Skocz do zawarto¶ci


Zdjêcie

Spotkanie ze ¦wiadkami


  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1 haael

haael

    Inkwizytor

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2006-10-02, godz. 19:08

Poni¿sza historyjka jest w stu procentach autentyczna. Moja mama nie zajmuje siê ¶wiadkami Jehowy, nie zna za bardzo ich doktryn i wie o nich mniej wiêcej tyle, ile mo¿na wiedzieæ po kilkuktotnym byciu zaczepionym przez nich na ulicy. Opowiedzia³a mi dzisiaj, co spotka³o j± w drodze do pracy.

Jak wyja¶ni³a mi, w sposobie argumentowania ¦wiadków nie podoba jej siê to, ¿e jest "p³aski jak nale¶nik". ¯e wszystko jest podane na tacy, ³opatologicznie i nie ma ¿adnego problemu do rozwi±zania samemu.

Zaczepi³o j± tote¿ dzisiaj dwoje ¦wiadków i zaczêli jej wrêczaæ broszurki. Moja mama mówi:
- W waszej nauce nie podoba mi siê to, ¿e jest taka... prosta.
¦wiadek ripostuje od razu:
- Ale¿ tak powinno byæ! Jezus powiedzia³ przecie¿, ¿e nauka zakryta jest przed m±drymi a objawiona prostaczkom!
Na co moja mama:
- Tak, ale nie o to chodzi. Wasza nauka nie ma ¿adnej g³êbi filozoficznej.
W tym momencie, jak moja mama okre¶li³a, ¦wiadek zamacha³ rêkami i poszed³ sobie.

No có¿, u¶wiadomi³em mojej mamie, ¿e ¦wiadkowie pos³uguj± siê trochê innym jêzykiem ni¿ my, ¿e najgorsze inwektywy w ich mowie to "¶wiat" i "filozofia". Ale przynajmniej siê ubawi³em. Wyobra¿am sobie minê tego ¦wiadka :).

#2 mihau

mihau

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 388 Postów
  • Lokalizacja:UK, West England

Napisano 2006-10-02, godz. 19:37

Na co moja mama:
- Tak, ale nie o to chodzi. Wasza nauka nie ma ¿adnej g³êbi filozoficznej.
W tym momencie, jak moja mama okre¶li³a, ¦wiadek zamacha³ rêkami i poszed³ sobie.


Trudno wychodzac z poziomu mityczno-przynaleznosciowego doszukiwac sie w religijnym egocentryzmie i absolutyzmie jakiejs filozoficznej glebi, co najwyzej prosta mape odwzorowujaca rzeczywistosc ogladana ze wspomnianego poziomu.
A mapa nie jest terenem.
No, ale mnostwo osob myli swoje osobiste przekonania na temat swiata z rzeczywistosci±.




U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 0

0 u¿ytkowników, 0 go¶ci, 0 anonimowych