Skocz do zawartości


Zdjęcie

sala królestwa i kościół - jaka różnica ???


  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 jajosworld

jajosworld

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 142 Postów

Napisano 2006-05-21, godz. 17:19

jaka jest różnica pomiędzy kościołem i salą królestwa skoro jeszcze nie tak dawno na waszej centrali w Brooklinie wisiał krzyż???
im bardziej poznaję organizację Strażnica, tym jestem mocniej przekonany, ze jest to sekta i to wcale nie nieszkodliwa, a bezwzględna i działająca niszczycielsko na społeczeństwo i podstawową jej komórkę - rodzinę...

#2 Tomasz O.

Tomasz O.

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 310 Postów

Napisano 2006-05-21, godz. 21:15

Taka sama różnica jak kosciół i sala zgromadzeń Hari kriszny

#3 jajosworld

jajosworld

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 142 Postów

Napisano 2006-05-21, godz. 22:44

ja specjalnie zadalem takie pytanie i nie dlatego ze mam iq = 23 ani ze jestem niedorozwiniety ;) chce jedynie wywolac dyskusje na ten temat... bo wbrew pozorom zarzuty stawiane wobec kosciołów sa proste do obalenia zas zdjecia sal krolestwa daja do myslenia i stanowia odpor dla argumentu o przepychu kosciolow...

poza tym podstawowa roznica ze my katolicy podobno modlimy sie do krzyza... na tej samej zasadzie mozna powiedziec ze swiadkowie modla sie do kwiatkow i i mownicy oraz hasla rocznego... no chyba ze krzyze w kosciolach moga byc traktowane rowniez jako dekoracja
im bardziej poznaję organizację Strażnica, tym jestem mocniej przekonany, ze jest to sekta i to wcale nie nieszkodliwa, a bezwzględna i działająca niszczycielsko na społeczeństwo i podstawową jej komórkę - rodzinę...

#4 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-05-21, godz. 23:52

Podstawowa różnica:

W słowniku świadków Jehowy nie występuje pojęcie literalnej przestrzeni sacrum. Sala Królestwa to zwyczajne miejsce zgromadzeń.
Natomiast w centralnym miejscu świątyń katolickich znajduje się tabernakulum, w którym umieszczono konsekrowaną hostię. Dla katolików stanowi ona Ciało Chrystusa. I chociażby z tego powodu trzeba wywołać zagadnienie świętej przestrzeni, a to rodzi dalsze pytania o jej zagospodarowanie. To, co uważa się za święte, wymaga odpowiedniej oprawy. Stąd przechodzimy do tematu o przepychu kościołów.

BTW: Teraz w modzie jest raczej obskurny minimalizm: 1, 2 (kościół w Singapurze)
.jb




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych