Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Dzień Starszych Zboru"?


  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-06-18, godz. 19:53

Temat na forum JWD: Elders Appreciation Day?

Zaprezentowano tam film przedstawiający, jak wynika z opisu na YouTube, siostrę śpiewającą podczas zborowego spotkania, odbywającego się pod hasłem okazania doceniania dla starszych zboru. Czy to jakaś lokalna inicjatywa? Pomysł wydaje się dość osobliwy...
.jb

#2 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2008-06-18, godz. 19:58

Temat na forum JWD: Elders Appreciation Day?

Zaprezentowano tam film przedstawiający, jak wynika z opisu na YouTube, siostrę śpiewającą podczas zborowego spotkania, odbywającego się pod hasłem okazania doceniania dla starszych zboru. Czy to jakaś lokalna inicjatywa? Pomysł wydaje się dość osobliwy...


Czy to nie jest pewnego rodzaju bałwochwalstwo?

#3 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-06-18, godz. 20:06

Bardzo dziwne :unsure:
Nie można obchodzić Dnia Matki, Dnia Babci, Dnia Nauczyciela itp. bo bałwochwalstwo. Ale "dzień starszych zboru" to już można?
Wszystko byle na przekór "światu"?
żenujące <_<

#4 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-06-19, godz. 05:21

nie. po prostu dzien bez wazeliny , dzien stracony....... :rolleyes:
[font=Tahoma]

#5 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-06-19, godz. 06:37

Cieszcie się! Idzie nowe! Tworzy się nowa tradycja! Nastepne nowe światło...

#6 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-06-19, godz. 07:08

Temat na forum JWD: Elders Appreciation Day?

Zaprezentowano tam film przedstawiający, jak wynika z opisu na YouTube, siostrę śpiewającą podczas zborowego spotkania, odbywającego się pod hasłem okazania doceniania dla starszych zboru. Czy to jakaś lokalna inicjatywa? Pomysł wydaje się dość osobliwy...

To lokalny przypadek.
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#7 vilgefortz

vilgefortz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 219 Postów

Napisano 2008-06-19, godz. 17:12

I do tego absurdalny.
A może ona chce się podlizać aby zostać "starszą"... :lol:
------------> TUTAJ SPÓJRZ i załóż konto na chomiku. Większość rzeczy możesz pobrać za darmo, bo 50 mb wystarcza w zupełności :)

A oto, dla Ciebie, chomiki zajmujące się WTS-em: trochę prywaty, czyli mój chomik ;)
SCORP1ON, obywatel.gg, arturszylopl, fakirek, wts, WTLibrary, Watchtower-files, PAROUSIA, daryelko, Grzema

#8 Dream_Master

Dream_Master

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 91 Postów
  • Lokalizacja:Gondor

Napisano 2009-01-11, godz. 20:28

Nic takiego się oficjalnie nie przyjmie jak "dzień starszych" -macie w tym moje zapewnienie.

#9 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2009-01-11, godz. 23:59

Nic takiego się oficjalnie nie przyjmie jak "dzień starszych" -macie w tym moje zapewnienie.

A co jest warte Twoje zapewnienie?
[db]

#10 Dream_Master

Dream_Master

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 91 Postów
  • Lokalizacja:Gondor

Napisano 2009-01-13, godz. 21:24

A co jest warte Twoje zapewnienie?


Wszystkie skarby tego świata

#11 Kasztanowa

Kasztanowa

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 413 Postów

Napisano 2009-01-13, godz. 21:40

Wszystkie skarby tego świata


:unsure: a co,jesteś szefem polskich "strasznych z boru" i trzymasz na nich łapę?Kurcze,jakiś nadarzynowiec nam się trafił?To pozdrawia zagorzała[coraz bardziej,zresztą] odstępczyni :P .A swoją drogą dajcie sobie troche luzu,bo jestescie potwornie nudni.Swięto jakieś by się wam przydało.... :rolleyes:
Umysł jest jak spadochron,działa wtedy,gdy jest otwarty

#12 pharao29

pharao29

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 166 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Jarocin

Napisano 2009-01-13, godz. 21:50

Bardzo dziwne :unsure:
Nie można obchodzić Dnia Matki, Dnia Babci, Dnia Nauczyciela itp. bo bałwochwalstwo. Ale "dzień starszych zboru" to już można?
Wszystko byle na przekór "światu"?
żenujące <_<

Kroi się powolne upodobnienie do innych wyznań, w których starszy będzie przypominał nietykalnych kapłanów :lol: :lol: :lol:
"Szlachetny rzecz każdą z wielu stron ogląda i nie ma uprzedzeń"

#13 Dream_Master

Dream_Master

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 91 Postów
  • Lokalizacja:Gondor

Napisano 2009-01-13, godz. 22:47

:unsure: a co,jesteś szefem polskich "strasznych z boru" i trzymasz na nich łapę?Kurcze,jakiś nadarzynowiec nam się trafił?To pozdrawia zagorzała[coraz bardziej,zresztą] odstępczyni :P .A swoją drogą dajcie sobie troche luzu,bo jestescie potwornie nudni.Swięto jakieś by się wam przydało.... :rolleyes:


Niestety muszę cie rozczarować nie jestem żadnym jak to ujęłaś "nadarzyniowcem".A mój wcześniejszy post był poprostu swego rodzaju swoistym żartem.Nie nalezy wszystkiego odbierać dosłownie oraz sugerować się przesłankami które swoją drogą mogą mieć dwojakie znaczenie.Odnośnie mnie jestem czynnym ŚJ ale z nadarzynem akurat zbyt wiele mnie nie łączy.Odnośnie twojej wypowiedzi dotyczącej braci starszych nie zgodzę się że wszyscy są potwornie nudni.Podobnie jak i w świecie jedni są nudziarzami a inni bardziej przystępnymi osobnikami.Wszystko zależy w jakim zborze się obracałaś i z jakimi ludźmi z organizacji miałaś kontakt.

#14 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2009-01-14, godz. 07:04

Wszystkie skarby tego świata



Jezusa tez tak kuszono :)

#15 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2009-01-14, godz. 08:05

Odnośnie mnie jestem czynnym ŚJ

Pytanka dwa:
1. Raportujesz czas spędzany tu na forum?
2. Bracia starsi w zborze wiedzą o tym, że dyskutujesz z odstępcami?
[db]

#16 Dream_Master

Dream_Master

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 91 Postów
  • Lokalizacja:Gondor

Napisano 2009-01-14, godz. 10:04

Pytanka dwa:
1. Raportujesz czas spędzany tu na forum?
2. Bracia starsi w zborze wiedzą o tym, że dyskutujesz z odstępcami?


Udzielam szybkiej odpowiedzi:

1.Nie raportuję czasu spędzonego na forum.

2.Jednym ze starszych jest osoba spokrewniona ze mną która przeglądała to forum oraz która jest dobrze poinformowana o mojej "działalności".Żadnych nawet rozmów z tego powodu nie miałem.Starszy nawet czytał wszystkie moje posty i nie widzi w moich wypowiedziach nic złego.A tak wogóle u mnie w zborze na 120 głosicieli jest 2 starszy.Odnośnie drugiego starszego nie dzieliłem się z nim informacjami dotyczącymi tego forum,gdyby jednak miało to być czymś absolutnie zakazanym to chyba wcześniejszy starszy powinien tym się zająć a nic praktycznie nie zrobił.Powiedział nawet że dobrze że czasem któs kto ma swobodę mowy może coś napisać prawdziwego na tym forum bo jak zauważył nielicząc wyjątków forum zaplemniło się od "pomiotu odstępczego." którzy starają się wprowadzać w błąd wszystkich poterncjalnych zainteresowanych.

A tak swoją drogą jesteś tutaj z powodu dyskusji na temat ŚJ,czy poznania historii mojego życia?

#17 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2009-01-14, godz. 10:15

2.Jednym ze starszych jest osoba spokrewniona ze mną która przeglądała to forum oraz która jest dobrze poinformowana o mojej "działalności".Żadnych nawet rozmów z tego powodu nie miałem.Starszy nawet czytał wszystkie moje posty i nie widzi w moich wypowiedziach nic złego.A tak wogóle u mnie w zborze na 120 głosicieli jest 2 starszy.Odnośnie drugiego starszego nie dzieliłem się z nim informacjami dotyczącymi tego forum,gdyby jednak miało to być czymś absolutnie zakazanym to chyba wcześniejszy starszy powinien tym się zająć a nic praktycznie nie zrobił.Powiedział nawet że dobrze że czasem któs kto ma swobodę mowy może coś napisać prawdziwego na tym forum bo jak zauważył nielicząc wyjątków forum zaplemniło się od "pomiotu odstępczego." którzy starają się wprowadzać w błąd wszystkich poterncjalnych zainteresowanych.

Zdradzisz, w którym to zborze starsi mają tak liberalne poglądy i czytają odstępcze fora?

A tak swoją drogą jesteś tutaj z powodu dyskusji na temat ŚJ,czy poznania historii mojego życia?

Skąd w ogóle pomysł, że interesuje mnie historia Twojego życia?
[db]

#18 Kasztanowa

Kasztanowa

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 413 Postów

Napisano 2009-01-14, godz. 10:42

:rolleyes: Dream,wiekszość starszych,których znałam,to byli i są sztywniacy.Nie miałam okazji z nimi bywać w miejscach nieoficjalnych,więc nie ogladałam ich w sytuacjach "luznych'.Twoje zapewnienie,ze takiego swieta nie będzie za żadne skarby świata zasugerowało mi,że jestes z "wierchuszki".Ale w to,ze dostałeś od starszego przyzwolenie na bywanie na tym forum poprostu nie wierze.Wiem,jak oni zapatrują sie na internet,bo po kilku latach walki w domu,dopiero niedawno pozwolono nam zainstalowac neta.A mój mąz,jak widzi logo naszego forum,to ma ochote walnać w monitor.I ty bedziesz wciskał kit,ze starszy ci pozwala? :lol: A może razem piszecie i czytacie? :unsure:
Umysł jest jak spadochron,działa wtedy,gdy jest otwarty

#19 Dream_Master

Dream_Master

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 91 Postów
  • Lokalizacja:Gondor

Napisano 2009-01-14, godz. 11:07

[quote name='Kasztanowa' post='111357' date='2009-01-14 11:42']:rolleyes: Dream,wiekszość starszych,których znałam,to byli i są sztywniacy.Nie miałam okazji z nimi bywać w miejscach nieoficjalnych,więc nie ogladałam ich w sytuacjach "luznych'.Twoje zapewnienie,ze takiego swieta nie będzie za żadne skarby świata zasugerowało mi,że jestes z "wierchuszki".Ale w to,ze dostałeś od starszego przyzwolenie na bywanie na tym forum poprostu nie wierze.Wiem,jak oni zapatrują sie na internet,bo po kilku latach walki w domu,dopiero niedawno pozwolono nam zainstalowac neta.A mój mąz,jak widzi logo naszego forum,to ma ochote walnać w monitor.I ty bedziesz wciskał kit,ze starszy ci pozwala? :lol: A może razem piszecie i czytacie? :unsure:[/quote]

Pisać akurat razem nie piszemy,ale zdarza się że czytamy i oboje się śmiejemy z tego jakie to co nowe bzdury odstępcy wymyślają.Widziałem że już był temat odnośnie szachów^^.Ciekawe co jescze wymyślicie?, może niedługo powstanie temat pt: Świadkowie Jehowy a ich stosunek do elektryczności^^.Analizując" górę bzdur" jaką tutaj przeczytałem zakładam że jes to opcja całkiem prawdopodobna^^

[quote name='[db]' date='2009-01-14 11:15' post='111353']
Zdradzisz, w którym to zborze starsi mają tak liberalne poglądy i czytają odstępcze fora?


Czytaj uważnie napisałem o poglądzie starszego na tą sprawę nie starszych.starszy-czyli liczba pojedyńcza mistrzu

#20 kochajacy_prawde

kochajacy_prawde

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 155 Postów

Napisano 2009-01-14, godz. 11:09

Bardzo dziwne :unsure:
Nie można obchodzić Dnia Matki, Dnia Babci, Dnia Nauczyciela itp. bo bałwochwalstwo. Ale "dzień starszych zboru" to już można?
Wszystko byle na przekór "światu"?
żenujące <_<


To się dzieje w myśl zasady:

"Ten bezbożny świat nie może, ale ja mogę, bo nie jestem z tego świata"

To bardzo smutne, że pycha duchowa ŚJ zupełnie zadymiła im oczy.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych