Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szara myszka czy szycha?


  • Please log in to reply
18 replies to this topic

Ankieta: Kim chciałbys być jako ŚJ?

Gdybys aktualnie był ŚJ lub zainteresowanym, jaka rolę chciałbys pełnić?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 nickolas81

nickolas81

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 206 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:lubelskie

Napisano 2008-07-10, godz. 19:04

Witam,

tak dla jasności dodaję że odpowiedzi w sondzie należy potraktować z przymrożeniem oka. Być może waszym zdanie przydałyby sie jeszcze inne odpowiedzi. Niektóre sie ze sobą łączą. Ciekawe która odpowiedź będzie przewodziła. Ja osobiście wybrałbym każą po trochu.
by Nico

#2 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-07-10, godz. 19:14

ja chciałbym być członkiem CK, kierującym zespołem ekumenicznym, prowadzącym rozmowy WTS-u z papieżem B16 ;)

a mówiąc poważnie, to raczej do mnie najbardziej pasuje pozycja osoby z niewygodnymi pytaniami w zanadrzu...

#3 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2008-07-10, godz. 19:51

zaznaczyłem pozycję pierwszą, najlepiej by było zostać prezesem.
No nie, każdą po trochu, to być nie może.
pozdrawiam Andrzej

#4 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-07-10, godz. 20:00

Szkoda, że nie zamieszczono pozycji "Likwidator przedsiębiorstwa"
Dlatego nie ma dla mnie odpowiedniej opcji w ankiecie :D :D

#5 bury

bury

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 593 Postów
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano 2008-07-10, godz. 20:16

Szkoda, że nie zamieszczono pozycji "Likwidator przedsiębiorstwa"
Dlatego nie ma dla mnie odpowiedniej opcji w ankiecie :D :D

To właśnie jest odpoewiedź nr 1! I tą właśnie zaznaczyłem. :)

#6 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-07-10, godz. 21:45

Chcialabym byc "nieowocnym studium", czyli chyba nr 1.
Dołączona grafika

#7 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-07-11, godz. 07:36

Oceniając zmarnowane 17 lat pobytu w OŚJ najbardziej odpowiada mi pierwsza propozycja i taką zaznaczyłem. Z przyjemnością obserwowałbym jak głosiciel wije się i spręża na studium ze mną. Teraz, mając o wiele obszerniejszą wiedzę, nie dał bym sobie wciskać głupot. Miałbym też swobodę działania i kontakt ze "światem" i ze zborem. Jak to się stało, że wcześniej na to nie wpadłem?

A tak na marginesie, coś się nie zgadza. Głosowało w sondzie 8 osób a suma głosów wynosi 12!?

#8 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-07-11, godz. 10:20

chyba jesli ktoś obejrzy wyniki bez głosowania to zlicza go jako ze głosował choć nie ma juz mozliwości oddania głosu :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#9 gambit

gambit

    gambit

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kuczkowo

Napisano 2008-07-11, godz. 11:24

Głosowałem na 1. Jednakże gdy głoszą nieznajomi Ś.J. a ja udaję zwykłego mieszkańca, zadając lub wskazując na sprzeczności nauk Ś.J. z Biblią, to po chwili zaprzestają rozpoczęty temat zmieniając na dochodzenie czy nie byłem Ś.J? Gdy pytam na jakiej podstawie mają takie podejrzenia, odpowiadają, że inne religie nie posiadają takiej wiedzy biblijnej. Obecnie już są ostrzegani i nikt nie wstępuje. Z tych też powodów nie wyobrażam sobie, by wieczny zainteresowany był dopuszczany do odpowiedzi na zebraniach z kontrowersyjnymi uwagami.
-- gambit
Mój życiorys - 1<---> Wśród ŚJ Zamieszczam tymczasowo.

#10 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-07-11, godz. 12:26

Nie zagłosowałem ponieważ nie ma dla mnie odpowiedniej opcji, ale... kiedyś jak byłem świadkiem chciałem zostać prezesem Strażnicy, aby zreformować tą organizację. ;)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#11 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-07-11, godz. 14:04

Po zastanowieniu zagłosowałem jednak na ostatnią opcję. Chciałbym zostać naczelną i jedyną władzą tej korporacji. Przeszedłbym do historii jako pierwszy szef WTS-u, który powiedział: przepraszamy. "Przepraszamy za lata zwodzenia, manipulacji i nie przyznawania się do błędów. Przepraszamy za wasze losy biegnące pod nasze dyktando! Zajmijcie się ludzie swoim codziennym, normalnym życiem, bo nie będzie żadnego armagedonu, raju ani życia wiecznego! To wszystko ułuda"

Tylko czy większość ŚJ chciałaby to usłyszeć? Wątpię.

#12 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2008-07-11, godz. 14:46

Po zastanowieniu zagłosowałem jednak na ostatnią opcję. Chciałbym zostać naczelną i jedyną władzą tej korporacji. Przeszedłbym do historii jako pierwszy szef WTS-u, który powiedział: przepraszamy. "Przepraszamy za lata zwodzenia, manipulacji i nie przyznawania się do błędów. Przepraszamy za wasze losy biegnące pod nasze dyktando! Zajmijcie się ludzie swoim codziennym, normalnym życiem, bo nie będzie żadnego armagedonu, raju ani życia wiecznego! To wszystko ułuda"
[...]

Masz zadatki na polskiego polityka.
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#13 malinowa7

malinowa7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 438 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2008-07-11, godz. 15:30

Po zastanowieniu zagłosowałem jednak na ostatnią opcję. Chciałbym zostać naczelną i jedyną władzą tej korporacji. Przeszedłbym do historii jako pierwszy szef WTS-u, który powiedział: przepraszamy. "Przepraszamy za lata zwodzenia, manipulacji i nie przyznawania się do błędów. Przepraszamy za wasze losy biegnące pod nasze dyktando! Zajmijcie się ludzie swoim codziennym, normalnym życiem, bo nie będzie żadnego armagedonu, raju ani życia wiecznego! To wszystko ułuda"

Tylko czy większość ŚJ chciałaby to usłyszeć? Wątpię.


Może zdziwiłbyś się jak wielu ŚJ przyjęłoby Twoje przeprosiny z ulgą. Przestali by się bać końca świata i poszli ,każdy swoją WŁASNĄ drogą.

#14 nickolas81

nickolas81

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 206 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:lubelskie

Napisano 2008-07-11, godz. 19:25

Po zastanowieniu zagłosowałem jednak na ostatnią opcję. Chciałbym zostać naczelną i jedyną władzą tej korporacji. Przeszedłbym do historii jako pierwszy szef WTS-u, który powiedział: przepraszamy. "Przepraszamy za lata zwodzenia, manipulacji i nie przyznawania się do błędów. Przepraszamy za wasze losy biegnące pod nasze dyktando! Zajmijcie się ludzie swoim codziennym, normalnym życiem, bo nie będzie żadnego armagedonu, raju ani życia wiecznego! To wszystko ułuda"

Tylko czy większość ŚJ chciałaby to usłyszeć? Wątpię.


Oczywiście aktualnie w słowniku WTS słowo "Przepraszam" nie występuje. Straszaki często opisują postępowanie innych religii, głównie KK i próbują wykazać że mają za co przepraszać. Niestety członkowie CK nie potrafią zastosować wobec siebie odrobiny obiektywizmu. Powód jest prosty- zaślepia ich "coraz jaśniejsze światło" od Boga, które zabrania im przyznawania się do błędów. Bo w takim razie oznaczałoby to, że Bóg błędnie przekazał informację lub błędnie została ona odczytana.Jak wiadomo ani jedno ani drugie nie wchodzi w grę. Zawsze mnie zaskakiwało że mówiono o coraz jaśniejszym świetle- niewielkiej zmianie sposobu myślenia, nigdy nie przyznano że często miały miejsce zmiany sposobu myślenia o 180 stopni i to kilka razy w tej samej sprawie

Może zdziwiłbyś się jak wielu ŚJ przyjęłoby Twoje przeprosiny z ulgą. Przestali by się bać końca świata i poszli ,każdy swoją WŁASNĄ drogą.


Z drugiej strony jest to religia która tak bardzo uzależniła od siebie że taka zmiana oznaczałaby ogromny zwrot w życiu większości ŚJ. Przypomina mi to szok osoby współuzależnionej od alkoholika, który przestaje pić. Tak bardzo przyzwyczaiła sie do chorej sytuacji że stała sie ona oczywista (czy wręcz w skrajnych przypadkach podświadomie pożądana), a gdy sie to zmienia człowiek nie wie co ze sobą zrobić.

Użytkownik nickolas81 edytował ten post 2008-07-11, godz. 19:26

by Nico

#15 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-07-11, godz. 19:43

Po zastanowieniu zagłosowałem jednak na ostatnią opcję. Chciałbym zostać naczelną i jedyną władzą tej korporacji. Przeszedłbym do historii jako pierwszy szef WTS-u, który powiedział: przepraszamy. "Przepraszamy za lata zwodzenia, manipulacji i nie przyznawania się do błędów. Przepraszamy za wasze losy biegnące pod nasze dyktando! Zajmijcie się ludzie swoim codziennym, normalnym życiem, bo nie będzie żadnego armagedonu, raju ani życia wiecznego! To wszystko ułuda"


Przypuszczam, że pozostali z CK spalili by Cię na stosie albo założyli Nową Strażnicę na starych zasadach.

#16 paolka

paolka

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 78 Postów
  • Lokalizacja:gdzieś na końcu świata ;)

Napisano 2008-07-12, godz. 06:55

Na prezesa się chyba nie nadaję ;) ale chyba mogłabym być wiecznym zainteresowanym który zadaje mnóstwo niewygodnych pytań. O tak, to by było coś dla mnie :)

#17 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2008-07-12, godz. 07:21

Główny skarbnik WTSu. Bardziej ,,duchowej'' funkcji nie ma. Dokonywałbym na kasie prób przemieniania. Zamienialbym materialne pieniądze w ciało wielce ulotne.

#18 pawdob7

pawdob7
  • Gadu-Gadu:4734141
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano 2008-07-12, godz. 08:13

Gdybym już przeprosił szeregowych członków, to bym spieniężył majątek i utworzył fundusz odszkodowawczy dla realnie pokrzywdzonych przez politykę WTS-u lub założył coś w rodzaju dużego ośrodka przeciwdziałającego psychomanipulacjom szeroko pojętym.

#19 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-07-12, godz. 08:32

to ja sie juz zgłaszam po odszkodowanie ;) za zmarnowane na starcie życie :)
nie potrafiłam uwierzyć.......




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych