Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nadarzyn a odstępcy


  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 Gonzalo

Gonzalo

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 666 Postów

Napisano 2006-10-26, godz. 20:39

Sebastian:

… już po wystąpieniu od ŚJ otrzymałem list z Nadarzyna zaczynający się od słów "Szanowny Panie". Nie wiem, czy to tylko niedopatrzenie autorów korespondencji czy też dowód na to, że można stosować zwroty grzecznościowe nawet wobec odstępcy.

Maciej:

A czego się spodziewałeś, że w oficjalnym pismie zwrócą się do Ciebie przez np. "wiarołomco, pomiocie, odstępco" lub podobnie.

Sebastian:

… spodziewałem się że napiszą np. "do Sebastiana Andryszczaka" albo coś podobnie.


Mam pytania: czy Nadarzyn w ogóle koresponduje z odstępcami? Jeśli tak, to jak się do nich zwraca? O czym pisze?

#2 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-10-26, godz. 20:54

Ja akurat (powołując się na prawo do wglądu w dane osobowe i prawo do ich ew. poprawiania), pisemnie uświadomiłem Nadarzyn, że wygłaszanie komunikatów nt. mojego rozstania się z organizacją JEST przetwarzaniem moich danych osobowych, po czym zadałem pytanie, jaka była treść komunikatu, dodając, że jeśli ogłosili, że zostałem wykluczony, uznam to za zniesławienie (próbę przypisania mi ciężkich grzechów), a jeśli ogłosili że sam się odłaczyłem, to uznam że wszystko jest okey. Nadarzyn odpisał mi że treść komunikatu brzmiała "Sebastian Andryszczak odłączył się od Świadków Jehowy". Ponieważ podana w liście treść komunikatu potwierdza stan rzeczywisty (ja faktycznie się odłączyłem), uznałem sprawę za zakończoną.

#3 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-10-26, godz. 21:17

A czy można napisać do Nadarzyna z prośbą, z zapytaniem za co się właściwie wyleciało? Czy odpiszą na taki list?

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#4 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-10-26, godz. 21:21

Napisać można. A czy odpiszą, to się przekonasz, np. po miesiącu (ja czekałem równo 30 dni).

#5 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-10-26, godz. 21:36

Ciekawi mnie po prostu uzasadnienie wyroku wykluczenia. Czy są takie uzasadnienia? Zresztą zarzutów było kilka, czy uwzględniono wszystkie, czy niektóre np. usprawiedliwiono. Czasami jest tak, że przed Sądem świeckim ktoś jest oskarżony o 15 zarzutów, z 8 zostaje oczyszony, a skazany jest za 7.
Taka zwykła ciekawość.

Użytkownik Terebint edytował ten post 2006-10-26, godz. 22:32

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#6 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-10-27, godz. 05:58

Ten "Szanowny Pan" wynika pewnie z tego, że sekretarz Nadarzyna zapomniał wyłączyć w swoim wordzie autotekstu i klapnął enterem :P :D .
Myślę sobie, że jednak SJ nie są na tyle głupi, żeby unikać form grzecznościowych, również w stosunku do odstępcy. Przecież "są religią, a nie sektą", więc pewien szyk obowiązuje. ;) Listu pewnie nie zakończyli "Załączam wyrazy szacunku"...? No, jeszcze tego by brakowało :)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych