Skocz do zawartości


Zdjęcie

Studium I.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
469 replies to this topic

#141 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-03-29, godz. 15:02

Danielku,sam sobie odpowiadasz :rolleyes:
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#142 Daniel Z.

Daniel Z.

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 72 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-29, godz. 15:37

Myślę o tych sprawach od kilku lat, poznałem administrację na pozimie obwodu. Na dzisiaj mam za sobą analizę kilku doktryn sJ. Żywię nadzieję że zdobędę się na opisanie moich wniosków, a z biegiem czasu ujżą światło dzienne fakty które nie powinny być ukrywane. Na to co napisałem nie oczekuję odpowiedzi, niech to pobudzi do myślenia innych Braci i Siostry - 'PRZEBUDŹCIE SIĘ!'.

#143 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-03-29, godz. 16:22

Dokładnie tak :o
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#144 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2006-03-29, godz. 17:27

Kloo, Gedeon i reszta starzyków: Ja nie biorę udziału w tej dyskusji, bo cóż mogę dodać po was ;-) ale chciałem powiedzieć tylko dwa zdania:

Dzięki, że jesteście. Wasz przykład i wypowiedzi dają mi nadzieję, że może i moi bliscy kiedyś przejrzą na oczy.

Tyle ode mnie i przepraszam za offtopicowy wtręt.
[db]

#145 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-03-29, godz. 17:39

Wierz mi a pewnie i nam, ze wolelibysmy wydawac tutaj niewiernym obszerne swiadectwo o jedynie slusznej wąskiej drodze prowadzącej do zbawienia. :rolleyes:
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#146 gedeon

gedeon

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 95 Postów

Napisano 2006-03-29, godz. 18:18

Daniel.Z napisał

Jeżeli zobaczymy do statutu Świadków Jehowy to zorientujemy się że nie jesteśmy również członkami Związku Wyznaniowego Świadków Jehowy w Polsce.
  Kim więc jesteśmy? Jaka jest nasza tożsamość?


Nasza Służba Królestwa, styczeń 2003, s.3
"Wzorem Biura Głównego od 1 października 2002 roku nasze Biuro Oddziału posługuje się w korespondencji ze zborami i nadzorcami papierem listowym z nagłówkiem "Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy". W korespondencji kierowanej na zewnątrz do różnych instytucji będziemy uzywać dotychczasowego nagłówka."
Brałem chrzest jako ŚJ należący do Towarzystwa Strażnica a dziś jestem (zreszta bez pytania ?) członkiem Chrześcijańskiego Zboru ŚJ a może nie
To kiedy jestem członkiem Towarzystwa Strażnica a kiedy Chrześcijańskiego Zboru ?
mamy tu dwa przeciwstawne fakty do tej pory nicht tego nie wyjasnił
dlatego pytając gdzie należę nie czuję sie odstepcą a Biblia upoważnia nas do czujności

#147 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-03-29, godz. 18:24

Gedeonie, a może Ty całe życie należałeś do "pogańskiego" zboru ŚJ, a potem przeoczyłeś jego "cudowną przemianę" w zbór "chrześcijański"? :P
A poważniej, to nie tylko sam diabeł ale i sam prezes WTS zapewne nie łapie tego, co namieszali bracia z ostatka...

#148 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-03-29, godz. 19:07

Gedeon nie chce cię martwić ale nie jesteś członkiem żadnego z powyższych. Na gruncie prawa polskiego nie istnieje żaden chrześcijański zbór SJ. Jest to sprytny wybieg praniczy który ma na celu uniknięcie odpowiedzialności. List opatrzony nagłówkiem: Crześcijański itd, nie jest oficjalnym dokumentem związku wyznaniowego SJ w Polsce; więc można w nim pisać co się chce.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#149 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2006-03-29, godz. 19:43

Ja też kombinowałam, czy Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy nie jest jednostka organizacyjna Zarejestrowanego Związku Wyznaniowego - Strażnica (kościoły i związki mogą takie posiadać), ale jednak nie ...

Nie chcę Was martwic kochani, ale na gruncie prawa ChZŚJ to takie ... nic :angry:


Pozdrawiam

#150 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2006-03-29, godz. 20:16

Brałem chrzest jako ŚJ należący do Towarzystwa Strażnica a dziś jestem (zreszta bez pytania ?) członkiem Chrześcijańskiego Zboru ŚJ a może nie

Oj, biednyś Ty ;) A według jakich pytań do chrztu zostałeś ŚJ? Bo jest ich całe mnóstwo:

Watchtower z 15 maja 1960, s.308 (Strażnica nr3 z 1961, s.12)
Pierwsze pytanie brzmi: Czy poznałeś, że w oczach Jehowy Boga jesteś grzesznikiem, który potrzebuje wybawienia, i czy uznałeś przed Nim, że to zbawienie pochodzi od Niego, od ojca, za pośrednictwem Jego Syna Jezusa Chrystusa?
Drugie pytanie brzmi: Czy na podstawie tej wiary w Boga i w Jego rozrządzenie co do zbawienia oddałeś się bez zastrzeżeń Bogu, aby odtąd spełniać Jego wolę, tak jak On ją tobie objawia przez Jezusa Chrystusa i Biblię są pomocą oświecającej siły ducha świętego?


Watchtower z 1 sierpnia 1966, s.465, Baptism Shows Faith [Strażnica nr2 z 1968, s.5, Chrzest dowodem wiary]
Czy możesz odpowiedzieć „tak” na obydwa pytania, stawiane zawsze kandydatom, którzy się zgłaszają do chrześcijańskiego chrztu?
(1) Czy zrozumiałeś, że w oczach Jehowy Boga jesteś grzesznikiem, który potrzebuje zbawienia, i czy uznałeś przed Nim, że to zbawienie pochodzi od Niego, to jest: Ojca, poprzez Jego Syna, Jezusa Chrystusa?
(2) Czy na podstawie tej wiary w Boga i w Jego postanowienia co do zbawienia oddałeś się Bogu bez zastrzeżeń, aby odtąd spełniać Jego wolę, objawioną tobie przez Jezusa Chrystusa i przez Biblię za pośrednictwem oświecającej mocy ducha świętego?


Watchtower z 15 maja 1970, s.309, Your Conscience Toward Jehovah [Strażnica nr12 z 1971, ss.13,14, Twoje sumienie wobec Jehowy]
20 Owe dwa pytania, które mają sprawdzić stan serca i umysłu każdego z kandydatów, brzmią jak następuje: (1) Czy zrozumiałeś, że jesteś grzesznikiem, który potrzebuje zbawienia od Jehowy Boga i czy uznałeś, że to zbawienie pochodzi od Niego za pośrednictwem odkupiciela Chrystusa Jezusa? (2) Czy na podstawie tej wiary w Boga i w Jego postanowienie co do okupu oddałeś siebie bez zastrzeżeń Jehowie Bogu, aby odtąd spełniać Jego wolę, objawioną tobie przez Chrystusa Jezusa i przez Słowo Boże, wskutek oświecającej mocy Jego świętego ducha? Tych wszystkich, którzy na obydwa powyższe pytania odpowiedzieli głośnym „tak”, dzięki czemu inni obecni mogą poświadczyć ich potwierdzenie swego oddania się Bogu, słusznie można przyjąć do chrztu.

Watchtower z 1 maja 1973, s.280 Baptizing Follows Discipling [brak polskiego odpowiednika]
…If you feel the same about serving Jehovah God and taking Christ’s yoke upon you, we suggest that you consider the following two questions, which are asked of candidates for baptism:
(1) Have you repented of your sins and turned around, recognizing yourself before Jehovah God as a condemned sinner who needs salvation, and have you acknowledged to him that this salvation proceeds from him, the Father, through his Son Jesus Christ?
(2) On the basis of this faith in God and in his provision for salvation, have you dedicated yourself unreservedly to God to do his will henceforth as he reveals it to you through Jesus Christ and through the Bible under the enlightening power of the holy spirit?


Watchtower z 1 czerwca 1985, s.30, Subjecting Ourselves to Jehovah by Dedication [Strażnica nr12 z 1985, s.21 - Podporządkowanie siebie Jehowie przez zupełne oddanie]
Pod koniec przemówienia do chrztu, jakie będzie wygłoszone na każdym zgromadzeniu, kandydaci będą mogli z głębokim zrozumieniem i serdeczną wdzięcznością odpowiedzieć na dwa proste pytania, czym dadzą do zrozumienia, że zdają sobie sprawę z następstw pójścia za przykładem Chrystusa. Oto pierwsze z nich:
Czy na podstawie ofiary Jezusa Chrystusa okazałeś skruchę za swoje grzechy i oddałeś siebie Jehowie, aby spełniać Jego wolę?
Drugie pytanie brzmi:
Czy zdajesz sobie sprawę, że przez swoje oddanie i chrzest stajesz w szeregach Świadków Jehowy związanych z organizacją kierowaną duchem Bożym?
Odpowiadając na te pytania słowem tak, kandydaci uzewnętrzniają właściwy stan serca, uprawniający ich do chrześcijańskiego chrztu.


Watchtower z 15 stycznia 1989, s.13, What Prevents You From Getting Baptized? [Strażnica z 1 marca 1989, s.13, Co stoi na przeszkodzie, abyś został ochrzczony?]
18 Pismo Święte nieraz wspomina o chrzcie tych, którzy uwierzyli (Dzieje Apostolskie 4:4; 5:14; 8:13; 16:27-34; 18:8; 19:1-7). Chcąc więc zostać Świadkiem Jehowy, trzeba najpierw stać się wierzącym — okazać wiarę i dać się ochrzcić. Taka wiara jeszcze przed chrztem uzewnętrznia się w zbożnym postępowaniu, zaufaniu do Jehowy, uczestnictwie w ogłaszaniu Królestwa oraz uznawaniu ofiary okupu, złożonej przez Jezusa. Znaczenie wiary w okup podkreśla się kandydatom do chrztu choćby w pierwszym z dwóch pytań, zadawanych im przez mówcę; oto ono: „Czy na podstawie ofiary Jezusa Chrystusa okazałeś skruchę za swoje grzechy i oddałeś siebie Jehowie, aby spełniać Jego wolę?” Dana osoba może zostać zanurzona w wodzie jedynie wtedy, gdy odpowie na to twierdząco oraz gdy rozumie, że przez oddanie siebie Bogu i chrzest staje w szeregach Świadków Jehowy, związanych z organizacją kierowaną duchem Bożym.

Watchtower z 15 stycznia 1989, s.15, How Baptism Can Save Us [Strażnica z 1 marca 1989, s.15, Jak chrzest może nas wybawić]
JEHOWA stawia konkretne wymagania ludziom, którzy chcą być wybawieni. Oczekuje od nich, że posiądą dokładną wiedzę, przejawią wiarę, że okażą skruchę za grzechy i się nawrócą, że oddadzą się Bogu i jako wierzący zostaną ochrzczeni (Jana 3:16; 17:3; Dzieje Apostolskie 3:19; 18:8). Kandydaci do chrztu muszą wyznać publicznie, iż na podstawie ofiary Jezusa okazali skruchę z racji swych dotychczasowych grzechów i oddali siebie Jehowie. Powinni też dokładnie rozumieć, że przez oddanie się Bogu i chrzest identyfikują się ze Świadkami Jehowy.
2 Tak przeprowadzony chrzest, łącznie z publicznym wyznaniem wiary, jest nieodzownym warunkiem wybawienia (Rzymian 10:10). Potwierdzają to słowa apostoła Piotra: „Zanurzenie (...) nas wybawia” (1 Piotra 3:21, ED). Ale jak to rozumieć? Na co wskazuje kontekst tej wypowiedzi?


Zorganizowani do spełniania woli Jehowy, 2005, ss.215,216
Świadkowie Jehowy organizują chrzest zazwyczaj podczas zgromadzeń specjalnych, obwodowych i okręgowych. Pod koniec okolicznościowego przemówienia mówca prosi kandydatów do chrztu, by powstali i głośno i wyraźnie odpowiedzieli na dwa pytania:
Czy na podstawie ofiary Jezusa Chrystusa okazałeś skruchę za swe grzechy i czy oddałeś się Jehowie, by spełniać Jego wolę?
Czy rozumiesz, że przez oddanie się Bogu i chrzest utożsamiasz się ze Świadkami Jehowy i przyłączasz się do organizacji Bożej kierowanej Jego duchem?


No to teraz wybierz sobie najbardziej odpowiednie "wyznanie wiary" :lol:

Pzdr.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#151 gedeon

gedeon

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 95 Postów

Napisano 2006-03-29, godz. 20:47

Nie było zadnych pytań z kandydatami (1965 r.) . Wykład w lesie i jezioro albo wanna w domu i tyle To co do poprawki (?)

#152 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-03-30, godz. 09:01

Brałem w 54,ale tez nie pamietam :angry:
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#153 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-03-30, godz. 09:19

Co ciekawe, przed 1985 chrzest ŚJ był związany z oddaniem sie Bogu Jehowie i Jego Synowi. Dopiero od 1985 trzeba zadeklarować jednoczesne oddanie Bogu i ziemskiej organizacji.

A zatem, Kloo i Gedeonie, na wzór Hioba który posłuchał młodego Elihu, przyjmijcie ode mnie poradę:

nie przejmujcie się problemem lojalności wobec czysto ludzkiej organizacji, której wierności nigdy nie przysięgaliście.

#154 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-03-30, godz. 22:30

:angry: cd....

Czy Pan Jezus jest archaniołem Michałem?

Jakie imię on nosił potem, kiedy już umarł jako człowiek Jezus Chrystus, został wskrzeszony i powrócił do nieba? Czy nadal jeszcze nosi tylko imię Jezus Chrystus? Nie; było to bowiem jedynie jego ludzkie imię ziemskie. Powrócił do swego imienia Michał, który nosił w niebie. Imię Jezus Chrystus on zatrzymał, aby wykazać, że jest tym samym Synem Bożym, który narodził się na ziemi jako człowiek. Imię Michał zostało mu przywrócone w celu nawiązania do jego przedludzkiej egzystencji. Jako Michał był on niebiańskim członkiem składającej się ze świętych aniołów przypodobanej do żony organizacji Jehowy, wyłonionym przez tę symboliczną 'niewiastę' Jehowy po to, aby się stał Nasieniem, któremu wielki Wąż miał zmiażdżyć piętę i które z kolei ma zmiażdżyć temu Wężowi głowę (1 Mojż 3:15). (...) miał jako Michał jeszcze raz walczyć z Szatanem i jego demonami i zrzucić ich z nieba na ziemię pod swoje stopy. W Judy 9 nazwano go 'Michałem Archaniołem', który kiedyś toczył w niebie zwycięski spór z Szatanem Diabłem”.( Bądź wola Twoja na ziemi s.291&15)

Czy zgadzasz się z tymi wypowiedziami?

Może dla Ciebie Pan Jezus jest tylko archaniołem Michałem?

Czy zatem od dziś powinieneś zanosić modlitwy przez pośrednika Michała? (1 Tym. 2:5).

Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#155 sally11

sally11

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 289 Postów

Napisano 2006-03-31, godz. 07:02

Jak rozumiem,to takie nauczanie jest niezmienne i obowiązuje do tej pory?Jesli tak ,to rzeczywiscie wg swiadków rola naszego PANA JEZUSA została sprowadzona tylko go pogromcy diabła w niebie?A przecież JEZUS CHRYSTUS pokonał diabła poprzez swoja smierc i zmartwychwstanie,już blisko 2000 lat temu .Jest współkrólem w niebie i siedzi po prawicy Ojca,co widział SZCZEPAN podczas kamienowania! Przecież to swiadkowskie nauczanie jest tak bez sensu,że jak moglismy w to tyle lat wierzyć! Dziekuje mojemu PANU za otwarcie moich oczu i serca na prawde o zbawieniu przez NIEGO,za Jego miłosć ,łaske i zbawienie.Alleluja.

#156 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-03-31, godz. 07:03

nie dosc, że nie przysięgaliscie lojalności to do tego nigdzie nie należycie.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#157 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-03-31, godz. 07:49

;) Może i lepiej Arturku ;)

c.d.....

Apostoł Paweł, żarliwy naśladowca drogi Pańskiej przekonuje nas, że powinniśmy mieć taką postawę w tym temacie jak Bóg:
Jaką okazał w Chrystusie, gdy wzbudził go z martwych i posadził po prawicy swojej w niebie ponad wszelką nadziemską władzą i zwierzchnością, i mocą, i panowaniem, i wszelkim imieniem, jakie może być wymienione, nie tylko w tym wieku, ale i w przyszłym; i wszystko poddał pod nogi jego, a jego samego ustanowił ponad wszystkim Głową Kościoła, który jest ciałem jego, pełnią tego, który sam wszystko we wszystkim wypełnia (Efez.1:20-23).

Dlaczego tak wielu ludziom trudno zrozumieć: Kim jest Jezus Chrystus?

Odpowiedź została już częściowo udzielona. (1 Kor.12:3) Albowiem jeśli jeden mówi: Ja jestem Pawłowy, a drugi: Ja Apollosowy, to czyż cieleśni nie jesteście? Bo któż to jest Apollos? Albo, któż to jest Paweł? Słudzy, dzięki którym uwierzyliście, a z których każdy dokonał tyle, ile mu dał Pan (1 Kor.3:4-5).

Dzisiejszy „sługa” zmienił słowa apostoła, twierdząc, że to jemu należy się cześć. Na nic zdadzą się, różne uniżone tytuły: „wierny sługa”, „niewolnik wierny i rozumny”, etc. Cóż mogą mieć wspólnego z ap. Pawłem, który nie głosił, że ważniejszy jest archanioł „Michał”, niż „ Pan Jezus”.

Wobec tego Strażnica powinna pisać: ...na imię Michał powinno zgiąć się wszelkie kolano. Przeciwnik Boży wie, że w imieniu Jezus jest potężna siła, dlatego za wszelką cenę próbuje je umniejszyć.

Czy tacy ludzie głoszą Ewangelię Chrystusową? Żadną miarą! Oni nie tylko zdegradowali Pana Jezusa do rangi anioła, ale odebrali mu Jego imię, które dał Mu sam Bóg (Mat.1:21-25). Tacy ludzie nie budują swojej wiary na właściwym fundamencie.

A ty – na kim ty ją budujesz?

Prawdziwym fundamentem jest Jezus Chrystus. Budując na Nim, budujesz na skale. Jeśli swą wiarę opierasz na Strażnicy, stawiasz dom na piasku. Strażnica jest niczym budynek, który przez ponad sto lat zdążył spróchnieć, gdyż wdarła się do niej wilgoć i grzyb. Malowanie jej najdroższymi farbami,przestawianie scianek działowych :D nazwane „nowym światłem” w niczym już jej nie pomoże.

Upadek jest kwestią czasu (Mat. 7: 24-29).

Dokąd pójdę kiedy ta nauka runie? Gdy to nastąpi nie zapomnę, że oszukał mnie człowiek, a nie Bóg. Wtedy przypomnę sobie radę jaką dał ap. Piotr:

Upamiętajcie się i niechaj się każdy z was da ochrzcić w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych... (Dz. Ap.2:38).

Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#158 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-03-31, godz. 09:53

Nadal szukam odpowiedzi na pare pytań :

- Ile razy Nasz Ukochany Jehowa zmienił zdanie ?
- Ile razy ANIOŁOWIE błędnie przekazali wiadomosci prorokom, bo cos po drodze na dół umknęło ich uwadze??
- Ile razy PROROCY BOŻY przekrecili przekazane im proroctwo ??
- Ile razy popełnił bład SYN BOŻY JEZUS ABY Sam musiał sie poprawiać ??
- Ile razy pomylił sie DUCH ŚWIETY PO ZESŁANIU NA CHRZEŚCIJAN???
- Ile razy pomylił się APOSTOŁ czy któryś z UCZNIÓW JEZUSA ,po zesłaniu na nich DUCHA ŚWIĘTEGO???
Może ktos mi pomoże znaleźć odpowiedz na te pytania??

- A Ile razy pomylił sie kierowany ( jak sam twierdzi ) DUCHEM Świętym, nasz kochany NIEWOLNIK ??
:angry:
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#159 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-31, godz. 10:27

... rzeczywiście, nigdy nie patrzyłem na to z tej strony. Nawet w swoich najbardziej złośliwych i ironicznych przemyśleniach :) To co napisałeś jest chyba nad wyraz przejżyste. Tak jak po miłości należy rozpoznawać prawdziwych chrześcijan, tak samo i po prawdomowności "pasterzy".
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#160 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-03-31, godz. 11:04

nie dosc, że nie przysięgaliscie lojalności to do tego nigdzie nie należycie.

Niewazne " gdzie "

Wazne !

"Do kogo"
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych