Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego Armagedon?


  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 saraj

saraj

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 245 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2006-05-20, godz. 12:35

Chciałam zapytać dlaczego świadkowie Jehowy na wojne Bożą lub jak kto woli zakończenie systemu rzeczy mówią "Armagedon" ? Przecież z Obj. 16:16 jasno wynika ,że jest to nazwa miejsca więc raczej powinno sie mówić "Bitwa pod Armagedonem" tak jak mówi sie "Bitwa pod Grunwaldem" a nie np. "Grunwald ".

Pozdrawiam

#2 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2006-05-20, godz. 12:52

O co jeszcze mozna by sie przyczepic tych wstretnych swiadkow?
W kwestii Armagedonu to napisz jeszcze swoje uwagi do autorow filmu ktorego tytul nie brzmial "bitwa pod Armagedonem", do Ronalda Reagana i paru innych osob - politykow, pisarzy, felietonistow, dziennikarzy - z ktorych ust lub spod piora czesto padalo haslo Armagedon w znaczeniu ogolnoswiatowej zaglady/wojny lub konca swiata.

#3 saraj

saraj

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 245 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2006-05-20, godz. 18:35

O co jeszcze mozna by sie przyczepic tych wstretnych swiadkow?
W kwestii Armagedonu to napisz jeszcze swoje uwagi do autorow filmu ktorego tytul nie brzmial "bitwa pod Armagedonem", do Ronalda Reagana i paru innych osob - politykow, pisarzy, felietonistow, dziennikarzy - z ktorych ust lub spod piora czesto padalo haslo Armagedon w znaczeniu ogolnoswiatowej zaglady/wojny lub konca swiata.

Fly ja spytałam grzecznie i poważnie traktuję kwestie końca systemu rzeczy.Nigdy nie przyszłoby mi nawet do głowy aby tak poważną sprawę jak wojna Boża przyrównywać do jakiegoś filmu ,a ty naskakujesz na mnie jakbym przynajmniej kogoś pobiła lub obraziła .Nie wiem skąd ten ton u Ciebie ale czy przypadkiem nie jesteś przewrażliwiony ? bo ja napewno nie uważam świadków Jehowy za wstrętnych .
Czy tak samo zachowałbyś sie przy moich drzwiach gdybym zadała Ci to pytanie ?

Zadałam poważne pytanie więc spodziewam sie poważnych odpowiedzi.

Pozdrawiam

#4 buldog

buldog

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 73 Postów

Napisano 2006-05-20, godz. 18:44

Armagedon to sytuacja swiatowa,w ktora zostana uwiklane wojska oraz inni stronnicy wladcow wszystkich narodow ; w tym sensie okreslenie symboliczne.

#5 saraj

saraj

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 245 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2006-05-20, godz. 20:34

Armagedon to sytuacja swiatowa,w ktora zostana uwiklane wojska oraz inni stronnicy wladcow wszystkich narodow ; w tym sensie okreslenie symboliczne.

Dziękuje :)

#6 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-05-21, godz. 04:59

hmm a ja wyczytałem w PS, że Armagedon to miejsce !?

ps. albo firma projektowa w Poznaniu ;-) http://www.armageddon.com.pl/firma.php
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#7 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2006-05-21, godz. 05:44

O co jeszcze mozna by sie przyczepic tych wstretnych swiadkow?
W kwestii Armagedonu to napisz jeszcze swoje uwagi do autorow filmu ktorego tytul nie brzmial "bitwa pod Armagedonem", do Ronalda Reagana i paru innych osob - politykow, pisarzy, felietonistow, dziennikarzy - z ktorych ust lub spod piora czesto padalo haslo Armagedon w znaczeniu ogolnoswiatowej zaglady/wojny lub konca swiata.

Fly ja spytałam grzecznie i poważnie traktuję kwestie końca systemu rzeczy.Nigdy nie przyszłoby mi nawet do głowy aby tak poważną sprawę jak wojna Boża przyrównywać do jakiegoś filmu ,a ty naskakujesz na mnie jakbym przynajmniej kogoś pobiła lub obraziła .Nie wiem skąd ten ton u Ciebie ale czy przypadkiem nie jesteś przewrażliwiony ? bo ja napewno nie uważam świadków Jehowy za wstrętnych .
Czy tak samo zachowałbyś sie przy moich drzwiach gdybym zadała Ci to pytanie ?

Zadałam poważne pytanie więc spodziewam sie poważnych odpowiedzi.

Pozdrawiam

OK, większość tego rodzaju pytań na tym forum to głupie prowokacje i tak potraktowałem Twoje pytanie. Najwidoczniej źle Cię zrozumiałem - myślałem że się czepiasz.
Armagedon nie może oznaczać literalnego miejsca - mówią ŚJ - bo geograficznie nie ma czegoś takiego jak góra Megiddo (Har Mageddon), a poza tym na żadnej rzeczywistej górze nie zmieściłyby się wojska wszystkich królów ziemi.
A przy swoich drzwiach mnie raczej nie spotkasz :)

#8 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-05-21, godz. 06:08

... bo geograficznie nie ma czegoś takiego jak góra Megiddo (Har Mageddon)...

http://upload.wikime.../Tel_megido.JPG

hmm prosze i nie tylko geograficznie, ale i fizycznie jest ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#9 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2006-05-21, godz. 06:24

GÓRA czy RÓWNINA? O górze nigdy nie słyszałem

#10 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-05-21, godz. 06:49

a jeżeli chodzi o ścisłość Meggido było to miasto położone na równinie Ezdrelon w północno-zachodniej Palestynie, obecnie Tell el-Mutesellim.

i nie równina, a jak już wyżyna lub wzgórze !

być może Jan kojazył Meggido z górą Karmel, hebrajskie ar - oznacza górę , czyli "góra w pobliżu Meggido"
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#11 saraj

saraj

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 245 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2006-05-21, godz. 09:40

Dziekuję Wam kochani za odpowiedzi i choć buldog wyjasnił mi ,że jest to nazwa symboliczna to jednak tą symbolikę przyjęli ludzie dopiero później (choć cała księga objawienia jest pisana w tym tonie) co nie zmienia faktu ,że pierwsi uczniowie Jezusa jej nie używali .Dowodem na to jest chociażby to ,że kiedy pytali Jezusa o czas jego nadejścia i konća to uzyli dokładnie słów jakie mamy w E.Mat.24:3

"Powiedz nam, kiedy to nastąpi i jaki będzie znak Twego przyjścia i końca świata?" BT

lub jak kto woli

"Powiedz nam: Kiedy to nastąpi i co będzie znakiem twojej obecności oraz zakończenia systemu rzeczy." PNŚ

Dlatego ja jestem zdania ,że określając Wojnę Bożą powinno się używać raczej tych zwrotów jakich używali uczniowie Jezusa ,bo jak udowodnił Sebol "Har-Magedn" jest literalny miejscem więc nie może być to nazwa końca świata.
Za używaniem zwrotu "koniec świata" przemawiają również listy Jana gdzie pisze On ,że "cały świat podlega mocy niegodziwca" i "świat przemija " więc moim zdaniem koniec świata lub systemu (systemu szatańskiego) jest bardziej odpowiednim zwrotem niż "Armagedon"

Zaznaczam ,że jest to moje zdanie.

Pozdrawiam :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych