Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wnikliwe Poznawanie Pism (Insight)


  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 VANAD

VANAD

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 28 Postów
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano 2007-04-30, godz. 08:28

Po długim czasie, dotarł do zborów leksykon biblijny "Wnikliwe poznawanie Pism"

Użytkownik VANAD edytował ten post 2007-04-30, godz. 08:36


#2 seboosxavera

seboosxavera

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 17 Postów

Napisano 2007-05-21, godz. 19:59

Fajne 2 tomy na wzór biblijnej encyklopedii. Kiedy wersja internetowa? :)

#3 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-22, godz. 09:52

Fajne 2 tomy na wzór biblijnej encyklopedii.


Tak, na wzór ale tylko z wyglądu.

Kiedy wersja internetowa? :)


W Polsce pewnie nieprędko.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#4 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-22, godz. 09:59

padre jaki ty zawistny jestes.... a ty padre tylko na wzor padre czy padre naprawde padre jestes?
[font=Tahoma]

#5 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-22, godz. 10:42

padre jaki ty zawistny jestes.... a ty padre tylko na wzor padre czy padre naprawde padre jestes?


Napisałem tak bo przeglądałem wybrane zagadnienia w wersji anglojęzycznej (min. biblijną "historię" Jerozolimy).
Dlatego podtrzymuję, że z encyklopedią (autorytet) ma wyraźną cechę wspólną - wygląd.

Jeśli uważasz inaczej, to Hubercie bądź łaskaw to udowodnić.

Podkreślam, że zagadnienia niezwiązane z doktryną Ciała Kierowniczego są opisane dosyć ciekawie, szczegółowo i obiektywnie - np. szczegóły nt. kultu religijnego Żydów (stroje, sprzęty świątynne, itp.)
Jednak nazwa - "Encyklopedia biblijna" jest zdecydowanie przesadzona.

Użytkownik Padre Antonio edytował ten post 2007-05-22, godz. 10:43

"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#6 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2007-05-22, godz. 11:08

Ja uważam, że pomijając pewną tendencyjność, o której pisze Padre Antonio (np. w haśle chronologia), jest to bardzo ciekawa encyklopedia. Zawiera np. wszystkie imiona i nazwy geograficzne, występujące w Biblii.

#7 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-23, godz. 08:13

Napisałem tak bo przeglądałem wybrane zagadnienia w wersji anglojęzycznej (min. biblijną "historię" Jerozolimy).
Dlatego podtrzymuję, że z encyklopedią (autorytet) ma wyraźną cechę wspólną - wygląd.

Jeśli uważasz inaczej, to Hubercie bądź łaskaw to udowodnić.

Podkreślam, że zagadnienia niezwiązane z doktryną Ciała Kierowniczego są opisane dosyć ciekawie, szczegółowo i obiektywnie - np. szczegóły nt. kultu religijnego Żydów (stroje, sprzęty świątynne, itp.)
Jednak nazwa - "Encyklopedia biblijna" jest zdecydowanie przesadzona.

Encyklopedia to kompendium ludzkiej wiedzy zapisane w formie zbioru haseł (słów kluczowych) z wyjaśnieniem ich znaczenia. Hasła są ułożone w pewnym logicznym porządku, zazwyczaj alfabetycznym, dzięki czemu możliwe jest szybkie odnalezienie właściwej informacji. Wyraz "encyklopedia" pochodzi od zlatynizowanej wersji (encyclopaedia) greckiego wyrażenia ἐγκύκλιος παιδεία enkyklios paideia - wykształcenie ogólne (dosł. "wykształcenie tworzące krąg").

Encyklopedia może być powszechna, tj. starająca się ująć całą ludzką wiedzę (taka jak np. Wielka encyklopedia powszechna PWN), lub może być encyklopedią specjalistyczną z danej dziedziny (np. Encyklopedia Odkryć i Wynalazków PWN).

Spis treści [ukryj]
1 Historia
2 Znane encyklopedie
3 Encyklopedie elektroniczne
4 Zobacz też

cytuja za wikipedia..
dla mnie WPP spelnia cechy encyklopedii specjalistycznej.. no ale to kwestia gustu
[font=Tahoma]

#8 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-05-23, godz. 09:43

Encyklopedia to kompendium ludzkiej wiedzy zapisane w formie zbioru haseł (słów kluczowych) z wyjaśnieniem ich znaczenia. Hasła są ułożone w pewnym logicznym porządku, zazwyczaj alfabetycznym, dzięki czemu możliwe jest szybkie odnalezienie właściwej informacji. Wyraz "encyklopedia" pochodzi od zlatynizowanej wersji (encyclopaedia) greckiego wyrażenia ἐγκύκλιος παιδεία enkyklios paideia - wykształcenie ogólne (dosł. "wykształcenie tworzące krąg").

Encyklopedia może być powszechna, tj. starająca się ująć całą ludzką wiedzę (taka jak np. Wielka encyklopedia powszechna PWN), lub może być encyklopedią specjalistyczną z danej dziedziny (np. Encyklopedia Odkryć i Wynalazków PWN).

Spis treści [ukryj]
1 Historia
2 Znane encyklopedie
3 Encyklopedie elektroniczne
4 Zobacz też

cytuja za wikipedia..
dla mnie WPP spelnia cechy encyklopedii specjalistycznej.. no ale to kwestia gustu


Właśnie dlatego, że znam definicję słowa encyklopedia napisłałem swoje zdanie na temat WPP.
Dla mnie pierwszym i podstawowym kryterium jest rzetelność. Niestey Świadkowie Jehowy - tam gdzie tego potrzebują - tworzą swoją chronologię, a to budzi mój niesmak.
Jest poprostu nieobiektywne.

WPP to dobry leksykon, z tym że w częściach nieobiektywny.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#9 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-06-08, godz. 22:14

Czy ktoś mógłby mi załatwić WPP w wersji polskojęzycznej?
Czesiek

#10 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-06-09, godz. 07:02

Czy ktoś mógłby mi załatwić WPP w wersji polskojęzycznej?

Czyżby nie był dostępny dla "pospólstwa"?
Dołączona grafika

#11 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-06-09, godz. 17:23

Czyżby nie był dostępny dla "pospólstwa"?

Nie wiem czy dla pospólstwa jest dostępny. Ja mam kłopot z dostaniem tej pozycji.
Czesiek

#12 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-06-09, godz. 17:58

I tak Czesiu ma być. To nie ma słuzyć twoim celom. Myślę że czytanie tej publikacji przez ciebie byłoby pewnego rodzaju profanacją dzieła.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#13 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-06-10, godz. 09:21

Czyżby nie był dostępny dla "pospólstwa"?

Jest dostępna dla każdego Świadka Jehowy, niezależnie od jego statusu w zborze. :) Ja mam mimo iż jestem outsiderem w zborze.

Użytkownik Olo. edytował ten post 2007-06-10, godz. 09:24

Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#14 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-06-11, godz. 05:51

I tak Czesiu ma być. To nie ma słuzyć twoim celom. Myślę że czytanie tej publikacji przez ciebie byłoby pewnego rodzaju profanacją dzieła.

Zapomniałem, że to dla śJ powinna być świętość bo napisał to człowiek któremu powinni okazywać święte posłuszeństwo. Ciekawe tylko ile zostało z tego co napisali dzisiejsi odstepcy o których wspomina R. Franz jako o współredaktorach.
Czesiek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych