Skocz do zawartości


Zdjęcie

proroctwa ŚJ o masowym użyciu broni nuklearnej


  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-04-08, godz. 12:04

Media donoszą o planowanym ataku atomowym na Iran. Trudno mnie ocenić, czy terrorysta Bush dopnie swego czy nie, ale w każdym razie istnieje realna groźba ataku na Iran...

Przypomina mi się kryzys kubański 1962 gdzie ówczesny Wielki Brat stawał w obronie ówczesnego sojusznika, czyli bratniej Kuby...

Oczwywiście tematyce politycznej służą inne fora, tutaj chciałbym poddać analizie okołoatomowe proroctwa WTS.

Publikacje WTS i społeczność ŚJ prezentowały trzy nurty:

dawniej (np. książka "bądź wola Twoja") uczyła, że Jehowa posłuży się rządami świeckimi, ktore użyją pocisków nuklearnych do zniszczenia chrześcijaństwa. Nie wiem, czy anonimowy autor zapoznał się z siła rażenia bomb atomowych, ani czy miał jakąś koncepcję, jak bomba będzie zabijać babilończyków oszczędzając sług Jehowy.

później, w latach 90-tych, wśród głosicieli dominował ustnie wyrażany pogląd, że Jehowa nie dopuści do użycia bomby atomowej, gdyż wg proroctwa ma "zniszczyć tych, którzy niszczą ziemię".

gdy protestowałem, mówiąc że Jehowa już dopuścił użycie bomb w Hiroszimie i Nagasaki, słyszałem, że owszem, możliwe jest użycie pojedyńczych pocisków, ale napewno Jehowa zapobiegnie wojnie atomowej (to jest trzecie stanowisko).

A jaki pogląd dominuje obecnie?

#2 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2006-04-08, godz. 14:20

A jaki pogląd dominuje obecnie?

Obecnie WTS uznał, że takie faryzejskie spekulacje pozostawi katolikom :P

#3 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2006-04-08, godz. 14:39

A jaki pogląd dominuje obecnie?

Obecnie WTS uznał, że takie faryzejskie spekulacje pozostawi katolikom :P

a w której publikacji można o tym poczytać ? :P

#4 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-04-08, godz. 18:40

Strażnica Nr 23 1 grudnia 2005 Czy znasz prawdę o ARMAGEDONIE?
Armadedon radosny początek.
(dzisiaj byłem na spacerze i dwia starsze panie mi wręczyły)
pozdrawiam Andrzej

#5 White Death

White Death

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 243 Postów

Napisano 2006-04-08, godz. 19:00

A jaki pogląd dominuje obecnie?

Obecnie WTS uznał, że takie faryzejskie spekulacje pozostawi katolikom :P

Książka "Narody mają poznać..." dopuszczała możliwość użycia przez Boga antymaterii.
Przeto odrzuciwszy fałsz, mówcie prawdę każdy ze swym bliźnim. Efezjan 4:25a
To zaś powinniście czynić: Mówcie prawdę jeden drugiemu, wydawajcie sprawiedliwe wyroki w swoich bramach i zachowujcie pokój! Zach 8:16

#6 lotka

lotka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 123 Postów

Napisano 2006-04-09, godz. 10:06

A sam Pan Bóg to ma pewnie ubaw jak widzi te posty.... :D :P

#7 White Death

White Death

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 243 Postów

Napisano 2006-04-09, godz. 10:10

skoro ma poczucie humoru - a ma - no to całkiem możliwe że się uśmiecha ;)
Przeto odrzuciwszy fałsz, mówcie prawdę każdy ze swym bliźnim. Efezjan 4:25a
To zaś powinniście czynić: Mówcie prawdę jeden drugiemu, wydawajcie sprawiedliwe wyroki w swoich bramach i zachowujcie pokój! Zach 8:16

#8 azariasz

azariasz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 153 Postów

Napisano 2006-04-09, godz. 15:45

Sebastianie - nie wierzę w to, że niewolnik mówił, że Jehowa "nie dopuści do użycia bomby atomowej". Podejrzewam, że po raz kolejny kłamiesz, żeby ośmieszyć organizację. Czy potrafisz udowodnić to co napisałeś? Konkretne zdanie z publikacji.
Istnieje druga strona medalu. Nie musisz wierzyć świadkożerczej propagandzie.

Jestem człowiekiem wolnym. Jestem Świadkiem Jehowy.

#9 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-04-09, godz. 16:16

Azariaszu, podejrzewam, że po raz kolejny nie czytasz uważnie moich postów.
Pisałem, że "publikacje i społeczność" ŚJ prezentowały trzy stanowiska, pierwsze z nich wsparłem tytułem książki, a dwa pozostałe nie. Dodatkowo, z kontekstu wynika, że co do drugiego i trzeciego stanowiska, przytaczałem ustne wypowiedzi ŚJ...

Nie wiem, czy były to tylko "ustne tradycje", czy poglądy niewolnika...

Zanim zarzucisz mi kłamstwo, przeczytaj uważnie moją wypowiedź...

#10 azariasz

azariasz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 153 Postów

Napisano 2006-04-09, godz. 19:04

Publikacje WTS i społeczność ŚJ prezentowały trzy nurty:



Teoria, że Jehowa "nie dopuści do użycia bomby atomowej" jest przez Ciebie podana jako jeden z tych trzech nurtów. Takie sformułowanie wypowiedzi oznacza, że nurty były rozpowszechniane zarówno przez społeczność, jak i przez niewolnika.
Istnieje druga strona medalu. Nie musisz wierzyć świadkożerczej propagandzie.

Jestem człowiekiem wolnym. Jestem Świadkiem Jehowy.

#11 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-04-09, godz. 20:20

Sebastianie - nie wierzę w to, że niewolnik mówił, że Jehowa "nie dopuści do użycia bomby atomowej". Podejrzewam, że po raz kolejny kłamiesz, żeby ośmieszyć organizację. Czy potrafisz udowodnić to co napisałeś? Konkretne zdanie z publikacji.

w strażnicy 23 na str. 4 czytamy:
"A co sądzić o twierdzeniu, jakoby Armagedon miał być totalną zagładą ludzkości wskutek użycia śmiercionośnej broni albo zderzenia z jakimś ciałemniebieski? Czy kochający Bóg pozwoliłby, żeby rodzaj ludzki i jego ziemski dom spotkał taki makabryczny koniec?W żadnym wypadku!"
pozdrawiam Andrzej

#12 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-04-09, godz. 20:44

azariaszu, and podaje, że jednak nie były to tylko tradycje ustne i że taki pogląd był prezentowany przez niewolnika.

byłoby dobrze, gdyby oprócz nr strażnicy podano rok wydania...

#13 azariasz

azariasz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 153 Postów

Napisano 2006-04-09, godz. 21:17

Klasyczne odstępcze półprawdy.... Publikacja mówi, ze Jehowa nie dopuści do ZAGŁADY LUDZKOŚCI w wyniku użycia śmiercionośnej broni, a Ty stwierdzasz, ze tym samym niewolnik powiedział, ze Jehowa nie dopuści do UŻYCIA bomb atomowych... To juz nie jest brak precyzji z Twojej strony. To jest zła wola, albo głupota.
Istnieje druga strona medalu. Nie musisz wierzyć świadkożerczej propagandzie.

Jestem człowiekiem wolnym. Jestem Świadkiem Jehowy.

#14 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2006-04-09, godz. 21:52

W tym wątku padło już stwierdzenie, że Bóg JUŻ DOPUŚCIŁ do użycia bomby atomowej, i to dwa razy. Jest więc chyba jasne, kto tutaj wykazuje się złą wolą lub głupotą (a najprawdopodobniej oboma na raz).
[db]

#15 azariasz

azariasz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 153 Postów

Napisano 2006-04-09, godz. 22:22

Tak, ale to stwierdzenie padło własnie po to, zeby pokazać jacy to świadkowie są głupi: myśleli, ze nie dopuści, a on przeciez juz dopuścił. Wam naprawdę brakuje normalnego, obiektywnego spojrzenia. Pozwólcie czasem swoim umysłom popracować swobodnie, bez z góry wyciągniętych wniosków.
Istnieje druga strona medalu. Nie musisz wierzyć świadkożerczej propagandzie.

Jestem człowiekiem wolnym. Jestem Świadkiem Jehowy.

#16 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-04-10, godz. 05:58

To jest zła wola, albo głupota.

ja jestem za tym pierwszym stwierdzeniem :(

trzeba byc inteligentnym aby uzywac takich "niedomowien" i "pomylek " jezykowych

ktos kiedys mowil :
szkalujcie , szkalujcie ...........................................a............
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#17 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-04-10, godz. 06:01

Pozwólcie czasem swoim umysłom popracować swobodnie, bez z góry wyciągniętych wniosków.

to jest trudne, gdyz :

2Kor 4:4 NS "wśród których bóg tego systemu rzeczy zaślepił umysły niewierzących, aby nie mogło przeniknąć oświecenie chwalebną dobrą nowiną o Chrystusie, który jest obrazem Boga."


widac wyraznie ze ktos w tym przeszkadza
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#18 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-04-10, godz. 07:32

podłem wcześniej i jeszcze raz powtórzę
Strażnica Nr 23 1 grudnia 2005 Czy znasz prawdę o ARMAGEDONIE?
Armadedon radosny początek. str. 4
pozdrawiam Andrzej

#19 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-04-10, godz. 07:43

Klasyczne odstępcze półprawdy.... Publikacja mówi, ze Jehowa nie dopuści do ZAGŁADY LUDZKOŚCI w wyniku użycia śmiercionośnej broni, a Ty stwierdzasz, ze tym samym niewolnik powiedział, ze Jehowa nie dopuści do UŻYCIA bomb atomowych... To juz nie jest brak precyzji z Twojej strony. To jest zła wola, albo głupota.

Publikacja mówi, a nie niewolnik?
może to wytłumaczysz bo nie rozumię?
pozdrawiam Andrzej

#20 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-04-10, godz. 08:56

Azariaszu i Stefanie, rzucacie się na każde pisane przeze mnie zdanie i trumfujecie, gdy znajdziecie pomyłkę "i" zamiast "lub" itd. A potem zaraz ogłaszacie, że pisałem "kłamstwa" i przypominacie słowa jakiś tam specjalistów od manipulacji...

A jak kolega and podał publikację dokumentującą wersję trzecią, to nie potraficie tego zauważyć...

Pierwsza wersja podana w książce "bądź wola Twoja"
Trzecia wersja podana w strażnicy nr podany przez and

Druga wersja podawana ustnie przez ŚJ (a niewykluczone że również przez publikacje WTS)

celem wątku nie jest jak sugeruje azariasz "zeby pokazać jacy to świadkowie są głupi: myśleli, ze nie dopuści, a on przeciez juz dopuścił" ale wskazanie na zmienność nauczania ŚJ, zmienność o 180 stopni.

Gdyby równie surowo osądzać redaktorów strażnicy, jak azariasz i Stefan osądzili mnie, to znalazłoby się materiału na 1000 oskarżeń o złą wolę i manipulację i opluwanie innych wyznań.

Histeryczna reakcja ŚJ bierze się stąd, że nie są w stanie odpowiedzieć na 99% zarzutów im stawianych więc muszą czepić się 1% i próbować podważyć czyjąś wiarygodność przez przypisanie mu złych pobudek.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych