Skocz do zawarto¶ci


Zdjêcie

Statystyki: nieochrzczeni g³osiciele


  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-07-09, godz. 17:05

Ejże, przecież sprawa jest prosta jak drut i jasna jak słońce!

Ale mi chodzi o to, że statystyki liczbowe ŚJ są zawyżane przez doliczanie nieorzczonych głosicieli!

U¿ytkownik Adelfos edytowa³ ten post 2007-07-09, godz. 17:05

Do³±czona grafika

#2 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2007-07-10, godz. 07:05

Ale mi chodzi o to, ¿e statystyki liczbowe ¦J s± zawy¿ane przez doliczanie nieorzczonych g³osicieli!

Ameryki nie odkryles :)
Fryderyk Nietzsche
"W co mot³och bez dowodów uwierzy³, jak¿e by¶my to mogli dowodami obaliæ?"

#3 [db]

[db]

    o¶wiecony

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-07-10, godz. 07:45

Ale mi chodzi o to, ¿e statystyki liczbowe ¦J s± zawy¿ane przez doliczanie nieorzczonych g³osicieli!


No s±. Ale czy tak bardzo?

Nieochrzczonymi g³osicielami na d³u¿ej (parê lat) pozostaj± w³a¶ciwie tylko dzieci ¦J wychowane w prawdzie. W przypadku innych ludzi kto¶ zostaje g³osicielem na etapie studium a potem, jak studium siê skoñczy to powinien siê ochrzciæ albo baj baj.
[db]

#4 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-07-10, godz. 08:08

' date='2007-07-10 09:45' post='68726']Nieochrzczonymi g³osicielami na d³u¿ej (parê lat) pozostaj± w³a¶ciwie tylko dzieci ¦J wychowane w prawdzie.

Statystyki ilo¶ciowe s± ka¿dorocznie wznawiane. A jak bardzo zawy¿ane, tego nie wiem, ale w³a¶nie próbuje ustaliæ, bo CK to zataja...
Do³±czona grafika

#5 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2007-07-10, godz. 08:11

' date='2007-07-10 09:45' post='68726']
No s±. Ale czy tak bardzo?

Nieochrzczonymi g³osicielami na d³u¿ej (parê lat) pozostaj± w³a¶ciwie tylko dzieci ¦J wychowane w prawdzie. W przypadku innych ludzi kto¶ zostaje g³osicielem na etapie studium a potem, jak studium siê skoñczy to powinien siê ochrzciæ albo baj baj.

Nawet jesli ktos jest krotko to takich osob moze byc np tysiace w danym miesiacu. A w statystykach zazwyczaj podaja 'najwieksza liczbe glosicieli'. Wiec to zadna nowosc to zaklamanie statystyczne.
Fryderyk Nietzsche
"W co mot³och bez dowodów uwierzy³, jak¿e by¶my to mogli dowodami obaliæ?"

#6 [db]

[db]

    o¶wiecony

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-07-10, godz. 09:08

Nawet jesli ktos jest krotko to takich osob moze byc np tysiace w danym miesiacu. A w statystykach zazwyczaj podaja 'najwieksza liczbe glosicieli'. Wiec to zadna nowosc to zaklamanie statystyczne.


Przecie¿ to propaganda a nie statystyka ;)
[db]

#7 v

v

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 153 Postów

Napisano 2007-07-10, godz. 14:51

A co za ró¿nica czy sJ jest 6 mln czy 4 mln to i tak margines a jedn± i drug± liczbê mo¿na przekuæ w sukces. Towarzystwo podaje liczbê g³osicieli, nigdzie nie pisze, ¿e jest to liczba ochrzczonych sJ. Wiêc co zawy¿a? Nierozumiem problemu

#8 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2007-07-10, godz. 15:02

ale ja nie widze zadnego problemu.. jest staly ruch w kwesrii liczby glosicieli.. np. glosicielem zostaje ktos nowy le cos sie zdarzylo i oglasza sie ze juz nie jest.. ale np. owoc zdal ze 3 razy.
ijny przyklad nieczynny brat powraca do nieczynnosci i mowi ze przez ten czas to on mial owoc ale glupio mu bylo zdawacbo nie chodzil na zebrania..i tu dzialania moga byc rozne..moze byc ze z ostatnich np. 25 miesiecy jesli ma te notatki wrzuca mu to do ostatniego owocu ale w liczbie glosicieli musza podac tych 25 osob wiecej.... glupie to ale nie zniekrztalca dnych zborowych.... w tym smym czasie ktos jest nie niczynny tylko nieregolarny i robi sie podobnie zdaje owoc z 2 ostatnich miesiecy i sekretarz musi to podac ze niby osobe wiecej.. bo poprzdniego miesiaca byla osoba mniej... w rezultcieroczym tosiewyrownuje ale moze skutkowac najwyzsza liczna glosicieli... tu dochodzi kwestia dzieci i tego ze okcjonalnie zaczynja byc glosicielami w rozne tam miesiace. np. pamiatki lub wakacji....
[font=Tahoma]

#9 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2007-07-10, godz. 16:54

Ale w czym w ogóle widzicie problem? Statystyki s± liczone tak jak s± i nikt niczego nie naci±ga. Najwy¿sza liczba g³osicieli to najwy¿sza liczba g³osicieli, a ¶rednia to ¶rednia. Nikt nic nie zawy¿a i nie zafa³szowuje. A to ¿e Adelfos chcia³by ¿eby ¦J liczyli g³osicieli wg JEGO metody to JEGO problem.

#10 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BY£EM ¦wiadkiem Jehowy

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-07-10, godz. 16:57

bardzo ciekawe informacje, Hubercie... autentycznie nie spodziewa³em siê tak du¿ej staranno¶ci w prostowaniu danych statystycznych...

A skoro ju¿ jeste¶my przy temacie: czy móg³by¶ ujawniæ, jaki procent ogó³u g³osicieli stanowi± g³osiciele ochrzczeni?
Ja obstawiam 80%... Czy pope³niam du¿± pomy³kê?

#11 v

v

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 153 Postów

Napisano 2007-07-10, godz. 18:20

bardzo ciekawe informacje, Hubercie... autentycznie nie spodziewa³em siê tak du¿ej staranno¶ci w prostowaniu danych statystycznych...

A skoro ju¿ jeste¶my przy temacie: czy móg³by¶ ujawniæ, jaki procent ogó³u g³osicieli stanowi± g³osiciele ochrzczeni?
Ja obstawiam 80%... Czy pope³niam du¿± pomy³kê?

Drogi Sebastianie takich statystyk siê nie prowadzi. Ze zborów co miesi±c "idzie" owoc bez uwzglêdnienia statusu g³osicieli. Podczas obs³ugi podaje sie wiêcej informacji ale tej która Ciê interesuje niestety nie.

#12 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BY£EM ¦wiadkiem Jehowy

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-07-10, godz. 18:49

jeśli nawet w oparciu o dane z lat, gdy byli starszymi, przykładowo:
v napisze "u mnie 87"
Hubert "u mnie 90"
to nic nam to nie da, jeśli chodzi o całość organizacji

bo jeśli dobrze zrozumiałem co prawda nadzorca zboru wie ile osób w jego zborze jest ochrzczonych a ile nie, ale informacje te nie są nigdzie sumowane, a zapytanie o to prawie dwóch tysięcy nadzorców zborów w Polsce jest praktycznie niemożliwe (zrobienie podobnego badania w skali świata, tym bardziej).

#13 v

v

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 153 Postów

Napisano 2007-07-10, godz. 19:43

G³ówn± statystyk± zborow± jest liczba czynnych g³osicieli. Nie rozró¿nia sie ich na ochrzczonych i nie ochrzczonych. Dodatkowo podaje sie jedynie informacje o g³osicielach nieczynnych i nieregularnych.

U¿ytkownik v edytowa³ ten post 2007-07-10, godz. 19:44





U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 0

0 u¿ytkowników, 0 go¶ci, 0 anonimowych