czy odpromienniki, a samozwańczy chrześcijanie noszą sobie medaliki i krzyże. Ot taki pogański nawyk, z którego nieracjonalnym promowaniem i podtrzymywaniem - najwyraźniej końca nie ma.



#143145 Czy forum padło ?

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-10-19, godz. 16:38 w Zmiany w serwisie

Po co te zobowiązania, a zaklinania. Tego nawet nie musisz udowadniać.

Swoją osobą zapewnisz niski poziom, nie tylko tego forum.

I tak się zastanawiam - kto cię takim stworzył ?


Katolicyzm !



#143126 Czy forum padło ?

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-10-18, godz. 14:30 w Zmiany w serwisie

Skoro nie ma chętnych, to ja zgłaszam się na moderatora. W tym miejscu zobowiązuję się osobiście zadbać o niski poziom na forum !



#142582 Czy forum padło ?

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-05, godz. 20:31 w Zmiany w serwisie

Rety, a myślałem, że to ja tu jestem dręczycielem, a tym czasem to forumowicze zadręczyli moderatorke i admina ! gambicie, miałem właśnie wybrać się na tamto forum ,ale z tego co piszesz, to trzoda tam taka, że strach tam wchodzić. Może jednak niewolnik ma rację z tymi forami ?



#142565 Czy forum padło ?

Napisano przez głosiciel-dręczyciel on 2011-08-05, godz. 13:03 w Zmiany w serwisie

A cóż im to ten administrator takiego strasznego uczynił ? Przecież mogli sobie na Świadków ponarzekać tu do oporu - więc jeszcze im było źle ? Biedny admin, tyle pracy...