Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ważna kwestia


  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-05-13, godz. 20:51

Mam taką uwagę. Wielu ludzi popełnia zasadniczy błąd (zarówno w pracach ksiązkowych jak i w internecie) Mianowicie czesto używa słów: SJ Jehowy uczą, ofiary SJ, SJ to sekta itd. Powinno się wyrażnie odzielic ludzi od systemu. To Straznica, uczy Ciało kierownicze kombinuje itd.

łączenie Strażnicy i jej poglądów ze ŚJ powoduj iż Swiadkowie Jehowy identyfikują się wtedy z pogladami i ich bronią, zamist się nad nimi zastanowić. Dodatkowo wielu uczciwych ludzi mający SJ za sąsiadów nierzadko burzy się i mówi,że to kłamstwo, ja znam Sj, wcale tego nie głosza, nie mówią, tacy nie są.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#2 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-05-14, godz. 06:01

Bardzo słuszna uwaga. Dlatego proponuję częstsze używanie wyrażeń:

Towarzystwo Strażnica
czasopismo "Strażnica"
Ciało Kierownicze ŚJ
Organizacja ŚJ
starsi zboru ŚJ
system organizacyjny
przywódcy z Nowego Yorku
zbory świadków Jehowy
zbiurokratyzowany system

itd. itp.

#3 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-05-14, godz. 09:08

Organizacja ŚJ
starsi zboru ŚJ

zbory świadków Jehowy

Te twierdzenia też raczej odpadają. A starsi to po poprostu albo urzędnicy Strażnicy, albo kaci Strażnicy, albo aparatczycy Strażnicy itp.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#4 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-16, godz. 06:08

A starsi to po poprostu albo urzędnicy Strażnicy, albo kaci Strażnicy,

A pisze to ktos kto sam przyznal sie ze ;

http://watchtower.or...findpost&p=5196

"I ciesze się że nie rządze tym krajem, bo w tej chwili postawił bym was obu pod ścianą i kazał rozstrzelać. "


Ciedze sie ze ten ktos nie zostal :lol: SJ ani starszym :lol: to bylby dopiero kat
za byle co stawialby pod sciana .................. ot obronca wolnosci katolickiej .....
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#5 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-16, godz. 06:22

Organizacja ŚJ
starsi zboru ŚJ

zbory świadków Jehowy

Te twierdzenia też raczej odpadają. A starsi to po poprostu albo urzędnicy Strażnicy, albo kaci Strażnicy, albo aparatczycy Strażnicy itp.

i dalej z tego samego cytowanego postu :

"Każdy kto twierdzi inaczej obraża naród polski a przez to działa na szkodę naszego kraju.
A tak prywatnie: Ja jestem katolikiem. I w związku z wypowiedzią pana Marcina Ex SJ informuje go ,że w tej chwili mam poważne podstawy aby domagać się od niego przed sądem odszkodowania, za obrażenie mnie twierdzeniem
QUOTE
uwazam iz wsrod np.katolikow znajdzie sie takze niejeden wyprany mózg.

od HC : Czy mnie tez bedzie wolno ? :lol: za stwierdzenia typu :
" Chyba nie ma na świecie drugiej takiej organizacji, w której by to co dobre, szczere i szlachetne, mieszało się z tym co głupie i kłamliwe"
"Strażnica albo zdrowie - wybór nalezy do Ciebie"
"Bycie Świadkiem Jehowy może spowodować choroby psychiczne.
Literatura SJ zawiera pewną małą dawkę psychomanipulacji. Nawet taka ilość jest szkodliwa dla dzieci i osób nie ugruntowanych w swojej religi.
Bycie SJ grozi smiercią lub kalectwem z powodu przestrzegania prawa Strażnicy"


"A jeśli ci się zdaje, że ktoś taki jak ja nie znajdzie kogoś takiego jak ty, któy ukrywa się pod pseudonimem to wiesz co: ŻLE CI SIĘ ZDAJE"

Wielki Brat was widzi........................ :lol:
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#6 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-05-16, godz. 06:59

Bardzo chętnie. Czekam. Bo te tezy jesteśmy w stanie bez porblemu udowodnić, przedstawić świadków, wydarzenia itd. Tylko nie wiem, kto się odważy z was przyjśc do sądu, bo jak sprawę nagłosnią media to zjawia się wielu "wszechpolaków" gotowych mnie bronić przed "sekciarstwem".

ALe wtedy się okaze jak to jest z tymi waszą odwagą..........
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#7 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-16, godz. 07:05

a wracając do początku wątku......
Moja Mama zawsze mówi, jak zaczynam coś o błędach itd...
JEDNO WIEM!!!! ORGANIZACJA JEST WSPANIAŁA!!!!!!!

Tak że na organizację tez nie można bo wpojone maja zeby iść walczyć za organizację :)
No a Niewolnik wierny i rozumny to już wogóle nietykalna sprawa.........

Ale się CK obstwiło jednym słowem :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#8 dariusz

dariusz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 148 Postów
  • Lokalizacja:ślońcsk górny

Napisano 2006-06-02, godz. 13:57

Jak zwał tak zwał. I tak wszyscy wiedzą o kogo chodzi.

Nie ma sensu spierać się o słowa 2Tm 2-14,24.

"niech wasze tak znaczy tak , a wasze nie znaczy nie "
Visit My WebsiteHi38-14" Aby się odmieniła jak glina pod pieczęcią i przyjmowała barwę jak odzienie"
[email protected]/Prz9-5 "Chodźcie, nasyćcie się moim chlebem, pijcie wino, które zmieszałam".




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych