Skocz do zawarto¶ci


Zdjêcie

Jak sie zachowac wobec ¦W by nie popelnic gafy?


  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 Dersan

Dersan

    Site Admin

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 Postów

Napisano 2004-07-01, godz. 23:16

Sytuacja jest taka. Staram sie o prace i wiem, ze osoba, ktora bedzie przeprowadzac ze mna rozmowe jest Swiadkiem Jehowy. BARDZO zalezy mi na tej pracy i chcialbym sie przygotowac do niej nie tylko merytorycznie ale takze osobowosciowo.
Macie moze jakies porady jak sie ubrac, co mowic, czego nie mowic, jak sie zachowywac? Bo moja wiedza o SW jest zerowa :(
KA¯DA porada jest dla mnie wazna :)
Dzieki z gory za pomoc.

#2 Jan Lewandowski

Jan Lewandowski

    Domownik forum (501-1000)

  • Moderatorzy
  • PipPipPip
  • 815 Postów

Napisano 2004-07-02, godz. 00:11

Pod ¿adnym pozorem nie daj poznaæ po sobie, ¿e lubisz kaszankê.

#3 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2004-07-02, godz. 07:40

Sytuacja jest taka. Staram sie o prace i wiem, ze osoba, ktora bedzie przeprowadzac ze mna rozmowe jest Swiadkiem Jehowy.


Rozpocznij studium biblijne, wiêksze szanse na zatrudnienie.

#4 Mefiboszet

Mefiboszet

    Początkujący (1-50)

  • Cz³onkowie
  • Pip
  • 17 Postów

Napisano 2004-07-02, godz. 08:34

Je¶li zapyta o ¶wiatopogl±d albo wyznanie absolutnie nie mów, ¿e jeste¶ przyk³adowo katolikiem i nigdy tego nie zmienisz. Raczej daj do zrozumienia, ¿e jeste¶ otwarty.
Garnitur i krawat te¿ zapewne pomog± :)

#5 Zuza

Zuza

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 133 Postów

Napisano 2004-07-02, godz. 17:16

Macie moze jakies porady
1. jak sie ubrac
2. co mowic
3. czego nie mowic
4. jak sie zachowywac?


Ad. 1. Jak na normaln± rozmowê kwalifikacyjn± - garnitur i krawat zawsze s± mile widziane.
Ad. 2. To samo, co na normalnej rozmowie kwalifikacyjnej.
Ad. 3. jak wy¿ej
Ad. 4. Tak samo, jak na normalnej rozmowie kwalifikacyjnej - spokojnie, kulturalnie, nie za sztywno, ale te¿ nie luzacko.

Szczerze mówi±c nie rozumiem, w czym problem. Owszem, s± przypadki ¦J wyj±tkowo natrêtnych i nie umiej±cych oddzieliæ swojego prywatnego ¿ycia i pogl±dów od spraw firmowych, ale odnoszê wra¿enie, ¿e wraz z wy¿szym wykszta³ceniem i pozycj± zawodow± takie postawy staj± siê rzadsze (mechanizm doboru naturalnego - je¶li ¦J nie potrafi oddzieliæ tych rzeczy, to najprawdopodobniej nie awansuje na kierownicze stanowisko). Je¶li ten cz³owiek jest prze³o¿onym w firmie, to chyba jest profesjonalist± a rozmowa bêdzie mia³a rzeczowy charakter?

A mo¿e to po prostu przez Ciebie przemawia jaka¶ ksenofobia? Boisz siê, ¿e nagle w pó³ zdania zacznie siê modliæ. albo zapyta Ciê, czy jadasz kaszankê? IMHO to lêki mniej wiêcej tego samego rodzaju jak obawa, ¿e podaj±c rêkê murzynowi - ubrudzisz siê. Lekko ciemnogrodem tr±ci.

#6 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2004-07-03, godz. 12:50

absolutnie nie przyznawaj siê, ¿e znasz argumenty anty ¶J i odwiedzasz strony polemizuj±ce z t± nauk±. A tak¿e nie przyznawaj siê, ¿e wiesz o jej przynale¿no¶ci do organizacji
A tak powa¿nie, pracodawca nie ma prawa pytaæ ciê o twoje przekonania religijne, wiêc nie poruszaj tego tematu, jak siê go boisz.
Czesiek

#7 Dersan

Dersan

    Site Admin

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 Postów

Napisano 2004-07-03, godz. 17:28

A mo¿e to po prostu przez Ciebie przemawia jaka¶ ksenofobia? Boisz siê, ¿e nagle w pó³ zdania zacznie siê modliæ. albo zapyta Ciê, czy jadasz kaszankê? IMHO to lêki mniej wiêcej tego samego rodzaju jak obawa, ¿e podaj±c rêkê murzynowi - ubrudzisz siê. Lekko ciemnogrodem tr±ci.

Geeeezzz... Ludzie - ktos tu jest opetany mania przesladowcza i to nie jestem ja :?
Chodzi o to, ze jestem perfekcjonista i bardzo mi zalezy na tej robocie. Nie mam nic do ¦J i wiedzac, ze on jest profesjonalista nie sadze by w rozmowie w jakikolwiek sposob dal mi do zrozumienia, ze on jest ¦J a ja nie i z tego wynikaja jakies konsekwencje...
Chodzi o to, ze szukajac po roznego typu stronach przeczytalem np. ze ¦J nie tracaja sie kieliszkami. To niby jest glupota (i w przypadku mojej rozmowy calkiem nieprzydatna), ale chodzilo mi raczej o TEGO TYPU rzeczy! O to ze np. ja nosze brode - niezadbana brode :) - i przeczytalem, ze wsrod SJ sie na to krzywo patrzy (a to sie rowna temu, ze na rozmowe kwalifikacyjna wole sie ogolic... :D ).
Chodzilo mi o tego typu glupstwa - ubior, zachowanie, gesty, postawy osobowosciowe (jaki profil osobowosciowy ceni sie u ¦J), a nie to czy lubie kaszanke czy np. ze jestem honorowym dawca krwi....
Niektorzy tu maja manie przesladowcza.....
Pozdrawiam i oczekuje na jakies podpowiedzi :)

#8 uciekinier

uciekinier

    Początkujący (1-50)

  • Cz³onkowie
  • Pip
  • 99 Postów

Napisano 2004-07-12, godz. 13:50

Je¶li pytasz powa¿nie to odpowiadam: Zachowuj siê normalnie, tak jak przed ka¿dym innym pracodawc±.
uciekinier

#9 Guest_Sebastian_Andryszczak_0609890909_*

Guest_Sebastian_Andryszczak_0609890909_*
  • Goście

Napisano 2005-03-20, godz. 16:19

1. brak brody
2. nie tr±canie siê kieliszkami
3. nie mówi siê na zdrowie, gdy kto¶ kichnie
4. nie obchodzi siê imienin, urodzin itp. nie sk³ada ¿yczeñ
5. uwa¿aæ ze zbyt wylewnymi komplementami wobec kobiet

niektórzy uwa¿aj±, aby nie eksponowaæ krzy¿a czy medalika, ale to chyba przesada...

pozdr
Sebastian




U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 0

0 u¿ytkowników, 0 go¶ci, 0 anonimowych