Skocz do zawartości


Zdjęcie

Muzeum


  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#41 lightdrink

lightdrink

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 314 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-10-23, godz. 17:20

Ależ skąd Czesław. Tę garstkę informacji podaję po to, żebyś wiedział, że dzisiejsza Strażnica wywodzi się z "tamtej" Strażnicy Syjońskiej i "tamtego" Towarzystwa, a "Na straży" to już niestety odłam :(

No ... moim zdaniem to nie odłam, ale pień wspólnego drzewa.

Dynamika działalności Russella pewnie wynikała z przynalężności do loży Masaońskiej. W USA przynależność do loży masońskiej nie jest uznawane za coś nagannego. Loże mają za zadanie pomóc ludziom z inicjatywami w realizacji celów, zarówno politycznych jak ekonomicznych lub religijnych. Na uniwersytetach amerykańskich są tajne bractwa, które przygotowują młodych do uczestniczenia w lożach masońskich. W Polsce nawiązywanie kontaktów jest utrudnione, ze względu na brak klubów np. handlowców, prawników przemysłowców. Amerykanie rozwiązali ten problem organizując loże masońskie, które skupiają elity z różnych dziedzin życia społecznego. Prosta sprawa, zapisujesz się do loży, płacisz regularnie składki i korzystasz z wieczornych spotkań w loży masońskiej, gdzie wśród ludzi z twoich kręgów zainteresowań starasz się zrealizować własne plany i dbać o nabór nowych członków loży. Fakt że Russell związał się z lozą "Rycerzy Templariuszy" nie oznacza, że w ten sposób nie starał się chronić prawdziwej wiary chrześcijańskiej, przecież Templariusze zostali do tego celu powołani. Pytanie: Dlaczego Obecne Ciało Kierownicze przemilcza fakt przynależności Russella do loży masońskiej, w Strażnicy nie znalazłem artykułu na ten temat? :D
Złamanie regulaminu Forum. Konto zawieszone.

#42 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2006-10-23, godz. 18:51

Dynamika działalności Russella pewnie wynikała z przynalężności do loży Masaońskiej.

Bardzo wielu ludzi "udowadniało" przynależność Russella do Loży masońskiej.
Jak do dziś, nie znaleziono powiązań.
"Dynamika" działalności wynikała zapewne z funduszów.
Conajmniej 300 tys. dolarów pod koniec XIX wieku.
Na dziś astronomiczna suma.
To był wyłącznie Jego prywatny majątek, który przeznaczył na rozprowadzanie literatury.

#43 lightdrink

lightdrink

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 314 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-10-23, godz. 19:19

Bardzo wielu ludzi "udowadniało" przynależność Russella do Loży masońskiej.
Jak do dziś, nie znaleziono powiązań.
"Dynamika" działalności wynikała zapewne z funduszów.
Conajmniej 300 tys. dolarów pod koniec XIX wieku.
Na dziś astronomiczna suma.
To był wyłącznie Jego prywatny majątek, który przeznaczył na rozprowadzanie literatury.

Zakładając, że Russell nie był masonem, pojawia się pytanie, to dlaczego Towarzystwo Strażnica tworzy mit Russella Masona, chyba Towarzystwo Straznica jest pewnego rodzaju lożą masońską? Czytałem jego testament i nie znalazłem słowa o budowie piramidy obok jego grobu, czyli Towarzystwo samo wpadło na ten genialny pomysł. Oto testament: http://pastor-russel.../testament.html :)

Użytkownik lightdrink edytował ten post 2006-10-24, godz. 17:32

Złamanie regulaminu Forum. Konto zawieszone.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych