Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kult tzw. "stu czterdziestu czterech tysięcy"


  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-11-27, godz. 10:00

"Nie uciekaj Nawet jesli nie Russell to ogólnie, wierzysz, że pomazańcy są w niebie, nie? I ich rola, zbiorowa rola opiekowania się ludem Bożym nie skończyła się przecież. Wręcz odwrotnie z nieba skuteczniej będą sprawować opiekę. Więc i na skorygowanie mogą mieć wpływ." (kursywa moja)
Na tę wypowiedź trafiłem przeglądając forum "Chrześcijaninem być" (sprawdź >>)
W związku z tym chciałbym zachęcić Was do podzielenia się doświadczeniami w tej kwestii. Jak wśród Świadkówjehowy, z którymi macie/mieliście styczność są postrzegani owi opiekunowie ludu Bożego? Moim zdaniem gloryfikowanie roli domniemanej odrębnej grupy nadzorczej świadczy o "katolickich" potrzebach, jakie nie zostały zaspokojone w poprzednim wyznaniowym "wcieleniu". Nie rozumiem tylko dlaczego wyznawcy katolicyzmu są w ich oczach bałwochwalcami, gdy uznają takich patronów. Często są to przecież tożsame postacie biblijne, co sprawia, że tym bardziej niedorzeczne staje się takie łajanie innych. Podobnie rzecz ma się z aniołami; jakby zostali wyparci przez tychże "pomazańców". Ja z dzieciństwa pamiętam swoje rozmyślania o tym, dlaczego oni mieliby być tacy wyjątkowi. I co ciekawe, podobny dylemat miałem patrząc na kościelne figury.

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-11-27, godz. 10:06

Dołączona grafika

#2 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-11-27, godz. 23:14

bardzo trafne spostrzeżenie. Dodam jednak, że świadkowski kult 144.000 idzie dalej od katolickiego kultu świętych. Katolicyzm uznaje wstawiennictwo świętych za pożyteczne, ale nie twierdzi, że osoby które nie modlą się do świętych muszą zostać potępione. U ŚJ ten kto nie uznaje pośrednictwa 144.000 i pośrednictwa "widzialnej organizacji Jehowy", ten nie ma żadnych szans na zbawienie.

#3 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-11-28, godz. 04:31

Podobnie bałwochwalcza w mniemaniu Świadkówjehowy jest rozpoznawcza "rybka", bądź też symboliczny "krzyż w koronie". W takim razie dlaczego dozwolone jest eksponowanie "wieżyczki"? Nie chodzi tu zatem o rodzaj logo, lecz o takie, które jest rekomendowane przez "mesjaszy" pośredniczących w wybawieniu rodzaju ludzkiego.

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-11-28, godz. 04:40

Dołączona grafika

#4 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-11-28, godz. 10:51

ooo własnie, nie wpadłam na to, dlaczego sj wyśmiewają się z rybki na autach katolików, ale wiezyczka na ich autach jest ok :) SZALONA niekonsekwencja :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#5 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-11-28, godz. 11:28

ooo własnie, nie wpadłam na to, dlaczego sj wyśmiewają się z rybki na autach katolików, ale wiezyczka na ich autach jest ok :) SZALONA niekonsekwencja :)


ŚJ lepią sobie wieżyczkę na samochodach?

Jeszcze się z tym nie spotkałem. Za moich czasów były w modzie tylko spinki do krawata z wieżyczką.
[db]

#6 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-11-28, godz. 11:54

no na ogromną skalę tez się z tym nie spotkałam, ale znam kilka osób które mają :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#7 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-11-28, godz. 15:49

To ciekawe, że wśród potępionych praktyk jest wymienione kiedyś wprost przez strażnicę zabobonne trzymanie Biblii otwartej na psalmie 91 a nie ma zakazu zabobonnego używania symbolu wieżyczki.

To ciekawe, że XX zjazd KP WTS dotąd nie potępił zwypaczeń i błędów dot. kultu jednostek Russella i Rutheforda ;)

To ciekawe, że członkowie organizacji nie czerwienią się, gdy czytają w strażnicy, że jedną z form balwochwalstwa jest pokładanie ufności w człowieku albo w organizacjach ludzkich, a tuż po zakończeniu zebrania strażnicy słuchają wykładu np. pt. "zwycięska organizacja Jehowy"...

#8 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-11-28, godz. 16:13

Podobnie bałwochwalcza w mniemaniu Świadkówjehowy jest rozpoznawcza "rybka", bądź też symboliczny "krzyż w koronie". W takim razie dlaczego dozwolone jest eksponowanie "wieżyczki"?

Kiedyś chciałem przemycić podobną treść na zebraniu, gdy od nadzorcy zboru dostałem pewne zadanie. Jednak zauważyłem jego dezaprobatę, gdy mu to delikatnie przedstawiałem.

Użytkownik Olo. edytował ten post 2007-11-28, godz. 16:14

Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#9 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-11-28, godz. 17:08

a ja mam w komórce którą odziedziczyłem tapetę "wieżyczkę".
pozdrawiam Andrzej

#10 liza

liza

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 515 Postów

Napisano 2007-11-28, godz. 17:39

Kiedyś chciałem przemycić podobną treść na zebraniu, gdy od nadzorcy zboru dostałem pewne zadanie. Jednak zauważyłem jego dezaprobatę, gdy mu to delikatnie przedstawiałem.


Co za wolnosc u tych SJ panuje trzeba przemycac mysli i widze ,ze karate juz znowu wrocilo do lask , juz widze artykul w Straznicy" czy uprawianie sportu takiego jak karate moze wywolywac u wyznawcy prawdziwej religii ujemne skutki na jego psychike ?", nie pomylilam sie to jest zbyt inteligentna wersja trzeba czegos bardziej niskiego i bardziej dzialajacego na psychike ,no ale nauk i nawiedzonych z Bruklinu nie pobieralam ,brrrrr tym lepiej :)

#11 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-11-28, godz. 19:23

Tylko że ja od kilkunastu lat nie praktykuje katolicyzmu i od kilku religii ŚJ. :)
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#12 liza

liza

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 515 Postów

Napisano 2007-11-29, godz. 10:39

Tylko że ja od kilkunastu lat nie praktykuje katolicyzmu i od kilku religii ŚJ. :)



Teraz praktykujesz karate , mozna i tak :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych