Skocz do zawartości


Zdjęcie

Osoba Jezusa: różnica między modlitwą a prośbą


  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-06-06, godz. 14:01

[...]
Znajdż mi nakaz Jezusa aby się do niego modlić ( nie prosić ) i jakiś wzór modlitwy do Jezusa zapodaj potwierdzony biblijnie.

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#2 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-06-06, godz. 14:09

[...]

Znajdż mi nakaz Jezusa aby się do niego modlić ( nie prosić ) i jakiś wzór modlitwy do Jezusa zapodaj potwierdzony biblijnie.


Znajdź mi odpowiedni zakaz Jezusa. Tak się można przepychać bez końca.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#3 A_Kloo

A_Kloo

    A_kloo

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 532 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga

Napisano 2007-06-06, godz. 14:57

28 Tomasz Mu odpowiedział: «Pan mój i Bóg mój!»


59 Tak kamienowali Szczepana, który modlił się: «Panie Jezu, przyjmij ducha mego!»




«Zaiste, przyjdę niebawem».
Amen. Przyjdź, Panie Jezu!

A teraz Ty Brachu. Pokaż nam wersety w PŚ które jasno stwierdzają, że Jezus jest :

1. Aniołem otchłani- nauka CK
2. Archaniołem Michałem - CK
Nie wierzę w to, że ‘życie w nieświadomości jest szczęściem’, nie wierzę, że zachęcanie ludzi do życia złudzeniami jest przejawem życzliwości. Wcześniej czy później iluzja musi zderzyć się z rzeczywistością. Im dłużej trwają złudzenia, tym bardziej bolesny jest powrót do rzeczywistości” Podpisuję się pod tymi słowami Raya Franza.

#4 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-06-06, godz. 17:05

Gdyby taka ważna teza że Jezus jest Bogiem okazać miała się prawdziwa, byłoby o tym w Biblii co rusz i argumenty byłyby dużo poważniejsze niż jeden czy dwa okrzyki w afekcie.
Na temat słowa użytego przez Szczepana sporo napisano w necie.
Ale ty już pewnie wiesz lepiej.
Podaj mi teraz parę wersetów na potwierdzenie boskości Jezusa, gdzie on sam mówi o sobie np:
Tak, jestem waszym Bogiem.
1) Podaj mi je o ile potrafisz
2) Wytłumacz dlaczego Jezus mówił:
Jestem synem Bożym ?

Użytkownik P.K.Dick edytował ten post 2007-06-06, godz. 17:07


Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#5 palo

palo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 264 Postów
  • Lokalizacja:Łódź, Polska

Napisano 2007-06-06, godz. 18:24

@ P.K.Dick - wersety, ktore zostaly Ci podane byly odpowiedzia na pytanie o modlenie sie do Jezusa a nie o jego boskosc, wiec dlaczego zmieniasz temat w tym miejscu?

a tak w ogole zastanowio mnie cos, co napisales wczesniej - czym rozni sie 'modlitwa' od 'prosby' w kontekscie tej dyskusji? czy wynikac z tego by mialo, ze Jezusa mozna tylko prosic (bezposrednio) ale nei mozna mu juz dziekowac czy dzielic sie innymi przemysleniami/watpliwosciami itp.?

Użytkownik palo edytował ten post 2007-06-06, godz. 18:25


#6 swiatlo7

swiatlo7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 303 Postów

Napisano 2007-06-08, godz. 17:44

P.K.D.

Czyli uważasz, że można "prosić" Jezusa?
Czy Organizacja naucza tak samo?
"I jestem pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani Zwierzchności, ani rzeczy teraźniejsze, ani przyszłe, ani Moce, ani co wysokie, ani co głębokie, ani jakiekolwiek inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Boga, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym." Rz 8:38,39




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych