Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika lotka

Odnotowano 121 pozycji dodanych przez lotka (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2016-12-14 )



Sort by                Order  

#14766 kawały inne

Napisano przez lotka on 2005-11-30, godz. 18:26 w Humor

:D pyta się górnik górnika:
- Co lubisz bardziej Francek, kochać się ze swoją starą czy ,,barbórkę"?
- No lubię się kochać ze swoją żoną bardzo....ino ,,barbórka" jest częściej....

Ps. dla niewtajemniczonych dodam, że ,,Barbórka" to święto górnicze obchodzone raz w roku...ehhehe ;)



#23345 Długie włosy i długa broda

Napisano przez lotka on 2006-04-04, godz. 08:45 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Cara, no więc o to chodzi, żeby zachować rozsądek zarówno w ubieraniu sie jak i w opiniach o ubiorze. Przecież świadkowie nie chodzą na codzień od rana do wieczora w garniturach i krawatach. Inaczej wyglądają w domu, pracy czy na plaży. Jeśli występuje np. szanowany polityk, profesor czy jakiś inny poważny człowiek np. w TV lub gdzieś przed innym audytorium to co ma na sobie? No garnitur no i ten ,,nieszczęsny" krawat. Mieszkam niedaleko kościoła (nie czepiam sie ,,cara") ale też widzę, że w znacznej większości mężczyżni też mają garnitury a kobiety przyzwoite garsonki lub sukienki.
Mówisz ,,trzymajmy poziom" jaraczu? Ok jak najbardziej sie zgadzam :) trzymajmy bo nie wiem co złego jest w garniturach świadków Jehowy czego nie ma w garniturach innych ludzi..? :blink: tak, zgadzam sie jaracz...ta cała gadka nie ma sensu!! :P



#23379 Długie włosy i długa broda

Napisano przez lotka on 2006-04-04, godz. 11:31 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Oj jaracz, tobie to trzeba jak dziecku.... :P

W dresie na stadion to można iść na mecz albo piknik a nie na wykłady biblijne. Jak się gdzieś odbywa jakieś sympozjum kilkudniowe to noszą garnitury i już. A po kongresie owszem są rady aby nadal wyglądać przyzwoicie co wcale nie oznacza dalsze kiszenie się w gajerku. :P :D



#23278 Długie włosy i długa broda

Napisano przez lotka on 2006-04-03, godz. 19:53 w Zwyczaje Świadków Jehowy

A jak wam się podoba taki sklep z szyldem ,,Odzież sakralna"..? To dopiero są przebieranki, każdą funkcja koscielna ma swoje odzwierciedlenia w wyglądzie pasterza. Wysokie czapeczki ze złotościami, małe fioletowe (czy może różowe :unsure: ), czarne ubranko dla niszy kościelnej a jasne dla elity.. Od razu z daleka widać, że idzie dostojnik kościelny lub zakonnica...i po co? Jezus nie wyróżniał się jakoś szczególnie bo, żeby go żołnierze mogli rozpoznać Judasz musiał go pocałować( dać znak, że to on). No i ciekawe czy zakonnicom wolno nosić stringi czy siostra przeoryca sprawdza im szafkę i każe wyrzucać pachnące mydełka (zbędny luksus :P ) . Po co zakrywają włosy..? Zgorszyłaby kogoś zakonnica z ładną fryzurką?A te buty..pożal się Boże...biedne ,,siostrzyczki" wyglądają w nich jak sierotki (w życiu nie widziałam ich np. w czułenkach... :) ).
Ach nie to oczywiście wszystko ze skromności....tylko, że takiej na pokaz. Kto to powymyślał..?



#23382 Długie włosy i długa broda

Napisano przez lotka on 2006-04-04, godz. 11:50 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Nierozumiem Padre twojego podziału na mniej lub bardziej ważne zebrania :blink: .....
dla mnie wszystkie są ważne a jedyne święto to pamiątka - raz w roku. Kongresy są jak najbardziej uroczyste i nie trzeba siedzieć w marynarce jak jest gorąco, koszula z krótkim rękawem wystarczy.... :P , tylko mówcy zakładają marynarkę ale dość często sie zmieniają to już nie przesadzaj, że to jakaś męka.... :ph34r:



#23412 Długie włosy i długa broda

Napisano przez lotka on 2006-04-04, godz. 14:11 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Sorry sebolku to było do jaracza ups :o

A co do starszych wydań strażnicy to może i z rozpędu rysowano jeszcze długie włosy Jezusowi (tak jak powoli odchodzono od nauki o tzw. Bożym Narodzeniu czy Krzyżu) ale ostatecznie zweryfikowano tę sprawę i zaczęto rysować go z brodą i ,,normalneą" dla ówczesnego mężczyzny długością włosów.



#23406 Długie włosy i długa broda

Napisano przez lotka on 2006-04-04, godz. 13:37 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Jezus wcale nie nosił długich włosów !! To wymysł jakichś rysowników, bilbia wszak wyraźnie mówi (luźny cytat) - ,,czyż nie wiecie, że chanbą dla mężczyzny jest mieć długie włosy podczas gdy dla kobiety jest to właśnie chwałą"

Sebol nie wiem dlaczego sądzisz, że byleś na większej liczbie kongresów niż ja ale mniejsza o to. A jeśli chodzi o czepianie sie drobiazgw to kto zaczął.... :P



#22852 ŚJ - sekta czy prawdziwi chrześcijanie?

Napisano przez lotka on 2006-04-01, godz. 14:27 w Nowości z kraju i zagranicy

Acha, saraj i Terebint czy uważacie, że jeśli się komuś powie, że błądzi to jest oznaką pychy? A co robicie na tym forum jak nie wytykacie świadkom, że ,,błądzą"..... to i tak łagodne określenia bo zdarzają się o wiele gorsze. Wasze oburzenie na wypowiedż home najlepiej świadczy o tym jaką miarą mierzy się tu świadka a jaką nie-świadka <_<



#22866 ŚJ - sekta czy prawdziwi chrześcijanie?

Napisano przez lotka on 2006-04-01, godz. 15:14 w Nowości z kraju i zagranicy

Drogi Marteo, w żadnym wypadku nie widzę w tobie zła!! :) Przykro mi jeśli tak to odebrałeś. Nikomu nie wolno wciskać czegoś czego nie powiedzial i pomyślałam, że zareagowałeś za ostro na wypowiedź homme o Kloo (którego nawiasem mówiąc też cenię choć nie ze wszystkim się zgadzam). Ale dlaczego nikt nie ma takiego szacunku do sędziwych, wieloletnich świadków Jehowy? Chodzi o to, że sam wiek nie jest wyznacznikiem mądrości(a przynajmniej nie zawsze). Wiesz, Marteo jak Cię lubię i nie myśl, że się coś zmieniło :D
(co nie znaczy, że czasem też wkurza mnie to co piszesz.... :P )

Acha i jeszcze Sebastian (ale ja dziś aktywna jestem :P ). Nikt nie sugerował, że Kloo pod koniec tysiąclecia stanie się buntownikiem, poprostu ,,każdy kto stoi niech patrzy, żeby nie upadł" i na każdego z nas przyjdzie jeszcze wypróbowanie.



#22889 ŚJ - sekta czy prawdziwi chrześcijanie?

Napisano przez lotka on 2006-04-01, godz. 18:17 w Nowości z kraju i zagranicy

No i jednak zajrzałam, i tak siedzę w pracy i się nudzę...... :rolleyes:

Tak Sebastianie zauważylam ten komplement :lol: :lol: :lol: .... (ja w głebi duszy mam jak Kloo- wciąż mam 20 lat i usposobienie łobuziaka)
a pozatym, sebolku no gdzie ja powiedziałam, ze Kloo to buntownik, no gdzie? To dziś chyba jakieś fatum...... <_< ..nie przecież ja w fatum nie wierzę.... :P , to napewno ta pogoda bo coś dużo nieporozumień wynikających jedynie z niezrozumienia tekstu.

A tak poważnie sebol, ja jestem świadkiem od urodzenia o też coś niecoś przeżyłam. Byłam pionierką, byłam nieczynna, miałam dwa komitety, odkryłam aferę finansową w zborze i sama musiałam o tym mówić co nie było łatwe, (tego brata pozbawiono przywileju), walczyłam z alkoholizmem w rodzinie, walczyłam o wszczepienie dzieciom wartości duchowych i moralnych jednocześnie starając się nie zrobić z nich fanatyków. Przy tym nie zatracając siebie cały czas starałam się być ,,normalna", nie zatracić innych radości życia niż tylko życie religijne. Myślę, zę mi się to udało. Jedno wiem napewno; wiara nie jest czymś stałym (tak jak miłość zresztą) stale trzeba ją pielęgnować i umacniać ale to ona nadaje sens mojemu życiu! Scena tego świata się zmienia i to zmienia coraz szybciej, dlatego zmany jakie zachodzą wszędzie, również w organizacjii czasem stawiają nas przed trudnymi wyborami a szatan też nie śpi.

No cóż ...wszystkim wam życzę abyśmy się znaleźli w snopkach przenicy ! :D



#22850 ŚJ - sekta czy prawdziwi chrześcijanie?

Napisano przez lotka on 2006-04-01, godz. 14:18 w Nowości z kraju i zagranicy

No.....nakadziliście temu Kloo, że hoho! :D

Mój bracie Kloo (jeszcze) a może Ty sam się wypowiesz bo narazie to same ,,proroctwa" o Tobie krążą... :ph34r: a nóż okaże się, że wcale nie masz zamiaru zasilać grona tych którzy zdeklarowali i maniwestują swoje odejście (mniej lub bardziej chucznie :D ) wszak nie tak dawno wsponinałeś. że ,,odejście w twoim wieklu już raczej nie grozi". Ale jeśli tak,no cóż będę płakać.... :( :( :(



#22907 ŚJ - sekta czy prawdziwi chrześcijanie?

Napisano przez lotka on 2006-04-01, godz. 19:31 w Nowości z kraju i zagranicy

Sebastian no naprawde przesadzasz, naprawdę...... teraz chcecie HC odżegnać od czci i wiary w imię dobrego wychowania?? :blink: No daruj sobie..... No gdzie tu było ,,surowe łajanie"? Zasugerował jedynie, że sam wiek jeszcze niczego nie dowodzi..ludzie opamiętajcie się :P

Sebol , ,,ziółko" nie ziółko ale trwam w swej religii a z każdego potknięcia wyciągam wnioski, traktuję jako doświadczenie i staram się nie popełniać tych samych błędów :P . Może też dlatego rozumiem błędy innych ludzi i bardziej patrzę na duszę i serce ale wiem też, że Bóg nie jest kimś ,,z kogo się można naśmiewać" czyli nieustannie liczyć na jego miłosierdzie i ,,broić" do woli.... :P



#22870 ŚJ - sekta czy prawdziwi chrześcijanie?

Napisano przez lotka on 2006-04-01, godz. 15:36 w Nowości z kraju i zagranicy

Brawo Sebastian.... :D i wreszcie chyba dobrnęliśmy do końca dyskusjii :lol: i chyba dobrze bo wychodzę z domu i już nie mam czasu pisać :lol: ( itak napisałam dziś więcej postow niż przez ostatnie pół roku..)

pozdro (potem zajrzę.....a może i nie zajrzę :P )



#22842 ŚJ - sekta czy prawdziwi chrześcijanie?

Napisano przez lotka on 2006-04-01, godz. 14:00 w Nowości z kraju i zagranicy

saraj mimo wszystko nie mogę doszukać się tej pychy w wypowiedzi homme :blink: Wytłumasz mi proszę bliżej co miałaś na myśli.....



#22763 ŚJ - sekta czy prawdziwi chrześcijanie?

Napisano przez lotka on 2006-04-01, godz. 08:36 w Nowości z kraju i zagranicy

Jaraczu, mówisz, że ,,bez żadnego uzasadnienia napisałam, że forum to <<opluwanie>>" Tu nic nie trzeba uzasadniać, wystarczy poczytać!!! :D
A pozatym nie do końca nie uzasadniłam, napisałam przecież co się tu krytykuje...... wszystko poprostu.(przeczytaj mój post z 29.03.) Wiem, wiem to forum po to zostało powołane więc przynamniej nie zaprzeczaj :ph34r:

Raz przynajmniej sebol przyznał, że opluwacie :rolleyes:

Yasmina ja się Ciebie nie pytam o twoje osobiste sprawy i to na forum więc i Ty daruj sobie. <_<



#22729 ŚJ - sekta czy prawdziwi chrześcijanie?

Napisano przez lotka on 2006-03-31, godz. 19:36 w Nowości z kraju i zagranicy

do Yasminy

Chyba nie wiesz na czym polega komitet: nie wyklucza się za czyn tylko za ,,usilne brnięcie w zło, grzech, za zatwardziałość w swym postępowaniu" kochana a nie za upadek z którego ktoś się podniósł. I to własnie jest miłość braterska a także miłosierdzie samego Boga. Myli się ten kto myśli, że świadkowie tylko czekają na błędy i potknięcia swych wspóbraci, żeby ich tylko ,,zakapować" i mieć satysfakcję....bo niby z czego? A pozatym myślę, że ma też znaczenie stosunek do popełnionego czynu samego winowajcy a o tym nic nie wiesz więc powstrzymaj się z osądem.

Jaraczu w ktorym momencie ,,wywaliłam z grubej rury"? :blink:



#22592 ŚJ - sekta czy prawdziwi chrześcijanie?

Napisano przez lotka on 2006-03-30, godz. 09:41 w Nowości z kraju i zagranicy

Ja też zalecałabym ,,większą trzeżwość osądu". Jak świadek mówi prawdę, niestety też niemiłą i bolesną dla innowierca( której nawet zbytnio udowadniać nie trzeba bo można o niej usłyszeć lub przeczzytać) to jest to opluwanie i nietolerancja. Ale na odwrót to jest to oczywiście tylko ,,zdejmowanie łusek z oczu" lub formatowanie na nowo wypranych mozgów. I niestety niewielu potrafi oderwać się od ,,płaskiego pułapu jednostronnej krytyki" jaraczu. :P

Nocka przeczytaj sobie stopkę twojego ,,brata w wierze" Sebastiana i zwróć uwagę na zdanie: ,,dziękuję Bogu..." itd. Czy to Ci czegoś nie przypimina? :lol: :lol: :lol:



#22514 ŚJ - sekta czy prawdziwi chrześcijanie?

Napisano przez lotka on 2006-03-29, godz. 14:35 w Nowości z kraju i zagranicy

Witam po dłuższej przerwie :rolleyes:

Ostatnio raczej tylko przyglądam się tematom poruszanym na forum i wogóle z rzadka tu zaglądam (brak czasu i motywacjii ) ale dziś wtrącę te kilka zdań.

Temat wzajemnego ..opluwania się" jest tu conajmniej zastanawiający B)
wszak to forum zajmuje się opluwaniem świadków i to z każdej strony: krytykuje się tu WSZYSTKO. Począwszy od spraw codziennych jak ubiór (pamiętne stringii :D ), wychowanie dzieci, wybór drogi życiowej (kariera, wykształcenie), metody leczenia, wystrój sal królestwa, pieśni, jakość literatury czy metod sprawowania opieki przez starszych itd aż oczywiście do opluwania samych świadków odżegnując ich od czci i wiary. Z jednaj strony..och jakże pełne wspóczucia i szczerej :lol: empatii dla świadków a z drugiej posądzanie ich o najgorsze zbrodnie tego świata :angry: . Co za hipokryzja!! :blink:
Tak naprawdę nie jest to nic innego jak nieustanne OPLUWANIE!!!

(No to kto tu jest nocka faryzeuszem a kto celnikiem :huh: ?

pozdro 4 all..... :P



#22768 ŚJ - sekta czy prawdziwi chrześcijanie?

Napisano przez lotka on 2006-04-01, godz. 09:12 w Nowości z kraju i zagranicy

Artur pozwól, że zacytuję Ciebie samego o Ty mi powiedz czy to jest dzielenie się informacjami ... :)


>>straszni zboru - starsi zboru
straszaki - ironiczne przekręcenie tytułu czasopisma "strażnica",
te(rr)okracja - teokracja, podkreślenie totalitarnego charakteru organizacji
wyśpijcie się - ironiczne przekręcenie tytułu czasopisma "Przebudźcie Się!"
sąd kapturowy, - komitet sądowniczy,
inkwizytorzy - członkowie komitetu sądowniczego<<

To ma być wg. Ciebie mądra merytoryczna dyskusja czy raczej zwykłe wyśmiewanie się i próba dyskredytowania wszystkiego za pomocą ironi na poziomie dziecka?



#22771 ŚJ - sekta czy prawdziwi chrześcijanie?

Napisano przez lotka on 2006-04-01, godz. 09:20 w Nowości z kraju i zagranicy

Acha i jeszcze jedno, radzisz nam zaprzestania pisania lub udzielenia błogosławieństwa.... Hmmm ciekawe, bo własciwie mogę to samo powiedzieć. Swiadkowie byli i będą i twoje stronki niewiele pomogą :D
Jak swego czasu powiedział Gamaliel ,, zostawcie ich albowiem jeśli ta sprawa jest z ludzi to rozpadnie się a jeśli z Boga to ważcie abyście nie walczyli z samym Bogiem" :D




pozdro 4 all :rolleyes:



#22831 ŚJ - sekta czy prawdziwi chrześcijanie?

Napisano przez lotka on 2006-04-01, godz. 13:39 w Nowości z kraju i zagranicy

No tak, cała ewa.... :D , czyli rozumiem, że przychylasz się do opnini iż nie powinnam pisać tak? Też jesteś za tworzeniem towarzystwa wzajemnej adoracjii?

Jak widzę wszyscy chcą się rządzić, dobrze jednak, że jest tu admin, który pozwala na wypowiedzi wszystkim bo pewnie niektóre z postow byłyby najchętniej usuwane. :rolleyes:

Co zrobi Kloo to oczywiście jego sprawa, tak samo jak to co zrobi każdy z nas i każdą z tych decyzjii należy uszanować.

Czesław muszę się z Tobą zgodzić, że wielu świadków popełnia ten błąd i skupia się na wytykaniu tego co widzą złego w ludziach wyznających religię katolicką ( lub inną) zamiast głównie na naukach biblijnych. Może wynika to z faktu, że nie utożsamiają się ,,z tym światem" o którym mówił sam Jezus mówiąc iż ,,z niego nie pochodzi: a nawet, że ,,go zwyciężył". Jezus powiedział też, że ,,po owocach" ma być rozpoznana religia prawdziwa i dlatego temat postępowania członków jakiejś religii bywa przedmiotem dyskusjii co -zrozumiałe- prowadzi do emocjonalnych przepychanek. Jednak niektórzy poszli w tym za daleko (niektórzy świadkowie również) bo przecież nie chodzi o wzbudzanie nienawiści do ludzi a tylko do zła.

pozdro 4 all :D



#22789 ŚJ - sekta czy prawdziwi chrześcijanie?

Napisano przez lotka on 2006-04-01, godz. 10:18 w Nowości z kraju i zagranicy

sally a gdzie ja napisałam, że nasza organizacja jest ,,nieskazitelna"?? :blink:

Wręcz przeciwnie cały czas staram się powiedzieć własnie to, że jesteśmy takimi samymi ludżmi jak wszyscy i popełniamy błędy. Wszak jakieś mądre powiedzenie brzmi: ,,Ludzką rzeczą jest błądzić, głupstwem w błędzie trwać". A że większą sympatią darzycie tych którzy się z wami zgadzają to się nie dziwię :D :P



#22784 ŚJ - sekta czy prawdziwi chrześcijanie?

Napisano przez lotka on 2006-04-01, godz. 09:55 w Nowości z kraju i zagranicy

:o :o :o
och sally jak mi przykro, że tak mówisz ..... :(

przecież nasze posty często zagrzewają was do walki..... :D



#22776 ŚJ - sekta czy prawdziwi chrześcijanie?

Napisano przez lotka on 2006-04-01, godz. 09:32 w Nowości z kraju i zagranicy

Sorry Artur zacytowałam twojego brata w wierze Sebastiana :( ale twój posta pod tymi słowami świadczy o tym, że sie z tym utożsamiasz. :ph34r:

A pozatym jak sobie wyobrażasz dyskusję skoro uważasz, że nie przyjmujemy krytyki? Każdy tu wyraża swoje zdanie i chyba o to chodzi nieprawdaż? Chyba nie chodzi Ci o przytakiwanie..? :(



#22834 ŚJ - sekta czy prawdziwi chrześcijanie?

Napisano przez lotka on 2006-04-01, godz. 13:46 w Nowości z kraju i zagranicy

Oj chyba tak Ewa :lol: :lol: :lol:


i międzyczasie napisała też saraj i nie wiem czy swoje uwagi bardziej kieruje do WD czy do homme...? :unsure: