Skocz do zawartości


Zdjęcie

ostrożnie z darowiznami na rzecz ŚJ


  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2004-10-11, godz. 12:10

Post: 2004-08-11 19:29
---------

Świadkowie Jehowy, mimo swej nienawiści do obecnego złego systemu rzeczy, zdają się całkiem sprawnie z nim koegzystować i czerpać z tego zyski. Idąc śladem bezwzględnego świata, sami także bez skrupułów wykorzystują ludzi -i to nawet tych, którzy okazali wobec nich gest dobrej woli. Przykład takiego postępowania wyłania się z problemu opisanego na łamach pewnego magazynu prawniczego -szczegóły poniżej.



Darowałem dla ŚWIADKÓW JEHOWY


Darowałem dla świadków Jehowy udział w swoim domu, aby mogli swobodnie wykonywać swoje czynności religijne w czasie kiedy jeszcze ich działalnośc nie była uznana prawnie. Teraz chcą sprzedać ten udział. Czy mogę odwołać darowiznę, albo jakie inne wyjście znależć, aby ktoś inny nie stał się współwłaścicielem mojego domu? Mogę to odkupić, ale żądają za dużo, a nie mam możliwości wzięcia kredytu na odkup udziału, popadłbym w niedostatek i zabrakłoby pieniędzy na podstawowe potrzeby......



Ilość wypowiedzi: 1

(szymon) akt darowizny jest umową cywilną a więc jest umową...ważną i wiążącą obie strony generalnie nie można nic zrobić tylko przyjąc warunki sprzedaży bo to Oni są właścicielami tego udziału i zrobią to co bedą chcieli. Jedyne wyjście to albo dobrowolnie zmienić warunki aktu darowizny obie strony umowy podpiszą nowe warunki albo proces sądowy cywilny, który i tak może nie wnieść nic nowego.




źródło: archiwum Prawniczego serwisu informacyjnego ~ http://www.e-prawnik.pl

(przytoczona odpowiedź stanowi opinię czytelnika serwisu)


.jb




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych