Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problemy z powiadomieniami e-mailem


  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-08-16, godz. 00:57

Od momentu zmiany serwera nie otrzymuję powiadomień o nowych odpowiedziach, a mam odznaczone. Łatwiej mi było korzystać z forum "po staremu". Dlaczego ta opcja nie działa?
Dołączona grafika

#2 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-08-16, godz. 01:05

Od momentu zmiany serwera nie otrzymuję powiadomień o nowych odpowiedziach, a mam odznaczone. Łatwiej mi było korzystać z forum "po staremu". Dlaczego ta opcja nie działa?

A czy przypadkiem te powiadomienia nie gromadzą się gdzieś w folderze "spam" i dlatego nie są ściągane przez program pocztowy? Jest to jeden z możliwych powodów występowania tego problemu, zatem warto to już na początku sprawdzić. (W takiej sytuacji rozwiązaniem jest oznaczenie e-maili z forum jako "nie-spam".)
.jb

#3 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-08-16, godz. 06:07

A czy przypadkiem te powiadomienia nie gromadzą się gdzieś w folderze "spam" i dlatego nie są ściągane przez program pocztowy? Jest to jeden z możliwych powodów występowania tego problemu, zatem warto to już na początku sprawdzić. (W takiej sytuacji rozwiązaniem jest oznaczenie e-maili z forum jako "nie-spam".)

Ja mam podobny problem. Tylko, że nie powiadamia mie o przychodzących pm. W folderze spam nic nie mam.

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#4 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-08-16, godz. 15:46

Ja mam podobny problem. Tylko, że nie powiadamia mie o przychodzących pm. W folderze spam nic nie mam.

Upewniam się: sprawdzałeś folder "spam" logując się na koncie przez stronę www?
Ponadto możesz zmienić adres e-mail na forum i sprawdzić, czy przyniesie to oczekiwany efekt.

Powiadomienia o prywatnych wiadomościach i śledzonych tematach są dostarczane (sama właśnie otrzymałam kilka), więc ogólny błąd można w tym momencie wykluczyć.
.jb

#5 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-08-16, godz. 16:06

BTW: niektóre serwery mają włączoną domyślnie opcję "kasowania spamu" zamiast przenoszenia go do wyodrębionego katalogu. Doradzam Marcinowi, aby sprawdził, czy nie ma takiej opcji włączonej na swojej skrzynce pocztowej.
Wtedy trzebaby pierw odznaczyć tę opcję, a dopiero kiedy taki "spam" z forum przyjdzie, dopisać adres mailowy forum na białą listę i ew. znowu włączyć kasowanie spamu. Wtedy "biały spam" będzie przychodził do skrzynki odbiorczej i nie trzeba go będzie szukać.

#6 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-08-17, godz. 10:29

Nie odznaczałem adresu forum jako spamu i/więc go tam nie ma. Po zmianie serwera nagle przestałem otrzymywać powiadomienia.
Dołączona grafika

#7 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2007-08-17, godz. 12:02

Nie odznaczałem adresu forum jako spamu i/więc go tam nie ma. Po zmianie serwera nagle przestałem otrzymywać powiadomienia.

Sprobuj usunac adres mailowy wprowadzajac jakis inny zachowac zmiany i ponownie wprowadzic dobry dares mailowy z ktorego korzystasz.
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#8 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-08-18, godz. 00:10

Sprobuj usunac adres mailowy wprowadzajac jakis inny zachowac zmiany i ponownie wprowadzic dobry dares mailowy z ktorego korzystasz.

Wykonawszy!
Dołączona grafika

#9 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2007-08-20, godz. 09:32

Wykonawszy!

pomoglo?
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych