Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Balwochwalcze" Radio Maryja


  • Please log in to reply
10 replies to this topic

Ankieta: Czy wg nauki ŚJ słuchanie Radia Maryja jest balwochwalstwem?

Czy wg nauki ŚJ słuchanie Radia Maryja jest balwochwalstwem?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2005-11-14, godz. 16:57

Aktywnych SJ pytam o ich obecną postawę, a ex-ŚJ o postawę z czasów, gdy byliście w Organizacji.
Byłem świadkiem Jehowy, ale poznałem prawdę (katolicyzm). Służę Jehowie, w łączności z jedyną Organizacją Bożą, tzn. Kościołem Kat.,

jest dla mnie oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich.

#2 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2005-11-14, godz. 17:56

Ja tam raczej negatywnie jestem do tego czegoś nastawiony ;-) zresztą moja babcia praktykująca katoliczka, mówi że to radio niesie tylko nienawiść i trąca sekciarstwem – a jak mówią, babci trzeba słuchać ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#3 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2005-11-14, godz. 18:44

Cóż z pewnymi wyjątkami to właściwie na pewno modlitwa tam jest chbya najprawdopodobniej jest wartościową treścią tego radia... Niestety... :ph34r:
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#4 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2005-11-14, godz. 19:00

jak rozumiem, jest to opinia "nie-skrajnego" katolika, który dystansuje się od linii publicystycznej RM, ale docenia rolę tego medium w uczeniu ludzi wspólnej modlitwy.

Dla katolika modlitwa do Maryi jest czymś oczywistym. Wg ŚJ jest to śmiertelny grzech.
Byłem świadkiem Jehowy, ale poznałem prawdę (katolicyzm). Służę Jehowie, w łączności z jedyną Organizacją Bożą, tzn. Kościołem Kat.,

jest dla mnie oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich.

#5 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2005-11-14, godz. 20:20

Sorrki, ale uważam są inne sposoby na wspólną modlitwę niż radio! A zestawienie modlitwy z politykierstwem na pewno nie jest zbyt dobre;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#6 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-11-14, godz. 20:25

Samo słuchanie chyba nie jest. Bo jeśli ktoś mieszka z katolikiem, który słucha tego radia, to chcąc nie chcąc - słucha.

Moja postawa do tego radia jest baaardzo NEGATYWNA.

pzdr.
:P

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#7 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-11-14, godz. 20:33

Tak sobie myślę, że już sama nazwa wspomnianej rozgłośni jest dla prawowiernego SJ nie do przyjęcia. ;) O innych rzeczach nie wspomnę. Pewnie że wielu SJ "podsłuchiwało" RM, ale nie wiem, co na to powiedzieliby starsi :) .
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#8 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2005-11-14, godz. 21:23

Kolejny wątek z Radiem Maryja.. Wiem, że to gorący temat, ale czy nie zbliżamy się do granicy przesady?...
Forum jest o świadkach Jehowy- oczywiście, nie widzę nic przeciwko stawianiu nauk różnych religii obok siebie i porównywaniu ich, ale dlaczego nagle stało się tym, czego tak bardzo nie tolerujemy w Strażnicach- polem walki między KK i WTS?...

Chyba, że źle na to patrzę- jeśli tak, proszę o usunięcie posta...
Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.

#9 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2005-11-14, godz. 22:31

Radio Maryja reprezentuje religię fałszywą i w związku z tym świadkowie Jehowy teoretycznie nie powinni słuchać nadawanych tam audycji, bo narażają się na utratę wiary. Jeżeli słuchają RM w obecności rodziny lub w szerszym gronie, to mogą w ten sposób siać zgorszenie lub dawać niejasne świadectwo o swojej wyznaniowej przynależności. Ale na pewno obowiązuje w tej sprawie jakaś "dyspensa" dla świadków, którzy pilnie słuchają RM tylko dlatego, by robić pomocne notatki -przecież można to potem wykorzystać w głoszeniu katolikom, a to już na naganę nie zasługuje.


===

Kolejny wątek z Radiem Maryja.. Wiem, że to gorący temat, ale czy nie zbliżamy się do granicy przesady?

Jest w tym troszkę racji. Mam nadzieję, że Sebastian da nam nieco wytchnienia z tymi nawiązaniami do Radia Maryja, bo -jak mówi mądrość ludowa -co za dużo, to niezdrowo.
.jb

#10 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2005-11-15, godz. 00:48

Niniejszy wątek nt. stosunku ŚJ do Radia Maryja, wskazuje mi że moja postawa z lat 2001/2 a więc postawa "ŚJ słuchającego RM" jest czymś rzadkim w organizacji.
Wątek drugi, próba analizy porównawczej postaw i wpływu ŚJ na psychikę.
Czy to tak dużo, nie wiem, ale w sumie wyczerpałem zasób pytań okołoradiomaryjnych, które chciałem zadać.
Byłem świadkiem Jehowy, ale poznałem prawdę (katolicyzm). Służę Jehowie, w łączności z jedyną Organizacją Bożą, tzn. Kościołem Kat.,

jest dla mnie oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich.

#11 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2005-11-15, godz. 01:02

Sorrki, ale uważam są inne sposoby na wspólną modlitwę niż radio! A zestawienie modlitwy z politykierstwem na pewno nie jest zbyt dobre;-)

Spotkałem osoby które tylko włanczały RM na modlitwy a potem wyłanczały by nie słuchać pierdół :D

A są też osoby samotne chore itd, dobrze że chociaż jest taki kontakt...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych