Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Niech przyjdzie królestwo Twoje"


  • Please log in to reply
6 replies to this topic

Ankieta: Co oznaczaja slowa Jezusa

Niech przyjdzie królestwo Twoje

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-11-30, godz. 19:57

"Niech przyjdzie królestwo Twoje" Co oznaczaja slowa Jezusa
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#2 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-11-30, godz. 20:59

inna odpowiedź: rządy Boga w sercu każdego człowieka

#3 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2006-11-30, godz. 21:14

Ach te katolicyzmy.. jaką mają ogromną pojemność !!!
W swoim sercu zmieścicie wszystko: i Boga i Jezusa, pytanie tylko czy zostanie miejsca na zdrowy rozsądek ?

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#4 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2006-11-30, godz. 21:25

aby odpowiedzieć na to pytanie trzeba rzeczywiście zadać sobie trochę trudu. wielu ludzi bowiem twierdzi, że Jezus głosił na ziemi ewangelię. i o ile poniekąd ten termin jest znany i pasujący to już jego interpretacja pozostawia wiele do życzenia. ja uważam, że Jezus głosił dobrą nowinę o Królestwie Bożym. nie jakimś wyimaginowanym tworze, ale namacalnym Królestwie mającym Władcę, "parlament" no i oczywiście poddanych. jeżeli modlimy się o Królestwo, "które ma przyjść" to zapewne ono się dopiero pojawi tu na ziemi. co ciekawe Boże Słowo poświęca temu zagadnieniu wiele uwagi i z Królestwem Bożym możemy spotkać się w wielu miejscach w Pismie Swiętym. i ja głęboko wierzę, że ono wkrótce nadejdzie. Bo to czego doswiadczamy tu i teraz (mam na myśli obecne rządy i władców) to jakieś wielki nieporozumienie. ludzie, którzy "panują nad nami ku naszej szkodzie" :(

#5 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-11-30, godz. 22:01

P.K.Dick: oczywiście że zostanie miejsce na zdrowy rozsądek. Przecież wiara w Boga i przestrzeganie przykazań jest jak najbardziej zgodne ze zdrowym rozsądkiem

Macieju, skąd pomysł że "królestwo" musi mieć "parlament"? Królestwo jak sama nazwa wskazuje musi mieć króla. W czasach biblijnych monarchie konstytucyjne były nieznane. A co do poddanych, trzeba znać biblijną definicję władzy i poddania. Nie wyklucza ona że klasy rządzących i rządzonych będą tożsame.

#6 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-11-30, godz. 23:34

Brakuje kilku opcji odpowiedzi...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#7 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-12-01, godz. 07:23

Może taka odpowiedź z Biblii:

12. Dziękując Ojcu, który was zdolnymi uczynił do uczestniczenia w dziedzictwie świętych w światłości,
13. Który nas wyrwał z mocy ciemności i przeniósł do Królestwa Syna swego umiłowanego,
14. W którym mamy odkupienie, odpuszczenie grzechów,
15. On jest obrazem Boga niewidzialnego, pierworodnym wszelkiego stworzenia,
16. Ponieważ w nim zostało stworzone wszystko, co jest na niebie i na ziemi, rzeczy widzialne i niewidzialne, czy to trony, czy panowania, czy nadziemskie władze, czy zwierzchności; wszystko przez niego i dla niego zostało stworzone.
(Kol. 1:12-16 BW)


Czyli nie jakieś wyimaginowane królestwo, ale już od zmartwychwstania Pana Jezusa istniejące, w którym panuje Król, umiłowany Syn Boga Jezus Chrystus. Do tego królestwa są przenoszeni ci, których Bóg wyrywa z mocy ciemnosci i jak działo się to za czasów apostolskich, tak i jest aktualne dziś.
Ale zawsze każdy może to odrzucić na rzecz nauk ludzkich, żePan Jezus objął dopiero władzę w niebie w 1914 i tym samym zacząć głosić "ewangelię" odmienną od tej, jaką głosili apostołowie.
Czesiek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych