Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sprawozdanie z działalności ŚJ za rok 2006


  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-02-04, godz. 20:43

Strażnica 1 luty 2007 – artykuł „Wciąż pogłebiaj swa wdzięczność” – „propaganda sukcesu” to za słabe wyrażenie ;-) akapit 14 „Miliony sług Bożych na całym świecie okazuje wdzięczność za otrzymywane szkolenie, wytężając się w dziele ewangelizacji….” Następnie chwalą się tymi milionami – godziny 1.333 966 199 ehh jakie to imponujące ! ;-)
akapit 15”ten gromki okrzyk wychwalania” hehe i tyle ;-) następnie zachęcili mnie do przeanalizowania tabelki z liczbami ;-) i co my tu mamy „gromki okrzyk” ? ;-) może pisk ? ;-)

ktoś się w innym watku, czepiał się o przekłamywanie faktów i manipulowanie słowem ;-) w akapicie 14 podano, że w 2006r. mieliśmy 6.741.444 głosicieli ;-) hmm, ale nie podano rzeczywistej liczby głosicieli, a jedynie najwyższa liczbę z roku ;-) w rubryce "przeciętna liczba głosicieli" znajduję liczbę 6.491 775 i chyba ona jest bliższa prawdzie ;-) odzwierciedla jakąś tam rzeczywistość w roku 2006 ;-) a gdzie wcieło 249 669 głoscieli ;-) wyjechali na wakacje czy co? ;-) kłamczuchy ! ale czym tu się chwalić ! 1,6 % wzrostu ! odjąć od tego urodzonych w prawdzie i wkraczających w szeregi akwizytorów gazetek, to jaki procent będziemy mieli ;-) ?
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#2 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-02-04, godz. 21:15

to jasne 1,6%
tak podaje straznica
[font=Tahoma]

#3 v

v

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 153 Postów

Napisano 2007-02-04, godz. 21:16

o kurcze sebol to naprawdę porażające dane, gratuluję wnikliwości, rozłożyłeś WTS na łopatki, teraz to już będą musieli podać się do dymisji

#4 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-02-04, godz. 21:18

a jaki to dowod na falszowanie danych.. o cholera!!!!
[font=Tahoma]

#5 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-02-04, godz. 21:19

nie lubie jak mi ktos wciska kit i kłamie ! i podaje dane niezgodne z prawdą !

a jaki to dowod na falszowanie danych.. o cholera!!!!


no a co pomylili się !? to ile Was w końcu jest ? ;-) a jak to jest w Polsce;-)? mamy wzrost ;-) ?

Użytkownik sebol edytował ten post 2007-02-04, godz. 21:24

"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#6 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-02-04, godz. 21:46

rok ma 12 miesiecy kazdy z tych miesiecy zamykal sie inny liczba glosicieli suma podzielona przez 12 daje srednia roczna.
skad bierze sie najwyzsza??? to proste bieze sie po prostu miesiac w ktorym bylo najwiecej czynnych glosicieli. zazwyczaj jest to ostatni siesiac roku sluzbowego czyli sierpien lub miesiac pamiatki albo miesiac w ktorym byla jakas akcja np. ta z traktatami. ktorys z 12 miesiecy jest najwyzszy w liczbie glosicieli. skad sie bierze ta liczba?? a no bywa ze ktorys z nieregolarnych glosicieli, lub nie czynnych ponownie zdaje sprawozdanie ze sluzby. bywa ze komitet sluzby poleca prowadzic jakis czas z nieczynnym studium biblijne by pomoc mu wrocic do rownowagi. naturalna koleja tego dzialania jest ze ten nieczynny robi postepy i wraca do aktywnosci. ponadto pomocny okazal sie program pionierzy wspieraja innych.
w tym czasie tez jednak inni staja sie nieczynni lub nieregolarni. raz wiec jest wzrost a raz spadek. po roku okazuje sie czy byl wzrost czy nie.
ja jestem zdania ze jesli udaje sie ponownie uruchomic nieczynnego to jest to sukces porownywalny z przyprowadzeniem do zboru nowego glosiciela lub z sukcesem wychowawczym gdy wlasne dziecko chce byc glosicielem. wychodze z zalozenia ze sluzba polowa rozpoczyna sie we wlasnym domu.


a to bylo takie sobie omowienie tabelki i mechanizmu sprawozdania.. kto sie cieszy???
[font=Tahoma]

#7 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-02-04, godz. 23:02

Dla mnie w ogóle te oblicznenia są śmiechu warte :) Przypomina mi to średnią krajową obliczaną dziś w jak nabardziej nieprecyzyjny sposób by ukazać że jest ok :D A ja po prostu bym w jednym i drugim przypadku kazał wyznaczyć mediane i był by spokój. A tak to wychodzą braki jakichś setek tysięcy jednostek. No w końcu to tylko jednostki to co tam się szczypać o te kilka cyferek... B)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#8 Surja

Surja

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 134 Postów

Napisano 2007-02-04, godz. 23:24

Strażnica 1 luty 2007 – artykuł „Wciąż pogłebiaj swa wdzięczność” – „propaganda sukcesu” to za słabe wyrażenie ;-) akapit 14 „Miliony sług Bożych na całym świecie okazuje wdzięczność za otrzymywane szkolenie, wytężając się w dziele ewangelizacji….” Następnie chwalą się tymi milionami – godziny 1.333 966 199 ehh jakie to imponujące ! ;-)



Ta liczba godzin wyraża według kierownictwa sekty ogólną liczbę godzin poświęconą na głoszenie.
A teraz jak dochodzimy do tej liczby?
Oto parka głosicieli chodzi od domu do domu przez 1 godzinę. Ale ta jedna godzina poświęcona na głoszenie w sprawozdaniu rocznym zmienia się w 2 godziny (bo wiadomo, że każdy wpisze sobie po 1 godzinie).
Obrazując to inaczej: Przychodzi tych dwoje do jakiejś babci i w ciągu godziny nawijają makaron na uszy opowiadając raz jeden raz drugi (no bo chyba nie razem) te różne skecze co na TSSK się nauczyli. No i jakimś cudem w ciągu tej godziny każdy z nich poświecił godzinę na głoszenie? Przecież to bzdura.
Zawsze głoszenie kojarzy się z poświęcenie jakiegoś czasu innej osobie na przekazanie mu jakiejś treści. Czy zatem owej przykładowej starszej pani poświecono godzinę czy dwie godziny czasu na podzielenie się z nią „dobrą nowiną”, o tym jak to bóg Jehowa „zlikwiduje całkowicie papierosy, narkotyki i wszystko”?

#9 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-02-05, godz. 01:57

Ta liczba godzin wyraża według kierownictwa sekty ogólną liczbę godzin poświęconą na głoszenie.
A teraz jak dochodzimy do tej liczby?
Oto parka głosicieli chodzi od domu do domu przez 1 godzinę. Ale ta jedna godzina poświęcona na głoszenie w sprawozdaniu rocznym zmienia się w 2 godziny (bo wiadomo, że każdy wpisze sobie po 1 godzinie).
Obrazując to inaczej: Przychodzi tych dwoje do jakiejś babci i w ciągu godziny nawijają makaron na uszy opowiadając raz jeden raz drugi (no bo chyba nie razem) te różne skecze co na TSSK się nauczyli. No i jakimś cudem w ciągu tej godziny każdy z nich poświecił godzinę na głoszenie? Przecież to bzdura.
Zawsze głoszenie kojarzy się z poświęcenie jakiegoś czasu innej osobie na przekazanie mu jakiejś treści. Czy zatem owej przykładowej starszej pani poświecono godzinę czy dwie godziny czasu na podzielenie się z nią „dobrą nowiną”, o tym jak to bóg Jehowa „zlikwiduje całkowicie papierosy, narkotyki i wszystko”?

Pamiętam jak zrezygnowałem ze zdawania sprawozdań... Smutek przełożonych tak wielki jakbym odpadł od wiary! Trafiły w moje ręce materiały innych misji i okazało się że nie mogę raportować np. czasu poświęconego na projekcje filmu Jezus. Pytałem o cel takiej procedury, na co otrzymałem odpowiedź, że jest potrzebna ze względu na obliczenia stanów magazynowych itp. Zakwestionowałem zatem konieczność imiennej formy tego druczku i okazało się, że potrzebne są dane do umacniania opuszczających się w służbie. Z tymi godzinami to faktycznie nieporozumienie, żeby nie powiedzieć inaczej;)
Dołączona grafika

#10 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-02-05, godz. 05:29

Z tymi godzinami to faktycznie nieporozumienie, żeby nie powiedzieć inaczej;)


dokładnie ! to tak jak by Boga zamknąc w klatce czasu i pozwolić mu od czasu do czasu wyskoczyć na wybieg, a po chwili spowrotem go tam wpakować, aby nie narobił problemów ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#11 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-02-05, godz. 13:31

no dokladnie to jak z katolickimbogiew niewiedna msze . po myszy spowrotem razem z garniturem do szafy na caly tydzien
[font=Tahoma]

#12 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-02-05, godz. 13:41

hubercik piłes cos bo nie zrozmiałem ?
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#13 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-02-05, godz. 14:36

Tylko dlaczego nadal jest tajna liczba śJ tych ochrzczonych? dlaczego nie podaje się liczby głosicieli na ostatni dzień roku sprawozdawczego, tylko najwyższą i średnią liczbę głosicieli? A ilu z nich było tylko jedną godzinę w służbie, bo akurat dało się namówić w czasie studium książki aby z kimś pójść i zobaczyć jak to jest z tym głoszeniem? A ile rzeczywiście było czasu poświęcone na głoszenie a nie na spacer po ulicach czy stanie w jakimś miejscu miasta?

Wielka blaga i tyle wynika z tego sprawozdania. Zachwalanie swojej działalności i wywieranie presji na członkach "organizacji" aby angażowali się w służbę kolportowania gazetek.
Czesiek

#14 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-02-05, godz. 14:54

Dokładnie, a w dodatku jak spotkają kogoś na mieście mówią "która to religia głosi". Jak ma tak wyglądać głoszenie to nie wiem czy to nie jest przypadkiem antyświadectwo - z całym szacunkiem dla tych nielicznych śJ co się starają sprostać wytycznym WTS.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#15 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-02-05, godz. 17:58

hubercik piłes cos bo nie zrozmiałem ?

juz wytrzezwialem..chcialem napisac ze:

to tak jak z katolickim bogiem w niedzielna msze. po mszy wraz z garniturem spowrotem do szafy na cyly tydzien


udalo sie bez bledu
[font=Tahoma]

#16 v

v

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 153 Postów

Napisano 2007-02-05, godz. 20:24

No wiesz Surja, w końcu jest napisane ile czasu na głoszenie poświęcili głosiciele a nie WTS. Jeden i drugi poświęcił godzinę więc w sumie dwie. Podoba mi sie Twój tekst o skeczach na TSSK :D a tak poza tym piękna fotka, to Ty na niej jesteś?

#17 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-02-05, godz. 20:42

a ja po przeanalizowaniu tego sprawozdania, napiszę coś takiego : braciszkowie MASAKRA !!! jak byłem czynnym SJ czegoś takiego nie było ! wtedy mieliśmy w Polsce wzrost ! a teraz MINUS ;-( tragedia ! mało to, zauważyłem jeszcze ciekawą dysproporcje ! chodzi mi o studia biblijne – ilość studiów biblijnych jest mniejsza od ilości „zawyżonej” liczby głosicieli ! czyli masakra ! bo statystycznie jeden głosiciel nie posiada "studenta" ( liczba ta ulega jeszcze zmniejszeniu, gdy odejmie się liczbe rodzinnych studiów tzn. z dziećmi SJ )

WNIOSEK: sebola w Organiazcji brakuje Organizacja schodzi na psy ;-)

Użytkownik sebol edytował ten post 2007-02-05, godz. 20:44

"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#18 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-02-05, godz. 20:56

WNIOSEK: sebola w Organiazcji brakuje Organizacja schodzi na psy ;-)

:lol:
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#19 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-02-05, godz. 21:06

:lol:

Ty się chłopczyku nie smiej, bo jak się wkurze to im pomoge i będzie ci łyso ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#20 rikibaka

rikibaka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 142 Postów
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2007-02-05, godz. 21:41

jak im światowy wzrost dzieła bożego osiągnie minus 7 procent to może przestaną prowadzić te durne statystyki i zniosą obowiązek składania sprawozdań.

...albo zaczną sie chwalić jak to Bóg oczyszcza swą organizację. Za 20 lat na mieście usłyszymy: "Niech mi Pan pokaże która religia ma tak wspaniały wskaźnik oczyszczania się ze słabych w wierze. tylko prawdziwa religia może mieć tak wspaniały spadek liczby wyznawców, bo jak wiadomo wązka droga prowadzi do zbawienia i niewielu nią kroczy." :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych