Skocz do zawartości


Zdjęcie

Francja: ŚJ i podatki


  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-03-23, godz. 10:06

Jak czytam HC, to przede wszystkim, chce mi się śmiać.

Jakiś "bodajże Rosjanin" wywoził na Syberię... :P Oczywiście, jeśli pouczyłbym Stefana, jakiej narodowości był Josif Wisarionowicz Dżugaszwili, to zaraz dowiemy się, że mówiąc o "Rosjaninie", Stefan miał na mysli zapewne jakiegoś przybocznego wielkiego wodza. Może nawet, mówiąc o "Niemcu", też miał na myśli Goeringa, a nie Hitlera.... A tak w ogóle, to (od pięciu minut poprzedzających sprostowanie) wiedza historyczna Stefana wielką jest...

Bardziej śmieszne jest dla mnie porównywanie prześladowań za wiarę z "prześladowaniami" za niepłacenie podatków i zusów. Nie wiem, czy kogokolwiek poza WTS stać na tak groteskowy PR, ale ŚJ we Francji też narobili szwindli podatkowych, a potem udawali prześladowanych i rozpowszechniali traktat pt. "Francuzi, jesteście oszukiwani!". Oczywiście, ten groteskowy tytuł jest zgodny z prawdą, bo oszukiwani byli nie tylko Francuzi, ale i Turcy, Polacy, Kameruńczycy i inne narodowości płącące uczciwie podatki we Francji. Oszukiwani byli wszyscy obywatele Francji. Ale (taki drobny szczegół) nie przez władze, ale przez świadków Jehowy.

#2 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-03-23, godz. 11:50

Jak czytam HC, to przede wszystkim, chce mi się śmiać.

Smiech to zdrowie a wiec sie ciesze ze jestem przyczynkiem do czyjegos zdrowia
Oczywiscie z przyjemnoscia uslysze ze Wisarionowicz byl Gruzinem bodajze a Hitler byl Austriakiem :)


Ciesze sie rowniez iz przedmowca tak troszczy sie o pieniadze podatnikow we Francji ( nie tylko Francuzow )
http://www.vigi-sect...art-divers.html
Le fisc tombe sur les Témoins de Jéhovah

Il s'agit d'un impôt de 60 % sur les dons et offrandes des fidèles, que doivent acquitter les associations non reconnues comme "cultuelles". Or la fédération chrétienne des Témoins de Jéhovah de France n'arrive pas à bénéficier, à son grand dam, du statut de religion officielle.

Dotyczy podatku w wysokosci 60% od datkow , ktory musza wplacac stowarzyszenia uznane jako "kultowe czyli religijne" Stowarzyszeniu chrzescijan Swiadkow Jehowy Z Francji nie udaje sie uzyskac statusu religii oficjalnej ..................

Wynika z tego ze moj przedmowca bardzo by chcial zasilic "francuski budzet " 60- procentowym podatkiem od dobrowolnych datkow wplacanych przez SJ i ich sympatykow :)
Mam nadzieje ze troska o Budzet Polski skloni go rowniez do wniesienia postulatu (dzieki swoim koneksjom) o podobne opodatkowanie wszystkich organizacji religijnych w Polsce , mam rowniez nadzieje ze przedmowca wie iz SJ we Francji , jak i na calym swiecie nie korystaja z funduszy koscielnych co rowniez moze odbic sie niekorzystnie na kieszeni podatnikow :)
Traktat ten mowil o tym iz SJ sa jedyna organizacja religijna na ktora nalozona tak wysoki podatek i jest to wysocre niesprawiedliwe , z czym nie wszyscy musza sie oczywiscie zgadzac ( moze ktos uwazalby za bardziej sprawiedliwe nloazyc 100% podatek na datki i przeznaczyc te pieniadze na Swiatynie Opatrznosci we Francji ?? :)
To by z pewnoscia pomoglo i Turkom i Polakom i Kamerunczykom we Francji :)
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#3 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-03-23, godz. 12:10

wszystko pięknie. Powiedz tylko DLACZEGO akurat ŚJ nie udaje się uzyskać statusu religii oficjalnej. Czy poza zacytowaniem tendencyjnego traktatu odważyłbyś się zacytować nam pełny tekst uzasadnienia władz francuskich? Napewno istnieje w tej sprawie jakiś wyrok sądowy.

Moderatorkę proszę o wyodrębnienie tych kilku postów (dyskusja SA i HC) dot. podatków płaconych przez ŚJ we Francji. Myślę że to ciekawy temat i że warty jest on odrębnego omówienia na tym forum.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych