Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sonda "Wielkość dobrowolnych datków za "Strażnicę"


  • Please log in to reply
16 replies to this topic

Ankieta: Ankieta szacująca cenę dwutygodnika "Strażnica"

Wielkość dobrowolnego datku, wybierz odpowiedź:

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 lightdrink

lightdrink

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 314 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-10-10, godz. 19:05

Zapraszam Wszystkich do uczestnictwa w tym niezwykle interesującym badaniu. :)
Wyniki pomogą oszacować rzeczywistą wielkość datków za dwutygodnik "Strażnica" :D
Złamanie regulaminu Forum. Konto zawieszone.

#2 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-10-10, godz. 19:32

Mógłbyś dodać jakąś ankietę. ;)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#3 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-10-10, godz. 19:37

Zapraszam Wszystkich do uczestnictwa w tym niezwykle interesującym badaniu. :)
Wyniki pomogą oszacować rzeczywistą wielkość datków za dwutygodnik "Strażnica" :D

Do koga kierujesz pytanie i kto może się wypowiadać w twojej sondzie? Czy przewidujesz ankietę?
Czesiek

#4 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-10-10, godz. 20:08

Dodaję sondę.

Autor: lightdrink
.jb

#5 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-10-10, godz. 20:17

Ja dostaję literaturę bezpłatnie. A osób które mi ją dają nie pytam o to, jakie datki składają. A ponieważ nie jestem śJ i nie chodzę na zebrania, więc aby nie zaciemniać obrazu "organizacji" nie wezmę udziału w sondzie.
Czesiek

#6 lightdrink

lightdrink

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 314 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-10-10, godz. 20:19

Do koga kierujesz pytanie i kto może się wypowiadać w twojej sondzie? Czy przewidujesz ankietę?

Sonda jest aktywna, zaczynamy badanie. Uczestniczyć mogą wszyscy odwiedzający forum, zarówno Świadkowie Jehowy, jak i inne osoby. :)
Złamanie regulaminu Forum. Konto zawieszone.

#7 jojo_goldap

jojo_goldap

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 43 Postów

Napisano 2006-10-10, godz. 20:35

Przyznam szczeże, że na czasopisma przez dwa lata nie wzucłem nawet złotowki jak już coś to jak zamwaiłem coś sobie biblie albo jakieś książki na specjalne zamóienie to wtedy zdażyło misię coś tam wrzucićale nigdy to nie przekroczyło 20 zł

#8 stamaim

stamaim

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 246 Postów

Napisano 2006-10-10, godz. 21:03

Ja przez dwadzieścia lat w prawdzie (lat życia obecnie 24 :)) byłem w tej kwestii na utrzymaniu WTS-u. Młody byłem, pieniądze były mi potrzebne na moje własne "ważne" sprawy. Ale zawsze sobie obiecywałem, że to kiedyś nadrobię, bo wiedziałem, że bóg widzi, że nie wrzucam :)

Ale za to bardzo chętnie wrzucałem tak, żeby wszyscy widzieli, jak tato mi dał i kazał wrzucić :)
"Jeżeli Boga nie ma,
to nie wszystko człowiekowi wolno.
Jest stróżem brata swego
i nie wolno mu brata swego zasmucać,
opowiadając, że Boga nie ma."

#9 jojo_goldap

jojo_goldap

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 43 Postów

Napisano 2006-10-10, godz. 21:30

Też się zawsze wykręcałem tym, że jestem jecze młody nie pracuje nie mam kasy a jak mama to potzrebuje na cos innego. Naet kiedys na studium został poruszony te tamat ale jakos tak nie chcący i wtedy tak mi było głupio, że nie wspomagam Ogolnoświatowego Dziła ale jakos za dwa dni jak bym zupełnie zapomniał o tej rozmowie :P

#10 Aiseiwa

Aiseiwa

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 14 Postów
  • Lokalizacja:pomorskie

Napisano 2006-10-11, godz. 10:51

Witam. Ja zaznaczylam przedział 4-10. Było nas czworo, ja z mężęm i dwoje dzieci będących już głosicielami - razem miesięcznie wkładaliśmy do skrzynki od 20-40 zł. Do tego dochodziła jeszcze spłata pożyczki na budowę sali i potrzeby zboru. Moje dane pochodzą sprzed 10 lat, bo od tego czasu nie jestem ŚJ.
Pamietam czasy, kiedy pieniądze dawało się w kopertachi i zapisywało sie tak jak obecnie "owoc". wtedy każdy głosiciel był "przymuszony" żeby dać pieniądze.
Pozdrawiam.

#11 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-10-11, godz. 10:56

Heh, a ja żerowałem na tym, co wrzucili moi rodzice. I tak uważam, że wrzucali stanowczo za dużo...
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#12 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-10-11, godz. 14:36

Wg dostępnych dla mnie informacji, do 1988 roku owoc zdawało się w kopertach, pisząc:

K (książki) B (broszury C (czasopisma) G (godziny) O (odwiedziny) S (studia biblijne)
oraz DN (datki na ogólnoświatowe dzieło głoszenia Dobrej Nowiny)

w tej ostatniej rubryce jawnie i imiennie deklarowano wysokość datku, podając jego kwotę w złotówkach

teraz starsi znają jedynie sumę wpływów od całego zboru i nie sa w stanie rozliczyć poszczególnych osób

#13 jojo_goldap

jojo_goldap

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 43 Postów

Napisano 2006-10-11, godz. 17:46

teraz starsi znają jedynie sumę wpływów od całego zboru i nie sa w stanie rozliczyć poszczególnych osób


I pewnie na nie szczęście niektorych starszych bo jakież to chrześcijańskie tak opiekować się swoją trzudka by awet wiedzieć ile owieczki do skrzynki wzucają i oczywiście biblijnie napominać gdy takowych wpłat nie ma :P

Użytkownik jojo_goldap edytował ten post 2006-10-11, godz. 17:47


#14 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-10-11, godz. 18:33

Pytanie jest do ŚJ czy do każdego poganina i SJ? :)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#15 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-10-11, godz. 19:10

Pytanie jest do ŚJ czy do każdego poganina i SJ? :)


Pawle LD napisał taką zachętę:

Sonda jest aktywna, zaczynamy badanie. Uczestniczyć mogą wszyscy odwiedzający forum, zarówno Świadkowie Jehowy, jak i inne osoby. :)

więc jak chcesz możesz wziąć udział w sondzie
Czesiek

#16 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2006-10-12, godz. 08:54

Wg dostępnych dla mnie informacji, do 1988 roku owoc zdawało się w kopertach, pisząc:

K (książki) B (broszury C (czasopisma) G (godziny) O (odwiedziny) S (studia biblijne)
oraz DN (datki na ogólnoświatowe dzieło głoszenia Dobrej Nowiny)

w tej ostatniej rubryce jawnie i imiennie deklarowano wysokość datku, podając jego kwotę w złotówkach

teraz starsi znają jedynie sumę wpływów od całego zboru i nie sa w stanie rozliczyć poszczególnych osób


Pamiętam jak niektórzy się martwili, że bez wpisu DN bracia będą dawać dużo mniej ;) Ale wtedy jeszcze nie było sal królestwa (albo były pierwsze, w dużej mierze prowizoryczne), więc nie było też funduszy zborowych. Ciekawi mnie jak datki na DN były wtedy przekazywane wyżej, co się z nimi działo? W jakiej formie złotówki z komunistycznego kraju szły do centrali (o ile szły)?
[db]

#17 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2006-10-19, godz. 19:59

Jako nie-świadek zawsze otrzymywałam literaturę nieodpłatnie. Trudno mi sobie wyobrazić, żeby pan stojący w drzwiach, który widzial zniecierpliwienie na twarzy, prosił o dobrowolne datki. :lol: Tak zachowawczo wolał najpierw zmiękczyć grunt ;) Dlatego mojego głosu nie liczcie przy ewentualnym rozsądzaniu, czy i ile świadkowie za swoją makulaturę płacą ;)
Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych