Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Postępowanie Oddziału" - Tajemnica ujawniona!


  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1 lightdrink

lightdrink

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 314 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-10-09, godz. 12:01

Padły na tym forum uwagi, że nie posiadam żadnych interesujących tajnych materiałów, odnoszących się do Towarzystwa Strażnica. Te słowa były wypowiedziane chyba bez zastanowienia, zawsze doceniam możliwości drugiej strony i zachowuję odpowiednią ostrożność w wypowiadaniu swoich opinii. Aby dać do zrozumienia, że pewne osoby pomyliły się w swoich kalkulacjach na pierwszy ogień rzucam "Postępowanie Oddziału". Publikacja ta jest dostępna tylko dla Koordynatorów Oddziałów Towarzystwa Strażnica, nie mają do niej wglądu nawet mieszkańcy Domu Betel, ze względu na tajność publikacji, nawet nie umieszczono informacji o prawach autorskich, to niedopatrzenie pozwala mi publikować bezkarnie treść dokumentu i ją komentować.
Dzisiaj zajmę się rozdziałem pierwszym, znaleźć tam można następujące informacje w punktach:
1. Zarządzanie Ciałem Kierowniczym.
2. Komitet Służby.
8. Komitet Działalności Wydawniczej.
18. Komitet Nauczania.
23. Komitet Składu Osobowego.
31. Komitet Przewodniczącego.
34. Prawne Korporacje.
35. Komitety Służby Pomocniczej.
40. Koordynator Komitetu Służby Pomocniczej.
43. Odpowiedzialność komitetu Służby Pomocniczej.
66. Spotkania Służby Pomocniczej i komunikacja.
75. Nagłe wypadki.
I co kapcie spadają??? :D
Oczywiście cały tekst jest po angielsku, Koordynator oddziału musi znać ten język, chociaż sam tekst nie jest napisany zbyt wyszukaną angielszczyzną, jeżeli będzie zainteresowanie, opublikuję go na stronie internetowej: [...] , obecnie strona jest pusta. :)
Złamanie regulaminu Forum. Konto zawieszone.

#2 lightdrink

lightdrink

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 314 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-10-09, godz. 12:57

Tajemnica objawiona!

No i stronka jest już w necie! :)
A oto pierwszy rozdział, pierwszy punkt w/w publikacji:

-------------------------------------------------------------------------------- Governing Body and Branch Committees

1. GOVERNING BODY: The Governing Body is made up of brothers who are anointed servants of Jehovah God. They act as representatives of the faithful and discreet slave" class which has the responsibility for giving direction and impetus to the Kingdom work. (Matt. 24:45) While the Governing Body delegates certain details or responsibilities to committees made up of its own members, or committees made up of other dedicated servants of God, or to instruments such as corporations and legal agencies, it always takes the lead for the smooth functioning of the organization and the unity of all of God's people. As the Governing Body, it has the prerogative to use its discretion and look into any matters it deems necessary to examine with regard to the Kingdom work. To oversee various aspects of the work, committees have been established as follows... ciąg dalszy znajduje się na stronie: [...]

Życzę miłej lektury, może Bracia mający dar mówienia językami przetłumaczą całość? :D
Złamanie regulaminu Forum. Konto zawieszone.

#3 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-10-09, godz. 13:30

Od dłuższego czasu w Internecie są dostępne następujące rozdziały tej publikacji:

Chapter 1. Governing Body and Branch Committees
Chapter 9. Legal Problems
Chapter 15. Monthly Reports and Correspondence to the Governing Body
Chapter 18. Printing
Chapter 19. Printing Costs and Accounting
Chapter 23. Schools for Theocratic Training
Chapter 24. Writing Articles for "The Watchtower" and "Awake!"
Chapter 25. Translating
Chapter 27. Zone Overseer Service
Chapter 28. Responsibility of Branch Committee Members

(przykładowa strona prezentująca ww. rozdziały: link)

Dlatego chyba nie ma sensu wklejać wszystkiego i to kawałek po kawałku. Szkoda na to czasu. Najlepiej od razu opublikuj tylko te partie tekstu, których w sieci nie można znaleźć. W ten sposób będziemy mieli wszystko w komplecie i to o wiele szybciej.
.jb

#4 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-10-09, godz. 14:33

A jednak znalazłam całość.
Publikacja w pliku pdf jest do ściągnięcia tutaj: link1 lub link2

Teraz można zacząć wyławiać najciekawsze fragmenty ;/

[nowy odnośnik: link]
.jb

#5 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-10-09, godz. 14:50

Bardzo prosimy o przetłumaczenie na polski tego, co podali LightDrink i JB

#6 lightdrink

lightdrink

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 314 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-10-09, godz. 16:53

A jednak znalazłam całość.
Publikacja w pliku pdf jest do ściągnięcia tutaj: link1 lub link2

Teraz można zacząć wyławiać najciekawsze fragmenty ;/

Moje uznanie JB, ledwo skończyłem dziergać drugi rozdział w html-u, a tu już jest całość. Tekst można przetłumaczyć darmowymi translatorami on-line, np. leksykonia.
Jednocześnie jestem pełen uznania dla dzielnych tropicieli prawdy z Norwegii, pewnie norwerska drewniana zabudowa sprzyja penetracji przez obce wywiady korporacyne. :D :D :lol:

A oto forum naszych Braci Odstępców z Norwegii: http://www.kent.steinhaug.no/forum/

Użytkownik lightdrink edytował ten post 2006-10-09, godz. 17:04

Złamanie regulaminu Forum. Konto zawieszone.

#7 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-10-09, godz. 18:04

a może ktoś wrzuci ten tekst do http://www.translate.pl/pl.php4 a potem wygładzi ten tekst do postaci zrozumiałej dla ludzi?

Próbowałem samemu to zrobić. Po "przetłumoczeniu" tekst jest bardziej niestrawny od "kali jeść", a nawet od PNŚ, a jego wygładzenie jest ponad moje siły. To musi zrobić ktoś kto zna podstawy angielskiego.

#8 lightdrink

lightdrink

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 314 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-10-09, godz. 19:06

a może ktoś wrzuci ten tekst do http://www.translate.pl/pl.php4 a potem wygładzi ten tekst do postaci zrozumiałej dla ludzi?

Próbowałem samemu to zrobić. Po "przetłumoczeniu" tekst jest bardziej niestrawny od "kali jeść", a nawet od PNŚ, a jego wygładzenie jest ponad moje siły. To musi zrobić ktoś kto zna podstawy angielskiego.

Używam English Translator XT, ale zbytnio nie polecam, programiści mają za nic biednego użytkownika.
Podam tu moje tłumaczenie rozdziału 9 punktu 11:
11. Artykuł Prasowy Przeciw Społeczństwu (Watchtower): Jeżeli jakaś organizacja lub osoba drukuje perfidne artykuły przeciw Świadkom Jehowy, nawet gdy mają charakter oszczerczych ataków, jako sposób postępowania zaleca się nie odwzajemniać takich ataków i publikacji o tym w magazynach, broszurach lub ulotkach.
Nasz podstawowy sposób działania ma zignorować te ataki i pozwolić im na wygaśnięcie zamiast nadawać im większy rozgłos. Wolimy skoncentrować się na naszej działalności ogłaszania dobrej nowiny Królestwa Jehowy.
(w nawiasie moje)
Trzeba pewnie skopiować gdzieś MEPS-a, on ma na pewno porawne korporacyjnie słownictwo... :D :D :lol:
Złamanie regulaminu Forum. Konto zawieszone.

#9 jojo_goldap

jojo_goldap

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 43 Postów

Napisano 2006-10-09, godz. 19:21

Apropos tajnych publikacji. Fajnie, że następna ksiązka dla określonej małej grupy została ujawniona gdyż szeregowi świadkowie nie wiedza nawet o istnuioeniu książki dla starszych zboru. Kiedyś miałem taką smieszną sytułacje bo jastudiowałem u Starszego Zboru i często bywałem u niego i pozwalałmi grzebvac w jego biblioteczce teokratycznej. I pewnego razu wygrzebałem ksiązke "Troszcie sie .......O) - ta dla starszych i jakos nie wiadomo czemu ona mnie najbardziej zaciekawiła i ja nie swiaom tegi ,iż jest to ksiązka tylko dla elity usiadlem sobi na kanpie i przeglądam a ty z cherbą wpada żona starszego i aż z wrażenia upuścuiła tależ z cistkamijak mnie zobaczyła i krzykneła tylko szybko zebym pomogł jej potem wstła i pwoiedziął ze ta ksiązka to jest "prywatna" Krzyśka bo tak nazywa sie straszy i do niej nie można zagląać :P To tak apropos tajnych książek.

Ale przyznam wam że nigdy nie wiedziałm, ze sa jeszcz ejakis inne ksiazki poz ata dla starszych

#10 lightdrink

lightdrink

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 314 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-10-09, godz. 21:40

Apropos tajnych publikacji. Fajnie, że następna ksiązka dla określonej małej grupy została ujawniona gdyż szeregowi świadkowie nie wiedza nawet o istnuioeniu książki dla starszych zboru.



To jest wierzchołek góry lodowej "POSTĘPOWANIE ODDZIAŁU" wydrukowano pewnie ze względu na liczbę oddziałów Towarzystwa Strażnica, ale co można powiedzieć o Bruklinie, gdzie pewne polecenia są drukowane w jednym egzemplarzu lub przekazywane słownie, Koordynatorzy oddziałów naprawdę nie wiele znaczą w organizacji, skoro jak wynika z w/w książki, znakomitą większość decyzji muszą konsultować z Bruklinem. Więc Bracia mamy nowy cel: Bruklin w Nowym Jorku! :D

A teraz trochę humoru:
Jak szybko powinien czytać Nadarzyniak? Tak szybko, aby w siedem miesięcy przeczytać pisma hebrajskie, a w pięć miesięcy pisma greckie Przekładu Nowgo Świata.
Tempo jest podane w rozdziale 23 i punkcie 13 "POSTĘPOWANIA ODDZIAŁU" :D :D :lol:
Złamanie regulaminu Forum. Konto zawieszone.

#11 lightdrink

lightdrink

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 314 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-10-10, godz. 10:32

Rozdział 1 punkt 36

Czytamy tam:
"...Ciało Kierownicze daje wytyczne Komitetom Służby pomocniczej na całym świecie przy pomocy takich publikacji jak magazyn Strażnica i Przebudźcie się!, Nasza Służba Królestwa, publikacje określające zadania organizacyjne, jak również różne listy do wszystkich służb pomocniczych i indywidualnie do Sużb Pomocniczych odpowiadających za lokalne zadania. Ponadto została udostępniona broszura Mieszkać Razem w Jedności, udzielająca pewnych podstawowych wytycznych w związku z zadaniami rodziny Betel, również broszura "Poradnik Misjonarski", zarysowująca podstawowe zadania dla misjonarzy usługujacych na całym świecie pod dyrekcją Ciała Kierowniczego..."

Z tego małego fragmenty dowiadujemy się o Broszurze: "Poradnik Misjonarski" (Missionary Counsel Booklet), wobec tego pojawiają się następujące pytania:
1. Czy poradnik jest dostępny tylko po angielsku?
2. Gdzie można pobrać tekst tej broszury?
3. Jak wygląda taktyka Towarzystwa, przy ewangelizacji nowych terenów?
Złamanie regulaminu Forum. Konto zawieszone.

#12 lightdrink

lightdrink

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 314 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-10-10, godz. 13:53

[font=Arial]

Rozdział 9 punkt 18

Oto co czytamy dalej:
"...Rejestracja: W wielu krajach rejestracja nie jest wskazana z powodów religijnych i edukacyjnego charakteru naszej pracy. W innych krajach jest korzystne podjąć współpracę z rządem, ponieważ umożliwia to przybycie misjonarzy, planowanie zgromadzeń, kolportaż druków, można odnieść korzyść przekazując podatki na konto religijnej organizacji, itd.. Wskazane jest wszystko sprawdzić lokalnie, co do korzyści lub możliwych wad tego rozwiązania. Jeżeli czujesz, że praca (oddziału) powinna zostać zarejestrowana w twoim kraju, wtedy możesz opisać wszystkie szczegóły i przesłać twoją rekomendację do Komitetu Działalności Wydawniczej..."

Wniosek: Jak oddział jest w fajnym kraju, to współpraca jest o.k., czyli można odnieść korzyści ze współpracy z szatańskim systemem rzeczy i nasuwające się pytanie: po co były te wszystkie tłumaczenia na temat współpracy Nadarzyna z rządem, jak tak naprawdę chodziło tylko o korzyści materialne. :D

Użytkownik lightdrink edytował ten post 2006-10-10, godz. 13:54

Złamanie regulaminu Forum. Konto zawieszone.

#13 janna

janna

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 46 Postów

Napisano 2007-02-19, godz. 07:42

40. Our Master, Jesus Christ, has appointed “the faithful
and discreet slave” over all his ‘belongings,’ or Kingdom
interests, here on earth. (Matt. 24:45-47; Phil. 2:21) The
Governing Body, representing “the faithful and discreet
slave,” has delegated a measure of this oversight of the
spiritual and material welfare of the “flock of God” to
Branch Committees throughout the world. These committees
also oversee administrative and legal activities of
the organization in their designated territories. Of course,
all Branch Committees serve under the spiritual direction
of the Governing Body.—See The Watchtower, January
15, 2001, pages 28-31.

A oto tłumaczenie tego jakże wymownego fragmentu:
Nasz Pan, Jezus Chrystus wyznaczył"niewolnika wiernego i rozumnego" nad wszystkimi swoimi dobrami czy też nad 'interesami' Królestwa, tu na ziemi.Ciało kierownicze, reprezentujące tego niewolnika przekazało część tego nadzoru nad duchową i materialna pomyślnością "trzody bożej" do lokalnych oddziałów na całym świecie.Te oddziały nadzorują także działania administracyjne i prawne organizacji na wyznaczonych terenach. Rzecz jasna,wszystkie biura oddziałów służą pod duchowym kierownictwem Ciała kierowniczego.


A zatem korporacja działa bez zarzutu i obdarowuje władzą wedle uznania. A żeby nie było wątpliwości to wszystko dzieje się pod kierownictwem ducha Bożego.Ciekawe skąd ten duch Bozy tak sie zna na interesach?

#14 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-02-19, godz. 09:08

janno. nie zapędzajmy się ze stwierdzeniem, że "korporacja obdarowuje włądzą wedle uznania", bo nie wynika to z twojego tłumaczenia. co do określenia "interesy" dobrze by było również stwierdzić, czy tłumaczenie polskie "interesy" jest właściwe. w innym układzie będziemy mieli przykład kolejnej "psychomanipilacji" i próby wprowadzenia czytelnika w błąd ze wskazaniem na organizację jako "kręcącą lody firmę", zamianowującą braci wg własnego "widzi misię". jak widzisz janno szybko można się "zaciągnąć" tym światem

#15 janna

janna

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 46 Postów

Napisano 2007-02-19, godz. 11:44

Macieju, 'świat' a nauka biblijna to dwa rózne pojęcia i wiesz mi że światem w sensie wszystkich najgorszych cech ludzkich na pewno się nie zachłysnęłam ani nie mam zamiaru tego zrobić. To, ,ze odeszłam od organizacji nie jest usprawiedliwieniem dla żadnych moich zachcianek czy niecnych praktyk, których mozna się dopuszczać w 'świecie'.Wręcz przeciwnie, natomiast moje posty świadczą tylko o jednym:czuje sie oszukana naukami straznicy i tym, że tyle razy wprowadzała w błąd swych poddanych a mim o to każdy swój krok, nawet te podziały podziałow pieknie podpiera duchem świętym. Skąd mam mieć tę gwarancję że duch świety tak chojnie obdarza tylko kilka osób w Brooklinie?Skąd mam mieć tez gwarancje że tam naprawdę wszystko działa tylko na rzecz królestwa?Dzis juz nie ma cudów i Bóg tez bezposrednio nie przemawia do ludzi. Dlatego dał nam swoje słowo, by z niego czerpać wiedze i kierownictwo w dzisiejszych czasach. Więc organizacja nie ma monopolu na poznanie Boga!

#16 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2007-02-19, godz. 13:03

Skąd mam mieć tę gwarancję że duch świety tak chojnie obdarza tylko kilka osób w Brooklinie?





Już Ci wyjasniam.

Masz klase niewolnika darzyć pełnym zaufaniem i ją popierać.

Dlaczego?

Ano dlatego, że klasa ta wymysliła 1001 głupot w imię ,,prawdy'' i nabujała tyle samo, że to wprost wola Jehowy Boga.

To spowodowało, że klasa popadła w tarapaty, a przez jej głupoty doprowadziła do wielu trudnosci.

I głupota tej klasy i efekt głupoty, czyli rozłamy, głoszenie s/f proroctw itd są dowodem, że wspiera ją duch Boży, a Jezus BEZGRANICZNIE jej ufa. Czym więcej głupot i trudności tym lepiej!



W języku samej klasy niewolnika brzmi to tak:



,,Klasie niewolnika można w pełni zaufać z wielu powodów. Przede wszystkim Jezys ustanowił go nad całym swoim mieniem. WYRAŹNIE Z TEGO WYNIKA, że darzy go BEZGRANICZNYM ZAUFANIEM. (,,,) Klasa niewolnika PRZETRWAŁA WIELE TRUDNOŚCI, co dowodzi, że wspiera ją duch Boży, (...) toteż Z CAŁEGO SERCA JĄ POPIERAMY I DARZYMY PEŁNYM ZAUFANIEM'' (Zorganizowani do spełnienia woli Jehowy, s. 19-20).

#17 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-02-19, godz. 13:16

Coś mi to przypomina... :rolleyes: Mniej więcej slogan: "Partia z narodem, a naród z Partią", oczywiście bez wchodzenia w szczegóły doktrynalne ;)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#18 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-02-19, godz. 14:32

Szkoda tylko, że za bzdury WTS-u obwiniany jest Bóg, który nie ma nic wspólnego z WTS-em.
Czesiek

#19 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-02-19, godz. 16:25

A oto tłumaczenie tego jakże wymownego fragmentu:
"Nasz Pan, Jezus Chrystus wyznaczył"niewolnika wiernego i rozumnego" nad wszystkimi swoimi dobrami czy też nad 'interesami' Królestwa, tu na ziemi.Ciało kierownicze, reprezentujące tego niewolnika przekazało część tego nadzoru nad duchową i materialna pomyślnością "trzody bożej" do lokalnych oddziałów na całym świecie.Te oddziały nadzorują także działania administracyjne i prawne organizacji na wyznaczonych terenach. Rzecz jasna,wszystkie biura oddziałów służą pod duchowym kierownictwem Ciała kierowniczego."

A zatem korporacja działa bez zarzutu i obdarowuje władzą wedle uznania. A żeby nie było wątpliwości to wszystko dzieje się pod kierownictwem ducha Bożego.Ciekawe skąd ten duch Bozy tak sie zna na interesach?

I znowu dojdziemy do punktu zero gdzie okaże się że raz słowa CK są natchnione a innym razem mogą zawierać pomyłki tylko nigdy nie wiemy kóre słowa CK są jego własnymi wymysłami a kiedy są natchnieniem do momentu kiedy pojawi się "nowe światło" i oby to nastąpiło zanim ktoś zostanie wykluczony na podstawie "starego światła" ;)

A co do interesów to ja bym akurat Duchowi takich umiejętności nie ujmował B)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#20 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-03-02, godz. 20:14

Oczywiście cały tekst jest po angielsku, Koordynator oddziału musi znać ten język, chociaż sam tekst nie jest napisany zbyt wyszukaną angielszczyzną, jeżeli będzie zainteresowanie, opublikuję go na stronie internetowej:

http://www.wizytowka.pl/

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-03-02, godz. 20:33

Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych