Skocz do zawartości


Zdjęcie

Archiwum listów od Towarzystwa Strażnica


  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#1 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2006-05-30, godz. 20:41

Od dziś można przeglądać archiwum listów od Towarzystwa Strażnica jakie wysyłało ono w latach 1988-2002 do polskich zborów.

Archiwum dostępne na stronie Brooklynu Sp.B.O.: http://www.brooklyn.org.pl/ -> dział "Listy Towarzystwa Strażnica"

Miłej lektury :)
Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#2 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-30, godz. 20:50

i od teraz listy będą pisane sympatycznym atramentem ;)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#3 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2006-05-30, godz. 21:01

Może nie zdradzę wielkiej tajemnicy, jak napiszę, że w najbliższym czasie popracujemy nad udostępnieniem wszystkich szkiców wykładów publicznych z niedzielnych zebrań, a w dalszej kolejności zbiór korespondencji prywatnej pomiędzy WTS a ŚJ lub zainteresowanymi.

PS: Jeśli macie takie listy i bylibyście gotowi je udostępnić [może byc anonimowo] to będziemy bardzo wdzięczni.

Pzdr.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#4 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2006-05-30, godz. 21:07

Dobry pomysl. ;)

"Od miecza, ktorym wojujesz, zginiesz" - gdzies tak bylo napisane ;)

#5 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-05-30, godz. 22:30

Niech żyje Król ARTUR ;) :rolleyes:
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#6 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2006-05-30, godz. 23:10

Niech żyje Król ARTUR ;) :rolleyes:

Odstaw "soki" i prześlij coś merytorycznego w temacie, będziemy wdzięczni :)

Pzdr.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#7 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-05-31, godz. 06:46

ok, Marku ;)
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#8 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-05-31, godz. 09:36

słuchajcie ! ale czy udostępniając listy nie naruszacie prawa ? czy nie naruszacie tajemnicy korespondencji?

ps. mi tam egal poczytam z przyjemnością ! ale Lantis czy czasem nie narazasz sie na posunięcia prawne jehowickich adwokatów ?

no i czy nie lepiej by było udostępniać na hasło ?

a sam pomysł BOMBA ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#9 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-31, godz. 11:08

To archiwum jest już w tej chwili porażające. Mam nadzieję, że będzie się rozrastać. Wprawdzie miałem do wielu listów osobisty dostęp, jednak jak się to ogląda na sieci, robi to inne wrażenie. Niektóre z nich są wybitnie przygnębiające, zwłaszcza te dotyczące odstępców. Niby nic nowego nie można z nich wyczytać, ale jak się spojrzy na tę "literę prawa"... Brrrr... aż zimno się robi...
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#10 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2006-05-31, godz. 11:46

słuchajcie ! ale czy udostępniając listy nie naruszacie prawa ? czy nie naruszacie tajemnicy korespondencji?

List adresowany do osoby fizycznej należy do adresata i ten ma prawo go opublikować. Ale nie wiem jak jest w przypadku listów adresowanych do konkretnego zboru, grona starszych albo wszystkich zborów w Polsce. Może to podpada pod jakieś przepisy regulujące poufność pism "do użytku wewnętrznego"? Czy jest na sali prawnik?

Ze złamaniem tajemnicy korespondencji mamy do czynienia w przypadku przeczytania lub opublikowania listu przez osobę trzecią bez zgody adresata.
[db]

#11 Voldemort

Voldemort

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 544 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-31, godz. 19:01

Fantastyczna sprawa.
Gratulacje dla robiacego strone, ze w uporzadkowany sposob mozna sobie poczytac jak dziala "aparat wykonawczy" organizacji :)

Np. jak traktowac pedofilow krtorzy akurat usluguja w zborze, komu pozwolic na zawarcie zwiazku malzenskiego a komu nie, jak gospodarowac datkami zeby trafialy do nadarzyna a nie zboru ktory je zbiera ...itd .. kopalnia wiedzy !!!

A fantastyczna sprawa dlatego, ze wiele zamieszczanych na forum informacji czesto zaczynalo sie od ..."kiedys na spotkaniu omawiano list..."
I tak naprawde tylko dobra wola czytajacego wykazywala czy chce on uwierzyc w to, co ktos napisal, czy nie.
A tutaj czarno na bialym mamy potwierdzenie jak naprawde sprawy sie maja.

Skoro sami SJ nie pisuja na tym forum - a przynajmniej sa w mniejszosci a nie ma wsrod piszacych takich "przewodnikow owiec" ktorzy stana w obronie swej wiary.
To opublikowanie takich listow jest dobra przeciw waga (sie pisze rezem czy osobno? :) ) dla zarzutow ktore sie czasem pojawiaja na forum.

Jak dla mnie to ciekawa sprawa sa same naglowki lub tresci - ze danego listu nie mozna odczytywac wszystkim :)
Pewnie dyktowane to bylo i jest, milosci do braci i zasada, zeby mowic prawde z bracmi swymi. :)

Radze jednak wszyskim posciagac sobie listy poki sa dostepne, bo znajac Nadarzyn beda sie bali ze prawda ujrzala swiatlo dzienne i pewnie beda chcieli obludnicy usunac to co sami nabazgrali, zgodnie z zasada ze "swiatla Jehowy" nie mozna trzymac w ukryciu :)
:lol:

#12 jajosworld

jajosworld

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 142 Postów

Napisano 2006-05-31, godz. 20:27

no... brawo !!!

szczególnie inetersujące są listy poufne...

jednak okazuje się, że przenajświętsza nie jest taka święta...

ale próba (zapewne udana) posiadania siatki "układów" to są jaja i w to powinny interweniować stosowne władze i służby państwowe... to jest materiał dla Ziobry...

mam na myśli między innymi to

http://www.brooklyn..../2000-11-14.jpg

i wyślę to w kilka mądrych miejsc i może ktoś się tym zainteresuje...
im bardziej poznaję organizację Strażnica, tym jestem mocniej przekonany, ze jest to sekta i to wcale nie nieszkodliwa, a bezwzględna i działająca niszczycielsko na społeczeństwo i podstawową jej komórkę - rodzinę...

#13 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-05-31, godz. 20:44

Nadarzyn zaczął działac ;-) strona brooklynu sie nie otwiera !!!
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#14 jajosworld

jajosworld

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 142 Postów

Napisano 2006-05-31, godz. 20:50

ma ktos skany tych listow ??? strasznie mi na nich zalezy poprosze na maila [email protected] (tam se nie pogrzebia ;) pozdrawiam i dziekuje z gory - rzeczywiscie strona sie nie otwiera
im bardziej poznaję organizację Strażnica, tym jestem mocniej przekonany, ze jest to sekta i to wcale nie nieszkodliwa, a bezwzględna i działająca niszczycielsko na społeczeństwo i podstawową jej komórkę - rodzinę...

#15 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-05-31, godz. 20:54

Bezpośredni link: Listy Towarzystwa Strażnica
.jb

#16 jajosworld

jajosworld

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 142 Postów

Napisano 2006-05-31, godz. 20:56

,2006-05-31 13:46]

słuchajcie ! ale czy udostępniając listy nie naruszacie prawa ? czy nie naruszacie tajemnicy korespondencji?

List adresowany do osoby fizycznej należy do adresata i ten ma prawo go opublikować. Ale nie wiem jak jest w przypadku listów adresowanych do konkretnego zboru, grona starszych albo wszystkich zborów w Polsce. Może to podpada pod jakieś przepisy regulujące poufność pism "do użytku wewnętrznego"? Czy jest na sali prawnik?

Ze złamaniem tajemnicy korespondencji mamy do czynienia w przypadku przeczytania lub opublikowania listu przez osobę trzecią bez zgody adresata.

każdy obywatel ma obowiązek zapobiegać popełnieniu przestępstwa... a te listy mogą stanowić dowód pośredni na chęć popełnienia przestępstwa choćby poprzez ingerencję w działanie niezawisłego sądu i wiele tym podobnych...
im bardziej poznaję organizację Strażnica, tym jestem mocniej przekonany, ze jest to sekta i to wcale nie nieszkodliwa, a bezwzględna i działająca niszczycielsko na społeczeństwo i podstawową jej komórkę - rodzinę...

#17 jajosworld

jajosworld

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 142 Postów

Napisano 2006-05-31, godz. 21:17

no... udalo im sie chyba zablokowac strone ...

ale najpierw jedynie index... wiec mnie udalo sie sciagnac jakies 30 procent w tym poufne...
im bardziej poznaję organizację Strażnica, tym jestem mocniej przekonany, ze jest to sekta i to wcale nie nieszkodliwa, a bezwzględna i działająca niszczycielsko na społeczeństwo i podstawową jej komórkę - rodzinę...

#18 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2006-05-31, godz. 21:48

ma ktos skany tych listow ??? strasznie mi na nich zalezy poprosze na maila

Całośc tych materiałów to 60 MB, zatem wątpię aby to przeszło mailem.
Najprościej wejść na tą stronę i dać "zapisz jako" na swojego twardziela. Szybko i skutecznie.

PS: Ja mam oryginały :)

Pzdr.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#19 jajosworld

jajosworld

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 142 Postów

Napisano 2006-05-31, godz. 22:01

wlasnie jestem w trakcie zapisywania ale ta strona sie sypie w oczach... i jakos nie chce mi sie wierzyc ze to przypadek...

swoja droga zastanawiam sie - Sebol chcial cos kiedys wysylac do szeregowych glosicieli... stwierdzilem, ze oni nie sa zainteresowani informacjami z zewnatrz... ale z wewnatrz... :):):) wiec moze odtajnic dokumenty tajne :):) (przepraszam poufne)
im bardziej poznaję organizację Strażnica, tym jestem mocniej przekonany, ze jest to sekta i to wcale nie nieszkodliwa, a bezwzględna i działająca niszczycielsko na społeczeństwo i podstawową jej komórkę - rodzinę...

#20 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-05-31, godz. 22:08

Zapisałem wszystkie.
strona może się sypie dlatego że ma dużo gości,
pozdrawiam Andrzej




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych