Skocz do zawartości


Zdjęcie

Strażnica nr 6/2007, a modlitwa do Jezusa.


  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-03-12, godz. 18:32

W strażnicy numer 6 z 2007, omawiającej powrót Jezusa, możemy przeczytać na 3 str., a w 3 akapicie takie oto zdanie o apostole Janie:

Gdy otrzymał informację na temat tego wydarzenia i jego znaczenia dla ziemi, żarliwie prosił w modlitwie: "Przyjdź, Panie Jezusie" (Objawienie 22:20).

Oczywiście wielu zna omówienie tego wersetu z książki "Wspaniały finał Objawienia...", gdzie tak go skomentowano:

Tak więc razem z Janem żarliwie się modlimy: Amen! Przyjdź Panie Jezusie".

No ciekawe. Wydawnictwo Strażnicy, powtórzyło obecnie ten pogląd. Ciekawe dlaczego? Co o tym sądzicie?
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#2 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-12, godz. 18:46

Bóg tolerował kiedyś czasy niewiedzy. Ale teraz mamy Strażnicę i wiemy, że nie wolno się modlić do Jezusa :).

#3 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-12, godz. 19:25

Bóg tolerował kiedyś czasy niewiedzy. Ale teraz mamy Strażnicę i wiemy, że nie wolno się modlić do Jezusa :).

Przecież ta Strażnica sugeruje, że tak jakby można, choć oficjalnie to jak wiemy nie można. A może to podwaliny pod nowe światło? :blink: Nie wiem. :ph34r:

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#4 Nikita25

Nikita25

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 722 Postów

Napisano 2007-03-12, godz. 19:29

Bóg tolerował kiedyś czasy niewiedzy. Ale teraz mamy Strażnicę i wiemy, że nie wolno się modlić do Jezusa :).



Raz wolno, raz nie..........cała puenta nauk Strażnicy.

#5 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-03-13, godz. 07:30

Tylko czy jest sens tak się modlić, skoro się naucza, że Pan Jezus już przyszedł?

Ps. Czy można poprawić tytuł, aby imię Pana Jezusa było z dużej litery? - zrobione, Moderator.
Czesiek

#6 Xiondzu

Xiondzu

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 80 Postów
  • Lokalizacja:Górki Wielkie / niedal. Cieszyna - granica z Czechami

Napisano 2007-08-08, godz. 13:22

A mi za to mowiono ze nie przyszedl lecz jest obecny, a to wg sJ ktorzy mi to mowili jest kolosalna roznica, bo jest ale Go nie ma. czytajac listy ap. Pawla (PNŚ) niejednokrotnie jest uzyte slowo "obecny" na moj rozum chodzilo doslownie brak jego obecnosci czyli ze nie przydreptal do tych do ktorych pisal.

#7 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-08-16, godz. 00:49

A mi za to mowiono ze nie przyszedl lecz jest obecny, a to wg sJ ktorzy mi to mowili jest kolosalna roznica, bo jest ale Go nie ma. czytajac listy ap. Pawla (PNŚ) niejednokrotnie jest uzyte slowo "obecny" na moj rozum chodzilo doslownie brak jego obecnosci czyli ze nie przydreptal do tych do ktorych pisal.

Według traktaciku o dniach ostatnich Jezus tez już 'przydreptał i jest obecny'! Czy mógłby ktoś zeskanować i udostępnić?
Dołączona grafika

#8 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2008-10-01, godz. 17:29

Mam ciekawą Strażnicę:

Dołączona grafika
15 kwietnia 1922

Dołączona grafika
s.125

Użytkownik hi fi edytował ten post 2008-10-01, godz. 17:29


#9 A_Kloo

A_Kloo

    A_kloo

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 532 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga

Napisano 2008-10-01, godz. 18:08

rzeczywiście super :blink:
Nie wierzę w to, że ‘życie w nieświadomości jest szczęściem’, nie wierzę, że zachęcanie ludzi do życia złudzeniami jest przejawem życzliwości. Wcześniej czy później iluzja musi zderzyć się z rzeczywistością. Im dłużej trwają złudzenia, tym bardziej bolesny jest powrót do rzeczywistości” Podpisuję się pod tymi słowami Raya Franza.

#10 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2008-10-02, godz. 15:51

W strażnicy numer 6 z 2007, omawiającej powrót Jezusa, możemy przeczytać na 3 str., a w 3 akapicie takie oto zdanie o apostole Janie:

Gdy otrzymał informację na temat tego wydarzenia i jego znaczenia dla ziemi, żarliwie prosił w modlitwie: "Przyjdź, Panie Jezusie" (Objawienie 22:20).

Oczywiście wielu zna omówienie tego wersetu z książki "Wspaniały finał Objawienia...", gdzie tak go skomentowano:

Tak więc razem z Janem żarliwie się modlimy: Amen! Przyjdź Panie Jezusie".

No ciekawe. Wydawnictwo Strażnicy, powtórzyło obecnie ten pogląd. Ciekawe dlaczego? Co o tym sądzicie?


Dla mnie to oczywiste, iż naczalstwo z Brooklinu zaczyna wierzyć w katolicki dogmat "świętych obcowanie" i nakazuje delikatnie, by modlić się razem we wspólnocie zbawionych, bo przecież Jan przebywa w Niebie razem z Jezusem. A więc jednak można prosić tych, którzy są u Tronu Jezusa prosić o modlitwę.

Ciekawą konkluzję można zatem z tego wyciągnąć, mianowicie czemu miało by to służyć. Konia z rzędem, dla tego ŚJ, który nie wtajemniczony w nowe jak się wydaje "światło" wyjaśni ten problem. :lol:

Tego jeszcze nie było, ciekawe jak to zinterpretują ?.

#11 Xiondzu

Xiondzu

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 80 Postów
  • Lokalizacja:Górki Wielkie / niedal. Cieszyna - granica z Czechami

Napisano 2008-10-09, godz. 22:50

Gdy otrzymał informację na temat tego wydarzenia i jego znaczenia dla ziemi, żarliwie prosił w modlitwie: "Przyjdź, Panie Jezusie" (Objawienie 22:20).

Tak więc razem z Janem żarliwie się modlimy: Amen! Przyjdź Panie Jezusie".

jak mniemam wytłumaczenie bedzie takie: modlitwa modlitwą a prosba o przyjscie Pana to juz osobna kwestia, sama skłądnia zdania jest skonstruowana aby można było to zrozumieć dwojako, przede wszystkim z autopsji znamy fakt iż śJ nie wytłumaczą inaczej niż w strażnicy, z tąd dopóki tam nie znajdzie się konkretne wyjaśnienie tego co sami napisali to nikt nie powie "modlę się do Jezusa" tylko "składam modlitwy Bogu przez Jezusa" co dla śJ jest kolosalną różnicą jak mi sami mówili, a zapytani o tą kwestię obstawiam że odpowiedź będzie co najmniej typu "nie jest tam napisane że modlimy się do Pana tylko Boga przez Jezusa, a samego Jezusa prosimy jak nam sam przykazał prosić, o Jego przyjście"


takia jest moja opinia na ten temat

Pozdrawiam Maciej Ciemała @ xiondzu

#12 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-10-10, godz. 08:51

Jeśli stare światło błyska od nowa to jest odnowa.

#13 bury

bury

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 593 Postów
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano 2008-12-06, godz. 10:44

Jeśli stare światło błyska od nowa to jest odnowa.

Tak się dzieje jak człowiek łazi po ciemnej piswnicy i co chwili wali sie w głowe. B)

#14 Mario

Mario

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 577 Postów

Napisano 2008-12-06, godz. 12:00

Moim zdaniem, Strażnica chce podkreślić ważność postawy oczekiwania na Jezusa, który jako wykonawca wyroków powróci.
pozdrawiam

#15 słowiczek

słowiczek

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 114 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-12-12, godz. 15:08

Mnie nauczano w zborze, że Jezus już przyszedł, ale czeka na koniec aby się rozprawić z niewiernymi. A co do modlitwy nauczano mnie żę trzeba się modlić do Boga PRZEZ Jezusa.
Światełka się zaprzeczaja?
pozdrawiam Dawid

#16 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2008-12-14, godz. 21:25

Mnie nauczano w zborze, że Jezus już przyszedł, ale czeka na koniec aby się rozprawić z niewiernymi. A co do modlitwy nauczano mnie żę trzeba się modlić do Boga PRZEZ Jezusa.
Światełka się zaprzeczaja?
pozdrawiam Dawid


Co znaczy, modlić się PRZEZ?

#17 słowiczek

słowiczek

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 114 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-12-18, godz. 14:18

Jak kończy się modlitwa? "w imie Twojego syna Jezusa Chrystusa amen". Modlisz się do Boga poprzez Jezusa, pośrednika.

#18 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2008-12-19, godz. 09:13

Jak kończy się modlitwa? "w imie Twojego syna Jezusa Chrystusa amen". Modlisz się do Boga poprzez Jezusa, pośrednika.


Pytam, co to konkretnie znaczy "poprzez" czy "przez"?

#19 słowiczek

słowiczek

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 114 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-12-19, godz. 23:02

Jezus jest pośrednikiem między nami a Jehowa, czyli poprzez Jezusa.. nauki Śj tak mówią

#20 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2008-12-20, godz. 18:45

Jezus jest pośrednikiem między nami a Jehowa, czyli poprzez Jezusa.. nauki Śj tak mówią




Dobre pytabnie HiFi*.


Co to znaczy POPRZEZ? PRZEZ? (Dołączam się do pytania:P)

* Chyba wiem o co Ci chodzi




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych